Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Veseljko Trivunovic1 Zvezdino dete koje u maticnom klubu nikad nije dobilo pravu sansu ili nije uspelo da se izbori za nju. Kalio se u Leotaru, vracao se u Zvezdu neuspesno a kasnije se potucao po raznim superligaskim klubovima tipa Borac iz Cacka. Trenutno je u OFK Beogradu a inace 1 sasvim prosecan superligaski veznjak
uf kakva karijera. :blink: ........anyway hvala za odgovor.
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

O činjenici da čovek ume da krene napred i da ume da doda loptu, takođe u napred. Što je za pomenutog Racu a i za većinu ostalih na tom mestu mislena imenica.
Ume i Vidic pa igra na stoperu. Kakav ti je to argument?No, nema veze, neka bude da si ti u pravu. Ionako nam treba igraca u manevru, nece da se baci. Problem je samo u tome sto sam, na zalost, ja u pravu.
Link to comment

dajte da raščistimo ovo sa kartonima. ako je zaradio crveni na prijateljskoj a važi se za kvalifikacionu tekmu, onda bi to značilo da može i da se odradi na sledećoj prijatljskoj, tj da je možda to namerno uradio da bi očistio kartone?

Link to comment

Jorgavcevic (Stojkovic)Ivanovic (Ninkov) - Vidic (Rajkovic) - Subotic (Lukovic) - Kolarov (Obradovic)Stankovic (Kacar) - Kuzmanovic (Milijas)Krasic (Sulejmani) - Ljajic (Ninkovic) - Jovanovic (Tosic)ZigicSa jos dva napadaca po izboru ovaj bi tim morao uvek da bude u konkurenciji za tucu sa favoritom grupe za prvo mesto u bilo kojim evropskim kvalifikacijama i kandidat za neka cetvrtfinala ili osmine finala evropskih i svetskih prvenstava. U timu jednostavno nema izgovora za slabe rezultate koje postizemo i prava je steta da je ovakva generacija data na upravljanje Karadzicu i Pizonu. Stavise, usudio bih se da kazem da mi od onog SP 1998 nismo imali bolji tim u odnosu na konkurenciju (a i taj 1998 je dat Santracu :isuse: ). Neverovatno je koliko je srpski fudbal u igrackom smislu vitalan imajuci u vidu koliko je u smislu organizacije i upravljanja tragican. Koliko god to navijacki izgledalo, mislim da nema vise od 7-8 reprezentacija na svetu koje mogu da izvedu ovako dobro izbalansiran tim u svim linijama sa ovolikim brojem igraca koji u najvecim evropskim klubovima igraju kao starteri. Alternacije su nam tu i tamo, na nekim mestima smo tanki a neka su dobro popunjena, ali da ovaj prvi tim covek da Hidinku ili Kapelu igrali bismo jezivo dobar fudbal.Po linijama. Odbrana nam nije narocito brza ali jeste sve drugo. Odlicni su u skoku u oba sesnaesterca, odlicni u postavljanju i pracenju igre, jaki u duelu 1 na 1 (minus Kolarov), imaju dosta utakmica zajedno i prilicno su uigrani, a i u najboljim igrackim godinama su. Desna strana odbrane spada u najbolje na svetu, mozda je samo brazilska sa Maikonom i Lusiom bolja. Leva strana je nesto slabija ali je i mladja i ima jos mnogo prostora za napredak. Subotic je ove godine, zajedno sa citavom Borusijom, eksplodirao u Bundesligi a Kolarov je zauzeo levu stranu u jednom od najboljih timova lige ciji timovi najbolje napadaju po boku i iz utakmice u utakmicu ce imati priliku da jos napreduje.Manevar nam je za sada sasvim dobar ali ce u perspektivi biti problem kad se oprosti Stankovic. Mislim da je u ovoj liniji glavni problem to sto dosadasnji treneri nisu uspeli da se opredele za dva igraca i da njih guraju sve vreme. Antic je probao sa Stankovicem i Milijasem ali onakav Milijas kakav je tada igrao bio je ocajno resenje i najveca rupa u Anticevom timu, narocito u formaciji kojom je Antic tada na brzinu uspeo da izdobija neke utakmice. Tu bi nam se forsiranje Kacara i Kuzmanovica (Ninkovica) prilicno isplatilo jer su obojica veliki trkaci, dosta su jaki, znaju da igraju i imaju vrlo dobar sut. Problem ove linije je takodje bila formacija 4-4-2 jer su igraci koji su tu igrali imali ogromne obaveze u defanzivi buduci da su i Krasic i Jovanovic kukavni defanzivni igraci a Zigic i Pantelic su ipak bili predaleko napred. Sa ovom novom formacijom i Ljajicem ispred manevra Stankovicu i Kuzmanovicu (Ninkovicu) ce se dosta skratiti teren i obaveze ce im izgledati slicno obavezama koje godinama imaju u klubovima, sto je uvek dobro za utreniranost i samopouzdanje igraca.Ova linija iza napadaca je verovatno najbrza koju smo ikada videli u dresu reprezentacije. Svih 6 nabrojanih igraca koji su po meni u igri za ta tri mesta su vrlo laki igraci i brzi su i s loptom i bez nje. Za ovu liniju brzina, sposobnost da steknu prednost nad odbranom koristeci fizikalije i sposobnost da se u trenutku izmisli kvalitetno resenje je odlucujuca, jer igraju u "najnaseljenijem" delu terena i pod najvecim pritiskom su. Mi tu imamo jednog ekstra igraca (Krasica) koji je u odlicnoj formi i nekoliko vrlo solidnih. Da sam ja na Pizonovom mestu Ljajic bi mi u ovoj kombinaciji bio zakucan za tim vise nego bilo koji drugi igrac osim Vidica, Stankovica, i Baneta Ivanovica.Napad nam je najveca boljka. Osim Zigica koji je, na srecu, konacno pronasao tim po svojoj meri i poceo da daje golove i koji je takticki jedan od nasih najbitnijih igraca sva ostala resenja su poprilicno ispod kvaliteta ostatka tima. Pantelic je mator, Lazovic je isuvise hirovit, Mrdja je smesan igrac a ni medju ovim mladjima se ne nazire Bog zna kakav kvalitet.E, sad, sto sam ja sve ovo pisao kad je trener ovog tima Pizon Petrovic a na celu FSS jedan od najvecih kriminalaca i bitangi koja zivi u Srbiji ubio me Bog ako znam. Valjda nemam pametnija posla po ovoj kisi.

Link to comment
Jorgavcevic (Stojkovic)Ivanovic (Ninkov) - Vidic (Rajkovic) - Subotic (Lukovic) - Kolarov (Obradovic)Stankovic (Kacar) - Kuzmanovic (Milijas)Krasic (Sulejmani) - Ljajic (Ninkovic) - Jovanovic (Tosic)ZigicNapad nam je najveca boljka. Osim Zigica koji je, na srecu, konacno pronasao tim po svojoj meri i poceo da daje golove i koji je takticki jedan od nasih najbitnijih igraca sva ostala resenja su poprilicno ispod kvaliteta ostatka tima. Pantelic je mator, Lazovic je isuvise hirovit, Mrdja je smesan igrac a ni medju ovim mladjima se ne nazire Bog zna kakav kvalitet.
manje vise +1 :)A majke mi, dao bih sansu Scepovicu i Kaludjeru, mladi su, pokazuju neki nivo da moze sa njima da se radi, bolje sad da udju, pa makar gledali sa klupe velike utakmice, nego da cekamo da seproslave u nekom inostranstvu. Zamisli da je Ljajic vec godinu dana clan repke? E, sad, sto sam ja ovo pisao kad je trener ovog tima Pizon Petrovic a na celu FSS jedan od najvecih kriminalaca i bitangi koja zivi u Srbiji* ubio me Bog ako znam. Valjda nemam pametnija iako nema kise. ;)EDIT:* I njegov mali Riselje iz zlatiborske kafane Srpski bek. Edited by minka
Link to comment
Jorgavcevic (Stojkovic)Ivanovic (Ninkov) - Vidic (Rajkovic) - Subotic (Lukovic) - Kolarov (Obradovic)Stankovic (Kacar) - Kuzmanovic (Milijas)Krasic (Sulejmani) - Ljajic (Ninkovic) - Jovanovic (Tosic)Zigic
Bravo za post, potpuno se slazem i mene ne prestaje da cudi vitalnost fudbala ovde imajuci u vidu kakva je organizacija i rad sa fudbalerima. Ostaje samo da se nadamo da Toletu uskoro istice rok trajanja i da ce kad ode neko ukinuti onu robovlasnicku klauzulu gde trener da bi raskinuo ugovor mora da bankrotira. Bez toga ode ova generacija u majicinu.
Link to comment
Bravo za post, potpuno se slazem i mene ne prestaje da cudi vitalnost fudbala ovde imajuci u vidu kakva je organizacija i rad sa fudbalerima. Ostaje samo da se nadamo da Toletu uskoro istice rok trajanja i da ce kad ode neko ukinuti onu robovlasnicku klauzulu gde trener da bi raskinuo ugovor mora da bankrotira. Bez toga ode ova generacija u majicinu.
Mislim da je sustina u tome da, kad pogledas ovaj tim na prste jedne ruke mozes da nabrojis igrace koji su se zadrzali u Srbiji posle 22. godine zivota, neki su otisli kao tinejdzeri a neki nikada nisu ni uceni fudbalu u ovoj nasoj kaljuzi. Da se nesto pitam uveo bih pravilo da svaki reprezentativni potencijal mora da napusti Srbiju i ode u neku od dobro organizovanih evrospkih zemalja pre navrsavanja 20. godine zivota, sve dok bar Partizan i Zvezda ne dodju na zelenu granu, pre svega u domenu strucnog rada. U tom smislu je vrlo otreznjujuc onaj intervju sa Milijasem koji je tsva postavio. Meni je potpuno neverovatno da neko ko je profesionalni fudbaler moze toliko pogresno da razmislja o poslu kojim se bavi da bez ikakvog blama opisuje defanzivu kao ruzniji deo igre, objasnjava kako mu je trener skrenuo paznju da bez rada i profesionalnog odnosa prema obavezama nema mesta u timu i nalazi pravo zadovoljstvo u eksploatisanju svojih igrackih sposobnosti, sve to po prvi put u nekoj 25-26. godini zivota ili koliko vec Milijas ima godina. To je skandalozno i vise od bilo cega drugog govori o tome kako se "radi" po nasim klubovima.OK, znam koliko i drugi sta se kod nas desava i zasto je to tako ali mogu bar da se zalim. :D
Link to comment

nemanja matic je za racu petrovica, radovanovica, fejsu i jos gomilu likova koji su prodefilovali kroz reprezentaciju u poslednjih par godina izmislio fudbal.talentovaniji je igrac i od kuzmanovica i kacara, ali se cini da jos nije igrac za fudbal na najvisem nivou, iako vec ima 22 godine.milijas ne moze da igra tzv. moderan fudbal nikako.on je svoj talenat procerdao (da je period od 2006. do 2009. godine proveo bilo gde van zvezde, to se ne bi dogodilo) i sada moze da skuplja mrvice u odnosu na ono sto je mogao da postigne.moze da posluzi protiv takticki i fizicki slabih reprezentacija.iako sam dosadan, jos jednom napominjem™ da filipa djuricica treba sto pre ubaciti u reprezentaciju.sa njim se nista ne moze izgubiti (nece biti steta ako zauzme mesto nekom mrdji ili raci), decko je vrhunski talenat i uvrstanjem u reprezentaciju sa 18 godina njemu se znatno povecavaju sanse da vremenom postane vrhunski igrac.

Link to comment

Meni je prilicno odskakao i Danijel Aleksic dok je igrao na nasim pasnjacima. Ne znam kako mu ide na pozajmici u Cvajtoj, ali je bar na vreme pobegao. Doduse u Genou kojoj su pola tima napadaci, a ima jos 30 igraca na pozajmici.

Link to comment
Meni je prilicno odskakao i Danijel Aleksic dok je igrao na nasim pasnjacima. Ne znam kako mu ide na pozajmici u Cvajtoj, ali je bar na vreme pobegao. Doduse u Genou kojoj su pola tima napadaci, a ima jos 30 igraca na pozajmici.
pa sad da je baš odskakao nisam baš siguran.nekoliko golova na oko 30-tak utakmica,nekoliko golova za reprezentativne selekcije.malo su ga menadžeri više gurali po medijima.sigurno je među talentovanijom decom tih godišta u zemlji,e sad koliki je zapravo taj talenat...istina je i da je morao još više da igra nego što je igrao u vojvodini.def.loš izbor prvog kluba u inostranstvu,sada je u greuther furthu,dva tri gola do sada.ipak ima samo 19 godina,uz dobar izbor budućih klubova,možda bude nešto od njega
Link to comment
pa sad da je baš odskakao nisam baš siguran.nekoliko golova na oko 30-tak utakmica,nekoliko golova za reprezentativne selekcije.malo su ga menadžeri više gurali po medijima.
Moze biti ali nekoliko golova i nije tako los ucinak za klinca od 17-18 i to u JSL gde je prosek golova jako jadan.
Link to comment
Moze biti ali nekoliko golova i nije tako los ucinak za klinca od 17-18 i to u JSL gde je prosek golova jako jadan.
ma upravu si,samo mislim da su menadžeri preko medija stvorili malo veći hajp oko njega. Edited by dansnn
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...