Jump to content

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

kacar nikako ne treba priblizavati stankovicu u smislu nacina igre. nije on taj tip igraca. pozadinci™ treba da budu deki i kuzma/raca/ninkovic. ispred njih kacar, sa dozvolom da trci i radi sta hoce, jer je covek ubedljivo nas najopasniji igrac bez lopte i ima nevidjen osecaj za prostor i ubacivanje i anticipiranje sledeceg poteza pre svih na terenu. naravno krasic i jovanovic su zacementirani desno/levo. dakle, ostaje samo pitanje tog jedinog isturenog u formaciji 4-5-1 (dokazano najboljoj za nas tim) i mislim da njega treba prilagodjavati protivniku. zigic je bio idealno resenje za nemce sto ne mora da znaci da ce biti i za australce. tu vec treba da proradi nasa logistika i statistika i da u zavisnosti od njihovih stopera antic stavi zigica/lazovica/pantelica :isuse: u spic. podlezno promenama moze biti i mesto kacar u zavisnosti da li idemo na 0:0 ili napadamo. tada bi 3 zadnja vezna bili stankovic kuzma ninkovic. tosic bi tu bio sesti igrac™ koji bi ulazio umesto jovanovica/krasica/kacara ako neko od njih crkne. kad vec serem, da predjem i na odbranu.tu bi samo 2 igraca trebalo da imaju cement na svojim pozicijama, a to su vidic i ivanovic, bez dalje rasprave i cak i kad nisu u formi. (man utd, celzi, nema rasprave)ostalu dvojicu treba rotirati u zavisnosti od protivnickog napada, sredine, a to su naravno subotic lukovic i kolarov, tek na kraju i obradovic.

Link to comment
Je l' zna neko kakvi su Stevanovici iz Schalkeja i Intera? Sta oni igraju?
stevanovic iz salkea je strasan plej. gledao sam ga nekoliko utakmica u mladoj reprezentaciji i odusevio me je. ne znam samo da li ce igrati za nas posto je bila prica da su ga nemci vrbovali.
Link to comment

pa igrao je za omladinsku selekciju u kvalifikacijama, sad krajem maja.to bi trebalo da znaci da se odlucio za nas.njegov problem su ucestale povrede.

Link to comment

Znači, Kuzmanović se izvadio sjajnim pasom. Mada je cela priča oko našeg gola bila idealna.Možda bi Raća (bože oprosti mi) mogao da igra tog levog veznog.

Link to comment

Majku mu, pa taj Raca i nije tako los koliko smo ga kritikovali ovde. ne pravi kikseve, malo je sporiji ali to je tip "Jokanovic" recimo.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
kacar nikako ne treba priblizavati stankovicu u smislu nacina igre. nije on taj tip igraca. pozadinci™ treba da budu deki i kuzma/raca/ninkovic. ispred njih kacar, sa dozvolom da trci i radi sta hoce, jer je covek ubedljivo nas najopasniji igrac bez lopte i ima nevidjen osecaj za prostor i ubacivanje i anticipiranje sledeceg poteza pre svih na terenu.
To mozda za ovo SP i eventualno za kvalifikacije za naredno EP, ukoliko Deki odradi jos jedan ciklus(a javlja mi se da ce se, u slucaju dobrog rezultata u Africi, ipak oprostiti odmah nakon SP-a). Kad se Deki penzionise, mi bolju zamenu za njega od Kacara nemamo i ne treba praviti istu gresku koja je godinama pravljena sa Stankovicem - gurati ga tamo gde mu nije mesto. Gojko jeste univerzalac, verovatno najveci u ovom timu, ali je njegovo mesto tik ispred odbrane. Kacar ume da bude opasan po gol protivnika, moze prinudno da odigra i ulogu drugog, povucenog napadaca, ali je igrac koji ekipi najbolje moze da doprinese na mestu defanzivnog veznog. Ima igraca za kombinacije ispred.
Link to comment
da na jovanovica mislim, pardon my alcjahmer:)nemam pojma, ja se stvarno lozim da jednom neki nas trener postavi geometrijsku formaciju iz koje ce sami igraci bezati svojim kreativnim ludilom. i zato mi se mnogo svidja ova postavka koju sam smislio :isuse: . totalno mi deluje dodajno primereno onome sto ovaj format igraca koje imamo moze da izgura, cak mi se javlja da tako nadomescujemo nedostatak pleja ako te trojke po stranama budu igrala brza proigravanja. plus prebacivanja s krila na krilo preko igraca koji se nalaze izmedju tih bocnih formacija (stankovic, zigic). moglo bi se o tome razmisljati.... :lol:.... mislim da bi ova formacija mogla da igra uzasno zajeban fudbal, ne toliko zegzi koliko zajeban upravo zato sto bi se lako mogli transformisati u razne formacije minimalnim pomeranjima 2 igraca ka sredini ili ka krilima.....
Postavka koju si smislio se zove WM ili 4-3-3 i igra se otkad ja znam za fudbal. A ja sam mnogo mator. :D
Link to comment
Postavka koju si smislio se zove WM ili 4-3-3 i igra se otkad ja znam za fudbal. A ja sam mnogo mator. :D
pa posle kada neko odigra ovo sto je gazza predlozio pocece i on da optuzuje da mu kradu ideje, kao sto je bata djora rekao da je rajkard ukrao njegovu ideju i primenio u barseloni.
Link to comment

Jos ce nam poraz od Gane biti korisna stvar. Ma koliko ludo zvucalo mi treba da molimo Boga da ne budemo prvi u grupi jer onda u nekom eventualnom 1/4 udaramo na Urugvaj ili Meksiko umesto Argentine. Ali o tom po tom.

Link to comment
Postavka koju si smislio se zove WM ili 4-3-3 i igra se otkad ja znam za fudbal. A ja sam mnogo mator. :D
rekao bih da je pre 4-3-2-1. u svakom slucaju je blize 4-5-1 nego 4-3-3. WM ne znam sta je. ja sam svoje genijalno takticko otkrice ovde prvi obznanio a sad me slobodno kopirajte.
Link to comment
Postavka koju si smislio se zove WM ili 4-3-3 i igra se otkad ja znam za fudbal. A ja sam mnogo mator. :D
za 4-3-3 bi trebalo da su krasic i jovanovic mnogo vise. Oni se ipak prevashodno ubacuju iz dubine. Bar je tako u FM a menager ne laze :P
Link to comment
rekao bih da je pre 4-3-2-1. u svakom slucaju je blize 4-5-1 nego 4-3-3. WM ne znam sta je. ja sam svoje genijalno takticko otkrice ovde prvi obznanio a sad me slobodno kopirajte.
WM je klasican 4-3-3 sistem u vreme kad se igralo sa krilima. Sada se taj sistem transformise izmedju 4-3-3- i 4-5-1 u zavisnosti od faze igre ali to su sve modifikacije originalnog sistema.
Link to comment
WM ne znam sta je
Klasična postavka s halfovima, spojkama, krilima itd. WM naravno nije nikakva 4-3-3 formacija, jer je upravo ključna značajka ovog staromodnog sistema igra s 3 igrača u obrani, a za razliku od danas preovladjujućeg Viererkette. Za WM pozicije stavi M u napad, W u obranu, na svaku tačku slova po igrača, nazovi ih bekovi, halfovi, krila, centarfor, spojke i eto ti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...