Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Ja mogu da zamislim da nekome Žile bude najslabija karika tima (siguran sam ipak da nisu mnogi u pitanju), ali menjati ga sa faking Simićem je preveselo. Dva igrača koja imaju iste mane (fizika i slabija odbrana), a kvaliteti su jednom na evropskom nivou, a drugom na JSL nivou.

  • +1 6
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Just now, Profesionalac said:

Ja mogu da zamislim da nekome Žile bude najslabija karika tima (siguran sam ipak da nisu mnogi u pitanju), ali menjati ga sa faking Simićem je preveselo. Dva igrača koja imaju iste mane (fizika i slabija odbrana), a kvaliteti su jednom na evropskom nivou, a drugom na JSL nivou.

Najjače da nam je Žile najslabija karika i da to nije odbrana.

Link to comment

Nikada ne bih krenuo sa Mitrovicem i Valhovicem u 11, zapravo najbliže što bi imalo smisla, a da je ova formacija je upravo sastav iz Lisabona. Možda ne Maksimović, ali Mitrović sa klupe - DA. Vlahović je igrao (čini mi se ceo meč) ozbiljan presing što ni Mitrović (pre Saudijske Arabije nije mogao), a pogotovo ne sada. 

 

Ipak, ispostavlja se da od igrača najslabija karika Milenković. 

  • +1 2
Link to comment

Ma gde je Zile problem, upalilo je u Lisabonu kad je pokidao tekmu i to Pikse sad fura do iznemoglosti 

S ovakvom postavom (Kostic/Zivkovic) moras da imas DLC i DRC koji pokrivaju masivan prostor i trce kao konji, a mi poludesno imamo sporaca od 2 metra preko kog smo primili vecinu golova na SP. Nije ni on kriv kao takav (kao ni Zile), da se razumemo, jednostavno ne moze da odgovori zahtevima te pozicije u takvoj igri, mozda njega staviti da igra centralnog, a neko pokretljiviji poludesno. Erakovic je igrao poludesno u Zvezdi u paketu s Dragovicem i Degenekom, izgledalo je ok, a i nivo fudbala na kom je to igrao je pristojan (Liga Evrope). 

+ Moras da imas dvojicu defanzivnih veznih koji oru teren non-stop i hapse nicije™ lopte i sprecavaju ona jebena dodavanja na 35 metara od naseg gola, to kad vidim znam da ga primamo za max 5 minuta. To kapiram mogu da igraju Gudelj i Maksimovic/Ilic. Uzmi loptu nekako i za maksimalno sekund i po dodaj nekom ko s njom zna sta bi

Umesto SMS nek igra Djuricic tog drugog ofanzivnog veznog, on i Mitro ce na leto imati bar jos 5 kila vise nego sad zbog one zajebancije tamo gde su otisli 

Tadic da stedi znoj i ceka da mu se doturi lopta, a Vlaho i Djuricic da igraju presing na tudje branice. Mitro na klupu i da ulazi u 55-60' umesto najumornijeg koji nije Tadic

Mozda ovako? Sve je to teorija i na papiru™ nije najjace, ali bi sistem™ mozda bio stabilniji i bolje funkcionisao, kad vec nemamo modernog™ desnog beka 
                     
                       VMS
     Erakovic Milenkovic Pavlovic
             Gudelj   Maksimovic
Zivkovic                                Kostic
                  Tadic   Djuricic
                       Vlahovic

I ovog puta ako moze da ne igraju zasluzni i povredjeni, pa da posle mora da se pravda sta bi narod reko da sam ih ostavio na klupi. Ko ih jebe, ostavi ih na klupi, nema juce
 

  • +1 1
Link to comment

Живковић јесте проблем у смислу да офанзивно не доприноси колико би морао с обзиром на све недостатке у дефанзиви. Такође сама идеја да левоноги играч игра десног винг-бека а у шпицу имаш тешкаша којег треба да бомбардујеш центаршутевима мени нема превише смисла. По мом скромном мишљењу Лазовић је и даље најбоље решење иако је и то чиста импровизација јер то није његова природна позиција. Више пута помињани Гајић такође мора да буде у конкуренцији, ако ништа зарад неке тактичке разноврсности. Тај недостатак икаквог плана Б је такође један од већих проблема, наше опције се своде на то да ли почињу Митровић и Влаховић заједно или не и то је то отприлике.

 

Мислим да у овој репрезентацији такође има места и за нпр Здјелара пре рецимо Рачића/Грујића јер нам је такав профил играча преко потребан. Неко ко је на тактички високом нивоу и ради масу прљавог посла на средини, плус може да покрије две дефицитарне позиције јер у последње време чешће игра штопера (у формацији с три позади) у Цска-а.

 

Такође мислим и да би Илић и посебно Самарџић требало да добију већу улогу у односу на Лукића и  Саудијског СмС-а.

 

Наравно ништа од тога нећемо видети до првенства јер и нема много луфта за промене а и Пикси је прилично тврдоглав лик рекло би се. Но у лиги нација би већ морао много више да комбинује и експериментише (ако уопште остане селектор).

Edited by johan nagel
  • +1 3
Link to comment
On 21. 11. 2023. at 17:47, JohnnyD said:

Zamisli, radovali se sto su prosli na evropsko prvenstvo, ej?! I oni Italijani sinoc, isto se radovali. A mozda je i to normalno u svakom sportu, kad posle dve godine ciklusa, odricanja, znoja i velike zelje, postignes konacno taj cilj, dodje ti da zaplaces od srece, ili da se, u ovom slucaju radujes kao malo dete? 

Dajte ljudi malo ozbiljnosti, ako imate nesto protiv Piksija pisite malo strucnije, oko taktike i sta se da promeniti do pocetka prvenstva, a ne da pisete gluposti.

Ne znam zasto pri kvotu mog upisa pominjes Piksija, nidje veze. A za strucno pisanje si me nasmejao, hvala ti.

Link to comment

 

Ovo je jedna od nasih najboljih utakmica poslednjih godina, uz onu pobedu u Portugalu. Piksi je poceo sa Mitrovicem i Vlahovicem napred, Kostic/Zivkovic standardno, a u vezi su igrali Ilic, Lukic i Tadic. Veljkovic je igrao desnog beka, levog Pavlovic, a centralnog Stefan Mitrovic. To je slicno onome sto sam napisao, sa tim da je ovo bas bilo ofanzivno od strane Piksija, pa sam rekao Gudelj umesto Ilica u nekoj varijanti. Bilo je izmena kasnije, ali nebitnih, jer je ova postava izgurala konacnih 2:0. To je po meni recept - sa tim da se Milenkovic namece kao resenje umesto Stefana Mitrovica centralno, ili da se rotiraju on i Veljkovic. Ilic je bio bas problematican protiv Crne Gore, i nije konstantan, tako da je to upitno, iako i nemamo mnogo srecnija resenja.

  • +1 1
Link to comment

Nadam se da je Piksi gledao meč Atletiko - Majorka. Više nego pristojna partija Mateja Nastasića. Nemali broj puta je vrhunski počistio loptu pre Morate, Grizmana, Kokea... 

Link to comment

Krv ti jebem 8 meleona! Dodamo meleon i uzmemo Anćelotija, Murinjo radi za 6 miliona u Romi. Da li su ti ljudi uopšte normalni. Doduše za čitav stručni štab, ali sam siguran da 80% tog novca završi kod Pikseta.

 

edit; Mislim da bi BIjelsu uspjeli uzeti za manje od 2 miliona, pa ti uporedi Bijelsu i Piksija. Bielsa samo dobio Brazil i Argentinu (u gostima).

Edited by Jesper23
  • +1 3
Link to comment

Bolje exyu goat za 8 miliona i dva ucesca na velikim takmicenjima no da 8 godina imamo Radovana Curcica ili Krstajica koji ce nam uzeti po milion godisnje ili manje nenbitno :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...