Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

46 minutes ago, ducca said:

Čoveka koji je postigao 69 golova i 59 asistencija u tamo nekoj Seriji A ti si nazvao balegom jerbo je eto Piksi skupio 84 tekmi u repki i dao 15 golova, a SMS duplo manje. I mi sad treba dalje da nešto raspravljamo. Niko ne spori Piksijevu briljantnost i jedinstvenost ali to nije razlog da se prosipaju govna po čoveku koga poštuje cela Italija, za razliku od fudbalskih stručnjaka sa ovih prostora. Btw jedan odlazi u nefudbalsku zemlju sa 28 a drugi je to uradio sa 29.

 

Otišao je kao ozbiljno polomljen igrač, ali je i stigao da ih nauči fudbala tamo, još kako. Možda i poslednja klasična desetka fudbala...

 

Btw, Modrić se nije upecao za 3 i po puta veće pare a deset godina stariji od ovog našeg genija.

 

Naravno da treba da raspravljamo, ovo je diskusioni forum. 

Edited by Medusa_trip
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Kada je Piksi prestao da igra za reprezentaciju, imali smo igraca koji je mogao da bude uspesna zamena ali koga je Fudbalski savez ignorisao.  Rec je o Dejanu Rambu Petkovicu koji je u to vreme igrao u vodecim brazilskim klubovima, osvajao tamosnje prestizne nagrade i priznanja, ukljucujuci i clanstvo u Kuci slavnih, kao jedan od sedmorice stranaca i jedan od trojce Evropljana koji su tu cast i slavu stekli u Brazilu.  Ljudi iz saveza govorili su da je Petkovic daleko od ociju selektora, da je geografski daleko (kao Piksi je bio blizu) i da je tesko oceniti da li su njegovi kvaliteti dobri za reprezentaciju. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Baš tako, dokaz da nam je sve oko reprezentacije toksično decenijama. A evo i ovih, pojurili za parama...

 

Bila je ona anegdota, kad Brazilci komentarisali "Koliko je jaka reprezentacija u kojoj 1 Rambo Petković nema mesto". :D

Link to comment

Mislim da je Ziko rekao da je SCG favorit broj 1 za osvajanje WM 2006, jer kakva je to omnipotentna momčad u kojoj ima 22 bolja od Pećija™ :fantom:

  • +1 2
Link to comment
11 hours ago, ducca said:

Čoveka koji je postigao 69 golova i 59 asistencija u tamo nekoj Seriji A ti si nazvao balegom jerbo je eto Piksi skupio 84 tekmi u repki i dao 15 golova, a SMS duplo manje. I mi sad treba dalje da nešto raspravljamo. Niko ne spori Piksijevu briljantnost i jedinstvenost ali to nije razlog da se prosipaju govna po čoveku koga poštuje cela Italija, za razliku od fudbalskih stručnjaka sa ovih prostora. Btw jedan odlazi u nefudbalsku zemlju sa 28 a drugi je to uradio sa 29.

Taj Piksi je igrao veoma važnu ulogu i  Zvezdi pree finala KŠ, reprezentaciji ali i Olimpiku koji je igrao finale KŠ. Ono slanje po burek španske odbrane i golmana je nešto što SMS  neće nikad učiniti (niti igre u LŠ, LE). Na kraju, porediti  jednog od najboljih igrača na svetu u tom trenutku i među sto najboljih ikada i SMS koji ima kvalitet ali ne takav da se za njega može reći što i za Piksija je greh.

  • +1 1
Link to comment

Ja nisam ni potegao za tim poredjenjem, ne znam odakle se pojavilo, vrv oko odlaska van Evrope za novcem, samo sam odreagovao na preterano omalovažavanje SMS-a i nazivanje imenima bez ikakve potrebe, ispade da je on neki potpuno nevažan lik i nemač pojma koga je eto usralo da par godina odigra na visokom nivou u jednoj od jačih evropskih liga, kapiram da ga pojedinci ovde i nisu baš često gledali u Laciju ne vidim koje bi drugo bilo objašnjenje.

I ne znam šta se svi pronalaze uvredjenim na pominjanje Pikseta, tek ničim nije umanjena njegova veličina ni postignuće. Ostaje činjenica da u Italiji nije uspeo da se snadje u najboljim godinama (statistika kaže 19 mečeva - 1 gol, i pretpostavljam nebrojeno uspešnih driblinga pošto se za statistikom već potezalo na prethodnim stranama), povrede ili ne tek tako je kako je. Štaviše sve posle Zvezde daleko je od vrhunskih igara, Nagoju i Japance stvarno ne mogu ozbiljno da shvatim.   

Edited by ducca
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
On 12. 7. 2023. at 20:03, Medusa_trip said:

Baš tako, dokaz da nam je sve oko reprezentacije toksično decenijama. A evo i ovih, pojurili za parama...

 

Bila je ona anegdota, kad Brazilci komentarisali "Koliko je jaka reprezentacija u kojoj 1 Rambo Petković nema mesto". :D

Може од овог да се рикне. Верујем да теби неко понуди десет пута већу плату од оне које сад имаш под условом да је зарађујеш Узбекистану или Кенији да би рекао не хвала. Шта човек може да прочита...

  • +1 4
Link to comment
17 hours ago, ducca said:

Ja nisam ni potegao za tim poredjenjem, ne znam odakle se pojavilo, vrv oko odlaska van Evrope za novcem, samo sam odreagovao na preterano omalovažavanje SMS-a i nazivanje imenima bez ikakve potrebe, ispade da je on neki potpuno nevažan lik i nemač pojma koga je eto usralo da par godina odigra na visokom nivou u jednoj od jačih evropskih liga, kapiram da ga pojedinci ovde i nisu baš često gledali u Laciju ne vidim koje bi drugo bilo objašnjenje.

I ne znam šta se svi pronalaze uvredjenim na pominjanje Pikseta, tek ničim nije umanjena njegova veličina ni postignuće. Ostaje činjenica da u Italiji nije uspeo da se snadje u najboljim godinama (statistika kaže 19 mečeva - 1 gol, i pretpostavljam nebrojeno uspešnih driblinga pošto se za statistikom već potezalo na prethodnim stranama), povrede ili ne tek tako je kako je. Štaviše sve posle Zvezde daleko je od vrhunskih igara, Nagoju i Japance stvarno ne mogu ozbiljno da shvatim.   

Piksi je u Italiji igrao posle trostruke operacije na kolenu, posle kakve normalnan čovek teško da može da ikada potrči. On je gotovo ostao bez hrskavice na jednom kolenu, a to mislim da ni današnja najsavremenija medicina ne može da reši. 

  • +1 1
Link to comment

Ondasnja Italija je danasnja Engleska, danasnja Italija je ondasnja Francuska, a SMS u siviju nema 19/1 u Svonsiju

U ondasnjoj Italiji je bilo ~50 stranaca u ligi, danas ih zbirno 50 ima u Kremonezeu, Kozenci, Krotoneu i Frozinoneu

A ovo nije cak ni najbolji Milinkovic-Savic na svetu

Samo kazem :fantom: 
 

Link to comment
27 minutes ago, kralj said:

Piksi je u Italiji igrao posle trostruke operacije na kolenu, posle kakve normalnan čovek teško da može da ikada potrči. On je gotovo ostao bez hrskavice na jednom kolenu, a to mislim da ni današnja najsavremenija medicina ne može da reši. 

to je brte vuk stefanović karadžić

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...