Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

kako je dobro gledati utakmicu reprezentacije u miru, onako na preskoke, malo kuhinja, malo telefon, malo utakmica. zainatili se klinci, plus odlicna odbrana, izvukosmo bod od ovih zveri. sad jos samo da pikseta zbog neuzvracene ljubavi podnese ostavku i sve super

Link to comment

Iako je ovo Spanija, za konkretan i stabilan napredak neko bi dobro trebalo da izanalizira drugo poluvreme i razlog zasto smo, ne bili prinudjeni da se branimo, odgovor na to je ocigledan, nego zasto smo jako tesko i neuskladjeno podizali zadnju liniju odbrane, odnosno uvlacili se Rajkovicu "u bulju", i zasto smo sa teskom mukom prenosili loptu jednom kad je osvojimo, tj. nismo znali kako protiv presinga. Ne kazem da je trebalo da im pravimo kontru svaki put poput onog izlaska Pavlovica, ali bar da vidimo 2-3 smirena pasa i nagovestaj izlaska iz presinga, sirenja igre, dobrog pozicioniranja itd.

Moj utisak je da je odgovor na oba pitanja izlazak Erakovica uz kombinaciju umora ostalih, i najbitnijih igraca. A onda i izlazak Zivkovica, pa na kraju i Samardzica, i neadekvatne, ne fizicki, nego tehnicki izmene. Ovo nije kritika, svaka cast svim momcima koji su usli, izboren remi do poslednje kapi znoja. 

Edited by JohnnyD
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, harper lee said:

 

Birmancevic je sasvim OK igrac, on je jos uvek dosta mlad. Za neku formaciju 3-4-3 ili 3-5-2 mene malo vise brine ta trojka napred koja treba da iskreira sanse za gol.


Самарџић ће ту морати да повуче највише то је јасно. Генерално ни Илић није оперисан од креативности само што игра мало даље од гола. Њих двојица су доста млади 01 и 02 и имају још много простора за напредак. Бирман је 98 он више и није толико млад мада се и мени допада као играч и игра генерално јако добро у Спарти и лагано је најбољи играч лиге тамо, зрео је за виши ниво.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, samo_opusteno said:

Dobrih 55 minuta, ovo posle raspad sistema. Krpi, stizi, zatvaraj, izbijaj...a 2 pasa ne mozemo da povezemo. Valjda je to realna razlika u kvalitetu ali boli koliko cesto ne smemo, koliko panicimo sa loptom. 

Jasno je da ne pripadamo fudbalskom vrhu i da sa ovakvom igrom i mentalitetom ni ova ekipa na prvenstvima nece nista uraditi, bez obzira ko je bude vodio. 

 

Igrali smo protiv najbolje reprezentacije na svetu, istina bez dva odlicna igraca ali svejedno. Fudbalskom vrhu nismo pripadali ni kao Jugoslavija, niti cemo pripadati ikada sad kao mnogo manja zemlja.

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, harper lee said:

 

Igrali smo protiv najbolje reprezentacije na svetu, istina bez dva odlicna igraca ali svejedno. Fudbalskom vrhu nismo pripadali ni kao Jugoslavija, niti cemo pripadati ikada sad kao mnogo manja zemlja.

Ne mora da znaci, Hrvatska pripada vrhu. Hrvatska se ne boji da igra fudbal, doduse imaju bolje igrace. 

Hocu reci, zamera se Piksiju sto nije nesto uradio na prvenstvima a mi jednostavno nismo ta klasa. Covek je dobio Ronaldov Portugal u gostima za SP, Halandovu Norvesku u gostima za ovu ligu nacija ali neki zale po tviteru sto ga pun stadion nije izvizdao. 

Covek je egomanijak, nije vrhunski strucnjak ali ne moramo da se dziberisemo. 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, samo_opusteno said:

Ne mora da znaci, Hrvatska pripada vrhu. Hrvatska se ne boji da igra fudbal, doduse imaju bolje igrace. 

Hocu reci, zamera se Piksiju sto nije nesto uradio na prvenstvima a mi jednostavno nismo ta klasa. Covek je dobio Ronaldov Portugal u gostima za SP, Halandovu Norvesku u gostima za ovu ligu nacija ali neki zale po tviteru sto ga pun stadion nije izvizdao. 

Covek je egomanijak, nije vrhunski strucnjak ali ne moramo da se dziberisemo. 

ja mu ne zameram rezultate nego igru, ponasanje, nedostatak samokritike, rigidnost. kada je pobedio portugal dizan je u nebesa i adekvatno nagradjen finansijski. ako narod zeli da mu zvizdi, neka zvizdi, uvek moze da da ostavku

Link to comment
2 minutes ago, samo_opusteno said:

Ne mora da znaci, Hrvatska pripada vrhu. Hrvatska se ne boji da igra fudbal, doduse imaju bolje igrace. 

Hocu reci, zamera se Piksiju sto nije nesto uradio na prvenstvima a mi jednostavno nismo ta klasa. Covek je dobio Ronaldov Portugal u gostima za SP, Halandovu Norvesku u gostima za ovu ligu nacija ali neki zale po tviteru sto ga pun stadion nije izvizdao. 

Covek je egomanijak, nije vrhunski strucnjak ali ne moramo da se dziberisemo. 

 

Jedan od nasih problema u fudbalu je sto se najbolji igraci po pravilu uskurce kad shvate da su bolji od drugih, za razliku od, na primer, kosarke gde Bogdan i Jokic vuku vise od ostalih upravo zato jer vise znaju i bolji su igraci. Kad nam vrhunski igraci budu takvi karakteri da vode ostatak ekipe a ne da miniraju selektora zato sto nisu poceli jednu utakmicu onda cemo mozda poceti da pravimo i bolje rezultate na takmicenjima.

 

Da ne uzimam primere iz kosarke, imao si prilike da u Zvezdi vidis kako se ponasa i s kakvom odgovornoscu igra jedan Korejanac koji je zalutao u srpski fudbal i posle dve utakmice se nametnuo kao vodja tima. Ivanjica, Mancester, Surdulica, Lajpcig, nema razlike, teren se ore, igra se punom snagom i vodi se ekipa. Nisam ljubitelj Piksija uopste a kamoli veliki ali jasno je da taj problem kod nas nije poceo s Piksijem niti ce se sa njim zavrsiti. Gledam fudbal 50 godina, 40 otkako sam poceo da razumem sta gledam, nama se uvek stalno iste stvari desavaju na prvenstvima i stalno gledamo jedno isto prvenstvo na kojem izgledamo kao raspustena banda zbog ugovora sa proizvodjacima sportske opreme, zbog toga ko je kome jebao zenu, zbog toga ko nije poceo prvu utakmicu, zbog toga sto smo zamenili trenera jer nije hteo jednog igraca u ekipi i slicno. Zato cu ja uvek radije da gledam slabiju ekipu kao sto je ova nego bolju ekipu za koju znam da svejedno nece nista uraditi jer je reprezentaciji sve drugo bitnije od toga da izadju kao ekipa koja ce da gine, gde ce igraci da pokrivaju ledja jedni drugima i gde ce svi da daju sve od sebe. A kad ti najbolji igraci, treneri i dripci iz Saveza budu mogli da uguse sujetu i da igraju i ponasaju se kao prvi medju jednakima svako u svom domenu onda cemo mozda nesto i napraviti.

  • +1 2
Link to comment

Halandovu Norvešku :ziga:

 

Slušao sam Zidana kad je pričao kako mu je jedan od najvećih uspeha kad su dobili Gigsov Vels tamo neke 2001.

Link to comment

I ja sam dosta vise voleo da gledam

Stameni (Bajko)
Ninkov (Mikic) Psiholjub (Tutora) Vilota (Vujadin) Brigel (Stevan Reljic)
Lazetic (Lazovic) Savio (Kadu) Isah (Nikolic) Guma (Blazic)
Lekic (Trifunovic) Slavko (Jevtic)

Bio je i onaj Obric, iz Posetioca 

... Nego ove sad od po 10 miliona

Lako se covek veze za fajterske i fudbalski sakate ekipe, svi to volemo :D 

Edited by Ratamahatta
Link to comment
9 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Halandovu Norvešku :ziga:

 

Slušao sam Zidana kad je pričao kako mu je jedan od najvećih uspeha kad su dobili Gigsov Vels tamo neke 2001.

Za Halandovu Norvesku pored Halanda su igrali Odegard iz Arsenala koji vredi 95 miliona, Aursnes iz Benfike 20 miliona, Sorlot iz Atletika 25 miliona, Berge iz Fulama 20 miliona, Rierson iz Dortmunda 15 miliona, Larsen iz Vulvsa 23 miliona itd. 

Ali ok, ne pratis, nemas pojma, da se vratim na Portugal garant bih te zatekao kako hejlujes Piksija. 

Link to comment
12 minutes ago, harper lee said:

Zato cu ja uvek radije da gledam slabiju ekipu kao sto je ova nego bolju ekipu za koju znam da svejedno nece nista uraditi

 

Ovo večeras je iznuđeno silom prilika i mnogim otkazima. Kako budu stasavali ovi igrači u repki, stasavaće i njihovi egoi, stasavaće i aferice i spletke između njih (već viđeno). Tako se namestilo da se igra utakmica sa 0 očekivanja, gde su igrači rasterećeni i pomalo inatni da ga uteraju kolegama iz Arabije. Savršen primer šok terapije, ali bojim se da se ne može puno zaključaka izvesti iz večerašnje utakmice. Sluti na pozitivno, ali čisto sumLJam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...