Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

9 minutes ago, pasha said:

Pavlovic se nije povredio protiv Kameruna dovoljno da ne bi nastavio igru. Izvucen je zbog zutog i jer je selektor mislio da smo zatvorili na 3-1 u 60 min...

 

Mislim da nisi u pravu, sam je trazio izmenu i nesto gestikulirao i odmahivao glavom, bas se secam toga, mislio sam da je zavrsio prvenstvo.

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

12 minutes ago, pasha said:

Pavlovic se nije povredio protiv Kameruna dovoljno da ne bi nastavio igru. Izvucen je zbog zutog i jer je selektor mislio da smo zatvorili na 3-1 u 60 min...

 

Pao je posle jednog duela i pokazivao da ne moze vise, cak se i pravdao Piksiju kad je izlazio. E, sad, jedino ako je to predstava za siroke narodne mase

Link to comment
1 hour ago, freakns said:

zaboravio si da je rekao da ovi u FSS nisu normalni(Bjekovic?) i da su pre njega menjani sastavi u svlacionici pred utakmicu(Krstajic-Kokeza?). to se u Titovo vreme, a jos manje u Vucicevo, nije bas radilo.

Ja o tome sta se desavalo u svlacionici ne znam nista.  Pricalo da je Partizan izgubio finale KES-a 1966. zbog svadje u svlacionici zbog kopacki.  Da je reprezentacija izgubila u polufinalu na SP u Cileu od Cehoslovacke 1962. jer nisu dobili obecane premije.  Da je Zvezda izgubila od PAO 1971. u polufinalu KES zbog reflektora itd. itd.  Te price iz svlacionice su notorni izgovori za to sto su nasi klubovi i reprezentacija gubili odlucujuce utakmice.  Zbog toga ni jednoj od njih ne verujem.  Mi sve te utakmice gubimo jer u kljucnim momentima zaigramo slabo.  To je glavni razlog.  Mi smo na ovom SP sve utakmice odigrali slabo.  To sto smo imali periode gde smo pruzali otpor ili cak dominirali je potrto time sto smo se u ostatku utakmice raspali.  Ko ne veruje, neka odgleda ponovo snimke sve tri utakmice.  E, sada Piksi moze da lamentira sto se utakmice nisu igrale po 60 min.  Ja tvrdim da bismo i te 60-minutne utakmice izgubili.  Jednostavno za ovo SP nismo bili dovoljno spremni da uradim vise od onoga sto smo pokazali.  Sva ta tabloidna objasnjenja iz svlacionice, iz hotela, u vezi kopacki, preljuba, hotelskih pijanki, tuca su srpski modusi za okreatnje lica od istine a to je da smo nedovoljno dobri za ovaj nivo takmicenja. 

  • +1 7
Link to comment

Pomalo razocaravajuce da Piksi nije preuzeo bar deo krivnje i da kaze naucili smo nesto. isto tako razocaravajuce je bilo cuti da i da smo usli u 16 da nije bilo realno da prodjemo dalje. Pa onda zasto smo i isli? Jel igraju takmicari ili su djecje igre sa trofejima za participaciju. Jeste da subile otezavajuce okolnosti ali to su imali i drugi timovi. E sada da li treba Piksi da ode? Uz sve palamudjenje koje je prosuo, mi imamo mozda imamo jednog i po ili u najboljem scenariju dva i po trenera koji mozda mogu da ga naslijede, sa naglaskom na mozda (Paunovic, Jokanovic, Ivic - tu staje knjiga). Jeste da se Piksi prosrao s tim da nema nimalo njegove krivnje, jer ima. Zasrao je protiv Kamerunaca kad smo imali 3 : 1 i sa nekim drugim odlukama, ali dogadja se. Uza sve to mora se reci da apsolutno nije Piksijeva krivnja sto:

- Mladje selekcije koji bi trebale biti priprema i skolovanje za A tim vode raznorazni Sivici,

- Sto nemamo krstene bocne igrace koji su spretni, mogu kvalitetno braniti, gurnuti po boku iz drugog plana i nabaciti loptu iz trka. Ovo je valjda svjetski fenomen, da nema fudbalske skole i trenera u Srbiji koji moze napraviti krstenog levog i desnog beka.

- Sto su nam klubovi takvi kakvi jesu

- Sto nemamo proces izgradnje trenera koji bi mogli pomoci sa ovim gornjim. Fokus je postavljen na dobivanje licence umjesto gradjenje i davanje edukacije obocavajucim trenerima.

 

E sad kako dalje kratkorocno. Prvo uza sve falanke mislim da Piksi treba ostati jer nemamo boljeg. Drugo, ispalo je da igramo ko otvorena knjiga, i da 3-5-2 sa Kosticem, Zivkovicem/Lazovicem kao igracima koji ce pokrivati bokove funkcionira u fazi napada ali definitivno ne u obrani. Protiv svicaraca Milenkovic se izderavao na Zivkovica x puta, a na Kosticevoj strani situacija je bila jos gora. Ako nastavimo sa 3-5-2 i Kosticem, trebaju nam dodatni osiguraci u vezi, ili da predjemo sa 4icom otraga gdje bi Pavlovic preuzeo levog beka a iskemijati desnog beka mozda od Nemanje Maksimovica ili nekog inog + Gudelj kao zadnji vezni. Isto valja iskemijati odlazak na Evropsko kako god pa da gradimo neku rutinu...  

Link to comment

Цска није баш нека сила тренутно али Гајић се усталио тамо и не игра лоше рекло би се, тако да с обзиром на конкуренцију свакако би морао да буде узет у разматрање бар.

А рекао бих да је и Здјелар заслужио шансу, бар у лиги нација да проба да се наметне.

Link to comment
1 hour ago, MangupIzCivilstva said:

E sad kako dalje kratkorocno. Prvo uza sve falanke mislim da Piksi treba ostati jer nemamo boljeg. Drugo, ispalo je da igramo ko otvorena knjiga, i da 3-5-2 sa Kosticem, Zivkovicem/Lazovicem kao igracima koji ce pokrivati bokove funkcionira u fazi napada ali definitivno ne u obrani. Protiv svicaraca Milenkovic se izderavao na Zivkovica x puta, a na Kosticevoj strani situacija je bila jos gora. Ako nastavimo sa 3-5-2 i Kosticem, trebaju nam dodatni osiguraci u vezi, ili da predjemo sa 4icom otraga gdje bi Pavlovic preuzeo levog beka a iskemijati desnog beka mozda od Nemanje Maksimovica ili nekog inog + Gudelj kao zadnji vezni. Isto valja iskemijati odlazak na Evropsko kako god pa da gradimo neku rutinu...  

 

Mislim da se ovde vracamo na celavog Muslina, ako cemo terati 352 na dalje, sredinu treba da drze dve radilice, Gudelj i Grujic, Maksimovic, pa i ovaj Lukic, ajde, da bi pokrivali promaju koja ostane kada krila odu napred. No onda imas mesta samo za jednoga od SMS/Tadic poluspiceva, ili da SMS igra poluspica a Tadic laznong napadaca.

 

Druga opcija je da igramo sa tri u liniji, bez tog isturenog, u tom slucaju ti ne trebaju dva krljaca, dovoljan je jedan, i mogu i SMS i Tadic u postavu, ali obojica igraju predaleko od gola i van svoje pozicije, sto mislim da je losija varijanta.

Link to comment

koliko sam mogao da vidim, mnogo buke ni oko čega.

 

ništa se suštinski promeniti neće, guramo kako smo gurali do sada......sa verom da ćemo jedared da kljucnemo neku eliminacionu fazu.

 

naravno, osnovna greška je vezivanje za ličnosti a ne za sistem. to se radi zato što nekog sistema i nema. Švajcarci su promenili selektora (koliko se sećam pre aktuelnog bio je neki gospodin koji se prezivao Petković) ali se ništa generalno nije promenilo u njihovom pristupu i rezultatima. posle Jakina će doći neko drugi, pa posle neko treći, ali dok sistem radi nije to ni mnogo bitno (bitno je da ne postaviš neku budalu koja će da poruši sagrađeno, ali ne verujem da će to njima da se desi).

 

kod nas je suprotno, sve se vezuje za konkretnu ličnosti i zavisi od njenog raspoloženja, zdravlja i sposobnosti. zato su mogući nagli uzleti i strmoglavi padovi, što se ne dešava kada se nešto radi planski i osmišljeno. ono što nije moguće to je kontinuitet.

 

pa prema tome, ako želimo kontinuitet, Piksi i bilo ko drugi nije bitan. kontinuitet bi podrazumevao da, kad se Piksi pokupi i ode, dođe naredni selektor i nastavi, bez revolucinarnih promena i građenja od temelja.

 

moglo bi se krenuti od lige. Hrvati su npr. svoju suzili na razumnih 10, ima tamo i privatnih klubova, infrastruktura je ok, uspevaju da izbace igrače koji se posle udome tu negde na zapadu i preuzimaju mesta u reprenzetaciji od ovih koji završavaju. evo ga ovaj Gvardiol, pa ovaj Sosa.....biće ih još sigurno. mi, sa druge strane smo raširili ligu kao harmoniku i oblikujemo je prema dnevnim i političkim potrebama i hirovima lokalnih buzdovana, infrastruktura je i dalje krš, većim delom, jagnjeće brigade okupiraju savez i bave se poglavito onim što najbolje znaju, a to je ništa, ali to nekako lepo naplate i mirna Bačka. Partizan i Zvezda imaju odlične rezultate po Evropi, zahvaljujući stranim fudbalerima uglavnom, kad bi se oni pomakli imali bi rezultate kao što Čukariki ima. pojavljuju se talentovani klinci i obično nestanu po nekim bespućima Evrope i Azije, zavaljani za sitan keš, da bi se posle par godina vraćali da igraju u Kragujevcu ili Novom Pazaru za kikiriki. nema od toga reprenzetacije ni pod tačkom razno.

Edited by Ted
  • +1 5
Link to comment

kada je u pitanju najbolja omladinska škola u evropi :happy: lovci na talente gledaju samo napasnike i eventualno ofanzivne vezne i takve dovode iz manjih klubova širom srbije, avaj pošto je broj igrača u napadu ipak ograničen a neko i mora da igra odbranu, u školi treneri urade selekciju, te tako oni za koje procene da su manje talentovani među tim ofanzivnim igračima guraju u odbranu

- tako da dobijamo frustrirane klince koji sa 14-15 godina po prvi put počnu da igraju bekove, što kaže plajvi vrlo zahtevnu poziciju vodonoše, u svojim prethodnim klubovima su bili gazdetm oko kojih se sve vrtelo, za koje su drugi trčali i pokrivali u odbrani, a sada se to od njih očekuje, od njih kojima su idoli mesi i lažni ronaldo se očekuje da trče kao hrtovi napred nazad 90 min da uklizavaju, da znaju da oduzmu loptu, da blokiraju centaršut, da stignu da centriraju za svoje napasnike, sve ono za šta nisu ni taktički ni fizički bili spremani od petlića ili pionira....

Link to comment

Brazil onoliki pa im rezervni bek deda od 40 godina 

I ovaj rvacki desni bek Juranovic je kesa, trci on k'o navijen, trudi se, ali je najgori igrac ubedljivo u timu (osim danas, onaj Barisic levi bek je isto panj). Sime Vrsaljko je za njega Kafu

  • +1 3
Link to comment

Vidi se da Piksi nije baš vičan medijskim izjavama. U isto vreme priča da bi 1000% prošli grupu da smo bili potpuno zdravi i kako ništa ne bi uradili da smo sad prošli jer ne može auto da se vozi bez dva točka i to prednja.

 

Od svetlih tačaka ovog prvenstva rekao bih da je dobro što smo konačno penzionisali navijačku pesmu "Dajte Brazil da se igramo."

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...