Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

A na tom istom turniru je i Nađ zveknuo golčinu sa ~25m od prečke :D
a u nemackoj ga petko uveko kao iznenadjenje da ustopuje™ rikelmea... sta ti je zivot :(
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Sto se tice doprinosa reprezentaciji Milosevic i Kovacevic ne mogu u istu recenicu. za Kovacevica se secam da je odigrao jednu dobru utakmicu (i to prijateljsku u Meksiku), vec bih morao da se pomucim da se setim druge. Dobro je igrao za klubove, pa je pitanje zasto nije mogao i u reprezentaciji.
Možda zato što ga selektori nisu stavljali u prvih 11?
Link to comment
Posle toga mislim da nisu sastavili dve utakmice zajedno na terenu :(
Razni su na tu temu pricali da su isti tip igraca i da ne mogu da igraju zajedno. A Savo je imao prednost. Meni uvek bilo zao, jer mi je Kovacevic bio drazi, a i ubedjen sam da su bez frke mogli zajedno da igraju.
Link to comment

Sada kada se stisala euforija nad pobjedom protiv Izraela i sjajnih igara Ljajica, Savija i Mavija... htjeo bih da upitam - koliko je Tole platio Izraelcima da izgube?

Link to comment

Kovačević je započeo meč protiv Nemaca 1998.g. Bio je na terenu dok smo vodili 2:0, povredio se i odnet je na nosilima. Mislim da je razlog zašto su nas Nemci kasnije stisli i taj što kada bi odbrana izbacila loptu nije bilo takvog zahvalnog špica, kao što je bio Darko da se vrati primi loptu, nosi dva igrača, dok ne dobije faul i tako obezbedi predah i uopšte prenos tereta sa naše polovine terena.

Link to comment
Kovačević je započeo meč protiv Nemaca 1998.g. Bio je na terenu dok smo vodili 2:0, povredio se i odnet je na nosilima. Mislim da je razlog zašto su nas Nemci kasnije stisli i taj što kada bi odbrana izbacila loptu nije bilo takvog zahvalnog špica, kao što je bio Darko da se vrati primi loptu, nosi dva igrača, dok ne dobije faul i tako obezbedi predah i uopšte prenos tereta sa naše polovine terena.
Ja se secam da je i protiv Finske u Beogradu(teska pobeda od 2-0) odigrao bas dobro i dao gol. 2. je metnuo Miha iz penala
Link to comment
  • 2 weeks later...

- Čekao sam pasoš i konačno ga dobio, tako da je sada i ta formalnost obavljena. Naravno da još uvek želim da igram za reprezentaciju Srbije. Čekam poziv selektora, poručio je Kleo. :lol:

Link to comment

Kleo nema pravo po pravilima FIFE da igra za Srbiju. Neka pravila u vezi ovoga su se menjala tj. poostrila i po njima on nema pravo da igra za Srbiju bez obzira sto ima nas pasos. Sad traze da ako hoces da igras za reprezentaciju moras i da zivis u toj zemlji pet godina(u slucaju Klea).Strana 67., clan 17. http://www.fifa.com/...tuten2010_e.pdfBilo bi lepo da neko objasni i Kleu i nasim novinarima zasto on ne moze da igra za nas i usput neko iz FSS da objasni zbog cega sva ova rasprava da li Kleo treba da igra ili ne. kada je ovaj statut bio poznat i kad se krenulo u pricu sa drzavljanstvom.

Edited by deeps
Link to comment

Sta sa roditeljima?na osnovu porekla su dobili pasos.(to je jasno :D) ali nisam razumeo ono iznad, mislio sam da pise da pasos nije dovoljan za igranje za reprezentaciju

Edited by Далибор
Link to comment
Sta sa roditeljima?na osnovu porekla su dobili pasos.(to je jasno :D) ali nisam razumeo ono iznad, mislio sam da pise da pasos nije dovoljan za igranje za reprezentaciju
Pasos je 1. uslov, ali je FIFA donela svoja dodatna pravila, kako bi onemogucila ono sto se na primer desava u kosarci, da na primer neki igrac jedan dan dodje prvi put u neku zemlju, drugi dan dobije pasos, a treci vec moze da igra za tu reprezentaciju.
Any Player who refers to art. 15 par. 1 to assume a new nationality and who has not played international football in accordance with art. 15 par. 2 shall be eligible to play for the new representative team only if he fulfi ls one of the following conditions: (a) He was born on the territory of the relevant Association; (b) His biological mother or biological father was born on the territory of the relevant Association; © His grandmother or grandfather was born on the territory of the relevant Association; (d) He has lived continuously for at least five years after reaching the age of 18 on the territory of the relevant Association.
Edited by deeps
Link to comment

ok hvalaznaci ima vise nacina da se dobije pravo da se igra za reprezentaciju neke zemlje nakon dobijanja pasose iste(za nekog ko pasos nije imao).ovo pod b. i c. su odgovori na moje pitanje :Dhvala jos jednom

Edited by Далибор
Link to comment

Zar nije bila prica za nekog Hrvata sto je sada na SP za klubove dao par golova da su ga jurili za njihovu reprezentaciju ali ga je sjebalo bas to sto mu deda nije rodjen u Hrvatskoj?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...