Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Mi od raspada drzave za ovih 27 godina imamo ukupno dve pobede protiv reprezentacija iz svetskog vrha ukljucujuci i prijateljske utakmice. 2010. smo pobedili Nemacku na Svetskom prvenstvu i to prosuli porazima od Gane i Australije i pre godinu dana Portugal u odlucujucoj utakmici kvalifikacija. Bilo je tu i neresenih rezultata protiv top ekipa i pobeda protiv onih iz drugog ranga, ali nikako da pobedimo neku pravu ekipu. Nadam se da cemo ucescem u prvoj ligi Lige nacija imati priliku da prekinemo tu tradiciju, kao sto smo prekinuli niz poraza od Rusije, koja nam je najgori protivnik uz Ukrajinu i Poljsku, utakmicom druge lige. Bitno je da se naviknemo da igramo protiv elitnih timova, posto se do sada svodilo na neku boraniju u kvalifikacijama uz cesto jednu vrhunsku ekipu kojoj otkinemo neki bod ili se potpuno izbrukamo pa gubimo od Estonije, Kazahstana, Azerbejdzana, pa onda igramo besmislene Kirin kupove i americke turneje kao ovu sto nam sleduje posle Nove godine.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

23 minutes ago, Glass Joe said:

Brate mili, pa i protivnici su im jači nego ovima u klupskoj konkurenciji

Pa nisu bas.  Liverpul je jaci od reprezentacije Engleske, Bajern od reprezentacije Nemacke, Ferencvaros o Madjarske,....

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sjećam se neke davne teze, uglavnom među zvezdasrbijanikadjugoslavija-navijačima, da će srpski fudbaleri igrati srčanije za reprezentaciju onda kad se reprezentacija ne bude zvala SRJ/SiCG. Pokazalo se da to nije samo stvar motivacije nego prije svega organizacije.

 

Ova teza koju @Glass Joe iznosi o strancima Matthäusu i Westu mi je manjkava jer je Matthäusu kao treneru ta Partizanova evropska kampanja daleko najzreliji trenerski rad. Rekao bih da su se on i Partizan našli i da je to kako je Partizan izgledao protiv budućeg prvaka Evrope, Galacticosa prije strmoglavog pada u formi i budućeg finaliste Kupa UEFA solidno potcijenjeno. Da je samo do Matthäusa, on bi napravio slične rezultate i na drugim mjestima, a, opet, da je bilo samo do igrača, napravili bi oni zvjezdane karijere i mimo Partizana.

 

Zvezda je dobila Liverpool koji je uzeo CL i izgubio jednu ligašku utakmicu cijelu sezonu. Nije to bila strana pamet koja je vodila tim.

 

Stvar je u filozofiji i balansu. Preskočiću simboliku da je jugoslovenski fudbal imao premalo Jugovića i Brozovića kao kičmenih pršljenova koji bi omogućili umjetnicima da iskažu svoj puni potencijal. Srbija je umirala na SP u drugim poluvremenima (ponoviću, 5 bodova nakon 1.poluvremena i 0 bodova kad se računaju samo 2.poluvremena) jer su igrači umirali pokrivajući rupe na bokovima, a umirali su jer nije bilo balansa u vidu prirodnih bočnih igrača. To može da se riješi ciljanom proizvodnjom tog profila igrača (Nijemci su tako postali Španija v2.0) ili stavljanjem manje kvalitetnih, ali prirodnih rješenja na bokove.

  • +1 8
Link to comment

Davno to beše, ali čini mi se da je Mateus tada uveo “revoluciju” u domaći fudbal jer je igrače pripremao onako kako su njega Švabe pripremali, pre svega na fizičkom planu. I to je otprilike ceo njegov doprinos tom Partizanu, talenta je bilo, uigranost kako-tako, iskustva pomalo plus ludi Nigerijac. Dovoljno.

 

Ja ne znam šta su domaći treneri radili pre toga, koja je to zaostavština batadjora/miljan škole, ali mogao si sat naviti i znaš da će naši u 60om minutu da umru i životare do kraja utakmice.

 

Nije ni sad puno bolje, ali je bilo perioda kada jeste, a ta 2003. je pokazala da je moguće.

Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

Sjećam se neke davne teze, uglavnom među zvezdasrbijanikadjugoslavija-navijačima, da će srpski fudbaleri igrati srčanije za reprezentaciju onda kad se reprezentacija ne bude zvala SRJ/SiCG. Pokazalo se da to nije samo stvar motivacije nego prije svega organizacije.

 

Ova teza koju @Glass Joe iznosi o strancima Matthäusu i Westu mi je manjkava jer je Matthäusu kao treneru ta Partizanova evropska kampanja daleko najzreliji trenerski rad. Rekao bih da su se on i Partizan našli i da je to kako je Partizan izgledao protiv budućeg prvaka Evrope, Galacticosa prije strmoglavog pada u formi i budućeg finaliste Kupa UEFA solidno potcijenjeno. Da je samo do Matthäusa, on bi napravio slične rezultate i na drugim mjestima, a, opet, da je bilo samo do igrača, napravili bi oni zvjezdane karijere i mimo Partizana.

 

Zvezda je dobila Liverpool koji je uzeo CL i izgubio jednu ligašku utakmicu cijelu sezonu. Nije to bila strana pamet koja je vodila tim.

 

Stvar je u filozofiji i balansu. Preskočiću simboliku da je jugoslovenski fudbal imao premalo Jugovića i Brozovića kao kičmenih pršljenova koji bi omogućili umjetnicima da iskažu svoj puni potencijal. Srbija je umirala na SP u drugim poluvremenima (ponoviću, 5 bodova nakon 1.poluvremena i 0 bodova kad se računaju samo 2.poluvremena) jer su igrači umirali pokrivajući rupe na bokovima, a umirali su jer nije bilo balansa u vidu prirodnih bočnih igrača. To može da se riješi ciljanom proizvodnjom tog profila igrača (Nijemci su tako postali Španija v2.0) ili stavljanjem manje kvalitetnih, ali prirodnih rješenja na bokove.

 

Naravno da si u pravu.

Samo sto trener to mora videti i mora biti fleksibilan u glavi, sto nije tako cesto pojava, narocito kako ljudi stare.

Inace protiv Svajcarske nisu bile problemtacini samo bokovi vec i sredina gde je bila ogromna rupcaga i tako smo primili drugi pogodak. Cak i protiv Kameruna, gde nije samo odbrana zakazala vec i sredina kod dva poslednja pogotka Kameruna.

To se moglo naslutiti iz postavke igre i koje je igrace selektor postavio da igraju na pozicijama, nema balansa, niti shvatanja mogucnosti igraca...

Link to comment

To je zato što je naš mentalitet, uglavnom, “ma lako ćemo”. Evropski brazilci, potceni protivnika u sportu, kao i u drugim stvarima. Ukratko: kurčimo se bez pokrića.

Link to comment

Mi to ne radimo u drugim sportovima a mi imamo puno uspeha u kolektivnim sporotvima na broj stanovnika.

Radi se o tome da su nam fudbalskim treneri i trenerske skole lose.

 

Edited by pasha
  • +1 2
Link to comment

Veliki je problem sto stvaranje dobrog igraca na bilo kojoj poziciji traje 10ak godina a do tada ce malo ko od sadasnjih igraca biti tu.

 

Mislim da je veca sansa za postizanje uspeha da nas neko takticki utegne. E sad kako privoleti nekog trenera sa jakim imenom (jer to je jedini nacin da ga nasi igraci postuju) da radi za nas to je malo veci problem. Mislim da bi ovom timu odgovarao neko kao A. Wenger, Bielsa ili R. Benitez.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...