Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

5 minutes ago, villiem said:

 

Verovatno, hteo sam da kazem gde je koren svih problema, ili bar zasto se nista ne pomera nikad. Gde ima love, kao u ligi sampiona, ce biti i neki rezultat a ovde moras da imas kontinuitet u radu godinama da bi napravio tim. Madjarska ima losije igrace ali se vidi da kao tim napreduju iz godine u godinu, i masa osrednjih sa pravilnim radom moze sada da nam skine skalp regularno. Nikakvo cudo, cudo je prolaz na sp i onaj nepriznat gol Ronalda

pa ima i ovde love, hrvati su od fife dobili 30 miliona $ vrv i nešto više od učešća u rusiji

 

a što se tiče kontinuiteta u radu to stoji, plus naravno unapred utvrđen plan rada svih selekcija da ne kažem plan rada svih omladinskih škola u srbiji


baš sve ono što nam ne ide

 

kao štockaže mrki paji u povratku otpisanih, prošlo je vreme improvizovanih akcija, sada je sve matematički proračunato

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

10 hours ago, JohnnyD said:

Mislim da si nerealan, i nijedna druga reprezentacija ne bi dala otkaz coveku koji je napravio pomak sa plasmanom na svetsko prvenstvo, a 2 kola pred kraj ima i vrlo realnu sansu da ode na evropsko. Mozemo ti i ja da pricamo uz pivo o svim manama Piksija kao treneru, ali nijedna iole ozbiljna reprezentacija ne daje otkaz u takvom momentu, kada stvari jos uvek deluju da idu uspravnom linijom. A rezultat je jedino merilo. Rezultat u reprezentativnom fudbalu su plasman na svetsko/evropsko, pa onda i ucinak tamo. Sve ostalo su prazne price.

 

Daj bre, kakav je uspeh kvalifikovanje na EP u ovom sistemu kvalifikacija? To je kao kada bi Angelina Topić na prvenstvu u atletici preskočila 150 cm i onda pričala da je to uspeh. Najlakše je tako sebi zadati niske ciljeve i onda kada ih ostvariš onda pričaš da si kao nešto uspeo, a suštinski nisi uradio ništa posebno.

 

Što se boldovanog tiče - po meni, to može da bude zadovoljavajuće za nekog navijača Farskih ostrva, Jermenije, Kipra, Belorusije i drugih ekipa sličnog ranga. Ako ćemo da budemo zadovoljni da 2 kola pred kraj kvalifikacija u grupi sa Mađarskom, Bugarskom, CG i Litvanijom JOŠ UVEK IMAMO REALNU ŠANSU DA SE PLASIRAMO onda ne znam stvarno šta da kažem - pa najbolje bi bilo da smo u ovakvoj grupi dva kola pred kraj izgubili sve šanse da se plasiramo.  

Link to comment
6 hours ago, warp said:

 Taj Brazil igra na 1:0, 2:0...izrazito defanzivna ekipa...

 

 Na Tedov spisak ko bi išao do prvog seta dodao bi i Belgiju i Hrvatsku, svaka, ali bukvalno svaka ekipa sa tog spiska dala bi nam 5-6 golova sinoć...ko misli kao selektor da su Mađari imali sreće treba da sedne i pogleda utakmicu ponovo ili da počne da prati fudbal posle 1994-te, posedi, golovi iz ofsajda, stative iz roštiljanja posle kornera, ništa to ne znači kad igraš "ofanzivno" sa tri nekretnine pozadi koje ofsajd mogu da naprave samo slučajno...

 

Ja bih dodao i Nemačku i Italiju - prve posebno, drugi u nekom specifičnom sticaju okolnosti...

Edited by Ayatollah
Link to comment
5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pa ima i ovde love, hrvati su od fife dobili 30 miliona $ vrv i nešto više od učešća u rusiji

 

 

Ima love ali se mora uraditi nesto u Pazovi, ili u vezi infrastrukture po lokalu, da Fifa vidi kako trose. Mozda manje mogu da kradu pa im je interesantno samo da se kvalifikujemo, kako znamo i umemo prvim timom. Sta cemo da uradimo na turnirima i sa klincima to je sporedno. Doduse to sa zajebom u tri najznacajnije utakmice u karijeri je stara boljka.

Ima manje menadzerisanja sa repkom, u smislu love spram Zvezde, tako meni deluje. Centar u Pazovi izgleda ok, grade stadione, tu je lova sto dobijaju.  

 

Link to comment

ovih 30mil$ hrvati su dobili za učešće i rezultat u kataru(kao i mi srazmerno manje) oni će tu lovu da podele na savez i reprezentaciju, mislim da ih za tu lovu(fifu) zabole kako će se deliti, jer je u pitanju nagrada. oni sigurno daju i drugu lovu za razvoj fudbala, e tu se vrlo pitaju

 

mislim da su od te love svojevremeno sređivani tereni u subotici, nišu, kruševcu, i na zvezdinom i partizanovom stadionu u onim prethodnim fazama(pre ovih hibridnih terena)

 

 

 

pisao sam već ovde ranije kako su holanđani napravili reprezentativni boom, pa su to posle prekopirali francuzi, posle neodlaska u italiju ‘90, i belgijanci sa ovom poslednjom generacijom

 

nema tu šta da se improvizuje, sistem postoji i zna se kakao funkcioniše, samo ga treba primeniti

Link to comment
14 minutes ago, Ayatollah said:

 

Ja bih dodao i Nemačku i Italiju - prve posebno, drugi u nekom specifičnom sticaju okolnosti...

Italija ne.

Ne zbog toga što nemaju kvalitet već zato što tradicionalno nemaju poriv da nakantavaju slabijeg. Daju maksimalno 3-4 i stanu.

 

Nisu oni Holandija koja se iživljava nad San Marinom, 11-0 čini mi se 

Link to comment
11 minutes ago, Ayatollah said:

 

Daj bre, kakav je uspeh kvalifikovanje na EP u ovom sistemu kvalifikacija? To je kao kada bi Angelina Topić na prvenstvu u atletici preskočila 150 cm i onda pričala da je to uspeh. Najlakše je tako sebi zadati niske ciljeve i onda kada ih ostvariš onda pričaš da si kao nešto uspeo, a suštinski nisi uradio ništa posebno.

 

Mi 20 godina nismo igrali Euro, od proširenja 2 su igrana za koje smo mi ispušili. Tako da, da, i plasman je u našem kontekstu uspeh, iako nas tamo standardno čeka ispadanje u grupi uz jedan ili dva jaka remija.

 

Shvatiće Piksi da ne može ovako kad krenu redovno da nas tamburaju u ligi nacija, do tada će se terati ovako glavom kroz zid. Problem je i što nam je okosnica ekipe u ogromnom padu, Tadić mator, a ova dvojica lezilebuju u Arabiji. Vlahović je neko oko koga treba graditi navalu za ubuduće, ali je metiljav u poslednje vreme, a i "dužni smo" Mitroviću.

Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ovih 30mil$ hrvati su dobili za učešće i rezultat u kataru(kao i mi srazmerno manje) oni će tu lovu da podele na savez i reprezentaciju, mislim da ih za tu lovu(fifu) zabole kako će se deliti, jer je u pitanju nagrada. oni sigurno daju i drugu lovu za razvoj fudbala, e tu se vrlo pitaju

 

mislim da su od te love svojevremeno sređivani tereni u subotici, nišu, kruševcu, i na zvezdinom i partizanovom stadionu u onim prethodnim fazama(pre ovih hibridnih terena)

 

 

 

pisao sam već ovde ranije kako su holanđani napravili reprezentativni boom, pa su to posle prekopirali francuzi, posle neodlaska u italiju ‘90, i belgijanci sa ovom poslednjom generacijom

 

nema tu šta da se improvizuje, sistem postoji i zna se kakao funkcioniše, samo ga treba primeniti

 

Ok, ima smisla.

 

Taj sistem se pravi bar deceniju, nema sanse ovde dok su ovi na vlasti. Ali to je to, Francuska je imala i neke rezultate na reprezentativnom nivou pre nego su krenuli da rade najozbiljnije, PSG je osnovan kada smo mi igrali polufinale kupa sampiona, mnogo smo vremena propustili.

Oni sad i ne mogu da se vrate na nas nivo, mogu da imaju slabije igrace ili bolje igrace ali svakako ce ta tri tima nastaviti da stizu do same zavrsnice na turnirima. Holandija ima tri finala u rasponu od cetrdeset godina i valjda koje polufinale

Link to comment

ta ista hol sa sve sistemom je propuštala ep 2016 i sp 2018, na ep 2021 su ispali već u 1/8 finaka od čeških dunstera

- džaba ti sistem ako nemaš talentovane igrače, eto čak i njima koji uzimaju najveće talente iz bivših kolonija, na stranu što sama hol ima 3x više stanovnika od srbije

Link to comment
42 minutes ago, Ayatollah said:

 

Daj bre, kakav je uspeh kvalifikovanje na EP u ovom sistemu kvalifikacija?

 

Za nas, veliki.

 

2004. Dejan Savicevic nije uspeo da nas odvede na EP sa igracima poput Stankovica, Milosevica, Mijatovica i Mirkovica, Porazi od Azerbejdzana. Prilicno smesna grupa gde je jedina ozbiljna ekipa bila Italija (Vels, Finska, Azerbejdzan). Ilija Petkovic preuzeo ali nije uspeo da dobije Italiju kuci.

 

2008. Havier Klemente nije uspeo sa Pantelicem, Zigicem, Stankovicem, Vidicem, Krasicem... Poraz od Kazahstana.

 

2012. Pizon nije uspeo sa Ivanovicem, Kolarovim, Jovanovicem, Vidicem... Porazi od Estonije kuci, Slovenije...

 

2016. Dik Advokat + Radovan Curcic sakupili 4 boda u grupi sa Albanijom i Jermenijom. Tadic, Matic, Gudelj, Mitrovic...

 

2020. Krstajic + Tumbakovic nisu uspeli u grupi sa Ukrajinom, Luksemburgom i Litvanijom, poraz u barazu.

 

 

2024. zamislimo da Piksi USPE da nas odvede, sa igracima poput Tadica i Mitrovica na zalasku, Zivkovica, Lukica, Radonjica... Hocemo mi Srbi da slavimo da je neko razbio prokletstvo, ili cemo da kazemo da je bila laka grupa, svako bi to mogao? 

Edited by JohnnyD
Link to comment

MI smo granicna reprezentacija u smislu kvalifikacija na velika takmicenja. Ova grupa je zaista laka i bilo bi bas sramota da ne odemo tamo.

 

Pikse nas je odveo na SP i uzeo prvo mesto u Ligi Nacija. Ja i dalje mislim da smo juce odigrali sasvim dobru utakmicu, i da CG dobijamo bez problema. 

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, JohnnyD said:

2004. Dejan Savicevic nije uspeo da nas odvede na EP sa igracima poput Stankovica, Milosevica, Mijatovica i Mirkovica


Poslednja trojica su bili isluzene rage jos tad, zaboravio si da dodas jos Kovacevica i Mihajlovica.

U tim kvalifikacijama je cenim jedno 40 igraca bilo tu, Bobani Dmitrovici i tako to

Sad kad ih stisne pritisak sve protiv CG bice jao mamika hvata me panika 

Edited by Ratamahatta
Link to comment
1 hour ago, JohnnyD said:

 

Za nas, veliki.

 

2004. Dejan Savicevic nije uspeo da nas odvede na EP sa igracima poput Stankovica, Milosevica, Mijatovica i Mirkovica, Porazi od Azerbejdzana. Prilicno smesna grupa gde je jedina ozbiljna ekipa bila Italija (Vels, Finska, Azerbejdzan). Ilija Petkovic preuzeo ali nije uspeo da dobije Italiju kuci.

 

2008. Havier Klemente nije uspeo sa Pantelicem, Zigicem, Stankovicem, Vidicem, Krasicem... Poraz od Kazahstana.

 

2012. Pizon nije uspeo sa Ivanovicem, Kolarovim, Jovanovicem, Vidicem... Porazi od Estonije kuci, Slovenije...

 

2016. Dik Advokat + Radovan Curcic sakupili 4 boda u grupi sa Albanijom i Jermenijom. Tadic, Matic, Gudelj, Mitrovic...

 

2020. Krstajic + Tumbakovic nisu uspeli u grupi sa Ukrajinom, Luksemburgom i Litvanijom, poraz u barazu.

 

 

2024. zamislimo da Piksi USPE da nas odvede, sa igracima poput Tadica i Mitrovica na zalasku, Zivkovica, Lukica, Radonjica... Hocemo mi Srbi da slavimo da je neko razbio prokletstvo, ili cemo da kazemo da je bila laka grupa, svako bi to mogao? 

2012 i 2016 nas je eliminisala turska konjica pod komadom izvesnog bogdanova, kako bi se napakostilo toletu :dry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...