Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

40 minutes ago, John Coltrane said:

 

Ne očekujem da SMS kreira igru, možda ne gledate dovoljno Lacio - takav bi nam trebao. Bliže golu, u prilici da šutne sa distance™, da odigra glavom obzirom na odličaj osećaj za igru u vazduhu. SMS bi trebalo da bude više desetka nego neki od pozicija koja funkcioše samo iz centra (Xavi, Pirlo).

 

Tadić i Kostić bi trebalo da igraju iza Mitrovića, baš kao kod Muslina što je davalo rezultate. Često se vraćam na Musilna, ali to je zato što je ovo, manje ili više, ista generacija igrača. I on je igrao sa 3 pozadi,ali su mu u vezi bili defanzivniji igrači (Matić, Milivojević, Fejsa...).

 

Verujem da je ovo sto ste napisali u vezi SMS tacno, ali ja sam njega gledao samo u reprezentaciji.  Tu mi se cini da igra dalje od gola, vise na poziciji centralnog veznog, ispred Gudelja.  Ako je taj moj utisak tacan, onda ne razumem zasto nema veci posed lopte (pogotovo u odnosu na Gudelja) i zasto ne koristi svoje fudbalski IQ i umece da razigrava ostale igrace u srednjem redu i u spicu i da napada gol sutevima iz daljine i posle prekida.  Ovo poslednje je pokazao da ume da radi dobro jos dok je Tumbakovic bio selektor.

 

Nasa reprezentacija je odigrala nekoliko vrlo dobrih utakmica, jos dok je Tumbakovic bio selektor (protiv Norveske, Turske i Rusije) u prilicno slicnoj postavi kao i Piksijev tim.  Doduse, Tumbakovicev tim je imao ocajno izdanje u najbitnijoj utakmici protiv Skotske (sto ga je kostalo selektorskog mesta).  Piksijev tim za sada nema takvih pomracenja, ali protiv Irske u Beogradu, Azerbejdzana, u prvom poluvremenu protiv Portugalije, i juce nije blistao.  Vrlo dobro su igrali protiv Luksemburga u Beogradu i Irske u Dablinu.  Najveci nedostatak Piksijevog tim je losa odbrana i to ce im se obiti o glavu u nekoj od dolazecih utakmica.  Sa takvom odbranom ne ide se na SP.  Ne znam da li je to resiv problem s obzirom da nemamo dobre bekove.  Ali cak i sa ovima ispodprosecnim koje imamo u domacoj ligi, imam utisak da bi odbrana odigrala bolje nego sa trojcom stopera.  (Uostalom, Zvezdini bekovi su igrali neke jake evropske utakmice protiv jakih timova tako da imaju medjunarodno iskustvo.)  Kao sto vec rekoh, imam utisak da svaka reprezentacija koja nas napada preko krila ima otvoren put ka nasem golu.

Link to comment
  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

28 minutes ago, Dimitrije said:

Verujem da je ovo sto ste napisali u vezi SMS tacno, ali ja sam njega gledao samo u reprezentaciji.  Tu mi se cini da igra dalje od gola, vise na poziciji centralnog veznog, ispred Gudelja.  Ako je taj moj utisak tacan, onda ne razumem zasto nema veci posed lopte (pogotovo u odnosu na Gudelja) i zasto ne koristi svoje fudbalski IQ i umece da razigrava ostale igrace u srednjem redu i u spicu i da napada gol sutevima iz daljine i posle prekida.  Ovo poslednje je pokazao da ume da radi dobro jos dok je Tumbakovic bio selektor.

 

Nasa reprezentacija je odigrala nekoliko vrlo dobrih utakmica, jos dok je Tumbakovic bio selektor (protiv Norveske, Turske i Rusije) u prilicno slicnoj postavi kao i Piksijev tim.  Doduse, Tumbakovicev tim je imao ocajno izdanje u najbitnijoj utakmici protiv Skotske (sto ga je kostalo selektorskog mesta).  Piksijev tim za sada nema takvih pomracenja, ali protiv Irske u Beogradu, Azerbejdzana, u prvom poluvremenu protiv Portugalije, i juce nije blistao.  Vrlo dobro su igrali protiv Luksemburga u Beogradu i Irske u Dablinu.  Najveci nedostatak Piksijevog tim je losa odbrana i to ce im se obiti o glavu u nekoj od dolazecih utakmica.  Sa takvom odbranom ne ide se na SP.  Ne znam da li je to resiv problem s obzirom da nemamo dobre bekove.  Ali cak i sa ovima ispodprosecnim koje imamo u domacoj ligi, imam utisak da bi odbrana odigrala bolje nego sa trojcom stopera.  (Uostalom, Zvezdini bekovi su igrali neke jake evropske utakmice protiv jakih timova tako da imaju medjunarodno iskustvo.)  Kao sto vec rekoh, imam utisak da svaka reprezentacija koja nas napada preko krila ima otvoren put ka nasem golu.

 

I utisak vas ne vara - niti su Kostić a ni Djuričić igrači koji igraju odbranu, niti Gudelj ima snage da trči za protivničkim krilima, dok SMS nema tu brzinu. Ruku na srce sinoć je falio Milenković kao najbolji stoper u rotaciji, od ovog leta u Firenci mu se priključio Nastasić pa bi bilo pametno igrati na tu kartu. Naravno uz 2 klasična beka.

Muslin je igrao sa 3 pozadi ali su mu spolja bili Rukavina i Kolarov koji jesu nominalno bekovi.

  • +1 2
Link to comment

Pa moze da igra sa trojcom stopera, a na krilnim pozicijama da ima igrace koji umeju da igraju kada se branimo.  Na primer, desno Lazovic a levo Ristic ili Mladenovic.  Lazovic bas nije mnogo pouzdan u odbrani (mada je odbrambeno bolji od Radonjica i Djuricic), dok  Ristic i Mladenovic igraju bekove u svojim klubovima, s tim sto Ristic igra i centralnog veznog. Piksi nije mnogo igrao sa Mladenovicem i Risticem na terenu (ako je uopste), tako da sumnjam da ce to da radi do zavrsetka kvalifikacija.

Link to comment

Moguc tim protiv Azerbejdzana sutra uvece

 

SRBIJA (3-4-1-2): Rajković – Veljković, Nastasić, Spajić – Lazović, Lukić, Maksimovic, Kostić – Milinković Savić – Jović, Vlahović

Link to comment

Nikola Milenković je izgubljen za meč zbog povrede, dok su FIlip Đuričić i Strahinja Pavlović zbog naivnih kartona protiv Luksemburga takođe nedostupni protiv Azerbejdžana.

 

"Raspolažemo sa svim informacijama, ukupno šestorici fudbalera preti suspenzija za Portugal. Imamo dovoljno vremena da razmislimo o timu, to ću odlučiti možda i na dan meča, tako da nema presinga da nešto mora. Treba biti pametan i napraviti tim koji je sposoban da reši utakmicu u svoju korist", rekao je Stojković na konferenciji za medije.

 

Ugroženi su kapiten Dušan Tadić i najbolji strelac Aleksandar Mitrović, potom i ključni čovek na sredini terena Nemanja Gudelj, odnosno još Nemanja Radonjić, Nemanja Maksimović i Uroš Spajić.

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
12 hours ago, levi said:

šta kao toliko smo porasli da možemo da potcenjujemo Azerbaijan?

 

+1

 

 

Em je izgleda bolje dobiti kartone u Portugalu i propustiti polufinale baraza... :fantom:

  • +1 1
Link to comment

Zar se ne brisu kartoni pre baraza?

 

Azeri su u losoj formi, pukli su od Irske 3:0, ali mi nemamo toliko dubok tim da ih rutinski odradimo bez pola prvog tima, a uz to jos i jurimo gol-razliku protiv Portugala. Neko od glavnih mora da igra, i nek se cuva od kartona, jel to postalo toliko tesko.

Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

Pa ne bi za neku pobedu 1:0, 2:0, ali ideja je nakantati ih vise nego Portugal nakanta Luksemburga.

 

Zasto? Ocekuje se kiks Portugala prije naseg meca?!

Link to comment

Manje ocekuje, vise se nada, sto da ne?

 

Sem toga jacom gol razlikom stavljas pritisak na Portugal da juri pobedu u Dablinu, inace im sasvim ok i remi.

 

Treba potraziti sve svoje sanse, kakve god da su.

  • +1 2
Link to comment

Razumem da je gre'ota staviti na klupu Mitra jer je Mitar ili Vlahovica jer mece 20 komada u Seriji A, ali zaista mi nije jasno zasto opet s 2 spica kad Mitar preseda zbog kartona i zasto 2 zadnja vezna protiv faking Azerbejdzana u BG. 

Na kraju cele parade ce morati Mitar i Tadic da ulaze. :laugh:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...