Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

1 hour ago, MangupIzCivilstva said:

Ako je tako i ako smo 2010 imali trenersku velicinu na klupi zasto onda nismo prosli? 

zato što su ključni igrači krasić i lane jovanović ispali iz životne forme u kojoj su bili za vreme kval. a antara nije imao plan b za tu situaciju

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

1 hour ago, Glass Joe said:

Have you ever heard about Brian Clough

 

Cuj cuo ,gledao dokumentarce i ganjao snimke po YT. :)

 

Ipak je King Otto napravio nesto i u reprezentativnom fudbalu dok je Clough imao sav uspeh u dva kluba. (doduse uzeo dva Kupa Sampiona )

 

 

 

 

Link to comment
42 minutes ago, gone fishing said:

zato što su ključni igrači krasić i lane jovanović ispali iz životne forme u kojoj su bili za vreme kval. a antara nije imao plan b za tu situaciju

 

Jedan izuzetno racionalan i trezven čovjek mi je tad tvrdio da repki fali samo Piksi (na terenu) za borbu za naslov prvaka svijeta.

Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

zato što su ključni igrači krasić i lane jovanović ispali iz životne forme u kojoj su bili za vreme kval. a antara nije imao plan b za tu situaciju

Pored znanja, selektor nekad treba i da ima muda da izostavi igraca koji nije u formi, pricam generalno. Videli smo na zadnjem mundijalu. 

 

Opet, nekad treba i da istrpi, i to smo videli na zadnjem mundijalu. Nasi selektori nekako uvek omase u tom smislu. 

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, ArleKino said:

 

Jedan izuzetno racionalan i trezven čovjek mi je tad tvrdio da repki fali samo Piksi (na terenu) za borbu za naslov prvaka svijeta.

Kod srba nema racionalnosti kada se prica o fudbalu

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, pasha said:

 

Vrlo je jednostavno i ne samo za 2010.

Tmi se ne formira po najboljim igracima u tom trenutku ili trener pravi ludacke postavke najboljeg tima cak i kada vidi da to ne funkicionise.

Sto se tice talenta, ako bi to gledali prema rezultatima mladjih kategorija, u poslednjih 20 godina je Srbija mislim prva u Istocnoj Evropi po rezultatima tipa titule na EP do 21 i SP do 20.

Oko uspjesnih rezultate mladjih kategorija (iako je i to diskutabilno) to bi impliciralo dobar i kvalitetan rad sa mladjim generacijama. Ali ta generacija koja je bila prvak 2015te, samo par njih redovno igra, i apsolutno nijedan neigra, nit je igrao, u najjacim klubovima Evrope iako su vec navrsili 27 godina i bili svjetski prvaci. Stavise strelac jednog od dva gola Brazilu u finalu (Mandic mislim) neznam da li se uopce bavi profesionalnim fudbalom? Ako usporedimo sa generacijom Cileanaca koja je isto uzela SP od te generacije vecina njih je redovno igrala i postigli su zavidne karijere. Od 2015 generacije imamo dva Milinkovica, + eventualno Zivkovic i Maksimovic koji igraju u osrednjim klubovima. To je jako malo i siromasno od generacije koja je bila svjetski prvak. Meni to vise govori da postoji krivi fokus u mladjim kategorijama jer veoma malo od tih igraca se uspjesno tranzicionira u seniorski fudbal. Vecina njih nestane. To vjerovatno znaci 1) da je fokus u mladjim kategorijama na fizikalijama i cim ih vrsnjaci fizicki dostignu, nase vedete nestanu 2) nedovoljno se radi na taktickoj vaspitanosti i vecina igraca su jedimenzionalni i nisu u mogucnosti da odgovore zahtjevima modernog fudbala i 3) Daju se uloge igracima cim pocnu igrati u petlicima umjesto da ih rotiraju na svim pozicijama do 16te - 17te godine kao sto radi Ajaks i Holandjani, pa onda iskristaliziraju najbolju poziciju za njih.  Kad dodju do seniora nikakav trener koji igra najbolje igrace i ima taktiku u malom prstu nemoze tu pomoci. Pa zaboga nasi najbolji bocni igraci na prvenstvu (Zivkovic i Kostic) jesu imali asistencije za golove i pravili sanse ali su isto na svojim stranama dozvolili protivnicima da zabiju vise golova i naprave vise sansi nego sto su oni napravili. 

 

Isto po tebi koji su to najbolji igraci koji nisu bili tu 2010 i sada, bilo u timu, bilo u prvih 11?

  • +1 3
Link to comment
On 28.12.2022. at 8:45, goofs said:

Davno to beše, ali čini mi se da je Mateus tada uveo “revoluciju” u domaći fudbal jer je igrače pripremao onako kako su njega Švabe pripremali, pre svega na fizičkom planu. I to je otprilike ceo njegov doprinos tom Partizanu, talenta je bilo, uigranost kako-tako, iskustva pomalo plus ludi Nigerijac. Dovoljno.

 

Bilo je par crtica iz te sezone:

 

-Partizan igra revanš protiv Newcastlea, prva i jedina izmjena koju Matthäus radi je Čakar za Delibašića u 116.minuti;

 

-Partizan nekog u ligi dobiva 4-0, odrađuje posao od 60.minute; Matthäus pizdi na igrače jer su plaćeni da igraju svih 90 minuta; poslije toga, Partizan dobije nekog 1-0, uz radni pristup svih 90 minuta, Matthäus ih pohvali za zalaganje.

 

Matthäus je vodio Rapid one godine kad su dobili Partizan 5-1. Sjećam se da je kanadski Hrvat Ante Jažić, igrao je lijevog bočnog, govorio da je na treningu od Matthäusa brži samo on. Nijemac je tad imao 40 godina.

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, MangupIzCivilstva said:

Oko uspjesnih rezultate mladjih kategorija (iako je i to diskutabilno) to bi impliciralo dobar i kvalitetan rad sa mladjim generacijama. Ali ta generacija koja je bila prvak 2015te, samo par njih redovno igra, i apsolutno nijedan neigra, nit je igrao, u najjacim klubovima Evrope iako su vec navrsili 27 godina i bili svjetski prvaci. Stavise strelac jednog od dva gola Brazilu u finalu (Mandic mislim) neznam da li se uopce bavi profesionalnim fudbalom? Ako usporedimo sa generacijom Cileanaca koja je isto uzela SP od te generacije vecina njih je redovno igrala i postigli su zavidne karijere. Od 2015 generacije imamo dva Milinkovica, + eventualno Zivkovic i Maksimovic koji igraju u osrednjim klubovima. To je jako malo i siromasno od generacije koja je bila svjetski prvak. Meni to vise govori da postoji krivi fokus u mladjim kategorijama jer veoma malo od tih igraca se uspjesno tranzicionira u seniorski fudbal. Vecina njih nestane. To vjerovatno znaci 1) da je fokus u mladjim kategorijama na fizikalijama i cim ih vrsnjaci fizicki dostignu, nase vedete nestanu 2) nedovoljno se radi na taktickoj vaspitanosti i vecina igraca su jedimenzionalni i nisu u mogucnosti da odgovore zahtjevima modernog fudbala i 3) Daju se uloge igracima cim pocnu igrati u petlicima umjesto da ih rotiraju na svim pozicijama do 16te - 17te godine kao sto radi Ajaks i Holandjani, pa onda iskristaliziraju najbolju poziciju za njih.  Kad dodju do seniora nikakav trener koji igra najbolje igrace i ima taktiku u malom prstu nemoze tu pomoci. Pa zaboga nasi najbolji bocni igraci na prvenstvu (Zivkovic i Kostic) jesu imali asistencije za golove i pravili sanse ali su isto na svojim stranama dozvolili protivnicima da zabiju vise golova i naprave vise sansi nego sto su oni napravili. 

 

Isto po tebi koji su to najbolji igraci koji nisu bili tu 2010 i sada, bilo u timu, bilo u prvih 11?

 

Ti potvrdi moje reci da su problem treneri i trenerske skole.

Sto se tice slabe tranzicije iz mladjih kategorija u seniore, tu ima do lige i nefudbalskih pojava, koje su znacajno prisutne.

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, ArleKino said:

Matthäus je vodio Rapid one godine kad su dobili Partizan 5-1. Sjećam se da je kanadski Hrvat Ante Jažić, igrao je lijevog bočnog, govorio da je na treningu od Matthäusa brži samo on. Nijemac je tad imao 40 godina.


Bilo je toga i u Partizanu, secam se fotki sa letnjih priprema, dal iz nekog Dubaia, gde se tad redovno odlazilo. Lotar je na svakom treningu u suskavcu i svaki futing i trcanje on predvodi. Pa ti onda zabusavaj ako smes.

Link to comment
13 hours ago, MangupIzCivilstva said:

To vjerovatno znaci 1) da je fokus u mladjim kategorijama na fizikalijama

 

Uvijek se sjetim kad je mom burazu trener u mlađim kategorijama rekao: "Puštaj nokte, igramo u gostima idući vikend." (Jest da je BiH u pitanju, ali slično je to. Buraz igrao stopera.)

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
On 28.12.2022. at 8:45, goofs said:

Davno to beše, ali čini mi se da je Mateus tada uveo “revoluciju” u domaći fudbal jer je igrače pripremao onako kako su njega Švabe pripremali, pre svega na fizičkom planu. I to je otprilike ceo njegov doprinos tom Partizanu, talenta je bilo, uigranost kako-tako, iskustva pomalo plus ludi Nigerijac. Dovoljno.

 

Ja ne znam šta su domaći treneri radili pre toga, koja je to zaostavština batadjora/miljan škole, ali mogao si sat naviti i znaš da će naši u 60om minutu da umru i životare do kraja utakmice.

 

Nije ni sad puno bolje, ali je bilo perioda kada jeste, a ta 2003. je pokazala da je moguće.

 

10 hours ago, ArleKino said:

 

Bilo je par crtica iz te sezone:

 

-Partizan igra revanš protiv Newcastlea, prva i jedina izmjena koju Matthäus radi je Čakar za Delibašića u 116.minuti;

 

-Partizan nekog u ligi dobiva 4-0, odrađuje posao od 60.minute; Matthäus pizdi na igrače jer su plaćeni da igraju svih 90 minuta; poslije toga, Partizan dobije nekog 1-0, uz radni pristup svih 90 minuta, Matthäus ih pohvali za zalaganje.

 

Matthäus je vodio Rapid one godine kad su dobili Partizan 5-1. Sjećam se da je kanadski Hrvat Ante Jažić, igrao je lijevog bočnog, govorio da je na treningu od Matthäusa brži samo on. Nijemac je tad imao 40 godina.

 

Lothar je voleo da vrlo detaljno objasnjava svoj proces rada (mali Vjetrovic to sve lepo prevodio), pa sam upamtio da je poseban akcenat na pripremama bilo kako zadrzati fokus kada si umoran. To je apostrofirao kao najveci problem kod nasih igraca. I kako je bio u stanju da zarazi igrace verom u sebe, onda Newcastle ne deluje vise kao nesto neverovatno.

 

Druga stvar, bio je dosta dobar psiholog. Mi odigramo sasvim dobar mec na Santjago Bernabeu i ne obrukasmo se protiv Reala. Lothar ljut kao ris sto su igraci bili zadovoljni posle tekme, gledaju da nakupuju stvari na aerodromu, umesto da im bude krivo sto nismo uzeli bod. Tri dana kasnije igramo ocajno u Kuli, uzmemo samo bod, on zadovoljan. Ja u cudu, ali lepo je objasnio da kad je usao u svlacionicu i svi igraci ko pokisli, da je poslednja stvar koju je trebalo da uradi da ih riba. Uvek se kontra postavljao, ako se poleti, spustaj na zemlju, ako su demoralisani, bodri ih..

  • +1 2
Link to comment

Secam se da je debitovao u prolecnom delu negde u gostima, a drugo kolo smo igrali kuci sa obrenovcem, isao sam na tekmu, da vidim njega i malog zapca komsiju, sto je igrao na beku za radnicki. Dobili smo 4-2, oba gola nam je ususkao neko iz radnickog sa nekih 25-30 metara

 

Secam se da nije smeo da gleda penale u njukaslu, ja sam gledao sa caletom kuci, burazer ganci bio u vojsci u bujanovcu, i zovem ga da ga zajebavam a on sapuce "ne mogu da pricam, u zasedi smo..." 

Edited by MocaVukotic
Link to comment
On 28.12.2022. at 8:57, bags said:

Veliki je problem sto stvaranje dobrog igraca na bilo kojoj poziciji traje 10ak godina a do tada ce malo ko od sadasnjih igraca biti tu.

 

Mislim da je veca sansa za postizanje uspeha da nas neko takticki utegne. E sad kako privoleti nekog trenera sa jakim imenom (jer to je jedini nacin da ga nasi igraci postuju) da radi za nas to je malo veci problem. Mislim da bi ovom timu odgovarao neko kao A. Wenger, Bielsa ili R. Benitez.

A oni trce da dodju, pretpostavljam?

Link to comment
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...