Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Meni samo nije jasno na osnovu čega mi smatramo da smo bolji od tzv “slabih” reprezentacija (Bugari, Madjari, Škoti, itd)?

 

Imamo ispod prosečne i/ili starije igrače od kojih ni jedan (više) nema neku bitnu ulogu u klubu gde igra.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Ratamahatta said:

Ja Radomira nisam dizao u nebesa

No i dalje ostaje taj problem primanja 2 komada u 5-10 minuta svako malo

Nek proba 4-2-3-1 da stabilizuje to, da odbranu igraju sestorica, a ne cetvorica kao sad. Probaj Gajica desno, bar je bek. Mozda i Pavlovica levo, ili nek igra Mladenovic, ne znam... nesto. 

S ovom formacijom i Andora i San Marino bi nam stavili po 1, nasli bi nacin

A tamo gde se raduju da su otisli vise nema Luksemburgova 

 


Opet ova prica o formaciji. Igrali smo s 4 pozadi prvo poluvreme u Madjarskoj. Necete verovati sta se dogodilo, primili smo dva gola. 

Resenje nije neki Gajic koji nikad nije imao kvalitet za reprezentaciju ili da se branimo sa sestoricom (sta ovo uopste znaci?, kao da u 3-5-2 ne mozes da se branis i sa devetoricom ako treba). Resenje je da selektor prestane da se ponasa kao naduveni alkos, da savez zaposli nekog ko ume da ukljuci laptop (ili za pocetak zna sva slova azbuke) i da se poradi na defanizvnoj organizaciji igre. Naravno, nista od toga se nece desiti, to je makar jasno posle Piksijevog darivanja EURA narodu i usiljene proslave istorijskog uspeha, a zapravo bare minimuma. Nastavicemo ovako i zviznuti o ledinu u Nemackoj, a ne mora da bude tako.
 

19 minutes ago, dragance said:

Meni samo nije jasno na osnovu čega mi smatramo da smo bolji od tzv “slabih” reprezentacija (Bugari, Madjari, Škoti, itd)?

 

Imamo ispod prosečne i/ili starije igrače od kojih ni jedan (više) nema neku bitnu ulogu u klubu gde igra.


:dzivdzan zbori:

Zaitsta, otkud ideja da je reprezentacija koja ima 20 igraca u ligama petice bolja od Liteksa iz Loveca pojacanog Ziletovom rezervom iz PAOKa?!

  • +1 1
Link to comment

U Bugarskoj cak i nasi treneri i dalje uspevaju do posla 

3-5-2 mozes da igras kad bekove igraju bekovi a ne krila, a jedan od 3 centarhalfa ne izlece do 30 metara od protivnickog gola

I kad oba spica stiskaju protivnicke halfove, i kad 2 od 3 vezna ne sviraju kurcu u fazi odbrane, a treci vezni ne mora da cuva nekog od nasih centarhalfova da ne naprave sranje

Mi nemamo ekipu i igrace za ovu formaciju, tako treba da se igra od 70' kad jurimo da izjednacimo/pobedimo, od prvog minuta definitivno ne, koliko jos dokaza treba... 

 

Edited by Ratamahatta
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Meni samo nije jasno na osnovu čega mi smatramo da smo bolji od tzv “slabih” reprezentacija (Bugari, Madjari, Škoti, itd)?

 

Imamo ispod prosečne i/ili starije igrače od kojih ni jedan (više) nema neku bitnu ulogu u klubu gde igra.

Bugari su nivo ispod svih pobrojanih već odavno. Sa Mađarima smo u više direktnih okršaja videli gde smo, a ne bi rekao da bi nam Škoti bili neki bauk. 

Link to comment
6 hours ago, Eleniko said:

svi  hejteri velikana stojkovića, da, tim rečima ga oslovljavajte   

 

svi mi ljubitelji fudbala i mode (slika dole)

 

F_fRzqFXoAAj-Ni?format=jpg&name=large

 

image.png.ecc6329136bf99816543dcc50650147d.png

 

:D

Edited by Filozof manijak
  • Wub 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
22 hours ago, J.R. Cash said:


Opet ova prica o formaciji. Igrali smo s 4 pozadi prvo poluvreme u Madjarskoj. Necete verovati sta se dogodilo, primili smo dva gola. 

Resenje nije neki Gajic koji nikad nije imao kvalitet za reprezentaciju ili da se branimo sa sestoricom (sta ovo uopste znaci?, kao da u 3-5-2 ne mozes da se branis i sa devetoricom ako treba). Resenje je da selektor prestane da se ponasa kao naduveni alkos, da savez zaposli nekog ko ume da ukljuci laptop (ili za pocetak zna sva slova azbuke) i da se poradi na defanizvnoj organizaciji igre. Naravno, nista od toga se nece desiti, to je makar jasno posle Piksijevog darivanja EURA narodu i usiljene proslave istorijskog uspeha, a zapravo bare minimuma. Nastavicemo ovako i zviznuti o ledinu u Nemackoj, a ne mora da bude tako.
 


:dzivdzan zbori:

Zaitsta, otkud ideja da je reprezentacija koja ima 20 igraca u ligama petice bolja od Liteksa iz Loveca pojacanog Ziletovom rezervom iz PAOKa?!

Mi smo igrali sa Erakovicem i Terzicem kao bekovima.  Erakovic definitivno ne igra dobro kao bek i to je pokazao jos u Zvezdi.  Terzic je vrlo malo igrao za reprezentaciju i odigrao je izuzetno lose protiv Madjarske.  Piksi je imao na klupi Mladenovica koji igra na poziciji levog beka, koji je bolji i iskusniji igrac od Terzica.  Pored toga. ispred Terzica je igrao Gacinovic koji je isto tako imao dugu pauzu u reprezentaciji i koji je isto tako lose odigrao protiv Madjarske, dok mu je na klupi sedeo Kostic.  Da ne pominjem da je na klupi bio i Tadic.  Piksijeva selekcija igraca u startnoj postavi protiv Madjarske je bila losa i zato sistem sa cetvoricom u zadnjoj liniji nije funkcionisao.  Eksperimentisao je u utakmici od koje je zavisilo da li cemo biti prvi u grupi.

Link to comment

meni gacinovic dobro odigrao, deluje mi inteligentnije od kostica. 

 

erakovic je neupotrebljiv, osim za cb-a

terzica ne bih komentarisao

zivkovic i kostic blage nemaju sa odbranom

 

problem je sto i ovi u sredini, od kojih se ocekuje da seku, slabo to rade. 

 

gudelj mi je najveca misterija u repki, sta taj covek igra

 

 

  • +1 1
Link to comment

Kostic mora da igra, jednostavno odskace od svih ostalih na toj poziciji, Zivkovic ne mora, on je itekako zamenjiv, npr. Radonjicem koji ce pre Zivkovica da napravi prodor i sut, dok je Zivkovic bolji u nekoj pas igri i pritiskanju protivnika natenane. Lazovic takodje moze tu da igra, coveka su eliminisali iako je doneo kljucni bod u ovim kvalifikacijama, bojim se da se ta karma ne vrati. Simic je takodje odigrao dobro onu prijateljsku protiv USA, nemam pojma u kakvoj je formi. Piksi treba da upari Mitrovica i Vlahovica protiv svakog protivnika, to je nase najvece oruzje, kad su obojica na terenu, posto vec i ovako igra na gol vise, njih dvojica garantuju golove u napadu. Ali ako ostane jedan sam, sa npr. Tadicem koji retko ima dobru podrsku u sredini u kreativnom smislu, osim povremenih izleta Lukica i Sergeja, onda je i njima mnogo teze da dodju u sansu. Uostalom, to se pokazalo na svim tekmama do sad.

 

edit: Da ne zaboravim, mislim da bi treci napadac kao rezerva morao da bude Joveljic, brz je i konkretan, ono sto nam hronicno fali u reprezentaciji. Jovic je penzioner odavno, a Ratkov previse zelen.

Edited by JohnnyD
Link to comment
6 hours ago, JohnnyD said:

 Simic je takodje odigrao dobro onu prijateljsku protiv USA, nemam pojma u kakvoj je formi. 

 Veljko Simić ? Ex- Zvezda, Vojvodina ? Mora da se šališ :isuse:

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, warp said:

 Veljko Simić ? Ex- Zvezda, Vojvodina ? Mora da se šališ :isuse:

Ne kazem da je on neki kvalitet, i igra u krs klubu, ali koja je poenta pozvati igraca na prijateljsku, na kojoj odigra dobro i resi utakmicu, i to ne protiv nekih levaka nego Amera na njihovom terenu, i onda vise ne postoji za savez? To je onako bas ruzno. Pogotovu sto je Zivkovic po mnogima najslabija tacka ovog tima i treba isprobavati opcije. Simica sam spomenuo samo kao neka cetvrta opcija. Bitnija tema je da vidimo da li Zivkovic moze da bude upotrebljiviji, ili da pocinje sa klupe i sta raditi na toj poziciji.

Edited by JohnnyD
Link to comment
45 minutes ago, JohnnyD said:

ali koja je poenta pozvati igraca na prijateljsku, na kojoj odigra dobro i resi utakmicu, i to ne protiv nekih levaka nego Amera na njihovom terenu, i onda vise ne postoji za savez? 


giphy.gif

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...