Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Fudbal je sport koji zahteva ozbiljnu inteligenciju jer je sport bez cestih prekida gde trener moze vrsiti ozbiljne korekcije itd. Ne mozes da ispadnes debil pa da trener odmah zameni...

Uklopiti 10 igraca u polju da 45 min odgovorno igraju sa jasnim sistemom, disciplinom, odgovornoscu nije lako i za to su potrebni malo promocurniji ljudi u timu da bi shvatili da su svi jedan sraf u sistemu koji treba postigne rezultat.

Edited by pasha
  • +1 7
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

1 minute ago, pasha said:

Fudbal je sport koji zahteva ozbiljnu inteligenciju jer je sport bex cestih prekida gde trener moze vrsiti ozbiljne korekcije itd.

Uklopiti 10 igraca u polju da 45 min odgovorno igraju sa jasnim sistemom, discplinom, odgovornoscu nije lako i za to su potrebni malo promocurniji ljudi u timu da bi shvatili da su svi jedan sraf u sistemu koji treba postigne rezultat.

Sam si odgovorio zasto nemamo uspeha u fudbalu

Link to comment
10 minutes ago, Peter Fan said:

Zato dominiramo u sahu :-)

 

I jesmo nekada, Gligoric nam sa reprezentacijom donosio medalje sa Olimpijada. Tukli se sa Sovjetima. Tim su uglavnom cinili Srbi:laugh:

Moj pokojni otac koji je odrastao u bedi posle rata i na radio prenosima samo pratio fudbal, boks i sah od sporta.

 

Edited by pasha
Link to comment
35 minutes ago, Mil@n said:

Neko će reći, kako imamo mentalitet za košarku i odbojku i vaterpolo a nemamo za fudbal, ali odgovor je vrlo prost. Fudbal je sport koji akumulira najviše ljudi tj najširu populaciju i ne zahteva neku posebnu inteligenciju.

 

Kako to mislis ne zahteva inteligenciju? Na koju vrstu inteligencije mislis?

Link to comment
2 hours ago, pasha said:

 

Ogromna elita kada se gleda klupski fudbal:)

Fudbal se igrao i pre Drugog svetskog rata.  Tada je elitno evropsko takmicenje bilo Srednje-evropski kup u kome su se takmicili najbolji klubovi Cehoslovacke, Madjarske, Italije, Austrije, Jugoslavije, Rumunije.  Igralo se od 1927. sve do 1939.  Dominirali su Madjari i Austrijanci.  Klubovi iz Cehoslovacke osvojili su kup tri pta (Sparta 2 i Slavija 1).  Nasi klubovi nijednom.  Ne sto nisu osvajali, nego su na nekim utakmicama primali po 8-9 golova.

Link to comment

Ja sam mislio da ste vi gosn Dimitrije ozbiljniji od Draganceta.

Vi dobro znate da tada nije postojala krovna sveevropska organizacija...

Sezdesete su zlatni period naseg fudbala. Osim vec pomenutog Partizana i finala kes, novosadska Vojvodina je igrala odlicno u Evropi i to dosta sezona. OFK isto...

 

U Istocnoj Evropi postoje samo tri zemlje koje su imale predstavnika u finalima KES-Srbija, Grcka i Rumunija.

Samo Srbija dva predstavnika.

 

Vec sam rekao da je skoro cela prva postava Partizana iz finala protiv Reala bila rodjena u Srbiji. 

 

Sve to stavljam da bih opovrgao tvrdnje kako nismo za fudbal.

Problem naseg danasnjeg fudbala je drugojacije prirode.

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, pasha said:

 

Sezdesete su zlatni period naseg fudbala.

Malo ranije, 1948-1962

 

4 uzastopna ucesca na mundijalu, 2 cetvrtfinala i jedno polufinale

Ucesce na prvom euro, finale

4 medalje na 4 olimpijade (tada znatno ozbiljnije takmicenje) tri srebra i konacno zlato u rimu

Partizan je imao cuveni dvoboj sa realom, zvezda je imala polufinale kes sa fjorentinom

Klubovi su igrali masu nezvanicnih utakmica i turneja svuda po globusu, donoseci najvece skalpove sa tih putovanja

 

Ne znam sta se posle dogodilo, valjda su krenuli ozbiljnije sa taktikama i dijagramima gde se nesto nismo snasli

  • +1 1
Link to comment

Uzeo sam period koji ima jak kontinuitet, do 68 postoji rupa od 6 godina, jedino partizan 66 i dinamo 67, a posle 68 opet rupa od 6 godina gde ima samo zvezdino polufinale sa pao

 

Htedoh reci 48-62 smo bili najkonkurentniji i to u kontinuitetu. Ono sto danas zelimo, to smo tada relativno lako dostizali. Od te 1962 proslo je evo celih 60 godina... 

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Mi smo uvek znali da igramo fudbal akcenat je d aigramo međutim kao i u svakom sportu koji se profesionalizovao i napredovao u svim aspektima mi smo ostali da tapkamo u istoriji i kriminalu i javašluku. Tako da nije ni čudo što smo najveće uspehe imai kada je fudbal još uvek bio na amaterskom nivou.

Zvezdin uspeh '91 zajednički uspeh Džajića i Cvetkovića i čim je posle par godina Džaja izgurao Cveleta iz kluba krenuo je Zvezdin pad i Partizanov uspon.

  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, Moća said:

Mi smo uvek znali da igramo fudbal akcenat je d aigramo međutim kao i u svakom sportu koji se profesionalizovao i napredovao u svim aspektima mi smo ostali da tapkamo u istoriji i kriminalu i javašluku. Tako da nije ni čudo što smo najveće uspehe imai kada je fudbal još uvek bio na amaterskom nivou.

Zvezdin uspeh '91 zajednički uspeh Džajića i Cvetkovića i čim je posle par godina Džaja izgurao Cveleta iz kluba krenuo je Zvezdin pad i Partizanov uspon.

Zvezdin pad je nastao zbog sankcija, igrači evropskog i svetskog prvaka nisu imali ni novcanu ni takmicarsku motivaciju da igraju samo u SRJ, pa je rukovodstvo rasprodalo tim, cak su imali silne muke da naplate te transfere kasnije zbog spoljneg zida sankcija

Link to comment

Pa partizan 92 nije rasprodao tim, zeleo je da bude bolji od zvezde u skraćenoj jugi...plus je imao mnogo bolju generaciju klinaca koja je odmah dobila sansu - Savo, Nađ, Ćirić...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...