Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Ja cu da nastavim neozbiljno, posto bolje ne umem.  Jugoslavija je od kraja 1940-ih do pocetka 1960-ih imala reprezentaciju koja je imala zapazenu ulogu na medjunarodnim takmicenjima, pre svega na OI.  Na zalost, to se dogadjalo u vreme dominacije madjarske reprezentacije koja nam je navukla komplekse jer su nas redovno pobedjivali i nadigravali jer su bili znacajno bolji.  (U to vreme igrali smo jednput godisnje prijateljske utakmice sa Madjarskom, naizmenicno u Budimpesti i Beogradu.)  U pocetku tog perioda, najbolji igraci su dolazili iz Hrvatske (mada ih je vecina igrala u Partizanu).  Na primer, nas cuveni olimpijski tim imao je u startnoj postavi sedmoricu Hrvata (Beara, Crnkovic, Cajkovski, Horvat, Vukas, Bobek, Zebec) i cetvoricu Srba (Stankovic, Boskov, Ognjanov, Mitic).  Od druge polovine 1950-ih, pojavom Sekularca, Milutinovica, Veselinovica, Kostica srpski igraci pocinju da dominiraju.  Od kraja 1960-ih, nas fudbal je u stalnom opadanju sa pojedinim bljeskovima kao bronza na OI 1984. i cetvrtfinale na SP 1990.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Krajem 60-ih se pojaviljuje Ajaks sa "totalnim fudbalom", iskorak u igri koji nasi treneri nikada nisu ispratili vec su ostali na poluprofesionlanom nivou i danas su.

Da bude sve zanimljivije prvu titlu pravaka Evrope Ajaks uzima 1971 portiv Pao sa jednim stranim igracem u pocetnoj postavi, ujedno on je i kapiten Ajaksa(i proed Krojfa)-Velibor Vasovic.

Dakle problem za srpski fudbal su vec preko 50 godina treneri.

Edited by pasha
Link to comment

Ne znam mnogo o jugoslovenskom fudbalu, ispravite me ako gresim, ali na osnovu svega sto sam citao/slusao/gledao stekao sam utisak da sedamdesetih i osamdesetih godina igrali neki dekadentan fudbal i da nismo imali moderne bekove koji ucestvuju u napadu kao sto su sezdesetih imali Brazilci (Nilton Santos, Carlos Alberto), Italijani (Facchetti, pre njega Cervato), a sedamdesetih vec svi respektabilni timovi (Breitner, Suurbier, Marinho, Cabrini itd.). Jel smo imali mi uopste nekog takvog? Cuo sam da je Jusufi bio klasa, ali on je igrao sezdesetih. I da li je Robert Jarni najbolji bek u istoriji ovih prostora?  

Link to comment

Petar Krivokuca iz Zvezde, Rudolf Cvek iz Dinama, Zika Jeftic iz Zvezde, Vinko Kuci iz Hajduka, Gica Damjanovic iz Partizana, Mirsad Fazlagic iz Sarajeva, Dzemal Hadziabdic iz Veleza, Dragoslav Stepanovic iz OFK,.....

  • +1 1
Link to comment

Radinovic je bio prilicno moderan u Bari sezoni, znao i napred i nazad, i golove je trpao cak 

Kako je zavrsio kao profesor fizickog stvarno mi nije jasno. Bio je na spisku za EURO 92

 

Link to comment
21 minutes ago, Meazza said:

Ne znam mnogo o jugoslovenskom fudbalu, ispravite me ako gresim, ali na osnovu svega sto sam citao/slusao/gledao stekao sam utisak da sedamdesetih i osamdesetih godina igrali neki dekadentan fudbal i da nismo imali moderne bekove koji ucestvuju u napadu kao sto su sezdesetih imali Brazilci (Nilton Santos, Carlos Alberto), Italijani (Facchetti, pre njega Cervato), a sedamdesetih vec svi respektabilni timovi (Breitner, Suurbier, Marinho, Cabrini itd.). Jel smo imali mi uopste nekog takvog? Cuo sam da je Jusufi bio klasa, ali on je igrao sezdesetih. I da li je Robert Jarni najbolji bek u istoriji ovih prostora?  

 

  • Hvala 1
Link to comment

Jarni je bio moderan kad se pojavio, baljic je igrao levo u italiji 90 protiv nemacke, onda ga je osim klupirao i ubacio stanojka, desno je igrao vulic par tekmi

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, MocaVukotic said:

Jarni je bio moderan kad se pojavio, baljic je igrao levo u italiji 90 protiv nemacke, onda ga je osim klupirao i ubacio stanojka, desno je igrao vulic par tekmi

koliko se ja sjecam, "Zvaka' je cijelu karijeru u Zelji igrao lijevog beka. Ali, niti se vise sjecam svega, niti sam se nesto duboko udubljivao ni tada.

Link to comment
2 minutes ago, Peter Fan said:

koliko se ja sjecam, "Zvaka' je cijelu karijeru u Zelji igrao lijevog beka. Ali, niti se vise sjecam svega, niti sam se nesto duboko udubljivao ni tada.

Jes levi bek, zvaka, repajle i lancic preko dresa.

 

Spasic stoper, half

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Meazza said:

Ne znam mnogo o jugoslovenskom fudbalu, ispravite me ako gresim, ali na osnovu svega sto sam citao/slusao/gledao stekao sam utisak da sedamdesetih i osamdesetih godina igrali neki dekadentan fudbal i da nismo imali moderne bekove koji ucestvuju u napadu kao sto su sezdesetih imali Brazilci (Nilton Santos, Carlos Alberto), Italijani (Facchetti, pre njega Cervato), a sedamdesetih vec svi respektabilni timovi (Breitner, Suurbier, Marinho, Cabrini itd.). Jel smo imali mi uopste nekog takvog? Cuo sam da je Jusufi bio klasa, ali on je igrao sezdesetih. I da li je Robert Jarni najbolji bek u istoriji ovih prostora?  

A sad mi se cini da je i Binic u Radnickom igrao lijevog beka. 

Link to comment
On 3.12.2022. at 15:33, Jimmy Kowalski said:

 

Prenosim post ovde, da vidimo kako dalje.

 

Moje prvo pitanje, imamo li makar u najavi zamenu za Tadica? On i dalje moze da jednim potezom resi utakmicu, ali ne moze vise da bude nosilac, jer je sve sporiji. Za njega je previse da igra celu utakmicu u visokom ritmu.

 

Ovaj Ilic koga sam prvi put video protiv Brazila, on je zadnji vezni? Tu nam je bas guzva, Gudelj, Lukic, Maksimovic, Grujic (njega nisam mnogo gledao).. Ne znam kako igra SMS u Laciju, ovo u reprezentaciji je generalno lose i neubedljivo.

 

Krila? Kostic, Radonjic, Zivkovic. To je pretanko. Jos neko u najavi?

 

Bekovi? Anyone?

Ne

  • +1 1
Link to comment

Kakve zamjene... Nemamo igrace osim da igramo onaj Petkov i Muslijev hrkljus fudbal. Valjda dovoljno za plasmane na Evropsko i Svetsko.

 

Ovo otvoreno napadacki je lepo ali nemoze nas napad zabiti golova koliko obrana moze primiti...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...