Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

1 hour ago, JohnnyD said:

2024. zamislimo da Piksi USPE da nas odvede, sa igracima poput Tadica i Mitrovica na zalasku, Zivkovica, Lukica, Radonjica... Hocemo mi Srbi da slavimo da je neko razbio prokletstvo, ili cemo da kazemo da je bila laka grupa, svako bi to mogao?

 

Ne radi se o težini grupe, nego o degradiranju kvaliteta na EP. Koliko učestvuje, 24 zemlje od mogućih 50? Da li će uspeh biti ako se Srbija plasira na EP koje će sadržavati 36 ekipa (može i to uskoro da im padne napamet)? 

 

Te priče nismo se kvalifikovali od te i te godine su smešne. 2004. je prvenstvo brojalo 16 ekipa, 1992.godine 8 ekipa. Nije to isto takmičenje kao sada, osim što se isto zove. Plasman Srbije na EP i onda ispadanje u grupi je ekvivalentno kao ispadanje u baražu za neko ranije EP od 16 ekipa.

 

Poenta svega je da ćemo biti topovsko meso na EP. Opet će nam neka Švajcarska održati čas fudbala. I to je realno stanje srpskog fudbala, bez obzira koliko puta tukli razne Litvanije i Bugarske.

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

59 minutes ago, JohnnyD said:

 

Za nas, veliki.

 

2004. Dejan Savicevic nije uspeo da nas odvede na EP sa igracima poput Stankovica, Milosevica, Mijatovica i Mirkovica, Porazi od Azerbejdzana. Prilicno smesna grupa gde je jedina ozbiljna ekipa bila Italija (Vels, Finska, Azerbejdzan). Ilija Petkovic preuzeo ali nije uspeo da dobije Italiju kuci.

 

2008. Havier Klemente nije uspeo sa Pantelicem, Zigicem, Stankovicem, Vidicem, Krasicem... Poraz od Kazahstana.

 

2012. Pizon nije uspeo sa Ivanovicem, Kolarovim, Jovanovicem, Vidicem... Porazi od Estonije kuci, Slovenije...

 

2016. Dik Advokat + Radovan Curcic sakupili 4 boda u grupi sa Albanijom i Jermenijom. Tadic, Matic, Gudelj, Mitrovic...

 

2020. Krstajic + Tumbakovic nisu uspeli u grupi sa Ukrajinom, Luksemburgom i Litvanijom, poraz u barazu.

 

 

2024. zamislimo da Piksi USPE da nas odvede, sa igracima poput Tadica i Mitrovica na zalasku, Zivkovica, Lukica, Radonjica... Hocemo mi Srbi da slavimo da je neko razbio prokletstvo, ili cemo da kazemo da je bila laka grupa, svako bi to mogao? 

 

Izvini, ali ja stvarno ne mogu da smatram uspehom da završimo kvalifikacije u grupi ispred Bugarske, CG i Litvanije, ekipa koje se ni u Ling Long ligi ne bi mogle kvalifikovati za evropska takmičenja. I ova Mađarska je pitanje da li bi bila bolja od Zvezde u istoj ligi (da pretpostavimo da bi neki roboti i kompjuteri vodili takvu hipotetičku ligu, i da bi u njoj bilo sve regularno). Kao što sam rekao gore, možemo sebi da postavimo najminimalnije moguće ciljeve, i onda da lažemo i sebe i druge da je to nekakav uspeh. Ej, 24 od 55 reprezenatacija iz UEFA-e igra završni turnir, pa to je malo manje od polovine svih timova. Za nas bi kvalifikovanje trebalo da bude rutina, a nekvalifikovanje neuspeh, a ne da je kvalifikovanje uspeh, a to što smo se mi navikli na neuspehe, pa nam se redovne stvari doimaju kao uspesi je samo naš problem.

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, red star forever said:

Međutim od svjetskog prvenstva 1990. je apsolutno sve krenulo nizbrdo i Piksi izgleda to ili ne vidi ili ne zna kako da zaustavi. Katastrofa.

 

Link to comment
On 13. 10. 2023. at 14:03, omiljeni said:

ja sinoć uhvatio par minuta na početku 2. poluvremena i koga ne mrzi neka obavezno premota na 46-47 minut. naš bekač pampfejkuje aut ka štoperu, ali baca osmici. osmica primi loptu, okreće se prema sredini i STADE NA LOPTU I PADE KOLIKO JE DUGAČAK :rolf:

 

91P2Heh.gif

 

 

  • Haha 2
Link to comment

Zvati Pavkova, Boranijasevica, Varjacica, Srnica i Ljajica

To je ono sto fali, 3 ratnika, 1 loto srecnik i 1 umjetnik

Dobijamo dubinu, sirinu, versatilnost, krvolocnost i multikulturalnost

 

Edited by Ratamahatta
Link to comment
6 minutes ago, Ayatollah said:

 

Izvini, ali ja stvarno ne mogu da smatram uspehom da završimo kvalifikacije u grupi ispred Bugarske, CG i Litvanije, ekipa koje se ni u Ling Long ligi ne bi mogle kvalifikovati za evropska takmičenja. I ova Mađarska je pitanje da li bi bila bolja od Zvezde u istoj ligi (da pretpostavimo da bi neki roboti i kompjuteri vodili takvu hipotetičku ligu, i da bi u njoj bilo sve regularno). Kao što sam rekao gore, možemo sebi da postavimo najminimalnije moguće ciljeve, i onda da lažemo i sebe i druge da je to nekakav uspeh. Ej, 24 od 55 reprezenatacija iz UEFA-e igra završni turnir, pa to je malo manje od polovine svih timova. Za nas bi kvalifikovanje trebalo da bude rutina, a nekvalifikovanje neuspeh, a ne da je kvalifikovanje uspeh, a to što smo se mi navikli na neuspehe, pa nam se redovne stvari doimaju kao uspesi je samo naš problem.

 

 

Za nas nista nije rutina, jer nismo toliko kvalitetni da bi nam bila rutina.

 

Ako se stvari svode na uspeh-neuspeh u odnosu na cilj, plasman na EP/SP je uspeh, ako ne uspes, onda je logicno neuspeh.

 

Na samom EP/SP, uspeh je ako prodjes grupu, ako ne prodjes neuspeh.

  • +1 2
Link to comment
15 hours ago, roux senyurt said:

mene eventualni odlazak na ep sa sa piksetom selektorom ne privlaci ni najmanje. nista se nece promeniti u nasoj igri dok je on tu

Eto poente, plasman i na EP će biti uspeh jer je ostvaren uprkos Piksiju na klupi. Nešto znači i njegov dolazak a o(p)stanak je odraz opšte kulture. Ako 1 Italija ne ide 3x na SP, osvoji jedan EP i ostaje (generalno) razočarana kad 1 Mancini posle 5 godina napušta klupu šta mi da kažemo?

Link to comment

Sve ce leci ako pobedimo u utorak.

Crna Gora ne dolazi sa belom zastavom, imaju EP u svojim rukama. Oni igraju sa Madjarskom u gostima, ovde ce traziti svoju sansu pre nego tamo.

Link to comment
3 hours ago, bradilko said:

bila bi fora da crna gora dobije srbiju. igra jovetic a on kad je zdrav opasan je iako mator.

da se prekina jos jedna fudbalska agonija i na miru gleda prvenstvo.

Da probamo mozda nekako da djoramo prolaz CG za recimo Sutomore kao srpski izlaz na more, bogdanasvidi.
EP i onako ne upraznjavamo 20 god. A i opste je misljenje struke da ce tamo svi da nas kantaju.

Link to comment
1 minute ago, MeanM@ said:

Da probamo mozda nekako da djoramo prolaz CG za recimo Sutomore kao srpski izlaz na more, bogdanasvidi.
EP i onako ne upraznjavamo 20 god. A i opste je misljenje struke da ce tamo svi da nas kantaju.

 

Kazu u CG, neka hvala, sami cemo, ako bude trebalo javicemo :D

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Poenta svega je da ćemo biti topovsko meso na EP. Opet će nam neka Švajcarska održati čas fudbala. I to je realno stanje srpskog fudbala, bez obzira koliko puta tukli razne Litvanije i Bugarske.

 

pri čemu je ista ta Švajcarska, na istom tom prvenstvu, oduvana od Portugala 6-1, ako se dobro sećam. u jednoj od najlepših utakmica na turniru. surova dominacija.

 

mi smo Portugalcima otežali dolazak na SP, iznenađujućom pobedom, koja definitvno nije slika odnosa kvaliteta između te dve reprezentacije. u Beogradu smo se izvukli pošto smo izvadili loptu iz gola. ajd dešava se, verovatno nije bio VAR. Portugalci moguće imaju neke menatlitetske sličnosti sa nama, tipa ovo su neki čobani lako ćemo sa njima. odnosno potcenjivanje protivnika. pa umalo da nastradaju od nas. ali realno, daleko su ispred nas kvalitetom.

 

a ima i još gorih varijanti po nas. recimo protivnici koji puno trče, brzi su i jaki. pri tome ne moraju ni da budu sam vrh vrhova u Evropi. npr. Holandija. koja nam pored svega toga ni tradicionalno ne leži, ne znam dal smo ih ikada pobedili u istoriji.

 

ovo su dve reprenzetacije koje bi nas, na nekom turniru, otresle kao slinu, uveren sam, a ne bi me čudilo ni da prođemo kao Švajcarci ako im dođemo u trenutku kad im se sve poklopi. 

Edited by Ted
  • +1 4
Link to comment

Мађари су можда танки индивидуалним квалитетом али су зато изузетно добро посложена репрезентација која зна у сваком моменту шта хоће (и може) да игра. Дакле све оно што ми нисмо.


На крају крајева ово су им резултати у претходних пар година:


Француска 1:1

Немачка  2:2, 1:1, 0:1 (у Немачкој)

Енглеска 1:1, 1:0, 0:4 (у Енглеској)


Ми смо оне наше текме са Португалом опевали у покосовском циклусу отприлике.

 

И онда након два пораза од њих наш селектор и капитен дају изјаве како смо ми бољи тим. Не знам у чему смо то бољи, у кошарци и одбојци вероватно, у фудбалу дефинитивно нисмо.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...