Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Никако да нам Посрбица објасни свој велеумни конструкт. Но, завршиће се и тај јунски испитни рок. ;)
Ha! Ne želim da pokrećem nepotrebnu raspravu koja nema poentu, već je isključivo razlika u mišljenjima. Da mi nisu rekli da me stalno prozivaš na topicu, ne bi ni znao, jer ga ni ne otvaram često.Mene apsolutno ne zanima šta će uraditi reprezentacija Srbije i ne osećam veliku povezanost sa njom. Zanimljivi su mi toliko koliko ima bivših i sadašnjih igrača CZ u njoj i isključivo gledam repku zbog toga. Dovoljan dokaz koliko me zanimaju je da sam ih samo jednom gledao uživo i to onda kada sam dobio džabe karte u gimnaziji.Tako da ja gledam repku isključivo kroz Zvezdu. Zvezda ima problem sa FSSom koji nije osnovni problem za njeno funkcionisanje, ali postoji. FSS je usko povezan sa repezentacijom Srbije. Neophodne su nam promene kako bi uz unutrašnje promene digli nivo kluba na viši nivo. Najlakše je promeniti strukturu u FSSu uz pomoć neuspeha reprezentacije. Razlog je vrlo jasan. Nema velikih takmičenja (EP ili SP), nema para, Toletovi sledbenici su nezadovoljni, ljulja se stolica. Pokreneš li tada smenu imaš veću šansu da padne vrh FSSa. Svaki postupak dok kaplje novac od velikih takmičenja njegovim sledbenicima bi trebao da bude unapred osuđen na neuspeh (evo Lukić će to da testira). Izuzetak se može desiti u nestabilnim organizacijama, ali je Tole prilično "stabilizovao" sebe u FSSu. S lošijim trenerom imaš veću šansu da ne prođeš u kvalifikacijama. Ako i uspe, neće mi biti toliko krivo, jer je Pižon Zvezdaš i biće mi drago zbog njega (i bivših/sadašnjih igrača), uprkos njegovom elementarnom neznanju. Možda uz put i pozove nekog našeg igrača kojem će pomoći da se proda, što Antić nikada ne bi uradio iz više razloga. To i nije neka pomoć kako se čini, ali neka bude. Ne opravdavam pozivanje zbog prodaje, čisto da se zna, jer smatram da se time čini svima medveđa usluga na duže staze.Antić je bolji trener od njega, nema govora da nije, ali ni on sam nije neki majstor svog zanata, pa da se seku vene. Njegovi uspesi sa repkom su kada se sve svede prosečni ili u nivou očekivanja. Doveo je repku na SP u slaboj grupi i to i nije uspeh, ali to što je bio prvi jeste, jer Fra je imala bolje igrače. Austrija i Rumunija su kanta timovi i imamo mnogo bolji roster od njih. Za mene nije uspeh kada pobediš slabije od sebe. To što nas je repka naučila na drugačije je nešto sasvim drugo. Da podvučem, direktan plasman na SP je uspeh.Na SPu je repka odigrala katastrofa. Pukli od Gane (Antić isključivi krivac), na sreću dobili Nemce i pomalo nezasluženo izgubili od Australije. Nemci su jača repka od nas, Gana je u najboljem slučaju u rangu sa nama, ali je i to upitno, jer su imali jako mlad sastav, dok je Australija najslabija u grupi. Zaključak je da je repka na SP podbacila, jer ono što nas je krasilo u kvalifikacijama (dobijanje slabijih) nije nastavljeno tamo gde je najbitnije i za to je uvek kriv trener. Kao što je trener car kada pobedi jači tim.Sve u svemu, ko nosi pantalone u FSSu pokazano je posle SPa i ko je uprkos nacionalnoj podršci uspeo da otrese trenera kao slinu. Valjda je to dovoljan dokaz koliko je neko moćan, jer mu tu nije uzdrmalo poziciju u FSSu.U svakom slučaju, FSS šteti CZ i najlakši način za rušenje po meni je neuspeh u kvalifikacijama uz konkretan udar relevantnih činioca. Od sadašnje situacije teško da može gore iz ugla CZ.Ne želim da nastavljam raspravu na ovu temu. Imam mišljenje koje nikome ne planiram da nametnem. Poštujem svačije mišljenje, ali to ne znači da ga delim.
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Mene apsolutno ne zanima šta će uraditi reprezentacija Srbije i ne osećam veliku povezanost sa njom. Zanimljivi su mi toliko koliko ima bivših i sadašnjih igrača CZ u njoj i isključivo gledam repku zbog toga. Dovoljan dokaz koliko me zanimaju je da sam ih samo jednom gledao uživo i to onda kada sam dobio džabe karte u gimnaziji.U svakom slučaju, FSS šteti CZ i najlakši način za rušenje po meni je neuspeh u kvalifikacijama uz konkretan udar relevantnih činioca. Od sadašnje situacije teško da može gore iz ugla CZ.Ne želim da nastavljam raspravu na ovu temu. Imam mišljenje koje nikome ne planiram da nametnem. Poštujem svačije mišljenje, ali to ne znači da ga delim.
Аферим, објаснио си свој став као матор. Није шала.
Link to comment
Tako da ja gledam repku isključivo kroz Zvezdu. Zvezda ima problem sa FSSom koji nije osnovni problem za njeno funkcionisanje, ali postoji. FSS je usko povezan sa repezentacijom Srbije. Neophodne su nam promene kako bi uz unutrašnje promene digli nivo kluba na viši nivo. Najlakše je promeniti strukturu u FSSu uz pomoć neuspeha reprezentacije. Razlog je vrlo jasan. Nema velikih takmičenja (EP ili SP), nema para, Toletovi sledbenici su nezadovoljni, ljulja se stolica. Pokreneš li tada smenu imaš veću šansu da padne vrh FSSa. Svaki postupak dok kaplje novac od velikih takmičenja njegovim sledbenicima bi trebao da bude unapred osuđen na neuspeh (evo Lukić će to da testira). Izuzetak se može desiti u nestabilnim organizacijama, ali je Tole prilično "stabilizovao" sebe u FSSu. S lošijim trenerom imaš veću šansu da ne prođeš u kvalifikacijama. Ako i uspe, neće mi biti toliko krivo, jer je Pižon Zvezdaš i biće mi drago zbog njega (i bivših/sadašnjih igrača), uprkos njegovom elementarnom neznanju. Možda uz put i pozove nekog našeg igrača kojem će pomoći da se proda, što Antić nikada ne bi uradio iz više razloga. To i nije neka pomoć kako se čini, ali neka bude. Ne opravdavam pozivanje zbog prodaje, čisto da se zna, jer smatram da se time čini svima medveđa usluga na duže staze.
Da ne ulazim u to da je zeleti reprezentaciji neuspeh zbog klupskih interesa malo...usko gledanje na srpski fudbal (da se ne izrazim pogrdnije), reci cu samo da ti je ovaj tvoj stav vrlo naivan.Imali smo mi milion neuspeha za reprezentacijom, gorih i vise bolnih od ovih sto su dosli sa Pizonom - uostalom, toliko smo popili samara da je odavno prestalo da postoji to neko ocekivanje javnosti da cemo se na svaki turnir kvalifikovati. EP nismo igrali od 2000., a kako stvari stoje necemo ni sledeceg leta.I sad, vrati unazad film kroz sve te reprezentativne neuspehe, da li i jedan zaista uzdrmao ekipu koja vlada srpskim fudbalom? Da li se ista sustinski promenilo u FSS? Jebote, eno ti ga Bata Djora, covek je otisao par godina nakon sto je i zvanicno penzionisan, nista njega nije uzdrmalo, pa ni onaj neslavan period na klupi reprezentacije. Deja Savicevica, mozda najvece stetocine na klupi reprezentacije od '95., smo se otarasili samo zato sto je otisla CG (a eno ga tamo u FSCG zari i pali - jer njihov fudbalski savez funkcionise po istim principima kao i nas).I cak ako reprezentativni neuspesi uzdrmaju Toleta, i on ode, sta ce to tacno sustinski da promeni u FSS? Nista. Doci ce neki drugi Tole, neki drugi mafijas i muljator i opet ce sve da bude isto. Je l' Terzic kao bio nesto bolji Toleta? Je li Tole nesto kao bolji od Terzica? U cemu je tacno razlika? FSS je manje mafijaski pod Toletom nego Terzicem ili obrnuto?Ili cek' cek', mozda ti hoces zapravo da nam kazes da te sve to i ne zanima, i da ti je OK da umesto Toleta dodje neki Zvezdin Tole, koji ce da bude isti takav mafijas i mufljuz, al' ce da bude naklonjen Zvezdi? I onda je sve super, je l'?
Link to comment
Ili cek' cek', mozda ti hoces zapravo da nam kazes da te sve to i ne zanima, i da ti je OK da umesto Toleta dodje neki Zvezdin Tole, koji ce da bude isti takav mafijas i mufljuz, al' ce da bude naklonjen Zvezdi? I onda je sve super, je l'?
Ovo je sustina.
Link to comment
Ovo je sustina.
Одмори Борисе части ти. Ти све прокука што ти земљак Иво са Толетом, разваљује фудбал у Србаља као да је плаћен за то.
Link to comment

Dok se sprema naredno priopćenje, Tole skuplja poene od strane prekaljenih sportskih radnika...Stanje je dakle - stabilno.

Извршни одбор ФС РИС, на састанку у Нишу, уврстио је у дневни ред и оцену актуелног тренутка фудбалске организације у Србији. – Стање у ФСС је, захваљујући политици председника, органа и тела ФСС – стабилно. Све активности се реализују у складу са документима и плановима, без намере да оспоравамо демократско право да свако изнесе властите оцене, желимо да подсетимо на резултате који ће остати запамћени и поштовани. Кућа фудбала, понос спорта и Србије, потпуно је завршена, а највеће заслуге припадају руководству ФСС. На прагу смо пласмана на ЕП, са реалним изгледима да кроз бараж одемо у Украјину и Пољску. naijaci-31.jpg Даље се у саопштењу наводи: – Не можемо да не истакнемо резултате у подизању стандарда у водећим центрима у Србији, па и у југоисточној Србији. Нећемо и не можемо да видимо велики помак у начину вођења такмичења, регуларности која се темељи на одличном суђењу, али и на безбедности која је повећана успешном акцијом ФСС и државе на сузбијању насиља и протеривању хулигана са стадиона. Ванредни избори – непотребни На крају саопштења Извршни одбор ФС РИС оцењује: – Из свега поменутог, што није коначан предлог вредности и предности руководства ФСС, сматрамо да појединачна узнемирења, са позивом на ванредне изборе нису потребна, па је руководство ФС РИС одлучно у ставу да припреме и нови избори треба да се одрже у редовном термину.
Link to comment
Dok se sprema naredno priopćenje, Tole skuplja poene od strane prekaljenih sportskih radnika...Stanje je dakle - stabilno.
Nije valjda da si se poneo za teorijama o svilenom gajtanu koji se namice Toletu oko vrata? On je neunistiv.
Link to comment
Nije valjda da si se poneo za teorijama o svilenom gajtanu koji se namice Toletu oko vrata? On je neunistiv.
Naravno da nisam. To ostavljam za 365lepihfkczdana ekipu. Realno, pogledaj ovog sportskog radnika™ iz istočne Srbije i sve je jasno: Tole je tu do smrti.
Link to comment
Naravno da nisam. To ostavljam za 365lepihfkczdana ekipu. Realno, pogledaj ovog sportskog radnika™ iz istočne Srbije i sve je jasno: Tole je tu do smrti.
Kao i u svakoj dobro strukturisanoj mafijaskoj organizaciji, a FSS to nesumnjivo jeste, sefovi se visestruko obezbedjuju po svim kljucnim mestima u hijerarhiji vezujuci sudbinu bitnih saradnika za svoju. Karadzicev samostalni pad je moguc jedino u slucaju opste abolicije za ovakve sportske radnike™ kakav je ovaj vepar iz Nisa. U svakoj drugoj varijanti njegov pad organizovan spolja bi ujedno oznacio i kompletnu rekonstrukciju sistema, sto nece dozvoliti ni FSS, ali ni njihove maticne mafijaske kuce UEFA i FIFA. Svetska fudbalska organizacija je apsolutno najgenijalnije organizovan kriminalni sistem koji danas postoji na svetu. Sicilijanska mafija je pickin dim za njih.
Link to comment

apsolutno se slažem. Kad su oni ućutkali francuski parlament(narod) koji je hteo da raspravlja o nedoličnom ponašanju i reprezentovanju zemlje kroz isto na SP, onda je sve jasno.Tole je zlo zbog pojave i svite oko njega koja ga prati. Od gospodina sa slike, Lakovića i raznih drugih dupeuvlakača mi je muka. NA SP smo bili reprezentacija sa najgorom logističkom podrškom. Niko ništa ne radi. Samo slikanje i prodavanje magle. ZA dobre stvari mi smo, za loše drugi su. Dobro poznato i potvrđeno pravilo u Srba koje i njegov oponent dostojno sprovodi.Čini mi se da je svima muka od Toleta osim ovih što izdaju priopćenja, ali i neutralni kad vide ovu našu budalu prelaze kod Toleta na stranu. Niko njega neće srušiti jer koliko znam i njegovi izbori su sledeće godine, tako da je pametnije bilo da se priprema-lobira za nekog ko bi bio prihvatljiv kandidat.Iskreno, Terza mi nedostaje...

Link to comment
Dok se sprema naredno priopćenje, Tole skuplja poene od strane prekaljenih sportskih radnika...Stanje je dakle - stabilno.
Nije valjda da si se poneo za teorijama o svilenom gajtanu koji se namice Toletu oko vrata? On je neunistiv.
Но, опште позната је чињеница да је Терзан отишао легално на изборима.
Link to comment

idemo daljeЕвропа продужава мандат КараџићуОтворен, конкретан и изнад свега убедљив, Богољуб Степановић, први човек судијске организације ФСС, подсетио је чланове Извршног одбора ФС РИС, да је руководство у фудбалској федерацији изабрано у демократским изборима, а да програми усвојени на Скупштини у представљају платформу рада и развоја фудбала и у југоисточној Србији.8DFE1893.jpg– Морамо да пратимо динамичне промене у фудбалу и држави, да у сваком тренутку оправдавамо углед најмоћнијег регионалног савеза. Поносимо се лепом и функционалном Кућом фудбала .Захвални што руководство федерације препознаје улогу у финансирању изградње скупих објеката, какви су стадиони у Јагодини, сутра у Крушевцу, Нишу и Зајечару – истакао је Богољуб Степановић.Да је руководство ФСС са Томиславом Караџићем на челу, заслужило подршку свих структура у ФС РИС, потврдио је и Драган Денчић, председник ФС Пиротског округа.– Наше изјаве су оцене одговорних функционера којима је поверена брига о развоју фудбала у југоисточној Србији. Нема основа за ванредне изборе у ФСС, потребнки су нам мир и слога, не смемо непотребно да трошимо енергију, пре него што завршимо квалификације за ЕП у Украјини и Пољској. У случају да одемо на финални турнир, требало би руководству ФСС продужити мандат за шест месеци.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...