Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

stavili su neku zutu traku da se obelezi mesto gde je zabranjen prolaz ljudima koji nisu direktno ukljuceni u rad reprezentacije, a baja se javlja i kaze "obelezavate nas zutom trakom kao da smo jevreji".

Link to comment

ovo sto rade sedmoj sili je 1 skandal. javnost ima pravo da zna da li nemanja i bane pobedjuju vladimira i nikolu u bilijaru, aman. da ne pominjemo necuveno ponasanje za stolom za stoni tenis; izgleda da antic i tole zele da prikriju zakulisne radnje.

Link to comment

Da nam se sportsko novinarstvo ne svodi na pateticna uvlacenja, ljigave hvalospeve i genericko palamudjenje, pa i da razumem. Nego ovo je cista obest i patoloski poriv za autodestrukcijom.

Link to comment
stavili su neku zutu traku da se obelezi mesto gde je zabranjen prolaz ljudima koji nisu direktno ukljuceni u rad reprezentacije, a baja se javlja i kaze "obelezavate nas zutom trakom kao da smo jevreji".
Ima li neki video zapis ove gluposti?
Link to comment
Ima li neki video zapis ove gluposti?
pustaju to ceo dan u vestima, verovatno ce biti i sutra.
Link to comment
Cuo sam dobar vic. Razgovaraju Mesi i Ronaldinjo, Mesi kaze Ronaldinju: "Za tebe sam Milos Krasic" :lol: Ako nista, imamo duha :)
aha, imamo duha...dok ne izgubimo prvu utakmicu, a onda krece "a ona mitrovicka picka sto se cuva za juventus. potpisao ugovor pa sad ga boli kurac da igra za reprezentaciju. more neka ga duva i on i onaj ofarbani antic".
Link to comment

Kakva glupost "sportskih novinara". Dotakli smo malo ovu temu i na topic-u o Gani. Mislim upravo sam popizdeo, na portalu se pojavio clanak dostojan RTS-a iz doba Milosevica. Koliki je egoizam "sportskih novinara", da li neko zna ovde? Zloupotrebili su gostoprimstvo, pisu neobjektivno i bave se senzacionalizmom (Krasicu tesne gace, u kampu se slusaju narodnjaci ko na splavovima) i slicne gluposti, i sada na kraju zele da stvarno naurse atmosferu i pretvore ovo u otvoren sukob. Lepo im je rekao danas Stankovic, spisak sa kim zele da razgovaraju da se preda Boskovicu, i onda ce on da im ugovori termin za interviju i slicno. Ali ne oni hoce da mogu da pristupe tom hotelu kad zele i da spopadaju igrace kako zele. Pametan je Antic svaka mu cast. Ja bih isto postupio... Inace pomenuti clanak :

Od prvog dana dolaska u Južnu Afriku izveštači beogradskih medija muku muče da izvuku bilo šta od reprezentativaca Srbije osim sušte konferencije za štampu koju, ugred rečeno, direktno prenosi RTS. Bilo kakav pokušaj slikanja, snimanja ili kontakta u hotelu "Sanisajd park" osujećen je istog trenutka, a najagilniji u tome je general policije i komesar za bezbednost FSS Milivoj Mirkov. Tinjalo je tako danima, strpljenje je već bilo na izmaku, jer niko nije prevalio 12.000 kilometara da servira srpskoj naciji ono što već imaju priliku da gledaju u direktnom prenosu, a onda je sve kulminiralo 48 sati pred duel sa Ganom. Novinari su naišli na zatvorena vrata, baš tamo gde se uvek ulazilo na konferenciju za štampu i gde su "orlovi" igrali bilijar i stoni tenis, a na njima natpis "NO ENTRY" i svađalački raspoložen Mirkov.- Što ste slikali, slikali ste. Nema više. Zabranjeno. Ovde sam od sada urednik ja - ispaznio je "šaržer" gosn general.Na pitanje ko je to naredio, Mirkov je pokazao na sebe, ali i da je to zazahtev igrača. Zato su se na vetrometini našli kapiten Dejan Stanković i napadač Marko Pantelić, jer nikome nije bilo jasno kako nekome možete da poremetite mir za običnih 15 minuta razgovora van uobičajene konferencije za štampu, a prethodne dve godine, kako su to znali da kažu, zajedničkim snagama stigli smo do Južne Afrike. Kumovi su spustili loptu na zemlju, smirili uzavrele strasti, pošto je sada svađa najmanje potrebna.Inače, ulje na vatru dodao je i pomoćnik selektora Radomira Antića, Rešad Kunovac. Novinari i snimatelji su želeli da snime natpis "zabranjen ulaz", jedan od kolega je otvorio vrata nekih desetak centimetra, a onda je Kunovac dojurio i snažno ih zalupio ne obazireći se na to da li će nekoga udariti u glavu, slomiti kameru, ili nečije prste. Kada smo već kod selektora, vredi napomenuti da se Antić nijednom nije obratio srpskim medijima po dolasku u Johanesburg, ali je zato rado davao intervjue španskom radiju i stranim agencijama.Od zatraženog sastanka sa predsednikom FSS Tomislavom Karadžićem, kako bi se promenio odnos prema novinarim, nije bilo ništa, a i on je sam na prijemu kod ambasadora Gorana Vujučića tražio mir i nagovestio šta nas čeka.Da li će se u međuvremenu nešto promeniti, jer u Južnoj Africi imamo zajednički cilj, pokazaće vreme...
Edited by mobio
Link to comment

Nisam danas gledao ovu ludost o kojoj pisete ali cenim da bi sutra Antara trebo da izadje na press konferenciju i da im se svima kolektivno najebe keve burekdzijske

Link to comment
Nisam danas gledao ovu ludost o kojoj pisete ali cenim da bi sutra Antara trebo da izadje na press konferenciju i da im se svima kolektivno najebe keve burekdzijske
Imas ovde deohttp://sport.blic.rs/video klikni na Atmosfera pred konferenciju za stampu...EDITTakodje i na http://www.sportskacentrala.com/ imas snimak tog famoznog zatvaranja vrata, clanak se zove nesto Kurir i Press zalupili vrata sportskim novinarima Edited by mobio
Link to comment

laz je da se antic nije razgovarao sa nasim novinarima, gledao sam ga nekoliko puta na rtsu. ima na snimku i ovo kada je kunovac zalupio vrata. jasno je na vratima pisalo da je ulaz zabranjen, ali je rosavi sa SOSa hteo da ispadne pametan i polako je otvarao vrata da proviri unutra. samo se videlo da je neko iznutrra zalupio vrata.

Link to comment
Jasno je da reprezentativci i Antic hoce profesionalan odnos, a ne kao sto smo obojica ranije primetili one trange frange iz Austrije. To bi oni hteli da salecu igrace po dorucku i da ih smaraju sa pitanjima tipa : "Da li cemo biti prvaci sveta?" ili price o transferima i ostale gluposti. Ako uz to jos mogu da provuku i koji trac i glupost onda bi to bio pun pogodak. Medjutim neko je tu shvatio to sto smo svi videli i jednostavno odlucio da prebaci sve na jednu profesionalnu ravan : Zakazi interviju dobices 15 min kada to igracima odgovara i gotovo. To nije nikakva neobicna praksa za ozbiljne timove. Ne vidim kakve veze sa tim ima sto je neko policijski general i slicne stvari... Ovo je tako primitivan clanak da je to uzasno.
Link to comment

konacno... prvi put da se neke pripreme reprezentacije ili nasih najboljih timova nisu pretvorile u SOSmaniju.nikad mi nije bilo jasno zasto im nasi timovi placaju i vode ih na pripreme (dobro, jasno mi je :D) da oni 25 sati dnevno vise po hotelu, sobama i progone igrace ....sad kad toga nema svi se bunea vrhunac mi je taj novinar koji se zapitao zasto li je njegov list morao da mu plati put i troskove da prenosi izjave sa konferencije koja se prenosi na rts-u :Di sta covek da mu odgovori? :D

Link to comment

Pa upravo to je problem novinarstva! Svi se utrkuju da objave glupost, da li Krasa ima picajzle, kako Milijaš čaše lomi(a ruke mu... znate već šta...) uz Hanku i Šabana... I ako, nesrećna, polupismena, budala, koja sebe naziva novinarem, ne donese neku bombastičnu vest - onda mu gazda kaže - "Pa jesam li te zato poslao u JAR? Da mi govoriš ono što mogu da vidim na KZŠ, hoću prljavštinu, kakve kurave uzima Žiga! TO hoću da vidim..."

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...