Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

34 minutes ago, Dimitrije said:

Ocigledno je da Piksi nije u stanju da napravi dobitnicku igru.  On moze da nas odvede na EP na cistu slucajnost jer je grupa bila slaba a dva tima iz grupe idu dalje.  Nema razloga da ostane dalje.  Vreme je za novog selektora.

Otici na svetsko i ispasti u grupi, i otici na evropsko i ispasti u grupi je i dalje bolje nego sto je ne otici na svetsko, i ne otici na evropsko, sto je poslo za rukom prethodnicima. Cao Piksiju ako zajebe ove kvalifikacije, sve ostalo je nemoralno. Ne mozemo mi postati fudbalska velesila preko noci, prvo moramo da imamo konstantnost odlazaka na svetsko/evropsko, a posle da razmisljamo o novom treneru.

Edited by JohnnyD
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

11 minutes ago, JohnnyD said:

Otici na svetsko i ispasti u grupi, i otici na evropsko i ispasti u grupi je i dalje bolje nego sto je ne otici na svetsko, i ne otici na evropsko, sto je poslo za rukom prethodnicima. Cao Piksiju ako zajebe ove kvalifikacije, sve ostalo je nemoralno. Ne mozemo mi postati fudbalska velesila preko noci, prvo moramo da imamo konstantnost odlazaka na svetsko/evropsko, a posle da razmisljamo o novom treneru.

Ja to sasvim drugacije vidim.  U periodu kvalifikacija kada tim ne sme olako da gubi bodove, posebno ne od direktnog takmaca za odlazak na EP, nas tim u poslednje 4 utakmice ima jednu pobedu jednu neresenu i dva poraza od glavnog rivala.  Umesto da je do sada obezbedio bar drugo mesto u ovoj izuzetno lakoj grupi, nas tim je doveo plasman na EP u pitanje.  Nezasluzeni bod u Bugarskoj (u poslednjoj sekundi utakmice) i losa igra su bili znakza uzbunu.  Nas selektor to nije video tako i posle brzopotezne pobede protiv litvanije usledela su dva uzastopna poraza od Madjarske.  A selektor i dalje trabunja metafiziku i izvaljuje dzulovske fazone (loto za golmana Madjarske).  (Ruku na srce, njihov golman je imao samo jednu fantasticnu odbranu posle Blekijevog suta glavom u zaustavnom vremenu.  Ostalo je bilo rutina.)  Prema tome, sta selektor ima dalje da trazi u reprezentaciji?  Tim mu je izgubio igru, realizaciju, momentum, samopouzdanje i podrsku publike.  Ima jos dve utakmice i nadam se ostavku u kovertu bez obzira na ishod tih utakmica.

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Dimitrije said:

Ja to sasvim drugacije vidim.  U periodu kvalifikacija kada tim ne sme olako da gubi bodove, posebno ne od direktnog takmaca za odlazak na EP, nas tim u poslednje 4 utakmice ima jednu pobedu jednu neresenu i dva poraza od glavnog rivala.  Umesto da je do sada obezbedio bar drugo mesto u ovoj izuzetno lakoj grupi, nas tim je doveo plasman na EP u pitanje.  Nezasluzeni bod u Bugarskoj (u poslednjoj sekundi utakmice) i losa igra su bili znakza uzbunu.  Nas selektor to nije video tako i posle brzopotezne pobede protiv litvanije usledela su dva uzastopna poraza od Madjarske.  A selektor i dalje trabunja metafiziku i izvaljuje dzulovske fazone (loto za golmana Madjarske).  (Ruku na srce, njihov golman je imao samo jednu fantasticnu odbranu posle Blekijevog suta glavom u zaustavnom vremenu.  Ostalo je bilo rutina.)  Prema tome, sta selektor ima dalje da trazi u reprezentaciji?  Tim mu je izgubio igru, realizaciju, momentum, samopouzdanje i podrsku publike.  Ima jos dve utakmice i nadam se ostavku u kovertu bez obzira na ishod tih utakmica.

Mislim da si nerealan, i nijedna druga reprezentacija ne bi dala otkaz coveku koji je napravio pomak sa plasmanom na svetsko prvenstvo, a 2 kola pred kraj ima i vrlo realnu sansu da ode na evropsko. Mozemo ti i ja da pricamo uz pivo o svim manama Piksija kao treneru, ali nijedna iole ozbiljna reprezentacija ne daje otkaz u takvom momentu, kada stvari jos uvek deluju da idu uspravnom linijom. A rezultat je jedino merilo. Rezultat u reprezentativnom fudbalu su plasman na svetsko/evropsko, pa onda i ucinak tamo. Sve ostalo su prazne price.

Link to comment

Piksijeva kamikaze taktika na gol vise je ocigledno zakazala i nesto mora da se menja. Ne moze osnovna taktika da ti bude ono sto ljudi igraju u zadnjih 15 minuta utakmice koju gube. Nisam siguran da on ima znanje da se prilagodi u ovako kratkom roku ali sa druge strane protiv sam menjanja selektora usred ciklusa. Na kraju, strepnja mi je veca od nade za njegovog zamenika kad znam kakav nam je savez.

 

P.S: Ono sto se desilos a Muslinom je sramota epskih razmera. Selektor i igraci koji su izborili odlazak na prvenstvno moraju da ga i igraju. Ne znam kako uopste nesto drugacije pada na pamet ljudima. Nije ni ljudski ni pametno.

Edited by Shan Jan
  • +1 2
Link to comment

Mi ako uspemo da se kvalifikujemo za EP, to ce biti uprkos selektoru a ne zahvaljujuci selektoru.  Posle dobro odigranih ciklusa za SP i Ligu nacija, mi smo ocajno igrali na SP i jos gore igramo u ovom ciklusu kvalifikacija za EP.  Na sest meceva samo tri pobede i jedna neresena utakmica i dva poraza.  Svaki bod koji smo uzeli u ovim kvalifikacijama bio je rezultat individualnih kvaliteta nasih igraca a ne plod organizovane i dobre igre.  Nje nema ni u tragovima.  Sve je samo improvizacija.  Sada kada nam glavni igraci vise nisu u formi (Kostic, Tadic, Vlahovic, SMS) kao u ciklusu kvalifikacija za SP, nasa efikasnost je slaba i Piksijeva zamisao da uvek mozemo da damo vise golova nego sto primamo vise ne radi.  Piksijevo oibjasnjenje da sada igramo na rezultat naustrb lepe igre ne drzi vodu jer rezultati su slabi a igra se izgubila.  Nas tim vec blizu godinu dana ne igra dobro.  Odgovornost je na selektoru jer nije u stanju da podigne formu timu.  Zato treba da podnese ostavku.  Nije ni ljudski ni pametno da ostane. 

 

Da dodam malo i cinizma; ako se ne bismo kvalifikovali za EP, izgradnja nacionalnog stadiona bi naisla na zesci otpor cak i medju SNS glasacima.  Eto neke vajde od ispadanja.

Link to comment

Ako hocete da smenjujete selektora radite to odmah. Svakako je neprihvatljivo da se to radi ako izbori plasman.

 

BTW, zar postoji neko u Srbiji ko podrzava taj nacionalni stadion koji nam ich ne treba? Mislim ono iz srca, ne botovski.

  • +1 1
Link to comment

Rekoh ostavka, ne smena.  I to posle zavrsetka kvalifikacija.  Bilo bi ljudski i posteno.  Ako nije u stanju da podnese ostavku tada, a kvalifikuje se za EP, podnece je posle EP.  Tim mu vec duze vreme igra lose i mislim da on to nije u stanju da izmeni.  Pre svega zato sto nema dovoljo znanja za to.  Drugo, nije u stanju da prizna neuspeh i preuzme odgovornost.  Njegovo je da siri optimizam a ne da preuzima odgovornost za neuspehe.  To je preuzeo od vladajuce garniture.

 

Piksi podrzava gradnju novog stadiona.

Link to comment

Dobro bre Dmitrije, zamisli sebe u njegovim cipelama. Kvalifikujes se na EP, tim konacno srecan i kamen im pao sa srca i onda najavljujes da ih ostavljas na cedilu i kazes savezu da trazi novog selektora koji pola tih igraca koji su se borili kroz kvalifikacije nece da pozove, koji ce da promeni taktiku i koji radi na drugi nacin. Sve to pred EP na kom se u prve dve utakmice odlucuje sudbina, gde nemas mesta za uigravanje. To je pogresno, cak i da znas da lose radis posao. Odradis ciklus do kraja, kazes pred svima govno sam, znam da sam lose radio, idem sam. 

 

Nemam reci za podrsku nacionalnom stadionu ali Piksi mi nikad nije delovao kao pametna glava tako da cu mu 10% oprostiti.

Link to comment
5 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

ma nema sanse. igrali smo i protiv brazila koji su za pobrojane repke tri klase iznad pa se izgubilo minimalno.

 Taj Brazil igra na 1:0, 2:0...izrazito defanzivna ekipa...

 

 Na Tedov spisak ko bi išao do prvog seta dodao bi i Belgiju i Hrvatsku, svaka, ali bukvalno svaka ekipa sa tog spiska dala bi nam 5-6 golova sinoć...ko misli kao selektor da su Mađari imali sreće treba da sedne i pogleda utakmicu ponovo ili da počne da prati fudbal posle 1994-te, posedi, golovi iz ofsajda, stative iz roštiljanja posle kornera, ništa to ne znači kad igraš "ofanzivno" sa tri nekretnine pozadi koje ofsajd mogu da naprave samo slučajno...

  • -1 1
Link to comment

Ja ne bih krivio nasu trojku stopera. Oni su svi izuzetno visoki, izmedju 1.9 i 2 metra. Nije njihova krivica sto ne mogu da istrce nazad kad ceo tim ode u napad. Selektor je kriv za to sto ih ne koristi za ono za sta su oni sposobni. 

 

Ideja sa Terzicem je suluda. Zna se da Pavlovic voli da povuce loptu i ranije ga je obicno pokrivao neki DM kad se to desi. Sada je on morao da pokriva rupetinu koju je ostavljao Terzic, koji nista korisno nije uradio tokom svog cucenja u napadu.

Edited by Shan Jan
Link to comment
6 minutes ago, Shan Jan said:

Ja ne bih krivio nasu trojku stopera. Oni su svi izuzetno visoki, izmedju 1.9 i 2 metra. Nije njihova krivica sto ne mogu da istrce nazad kad ceo tim ode u napad. Selektor je kriv za to sto ih ne koristi za ono za sta su oni sposobni. 

 

Ideja sa Terzicem je suluda. Zna se da Pavlovic voli da povuce loptu i ranije ga je obicno pokrivao neki DM kad se to desi. Sada je on morao da pokriva rupetinu koju je ostavljao Terzic, koji nista korisno nije uradio tokom svog cucenja u napadu.

 

Nije na njima krivica naravno...jednostavno pogrešan tip igrača za ovu taktiku.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, warp said:

 Taj Brazil igra na 1:0, 2:0...izrazito defanzivna ekipa...

 

 Na Tedov spisak ko bi išao do prvog seta dodao bi i Belgiju i Hrvatsku, svaka, ali bukvalno svaka ekipa sa tog spiska dala bi nam 5-6 golova sinoć...ko misli kao selektor da su Mađari imali sreće treba da sedne i pogleda utakmicu ponovo ili da počne da prati fudbal posle 1994-te, posedi, golovi iz ofsajda, stative iz roštiljanja posle kornera, ništa to ne znači kad igraš "ofanzivno" sa tri nekretnine pozadi koje ofsajd mogu da naprave samo slučajno...

hrvatska i belgija, ae ne preterujte 🤣

 

igracemo u ligi nacija protiv jacih ekipa, iato sto i sinoc..znaci pucacemo svaku tekmu po 5/6-0. zivi bili. 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...