Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

9 minutes ago, harper said:

Glavni razlog loseg utiska je sto smo bas onako ruzno otaljavali posle 2:0

 da im jebo pas mater... ubili su mi tiket na kome sam (bio dovoljno glup, pa) imao Srbiju 1-1 i 3+...

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

31 minutes ago, harper said:

 

Ja sam video jednu sansu Litvanije koja je dosla tako sto se SMS zajebavao, izgubio loptu i potrcao nazad tek kad mu je pola tima jebalo majku. Doduse, nisam gledao drugi deo prvog poluvremena jer sam gledao drugo poluvreme Partizana. Nisam ni ocekivao mnogo bolje, probali smo neku odbranu koja nikad nije igrala zajedno i to ce trebati vremena da se uigra. Glavni razlog loseg utiska je sto smo bas onako ruzno otaljavali posle 2:0, pogotovo Kostic, Mitrovic i SMS koji je usao kao da ga je neko silom primorao da igra.

 

Od drugih utisaka, dopao mi se ovaj mali Samardzic. Prvih nekoliko minuta je bio ocigledno previse impresioniran ali kad se oslobodio prodao je par bas dobrih igrackih poteza.

U prvom poluvremenu Litvanski napadac okrece Gudelja na petoparcu, tacno na mestu sa koga se izvodi penal, i neometan sutira sa nekih 10 m visko preko gola.  Tu je morao da padne gol.  U drugom poluvremenu, pored gorenavedene sanse za Litvaniju koju je zapoceo SMS, ima bar jos dve kojih se secam.  Napadac Litvanije izbacuje iz igre Zivkovica po desnoj strani, sledi sut na gol koji VMS brani.  Pred sam kraj, Litvanac stize loptu u nasem sesnaestercu, blizu golaut linije i sledi los cenarsut iza gola iako je imao vremena da smiri loptu povuce jos korak dva i ubaci u sredinu.  Pavlovic pravi nepotreban faul na nekih 35 m od naseg gola iskosa sa leve strane.  Sledi dobro ubacivanje lopte u nas kazneni prostor ali Erakovic cisti pre nego do lopte stizu Litvanski napadaci.

  • +1 1
Link to comment

Nisam gledao, jutro je, čitam vas i mislim bilo nerešeno, 0:0 - kad ono 2:0 za Srbiju i lagani golovi, lepo iskonstruisani. Nisam gledao hajlajtse, RTS ih još nije izbacio, pa se ogradjujem ako je bilo krša.

Link to comment
3 minutes ago, Dimitrije said:

U prvom poluvremenu Litvanski napadac okrece Gudelja na petoparcu, tacno na mestu sa koga se izvodi penal, i neometan sutira sa nekih 10 m visko preko gola.  Tu je morao da padne gol.  U drugom poluvremenu, pored gorenavedene sanse za Litvaniju koju je zapoceo SMS, ima bar jos dve kojih se secam.  Napadac Litvanije izbacuje iz igre Zivkovica po desnoj strani, sledi sut na gol koji VMS brani.  Pred sam kraj, Litvanac stize loptu u nasem sesnaestercu, blizu golaut linije i sledi los cenarsut iza gola iako je imao vremena da smiri loptu povuce jos korak dva i ubaci u sredinu.  Pavlovic pravi nepotreban faul na nekih 35 m od naseg gola iskosa sa leve strane.  Sledi dobro ubacivanje lopte u nas kazneni prostor ali Erakovic cisti pre nego do lopte stizu Litvanski napadaci.

 

Tu prvu, kao sto rekoh, nisam video, ovo ostalo su situacije a ne sanse. S obzirom na to kako smo preko one stvari odigrali utakmicu ne moze se ocekivati da nam bas nikako ne dodju do sesnaesterca. Ja nisam stekao utisak ni u jednom momentu da nam je pobeda bila ugrozena, drzali smo stvari pod kontrolom. Los mec za pocetak kvalifikacija, promesali smo neke linije u timu jer imamo sledecu utakmicu vec u ponedeljak a i nju valja dobiti, probali opciju sa Gudeljem kao korektorom. Ako je postojala neka utakmica gde smo mogli da se kurciramo to je bila ova veceras. Nisam srecan zbog toga ali nista ovo ne mora da znaci.

Link to comment
45 minutes ago, Pantelija jr said:

 da im jebo pas mater... ubili su mi tiket na kome sam (bio dovoljno glup, pa) imao Srbiju 1-1 i 3+...

 

Rasplakasmo se zbog tvog kockaoničarskog tiketa.

Link to comment
38 minutes ago, harper said:

 

Tu prvu, kao sto rekoh, nisam video, ovo ostalo su situacije a ne sanse. S obzirom na to kako smo preko one stvari odigrali utakmicu ne moze se ocekivati da nam bas nikako ne dodju do sesnaesterca. Ja nisam stekao utisak ni u jednom momentu da nam je pobeda bila ugrozena, drzali smo stvari pod kontrolom. Los mec za pocetak kvalifikacija, promesali smo neke linije u timu jer imamo sledecu utakmicu vec u ponedeljak a i nju valja dobiti, probali opciju sa Gudeljem kao korektorom. Ako je postojala neka utakmica gde smo mogli da se kurciramo to je bila ova veceras. Nisam srecan zbog toga ali nista ovo ne mora da znaci.

Jesmo mi kontrolisali i igru i rezultat, ali suvise lako su nam se probijali po bokovioma, a nemaju neki kvalitet i nisu uigrani.  Ovo im je prva utakmica sa novim selektorom i imali su samo dva dana pripreme. 

Link to comment

Probao sam da gledam malo sinoc posle kosarke, ali sam posle dva minuta shvatio da me ne zanima, nekako mi je onaj mundijal ubio momentum

Link to comment
27 minutes ago, gone fishing said:

koji će nam qrac bekovi kada igramo sa 3 štopera i 2 zadnja bezvezna, sa petoricom igrača operisanih od ofanzivne igre

 

Nisam gledao utakmicu juče, al vidim da su dva zadnja vezna bili Grujić i Lukić. Teško da su oni operisani od ofanzivne igre.

  • +1 1
Link to comment

Баш супротно од тога, ова Пиксијева назовимо је 3-4-1-2 формација је сумануто офанзивна и није ни чудо што нам позади дува промаја чак и против једне Литваније.

Link to comment
6 hours ago, Glass Joe said:

Znaci i dalje igramo bez klasicnih bekova, ozbiljnija ekipa ce to da kazni

Ako igramo bez klasicnih bekova sa trojcom stopera u zadnjoj liniji, onda su nam potrebni centralni vezni koji ce da oru po terenu i osujecuju svaki pokusaj protivnika da nas napada po bokovima, pogotovo jer su nasi krilni igraci (Kostic, Zivkovic, Lazovic, Radonjic) prevashodno napadaci i slabi u odbrani.  Takav verzni igrac je na primer Nemanja Matic koji vise ne igra za reprezentaciju.  Mozda bi mogao da to bude Gudelj zajedno sa Grujicem, mada ne volim igrace kao Gudelj jer su dobri kada se branimo a slabi kada pocinjemo napad sa nase polovine.  SMS nije za tu poziciju, Lukic je dobar ali mekan, Maksimovic polako ispada iz tima, Racica nikada nisam smatrao dovoljno kvalitetnim ni za Zvezdu.  S druge strane, ako bi igrali sa klasicnim bekovima, imali bismo problem jer su u najboljem slucaju prosecni.  Tu su Mladenovic, Terzic, Ristic i ja bih dodao Urosevica na levoj strani.  Oni su bolji u ofanzivi ali nepouzdani u defanzivi.  Na desnoj strani nemamo nikoga.  Mogao bi mozda Erakovic jer je neke utakmice u Zvezdi odigrao vrhunski kao desni bek (cini mi se Braga) i Milenkovic.  Oni su dobri u defanzivi ali nikakvi ofanzivno.  Imamo sto imamo, ali mi odbranu moramo da dovedemo u red.  Mozda se sa trojcom stopera i mekanim centralnim veznim redom dokotrljamo do prvog mesta u grupi, ali na zavrsnom turniru bice ponovo isto kao u Kataru.

  • +1 1
Link to comment

Група је превише слаба и каква год да буде одбрана тешко можемо да примимо голова колико ћемо их дати.

 

Што се неке ближе будућности тиче, мислим да те дефанзивне проблеме нећемо решити како год окренеш јер нити имамо не знам колико квалитетне штопере(који су још ту и најмање битни јер су често остављени на ветрометини), нити умемо тимски да се бранимо, нити са овом формацијом са Митровићем и Влаховићем (плус Живковићем као десним винг беком што он никада био није) уопште можемо да покријемо све те рупе које остају за њима.

 

Занимљива је и Пиксијева тврдоглавост да не позове Гајића из Цска који колико год да није неки велики квалитет ипак игра тамо стандардно на позицији која нама највише шкрипи и за коју немамо решење. Просто питање је да ли Живковић који је кроз целу каријеру искључиво десно крило, уз своју физичку лимитираност и генерално критичну дефанзиву доприноси са те позиције офанзивно довољно да би се ови недостаци толерисали.

У сваком случају би Гајић могао да буде алтернатива која пружа неке друге могућности.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...