Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Гајић је номинално десни бек који игра винг бека у Цска јер и они играју у том систему. На 20 утакмица у лиги има 5 асистенција ове сезоне.

 

Нећемо се ми свакако враћати у скорије време на формацију са четири позади тако да би и он за репку играо винг бека. Главна разлика у односу на Живковића је што је он превасходно дефанзивац тако да бар по тој страни не би трпели толико колико трпимо сада. Свакако има смисла позвати га и имати и ту опцију бар против квалитетнијих противника где се треба и одбранити.

Link to comment
3 hours ago, Dimitrije said:

Ako igramo bez klasicnih bekova sa trojcom stopera u zadnjoj liniji, onda su nam potrebni centralni vezni koji ce da oru po terenu i osujecuju svaki pokusaj protivnika da nas napada po bokovima, pogotovo jer su nasi krilni igraci (Kostic, Zivkovic, Lazovic, Radonjic) prevashodno napadaci i slabi u odbrani.  Takav verzni igrac je na primer Nemanja Matic koji vise ne igra za reprezentaciju.  Mozda bi mogao da to bude Gudelj zajedno sa Grujicem, mada ne volim igrace kao Gudelj jer su dobri kada se branimo a slabi kada pocinjemo napad sa nase polovine.  SMS nije za tu poziciju, Lukic je dobar ali mekan, Maksimovic polako ispada iz tima, Racica nikada nisam smatrao dovoljno kvalitetnim ni za Zvezdu.  S druge strane, ako bi igrali sa klasicnim bekovima, imali bismo problem jer su u najboljem slucaju prosecni.  Tu su Mladenovic, Terzic, Ristic i ja bih dodao Urosevica na levoj strani.  Oni su bolji u ofanzivi ali nepouzdani u defanzivi.  Na desnoj strani nemamo nikoga.  Mogao bi mozda Erakovic jer je neke utakmice u Zvezdi odigrao vrhunski kao desni bek (cini mi se Braga) i Milenkovic.  Oni su dobri u defanzivi ali nikakvi ofanzivno.  Imamo sto imamo, ali mi odbranu moramo da dovedemo u red.  Mozda se sa trojcom stopera i mekanim centralnim veznim redom dokotrljamo do prvog mesta u grupi, ali na zavrsnom turniru bice ponovo isto kao u Kataru.

pa sve si rekao kao i ja, samo efikasnije i ekonomicnije je lakonski se izrazavati

Link to comment
3 hours ago, johan nagel said:

Група је превише слаба и каква год да буде одбрана тешко можемо да примимо голова колико ћемо их дати.

 

Што се неке ближе будућности тиче, мислим да те дефанзивне проблеме нећемо решити како год окренеш јер нити имамо не знам колико квалитетне штопере(који су још ту и најмање битни јер су често остављени на ветрометини), нити умемо тимски да се бранимо, нити са овом формацијом са Митровићем и Влаховићем (плус Живковићем као десним винг беком што он никада био није) уопште можемо да покријемо све те рупе које остају за њима.

 

Занимљива је и Пиксијева тврдоглавост да не позове Гајића из Цска који колико год да није неки велики квалитет ипак игра тамо стандардно на позицији која нама највише шкрипи и за коју немамо решење. Просто питање је да ли Живковић који је кроз целу каријеру искључиво десно крило, уз своју физичку лимитираност и генерално критичну дефанзиву доприноси са те позиције офанзивно довољно да би се ови недостаци толерисали.

У сваком случају би Гајић могао да буде алтернатива која пружа неке друге могућности.

Piksi je ranije zvao Gajica, pa je digao ruke.  Gajic je debitovao protiv Irske u Beogradu, utakmica na kojoj je i Piksi debitovao kao selektor.  Gajic je to odigrao slabo i vise nije nastupao za reprezentaciju, mada je bio na spisku neko vreme dok nije otpao.  Piksi je probao i sa Markom Petkovicem ali ni to nije islo.  Ja vise volim sa cetvoricom u zadnjoj liniji ali bekovi (Gajic, Mladenovic, Terzic,...) nisu ni prosek i nisu narocito jaki u defanzivi.

Link to comment

Bokove imamo ili smo imali. Eto sada nije pozvna Lazovic a on moze da igra po boku u odbrani. Bilo je jos takvih primera ali ti ljudi  su nastajlai sa spiska.. Mi ne mozemo da igramo u ovoj formaciji u odbrani jer nam je sredina spora. Stojkovicu to nije jasno ni posle iskustva na SP, gde su nas svajcarci razmontirali po bokovima jer sredina nije mogla da isprati svojacarske igrace u njihovim napadima.

 

Link to comment

То с Лазовићем је доста чудно, до сада је био на списку редовно а тренутно игра можда и у животној форми. Иде та нека прича да је подржао Дићви-а па га као зато нема али не знам колико је то тачно, Пикси ми делује превише надобудно да би му неко састављао списак, плус не знам баш колико је у љубави с Фикусом и тим Недимовићем. У сваком случају Лазовић сад већ годинама у Италији игра по левој страни а тренутно и више као офанзивни везни.

 

Што се тиче формације ту нема превише избора, да имамо бар једног доброг бека па да се сналазимо на другој страни али овако ово је једина логична формација уз све недостатке које носи са собом. Биће још већи проблем ако не направимо бар једног бека док Костић не батали јер тад баш нећемо имати решења ни за ову формацију.

 

Ценим да нам је највећа нада поменути Терзић из Фиорентине, оно мало што сам га гледао увек је остављао позитиван утисак ал га јебе што на његовој позицији игра капитен па нема неку велику минутажу.

Link to comment

Piksi tu ima problem. Za igru sa 4 u liniji nemamo dovoljno dobre bekove. A u igru sa tri štopera nijedan nije dovoljno dobar da pusti dobar pas pa onda pokušava da u odbrambenu liniju vrati  zadnjeg veznog, Gudelja, i tu dobije bar malo kreativnosti.   Drugi problem je što za igru sa tri nazad imamo sve osim kreativnog štopera i što bi trebalo žrtvovati nešto u ostalim linijama. Pretpostavljam da mu je procena da je ovako manja šteta.

 

Meni se sviđa ova ideja da počne sa jednim špicem a da Tadić i SMS dobiju ofanzivnije uloge, deluje mi nekako prirodnije.

Link to comment

Sa Gudeljom na štoperu se nećemo leba najesti, ni od kreativnosti, ni od pasa unapred. Uz to, i nije baš da nam ostatak tima rutinski igra po najvećim klubovima Liga Petice, pa da bi neki eventualni bekovi drastično odskakali nekvalitetom. Svakako bi se moglo probati da se uigra neka formacija, pa makar i sa jednim klasičnim i osrednjim (desnim) bekom i tri štopera, makar Rodić ili Gajić bili ti bekovi. Svakako bismo imali makar jednu taktičku mogućnost više.

  • +1 1
Link to comment

Гудељ на штоперу и те како има смисла и то је нешто што је требало да пробамо и много раније.

Идеја да Павловић буде тај који покреће нападе и изности лопту је крајње ризична колико год да он има тај дуг корак и храброст да крене напред. Просто превише је танак технички и мало је рећи да нема сигуран пас. Гудељ свакако није Лука Модрић али је технички дефинитивно изнад свих наших штопера и може да понуди више од осталих у конкретно тој улози.

 

Сад је проблем и у томе што прекомандом Гудеља немамо ниједног примарно деструктивца у везном реду јер Смс, Лукић, Грујић и Рачић који су позвани то нису. Тако да ту баш не видим поенту позивања Рачића, ту би пре морао бити играч карактеристика Максимовића или чак евентуално Здјелара.

 

Формацијски проблем је у томе и што је Влаховић превише квалитетан играч (иако сад није у форми) да би нам седео на клупи, док је Митровић незамењив свакако. Одређено решење би било када би Митровић био у стању да игра нешто налик оном што Кејн рецимо игра у Тотенхему и неке назнаке тога је приказао сада против Литваније где је учествовао у обе акције и био асистент асистенту. Проблем је што ипак мислим да он то против озбиљнијих ривала не може јер нема Кејнову покретљивост и техничке способности. Но свакако мора више да учествује у игри а Влаховић да буде тај који ће да ‘тражи дубину’ својим одличним кретњама и брзином.

Link to comment

nemci su 2014. pokazali da moze i bez klasicnih bekova. tada su bekove uspesno igrali boateng, hevedes i mustafi. klasicni stoperi.

mislim da piksi gresi sto ne igra sa cetvoricom u zadnjoj liniji. pavlovic levo, erakovic desno, u sredini milenkovic i jos jedan. cvrsta ekipa, dominantna u skoku ofanzivno i defanzivno. kostic po levom krilu, desno je bas tanko, moze i bez desnog krila. u sredini dvojica: grujic, ilic, gudelj ili ko vec od te ekipe, plus sms ili tadic. mozda cak i obojica u zavisnosti od formacije. u napadu isto mitrovic i vlahovic. jedan ili obojica, u zavisnosti od formacije. puno centarsuteva, kornera, prekida...cvrst i spor fudbal koji nam jedino odgovara i koji mozemo da igramo na rezultat.

Link to comment

По физичким и моторичким карактеристикама играча вероватно си у праву да би нам такав фудбал одговарао али реално ми то некако не умемо да играмо. Ми не умемо да се бранимо чак ни када играмо у некој ‘нормалној’ формацији а да не набрајам сада све индивидуалне грешке и мозакпрдежетм наших дефанзиваца у претходним годинама/деценијама.

У нашим главама ми смо европски Бразилци и то је то, немамо тај ратнички менталитет чврсте, организоване, тактички перфектне екипе против које мораш да пропишаш крв да би дао гол.
Тако да нам само остаје да играмо за рају па како прођемо, срећом имамо доста нападачког талента ако ништа.

  • +1 1
Link to comment

Opet Kostić povređen... :yawn2:

 

Možda Piksi ne ume bolje, ali je utakmice zanimljivo gledati & trista puta je bolje od od svih batađorista i jajara koje su sedale na selektorsku klupu. Sa izuzetkom Antića&Radomira, Muslina (koji je imao koncepciju), sve ostale slobodno izručiti u šreder.

 

Užasna je kiša padala u Podgorici, rekoše mi prijatelji, tako da neće biti lako za igru. Imali smo neki okvirni dogovor da idemo zajedno na meč, ali su vremenske prilike pokvarile dogovor. Kako god bilo, ne bi trebalo da bude nekih nereda na tribinama i po gradu, bar kako se priča po PG. Hajde i to da vidimo. :D

 

Voleo bih da mali Samardžić opet uđe u igru i zavuče jedan. Prognoza 1:3, iz 2 u 2. :naughty:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...