Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Ne samo da ima refleks, nego nije linijas, prati igru, dobro se postavlja i istrcava. To sto mora uvek da se baci, sto slavi odbrane, sto je poprilicno lud, to je deo golmanskog folklora. Za Stamenog, koji se ne pomera sa crte, sporo istrcava, i ima losiji refleks, Bajko je golman i po. Na utakmici sa Letoncima je imao onu situaciju gde mu je lopta zamalo prosla kroz noge, ali izvukao se. Osim toga, oba meca je odigrao odlicno, i nisam stekao utisak da mu saigraci ne veruju. On je posle tog derbija i sam obecao da nece vise da dribla u 16. A sveukupno gledano, dok je bio u petom planu nije ni cudo da je pijancio, tetovirao se, i vacario pevaljke.Nego premalo se u ovoj raspravi pominje Jorgacevic koji je nas najbolji golman a tek je usao u reprezentaciju.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Dobrodosli na burek forume!Ao, koja euforija+potcjenjivanje protivnika sa nase strane... posle demoliranja onih poluamatera vide nas u finalu LE. Sa druge strane se omlaovazava Renovo razbijanje Dizona, jer su to pobogu drugoligasi... :isuse:Tu su i grobari sa lenjirom i pricom ko ima vecu patku - Stojke ili Bajko... Bajko i Volkov u reprezentaciji!? :lol:

Link to comment

Meni je i Stamenkovic bio ok golman. Stamenkovic, Bajkovic i Stojkovic su golmani veoma slicnih kvaliteta. Pritom su sva trojica udareni u glavu.Disljenkovic mi tu najvise odskace, Jorgacevica nisam gledao, pa ne znam.

Edited by casperbgd
Link to comment

bajko je faca [samo ruzna], cak je i solidan golman, ali daleko je on od toga da uliva nekakvu sigurnost. tesko da je ovih 6 mjeseci dovoljno da selektor fudbalski talentovane nacije kakva je crna gora razmislja o bajkovic...

Link to comment
KARADŽIĆ, ĐORIĆ, ĐUROVIĆ, JANKOVIĆ...BROJNA delegacija FSS je krenula iz Beograda za Moskvu. Na prijateljski meč sa Rusijom doputovali su predsednik Saveza Tomislav Karadžić, generalni sekretar Zoran Laković, potpredsednici Dragoljub Vukadinović i Dragan Đorđević, predstavnik Zajednice superligaša Miodrag Janković, nekadašnji sudija Raka Đurović, bivši selektor Milovan Đorić...
ima se - moze se
Link to comment
Meni je i Stamenkovic bio ok golman. Stamenkovic, Bajkovic i Stojkovic su golmani veoma slicnih kvaliteta. Pritom su sva trojica udareni u glavu.Disljenkovic mi tu najvise odskace, Jorgacevica nisam gledao, pa ne znam.
Nisu oni Kasiljas ali ne bih rekao da su slicnih kvaliteta. Stamenkovic je tu daleko najlosiji. Bajkovic ovo malo sto sam ga gledao protiv Letonaca i na Derbijima ostavlja utisak boljeg od Stamenog (sto bas i nije tesko) ali me nije impresionirao nicime osim cistim refleksima. No dobro eto Rena i prilike da se dokaze kao Stojke svojevremeno u Bragi. Ako hocemo da pricamo o Bajkovicu kao ozbiljnom golmanu a ne samo kao o nekom ko je bolji od Stamenog onda on mora da ima i neku herojsku utakmicu iza sebe. Stojke ih ima nekoliko a imao ih je cak i jedan Djordje Pantic ( :isuse: ) pa ne vidim zasto bi to Bajkovicu bio problem ako ga vec mecete u isti kosh sa Mustafom.
Link to comment
Na kapiram otkud toliko omalovazavanje Bajkovica. Momak od kada je skontao da ipak hoce da bude golman (nebitno zasto) i od kada je stao na gol umesto Stamenog, nije napravio ni jeda kiks. Golove koje je primao nije mogao da brani, a skinuo je mnogo toga. Ono sto Bajkovica cini drugacijim od vecine golmana koji su prodefilovali kroz Zvezdu poslednjih x godina je to sto nije linijas. A to da je nesigurnost orbrane njegova zasluga, to je uz duzno postovanje cista glupost. Najbolji primer je prva sansa za Letonce u Bg-u, gde Vilotic ne prati da ovi brzo izvode prekid, igrac prolece izmedju njega i Tosica, a jedini koji je sve to ispratio je Bajko koji je na vreme istrcao i usao u sut Visnjakovsu.Nece on nikada biti Kasiljas ili Reina, ali skroz solida golman...A Stojke jeste dobar golman, mada ima neke ispade poput ovog okacenog ili onog indirekta.
Au bre Adasevicu. Kako nije linijas? To sto istrci dva puta po tekmi van 16 uopste ne znaci da nije linijas. Njegova legendarna odbrana Tejgovog suta sa 5m usledila je po centarsutu koji je 5 minuta leteo i tresnuo mu ispred nosa. Kiksa svakog casa. Napamet se secam 2 kiksa sa prosle utakmice. Jednom mu neka bezvezna frljoka mal nije prosla kroz noge, drugi put je u duhu Barselone resio da igra nekakvu fantomsku pas igru sa (cini mi se) Mikicem, da bi povratnu bez rizika ispucao na tribine. Mada nije stvar u kiksevima i golovima koje je primio (sad se setih da mu je oprosten 1 crveni/penal prilikom tih legendarnih istrcavanja). Stvar je u elementarnim golmanskim navikama. Stojkovic kakav kod da je imbecil ima dovoljno talenta da poredjenje sa Bajkovicem ucini neumesnim. On je bez konkurencije nas najbolji golman.
Link to comment

Ma da, zato smo u liku dotičnog Pantića i dobili reprezentativnog golmana za sledećih 10 godina. <_< Ne znam stvarno kakve to veze ima to da li će nekad da mu se potrefi dan, pa da izuje neku tekmu kao mučeni Pantić protiv Reala. Da ponovim još jednom - po meni golman MORA da bude konstantan, i zato ne želim Stojkovića kao prvog golmana reprezentacije. Inače mislim da je 16x talentovaniji od Bajka i Stamenkovića zajedno, ali kao finalni produkt mi se ne svidja uopšte. (tj. ne mora da bude još uvek finalni produkt, ali nažalost je kreten koji misli da je savršen golman (najbolji u Evropi, jel te :isuse: ), pa nema više on šta tu da se usavršava).Da ne ispadne na kraju da sam prizivao Bajka kao broja 1 repstacije - samo rekoh da ga možemo zapljunuti na nekoj nebitnoj prijateljskoj, pa ako se za nekih godinu dana pokaže da dečko brani konstantno, ne kiksa, ponekad možda izvuče i neku ludu odbranu, možda mu dati i ozbiljniju šansu. Nisam znao da je to nekakvo svetogrdje pomisliti...eno se Kahriman šepuri na spisku pobogu, da ne bi možda menjali Bajka za njega?

Link to comment

Golmana treba naturalizovatitm iz Brazila, isto kao i napadača. Sve strukturetm su se složile da je to sasvim u redu, a i ne bismo više morali da slušamo beskrajne rasprave o nijansama na liniji Stojković/Bajković/Stamenković ili Kaluđerović/Damjanović/Šćepović.

Link to comment
Ne samo da ima refleks, nego nije linijas, prati igru, dobro se postavlja i istrcava. To sto mora uvek da se baci, sto slavi odbrane, sto je poprilicno lud, to je deo golmanskog folklora. Za Stamenog, koji se ne pomera sa crte, sporo istrcava, i ima losiji refleks, Bajko je golman i po. Na utakmici sa Letoncima je imao onu situaciju gde mu je lopta zamalo prosla kroz noge, ali izvukao se. Osim toga, oba meca je odigrao odlicno, i nisam stekao utisak da mu saigraci ne veruju. On je posle tog derbija i sam obecao da nece vise da dribla u 16. A sveukupno gledano, dok je bio u petom planu nije ni cudo da je pijancio, tetovirao se, i vacario pevaljke.Nego premalo se u ovoj raspravi pominje Jorgacevic koji je nas najbolji golman a tek je usao u reprezentaciju.
Ко је икада потрчао за лоптом у икаквом организованом виду, види ово без да му се црта. Јоргачевић je vrlo pristojan golman, jedina mana mu je nedostatak visine.
Dobrodosli na burek forume!Ao, koja euforija+potcjenjivanje protivnika sa nase strane... posle demoliranja onih poluamatera vide nas u finalu LE. Sa druge strane se omlaovazava Renovo razbijanje Dizona, jer su to pobogu drugoligasi... :isuse:Tu su i grobari sa lenjirom i pricom ko ima vecu patku - Stojke ili Bajko... Bajko i Volkov u reprezentaciji!? :lol:
'Ајде Панто не каки. Ко је овде омаловажавао Рен. Они који су гледали утакмицу са Дижоном рекли су да нам је противник ЈСДП на стероидима, да је озбиљан, али да са истим ако је судити по утакмици може да се игра. Ниједан пост није био овде где се тврдило да освајамо ЛЕ. Људи се радују после једне добре утакмице. Што се Волкова тиче ако му је алтернатива већито повређени Обрадовић не зам шта се бечиш? Имаш неког бољег?
Link to comment
'Ајде Панто не каки. Ко је овде омаловажавао Рен. Они који су гледали утакмицу са Дижоном рекли су да нам је противник ЈСДП на стероидима, да је озбиљан, али да са истим ако је судити по утакмици може да се игра. Ниједан пост није био овде где се тврдило да освајамо ЛЕ. Људи се радују после једне добре утакмице. Што се Волкова тиче ако му је алтернатива већито повређени Обрадовић не зам шта се бечиш? Имаш неког бољег?
Cim ste ga uporedili sa JSDP, automatski ste ga omalovazili! Tu nema diskusije... :)Sto se Volova tice, necemo ih zvati u repku posle 1-2 dobre partije...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...