Jump to content

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

To da li ce neko od njih da napravi dobru karijeru cemo tek da vidimo. Tako smo se uzdali i u bracu Marinkovice i Borka Veselinovica. Mi nemamo dobrog napadaca mladjeg od Lazovica, koji bi mogao da se u sledecem ciklusu kvalifikacija ukljuci u reprezentaciju.

Edited by pacey defender
Link to comment
  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

tadić je propao u voši i postao klasicni mrcvaroš lopte, danijel aleksic još uvek ništa nije uradio u italiji...što se mene tiče od sulejmanija bi moglo biti nešto, a valjda će i banbi da nastavi ko sa kraja sezone

Link to comment
To da li ce neko od njih da napravi dobru karijeru cemo tek da vidimo. Tako smo se uzdali i u bracu Marinkovice i Borka Veselinovica. Mi nemamo dobrog napadaca mladjeg od Lazovica, koji bi mogao da se u sledecem ciklusu kvalifikacija ukljuci u reprezentaciju.
Pa videcemo sta ce pre svega doneti sledeca godina u pogledu Aleksica i Ljajica. Scepovici su odlicni napadaci, iz fudbalske porodice. Otac im je trener, izuzetno su talentovani, jedan je u Sampdoriji, drugi u Teleoptiku/Partizanu. Ja iskreno verujem u njihov progres i ne bih bio negativan kada su prognoze u pitanju. Ok su Marinkovici i Veselinovic ali ova deca su toliko dobra da ce tesko propasti. E sad sto se sledeceg ciklusa kvalifikacija za EP tu se slazem da ce se tesko pojavti neko novo lice, no sto se tice kvalfikacija za SP 2014, tu vec se moze ocekivati da neko od ovih mladjih dobije sansu. No jedna stvar me brine, Antic recimo nije odusevljen sto je Aleksic u Djenovi tako mlad... On objektivno ima izuzetan potencijal, nadam se da ce ga iskoristiti.
Link to comment
Ljudi oladite malo. mozda ta deca citaju ove forume, pa kad dignu noseve .. :D Setite se sta se desilo Perici Ognjenovicu. :P
Pa ako im mnogi koji su digli noseve pa propali nisu dobra skola, onda i treba da propadnu...
Link to comment

Uglavnom su svi oni klasicna krila-napadaci, izum srpske fudbalske skole i deo nakaradnog 4-5-1 sistema koji se polako ustaljuje u nasim mladjim kategorijama. Mogu oni da igraju kao krila, kao poluspicevi, kao drugi napadaci... ali niko od njih nije klasican centarfor. Sulejmani je takav, takvi su i Aleksic, Krsticic i Ljajic(koji je vise plej nego sto je napadac). Scepovice nisam previse gledao, pa ne mogu da sudim, ali daj boze da bude nesto od njih. Cesto se zajedno sa ovim imenima pominje i Nemanja Milic, plej OFK-a, koji je klasican centarfor.Od Perovica isto tako nema vajde. Mnogo vise bi se moglo ocekivati od Jevtica, koji jeste stariji, ali je strahovito napredovao prosle sezone i moze biti opcija ukoliko tako nastavi i ove godine, pogotovu sto ce, nakon odlaska Lekica, biti glavni napadac. A svakako je zasluzio poziv i pre Lekica i pre Mrdje, ali izgleda da nema ko da ga gurne u vatru.Situacija nije tako strasna kao sto izgleda: bice dovoljno da se pojavi jedan klasican centarfor(kako bismo imali vise opcija u napadu) + neko od ovih pomenutih krila koji ce izrasti u dobrog igraca.

Edited by Evropejac
Link to comment
Slazem se da nama nedostaje plej u igri, iako mislim da Kuzma to moze da igra kada bi ga psihicki osposobili za tu igru i za ulogu "glavnog" igraca. Recimo, onaj pas u prazno za Krasica nakon cega je pao gol je Kuzmin - garantujem da retko ko iz naseg rostera mozemo to da napravi u delicu sekunde, bez carinjenjatm lopte kojim bi bila upropascena akcija.
Da li je to Kuzmin pas? Nisam siguran, meni je delovalo da je Krasića izbacio Vidić, ali stvarno nisam siguran. Zna li se sa sigurniošću ko je bio začetnik akcije? Kuzmanović ili neko drugi?
Link to comment

Aman ljudi gde ste uspeli u ljajicu da vidite pleja :isuse: :isuse: :isuse: Covek je klasicno krilo, za pleja treba imati mozak i da se glava digne sa lopte ponekad. Pre ce od njega italijani da naprave napadaca MMW ;)

Link to comment
Scepovice nisam previse gledao, pa ne mogu da sudim, ali daj boze da bude nesto od njih. Cesto se zajedno sa ovim imenima pominje i Nemanja Milic, plej OFK-a, koji je klasican centarfor.
Scepovici za sada (da kucnem u drvo) izgledaju jako obecavajuce. Sto se tice Milica, nisam nesto bio odusevljen ali nikada se ne zna. Sto se Perovica tice to je neki moj osecaj da moze biti dobar i nista vise od toga, ali zaista je pitanje. Ima jos jedan nas klinac napadac cije ime konstantno zaboravljam ali me odusevio... @Shan JanSto se Ljajica tice, svi mi znamo da je on krilo ali moze da bude i ofanzivni vezni, i po misljenju nekih od nas moze da bude play. Ali uostalom nije ni bitno jer je tu i Djuricic koji jeste klasican play i njegova karijera ide u dobrom smeru.
Link to comment
Da li je to Kuzmin pas? Nisam siguran, meni je delovalo da je Krasića izbacio Vidić, ali stvarno nisam siguran. Zna li se sa sigurniošću ko je bio začetnik akcije? Kuzmanović ili neko drugi?
kuzma. pametan trener bi zacementirao tu liniju ivanovic - kuzma - krasic i pravio isto to levo lukovic - kacar (jel moze levo?) - jovanovic. ziga napred, stankovic u sredini pozadi vidic i subotic i da nas bog vidi. ja bolje od ovoga ne vidim.EDIT: alchajmer tajpo: ivanovic -> jovanovic Edited by gazza1
Link to comment
kuzma. pametan trener bi zacementirao tu liniju ivanovic - kuzma - krasic i pravio isto to levo lukovic - kacar (jel moze levo?) - ivanovic. ziga napred, stankovic u sredini pozadi vidic i subotic i da nas bog vidi. ja bolje od ovoga ne vidim.
kolarov-kačar-jovanović, hteo si da kažeš?ako kuzmanović može da se sklanja udesno, može valjda i kačar da pokriva simetrični deo terena na levoj strani. Mada tu nije nužno gađati simetriju; moguće je na levoj strani igrati nekako drugačije, baš zbog raznovrsnosti. Kuzmanović se izvlačio na desnu stranu baš zato što je Krasić izrazito loš u defanzivi. Na drugoj strani, Jovanović ima nešto više defanzivnih zadataka (zato se i više umara, pa ga menja Lazović), pa nije potrebno u tolikoj meri na tu stranu slati još jednog igrača.
Link to comment
kolarov-kačar-jovanović, hteo si da kažeš?ako kuzmanović može da se sklanja udesno, može valjda i kačar da pokriva simetrični deo terena na levoj strani. Mada tu nije nužno gađati simetriju; moguće je na levoj strani igrati nekako drugačije, baš zbog raznovrsnosti. Kuzmanović se izvlačio na desnu stranu baš zato što je Krasić izrazito loš u defanzivi. Na drugoj strani, Jovanović ima nešto više defanzivnih zadataka (zato se i više umara, pa ga menja Lazović), pa nije potrebno u tolikoj meri na tu stranu slati još jednog igrača.
da na jovanovica mislim, pardon my alcjahmer:)nemam pojma, ja se stvarno lozim da jednom neki nas trener postavi geometrijsku formaciju iz koje ce sami igraci bezati svojim kreativnim ludilom. i zato mi se mnogo svidja ova postavka koju sam smislio :isuse: . totalno mi deluje dodajno primereno onome sto ovaj format igraca koje imamo moze da izgura, cak mi se javlja da tako nadomescujemo nedostatak pleja ako te trojke po stranama budu igrala brza proigravanja. plus prebacivanja s krila na krilo preko igraca koji se nalaze izmedju tih bocnih formacija (stankovic, zigic). moglo bi se o tome razmisljati.... :lol:.... mislim da bi ova formacija mogla da igra uzasno zajeban fudbal, ne toliko zegzi koliko zajeban upravo zato sto bi se lako mogli transformisati u razne formacije minimalnim pomeranjima 2 igraca ka sredini ili ka krilima..... Edited by gazza1
Link to comment

Kacar je najbolji u sredini. Meni je logicnije da Stankovic bude skroz defanzivan, pokrivajuci prevashodno levu stranu ali i ostatak kad zatreba. Teska asimetrija u najavi, ali bar kacar i stankovic mogu da trce i krpe svih 90. Bar bi smo zbunili protivnika cool.gif

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...