Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

pa svaka formacija te vrste, zapravo, znaci da se igra s pet igraca pozadi. meni je uvijek bilo do jaja kad bi ljudi popunjavali 3-5-2 formaciju pa na bokove stavljali krila, a tu jedino mogu da igraju bekovi, obicno oni malo ofanzivniji.
Čuj, lako je za ljude po forumima, ja video jednom i profi-trenera, prvoligaškog, koji je to uradio...Rezultat je naravno, bio očekivan... Produvalo po bokovima, na sve strane... Edited by radisa
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Hm, sad gledam i Holandiju, Slonovaču, Španiju u kvalifikacijama, stvarno 4-4-2...
mozda sam sad ja lud, ali mi se cini da si pobrkao vreme sa igracima - Petko jeste igrao 3-5-2(tri stopera, dva beka koja idu napred), ali u zavrsetku vec otpisanih kvalifikacija za EP2004, onda kad smo dobili vels dva puta i sta je tu vec bilo. kasnije se u kvalifikacijama za SP presaltovao na klasicnu 4-4-2.
Link to comment

ta 3421 ne mora biti nuzno defanzivna, igraju to napoli i udinese u italiji pa ne deluje kao shtek. ima smisla da je igramo, jer su basta i kolarov ofanzivno orijentisani bekovi a mogu sami da drze celu stranu, pogotov kolarov koji ima dobre fizikalije. doduse, problem nastaje kada se naidje na ekipu koja igra 433, ali ovo je period uigravanja tako da ce biti isprobavane razne stvari. jedan od trojice stopera koji malo ume sa loptom moze da je iznosi do centra i pomogne gradjenju napada. ima tu dobrih kreativaca u veznom redu, moze ovo dobro da ispadne.

Edited by monstrum
Link to comment

Te 3-5-3 i srodne formacije jesu u principu defanzivne [i postoje kao odgovor na 4-4-2], ali kao i uvijek, sve zavisi od igraca. Bielsa maltene chitavog zivota igra neku od tih formacija sa trojicom pozadi, pa njegove ekipe igraju spektakularan fudbal. Miha voli da igra na kontre, tako da me ne bi chudilo da ipak pokusa da imitira Udinese ili Napoli, ali s druge strane, kao sto vec rekoh, do sad je uvijek igrao 4-3-3. Takodje, igrati sa trojicom pozadi protiv Spanaca, koji ce skoro sigurno igrati sa trojicom napadaca, djeluje mi prilicno rizicno.

Link to comment
ima tu dobrih kreativaca u veznom redu, moze ovo dobro da ispadne.
A ko je tu narocito i dokazano upotrebljivo kreativan? Jedini aktivni a kreativni srpski fudbaler koji mi pada na pamet je Zvonimir Vukic, steta sto je on vec u poodmaklom stadijumu raspadanja, mada da sam selektor nisam siguran da ga ne bih zvao. Mi i menjamo taktiku jer smo slabi u veznom redu - da nismo igrali bi 442. Ovako cemo manjak kvaliteta pokrivati brojnoscu, jer ce, makar nominalno, 6 igraca biti manje ili vise vezni.
Link to comment
Пази, Петко је знао шта има на располагању у том периоду и таква игра је доносила резултате до СП. Наш једини креативац је био Предраг Ђорђевић, не знам шта си ту посебно очекивао. Сјетих се сад, и Вукић, добро. Распад на СП је био посљедица невјероватне серије повреда и картона, али и Петкових грешака. Квалификације је одрадио одлично, имајући у виду ко је играо и да причамо о Петку.
Link to comment
Jedini aktivni a kreativni srpski fudbaler koji mi pada na pamet je Zvonimir Vukic, steta sto je on vec u poodmaklom stadijumu raspadanja, mada da sam selektor nisam siguran da ga ne bih zvao.
pravda za saleta kapitena
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...