Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Па уклапају се, Жиле и рецимо Костић су винг бекови тако да ту формацију можеш да посматраш као 532 или 352 у зависности да ли се бранимо или нападамо.

 

Ако игра Тадић пре СМСа што није био случај против Шведске онда је то на папиру можда више 3-4-1-2 (или 5-2-1-2 у одбрани :D) али разлика је минимална.

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, johan nagel said:

Шта мислимо који тим ће да изведе Пиксе против Енглеза?

 

На голу сад трипујем да је можда и у благој предости Рајковић. Можда и негде није фер према ВМС-у да га издува због једне добре партије Рајковића у пријатељској али шта ћеш јбг.. Све у свему то је вероватно 50-50

 

Тројица назад, Миленковић и Павловић су сигурица, трећи вероватно Вељковић, не верујем да ће да гурне овог Стојића у ватру ал шта знаш.

 

Десно је реално Живковић закуцан, лево је тешко проценити на основу ових пријатељских, Костић је играо минимално, Младеновић играо добро и асистирао, није немогуће да он добије предност, још једна 50-50 вероватно

 

У средини зависи од формације, ако буде с два шпица онда капирам Гудељ који је свакако сигуран, плус Лукић или СМС. Лично бих ставио Лукића јер са СМС-ом на тој позицији против Енглеског везног реда се не би сјајно провели. Није ни да је Лукић нека играчина али бар трчи много више од њега.

 

Та нека десетка да кажемо ту почиње Тадић реално, блага конкуренција му је СМС али тешко.

 

И ако буду два шпица Влаховић и Митровић то је јасно. Ако се одлучи за једног што не делује да ће бити случај, могуће чак и да је Влаховић у предности али свакако делује да ће играти обојица.

 

Дакле

 

                   Рајковић/ВМС

    Миленковић Вељковић Павловић

Жиле Лукић Гудељ Костић/Млдновић

                           Тадић

                  Влаховић Митро

 

 

У случају једног шпица СМС уместо Дуће/Митра

Luka Ilic pre Gudelja.  To je mlad igrac koji ima iskustvo u jakoj ligi.  Tehnicki i ofanzivno je bolji i brzi od Gudelja.  Gudelj treba da ulazi kada zelimo da stanemo na loptu i sacuvamo rezultat.

 

Po meni, Milenkovic je bolji kao centralni stoper nego kao desni.  Stojic jos nema iskustvo ali od ostalih stopera na listi mi se cini bolji.

Link to comment

Против Енглеске мислим да је Гудељ баш сигуран у 11, он Максимовић и Мијаиловић су једини баш задњи везни у тиму а он ту одскаче квалитетом и искуством иако га многи не цене претерано.

 

Иван Илић (за којег делим мишљење да је талентован и да ће бити добар играч) може да игра евентуално уместо Лукића што опет не верујем да ће бити случај, можда добије минуте против Словеније, то је већ реалније.

Link to comment

Ja sam skoro siguran da ćemo igrati sa jednim špicem, tj. da će igrati i Gudelj i Lukić. Prvi je i inače omiljen Piksijev igrač i nema šanse da će da popase klupu protiv Engleske, a drugi zato što igra Premier ligu i navikao je na fudbal koji će igrati Engleska. Iz istog razloga će i Mitrović u toj formaciji da ima prednost u odnosu na Vlahovića. Takođe, nisam baš siguran ni da će Tadić da bude starter protiv Engleske, neće on imati snage za 90 minuta tog ritma plus će biti potrebniji protiv Danske i Slovenije posebno. Nešto ovako:

 

VMS - Pavlović, Milenković, Veljković - Gudelj, Lukić, Ilić, Živković, Mladenović, SMS - Mitrović

 

sa tim da su Tadić (SMS) i Vlahović (Mitrović) unapred viđene izmene, verovatno i Kostić (Mladenović). Luka Jović ako budemo gubili.

  • +1 2
Link to comment

@Ayatollah

 

Има смисла донекле то за Тадића мада је он генерално невероватно спреман за своје године, у Фенеру је ове сезоне почео преко 50 утакмица што океј свакако може да утиче и на то у каквом си стању у јуну месецу, са 35 година у дупету. Но он је некако капитен и лидер и мислим да ће почети све три. Опет ако неку не почне можда има смисла да то буде Енглеска.

 

Што се шпица тиче, Влаховић је можда мало изненађујуће имао јаку минутажу у ове две пријатељске и с обзиром да је потпуно здрав и да је имао солидну сезону у Јувеу делује да ће имати доста битну улогу на првенству. Свакако је и млађи и спремнији од Митровића. Опет Митро познаје Енглезе и ако се одлучи за једног шпица има логике да то буде он јбм ли га.

 

Иначе смо опет највиша репрезентација на првенству и утисак је да то уопште не користимо у довољној мери, прекиди би морали да нам буду много јаче оружје.

Edited by johan nagel
Link to comment

da to je ono što najviše nervira kod nas, ne samo da smo zbog te visine jedna od najsporijih repki, već ne dajemo po min 1 gol iz prekida, što može da znači da naši izvođači prekida nisu u stanju da pogode jednog od šestorice igrača preko 187cm, koliko ih obično imamo u prvoj postavi ili pak da su treneri totalni dunsteri koji već godinama ne uspevaju da osmisle par akcija kod prekida koje bi bile opasne za protivnički gol

Link to comment
2 hours ago, kralj said:

Kreću Mitar i Duci, prilično sam siguran.

 

I ja, kurčiće se Piksi sa dva špica, a onda kada nas ispresavijaju krenuće da pojačava vezni red.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...