Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

FIFA Statues:http://www.fifa.com/mm/document/affederation/generic/01/48/60/05/fifastatuten2011_e.pdfStranica 60 i 61‘If a Player has more than one nationality, or if a Player acquires anew nationality, or if a Player is eligible to play for severalrepresentative teams due to nationality, he may, only once,request to change the Association for which he is eligible to playinternational matches to the Association of another country of whichhe holds nationality, subject to the following conditions:• He has not played a match (either in full or in part) in an officialcompetition at ‘A’ international level for his current Association, andat the time of his first full or partial appearance in an internationalmatch in an official competition for his current Association, healready had the nationality of the representative team for which hewishes to play.• He is not permitted to play for his new Association in anycompetition in which he has already played for his previousAssociation.’*************************Dakle, nije odigrao Evropsko ili Svetsko prvenstvo i ima pravo da zatrazi izmjenu statusa ako ima dvojno drzavljanstvo.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

bump!nešto mi sad palo na pmaet, pa ću ovde da ga metnem.mi smo u stvari pukli u glavi! jbt, ova zemlja je otkad znam za sebe uvek imala potpuno drugačiji mentalitet, potpuno drugačiji pogled na fudbal nego što ima danas. rekao bih čak dijametralno suprotan. i to ne važi samo za igrače, već i za publiku. mi smo oduvek gledali na fudbal kao na igru u kojoj treba nadigrati protivnika i dati gol više. i nikoga se sa takvom igrom nismo plašili. naravno, dobijali su nas, imali smo i žestoke poraze, ali se nikog nismo plašili. i ne samo mi, već cela ova dunavska škola je pukla s nama. nekad poznati po lepoj igri, na gol više, sad smo postali one jajare što igraju na gol manje, "da izvučemo častan poraz", sa 8 defanzivaca u startnoj postavi ili tako nešto. i igramo ružan i dosadan fudbal. i što je najgore, svi smo se navikli na to. zapatilo se i tu nema više povratka. kad se plasiramo na neko takmičenje, to su šampanjci, vatrometi, ludila... kao da smo finci jbt. mi ćemo možda i dići kvalitet, možda ćemo i popraviti infrastrukturu, možda će opet klubovi da imaju malo bolje rezultate u evropi, ali više nikad, tako mi sad izgleda, nećemo imati taj specifični fubalski weltanschauung koji smo imali nekad, tj. koji smo imali od kad se prva lopta ovde zakotrljala pa sve do raspada sfrj. za 20 godina je potpuno uništeno ono što je čuvano 90 godina.od svih fudbalskih pucanja koja smo doživeli od 1991. najgore mi izgleda to pucanje u glavi.edit:

da, navario sam se ko pas.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

pa to je zato sto nam je takva struka. inace, ja mislim da ce se slicna stvar desiti i u kosarci, ali ce tu pad biti veci zato sto smo tu bili na vrhu. kazi mi koji su to treneri koji ce forsirati moderan fudbal i koji ce praviti kvalitetne igrace?! ako pogledas nasu mladu reprezentaciju unazad deset godina videces kako razmisljaju nasi trneri - fizicki najjaceg staviti da igra stopera, nema veze sto je spor i sto ne ume da doda prvom do sebe, bitno je da je jak. tehnicki najgoreg staviti da igra zadnjeg veznog, pod uslovom da je borben (u nasem slucaju uglavnom znaci da je najveci dziber u ekipi). visokog igraca tutnes da igra spica, nema veze sto je spor i sto ne moze da pretrci odbrambenog igraca. cim je neko brz odmah je krilo, bez obzira sto mu je centarsut nikakav pa zato ni od ovog visokog balvana nema neke vajde. takve ekipe mogu cak i da imaju neku prodju u mladjim kategorijama posto mogu da prebiju konkurenciju ali zato su igraci uglavnom kurac kada pocnu da igraju ozbiljan fudbal.

nisam vario odavno zato sto je trava pocela lose da me radi, ali sam isto u trenucima navarnuca mastao o tome sta bi moglo da se promeni u nasoj kosarci i kako bih ja to menjao kada bih imao lovu.

Edited by kojot
Link to comment

Slazem se i slazem se :) Zato ja (izmedju ostalog)volim Robija(ne i Robiju), ne moze mu se osporiti da ima drugaciji pristup od ovih nasih kvazi strucnjaka. Jebe ga sto mu je materijal sa kojim bi to radio ostecen kao sto kaze MV.

Nije do tebe Kojote, trava koju pusimo je sve losija ili bar odbijam priznati da godine sustizu :)

Edited by pbg12345
Link to comment
kazi mi koji su to treneri koji ce forsirati moderan fudbal i koji ce praviti kvalitetne igrace?! ako pogledas nasu mladu reprezentaciju unazad deset godina videces kako razmisljaju nasi trneri - fizicki najjaceg staviti da igra stopera, nema veze sto je spor i sto ne ume da doda prvom do sebe, bitno je da je jak. tehnicki najgoreg staviti da igra zadnjeg veznog, pod uslovom da je borben (u nasem slucaju uglavnom znaci da je najveci dziber u ekipi). visokog igraca tutnes da igra spica, nema veze sto je spor i sto ne moze da pretrci odbrambenog igraca. cim je neko brz odmah je krilo, bez obzira sto mu je centarsut nikakav pa zato ni od ovog visokog balvana nema neke vajde. takve ekipe mogu cak i da imaju neku prodju u mladjim kategorijama posto mogu da prebiju konkurenciju ali zato su igraci uglavnom kurac kada pocnu da igraju ozbiljan fudbal.
A sve je to zato sto fizicki najjaci, dziber, visoki i brzanjac imaju:A. Tatu/mamu javne licnosti, eventualno bivse sportiste, koji su poznati i sa cijom decom "ne mozes tako"* B. Tatu/mamu kriminalce, koji su opasni u sa cijom decom "ne smes tako"*C. Menadjera, koji kakav god da je, procenat daje, pa sa njegovo decom "ne radis tako"*"vase dete ipak nije dovoljno talentovano da bi igralo u prvom timu njegovog uzrasta"

Nije trava losija, niti ste stariji, vec su pali kriterijumi u izboru dobavljaca. Promenite nesto u svom zivotu :P

Link to comment

Ajde fudbal, tu malo romantizujete, nismo nikad bili ne znam kakva sila, ali ja propast basketa ne mogu da prežalim. I nekako mi se čini da je kasno da se vraća, možda tripujem, ali osim što nemamo mlade stručnjake koji obećavaju, košarka kao da je ostala deo indetiteta prošle 2-3 države, kao da za nju pored tenisa i fuzbala nema mesta od kad smo samo Srbija. A kad vidim šta je sa terenima iz kraja ne znam da li da se hvatam za glavu ili pištolj.

Nije trava losija, niti ste stariji, vec su pali kriterijumi u izboru dobavljaca. Promenite nesto u svom zivotu :P

Upravo. Gotta get high by a right guy.

Link to comment
Ajde fudbal, tu malo romantizujete, nismo nikad bili ne znam kakva sila, ali ja propast basketa ne mogu da prežalim. I nekako mi se čini da je kasno da se vraća, možda tripujem, ali osim što nemamo mlade stručnjake koji obećavaju, košarka kao da je ostala deo indetiteta prošle 2-3 države, kao da za nju pored tenisa i fuzbala nema mesta od kad smo samo Srbija. A kad vidim šta je sa terenima iz kraja ne znam da li da se hvatam za glavu ili pištolj.

Upravo. Gotta get high by a right guy.

Pistolj, od hvatanja za glavu nema nista. Svu su smejali Covicu, kad je postavljao table i koseve pocetkom devedesetih po beogradu. Klinci koji su tad imali 10ak godina su poslednja genercaija koja je igrala "basket". Jbg, mi smo ko klinci imali terene za fudbal i basket svuda po kraju za dz (jedno vreme su na DIFu naplacivali neki kao ulaz, ali su brzo odustali). Donese loptu i bijes do mile volje, ko sta voli. Danas se sve placa. Ja ne znam da li ce moj sin, recimo, ikada zaigrati negde na malice (jer ih nigde vise i nema) ili na "rukometnom" po betonu fudbal. O basket da ne pricam.

:lol:

Link to comment

Toel je fudbalski Josip Broz Tito. Doduse, Vladan Lukic ga je zajebao za ideju sa pokretom Ligom nesvrstanih (klubova), ali tole se svaki dan dokazuje. Nadam se da do aprila ne igramo utakmice, da se ne brukamo vise...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...