Jump to content

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Da mislim da ste u pravu. Fali nam jedan play, a porpustili smo dve prilike (Misimovic koga je Pizon oterao iz mlade reprezentacije i Marin) ali brzo ce se to zaboraviti ako mali Ljajic pokaze ono sto se od njega ocekuje u Fiorentini sledece godine, pod Mihinom palicom. Drug stvar koja nam fali je jedan napadac tipa Vucinic kao sto je zvonce rekao, mada posto pratim mladje selekcije moram da kazem da imamo par njih u najavi no do toga treba jos vremena.
Ljajic ima dobar dribling, sut i centarsut...iz mesta. Ako nauci da to radi u trku bice odlicno krilo ali plej nikada. I dokle to kukanje na zlehudu sudbinu cim vidite mozda-dobrog igraca nasih korena u tudjoj repki.U ovoj nasoj 4-5-1 postavi koja najbolje igra na polukontre cini mi se da je Kacar najbolje resenje na pleju. Vrsi pritisak, solidno prosledjuje lopte i sjajno se ubacuje. On, Kuzma i Stankovic mogu da ucine da igramo dobro u defanzivi a da lopta nakon oduzimanja ide tecno. Naravno nema tu vrhunske kreacije ali i ostavljenja Krasica i Jovanovica 1 na 1 je sasvim dovoljno. I drago mi je da su obe opcije za drugog stopera odigrale odlicno. Kolarov mi je jos nekako najslabiji u odbrani ali je bar solidan i odgovoran. Bane ce polomiti kicmu nekom krilu samo da naidjemo na pravog sudiju :thumbsup: Inace zanima me kako bi izgledala 4-4-2 bez pantelinja. Lazovic je dosta puta ubacivan kao zamena za Jovanovica na krilu pa bi mozda Milan bio u napadu a Lazovic/Tosic na krilu.
Link to comment
  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

ljajic igra krilo, nije on plej, niti ce ikad bitia malo je smorilo to kukanje za vucinicem koji je htjeo da igra za srbiju, ali su ga zli crnogorci preobratili. i da je tacno, moglo bi se vise preboliti.

Link to comment
ljajic igra krilo, nije on plej, niti ce ikad biti
Kolko ja znam Ljajic igra desno krilo, ali i ono sto se zove ofanzivni vezni (attacking midfielder), tako da je moje vidjenje stvari da on moze sa svojim potencijalom da igra pley-a. Ali nije problem cak i da ne moze, dolazi nam Filip Djuricic (koji je upravo taj profil igraca, playmaker) uskoro takodje i mislim da ce biti odlican tandem sa Maticem... Elem to je neka buducnost, a sto se proslosti tice, ne zali niko za Vucinicem,ja sam ga pomenuo u kontekstu toga da nam takav profil igraca fali da bismo ... SBBKBB slazem se. No i sa ovim sto imamo ja sam vrlo zadovoljan, tako da ne bi niko trebao da shvati kao kukanje, vec kao nadu za buducnost, jer vidim da ovi mladici sto sad izlaze su jako dobri. Edited by mobio
Link to comment

on je igrao krilo, chesce lijevo nego desno, i to prilicno visoko, skoro napadaca, u vecini utakmica koje je igrao za fiorentinu ove godine. mislim da on tesko moze da igra nekog pleja. nebitno, uostalom, bitno je da je talentovan igrac i da se sto bolje razvije, pa sta god da igra. ionako se moze bez tzv. pleja.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
nebitno, uostalom, bitno je da je talentovan igrac i da se sto bolje razvije, pa sta god da igra. ionako se moze bez tzv. pleja.
Da ali mislim da je Djuricic u tom smislu idealan ako se razvije. Nisam ga pomenuo jer mu je tek 18-to leto, no za danasnji fudbal ni to nije malo :) On i Ljajic aduti Edited by mobio
Link to comment

- ljajić je znači zakucan na krilu :isuse:- pa šta je bio mihajlović kada je otišao u italiju, koliko je pozicija stanković promenio u toj istoj ita. ako se dobro sećam on je ovde igrao odmah iza napadača, nekog polušpica ili play-a 97-98 god- žabari su majstori da menjaju pozicije igračima, abi me začudilo da ljajića stave i u napad za godinu ili 2 pa i mijatović je u pfc-u igrao u veznom redu - dakle još nije 100% sigurno na kojoj poziciji će završiti ljajić, možda na kraju ipak dobijemo solidnog/odličnog play-a za wc 2014 :)

Link to comment
upravo!Plus dodaj na to Djuricica koji je i de fakto i de jure play. Smrznem se o pomisli kakva bi to sredina potencialno mogla da bude (Ljajic, Krasic, Matic, Djuricic, Tosic, Kuzmanovic, Kacar, Alen Stevanovic, Predrag Stevanovic i Bosko Jankovic (ako povreda kolena ne ostavi posledice na obojicu poslednjih)). Ali jos je to na dugom stapu... Ja se prebacujem na Australiju :)
Link to comment

Cak i da Ljajic ne bude plej, mozemo se uzdati u Alena Stevanovica i Djuricica.edit: kasnim, mobio me preduhitrio.

Edited by casperbgd
Link to comment

Ali genijalno je kad Stojković objašnjava nadmudrivanje kod penala protiv Gane. Nešto na fazon one priče iz "Jebo sad hiljadu dinara". Otprilike:-Šta ste rekli igraču Gane pre izvođenja penala?-Rekao sam mu da znam da će šutirati po sredini gola da bih ga naveo da šutira u stranu...i onda sam se ja bacio u stranu a on je šutirao po sredini...heheCar

Link to comment

Kakvi su nam klinci sto se tice napada? Mislim, da li postoji neko ko izlazi iz ovog naseg klisea "robusan, a spor i radi za ekipu"?

Link to comment
Kakvi su nam klinci sto se tice napada? Mislim, da li postoji neko ko izlazi iz ovog naseg klisea "robusan, a spor i radi za ekipu"?
Imas Krsticica koji je imao leukemiju na zalost, ali se izgleda oporavio, onda imas dva Scepovica koji deluju sasvim dobro i imas Danijela Aleksica. I Sulejmani se prikljucuje toj jednacini, mada on je i vise po meni krilo, ali ajde... Mislim da sam jos jednog klinca iz Italije zaboravio ali ubi me sad ne mogu da se setim.EDITVidim da nisam skorz odgovorio na pitanje. Od ovih 4-5 nabojranih bice barem jedan dobar krsten napadac u onom smislu kojem si ti pitao. Dakle koji ne upada u navedeni klise.Krsticica setaju, vidim da je cas napadac/cas sredina terena.Listi napadaca bih mozda dodao i Perovica iz Zvezde. Imam osecaj da od njega moze da bude igrac... Edited by mobio
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...