Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

12 minutes ago, Michael Krueger said:

Sa Radonjićem nikad ne znaš, nekad bude odličan kao protiv Portugala, gde nam je bukvalno doneo bod, a nekad bude najgori na terenu, kao večeras. Ali s obzirom da osim Kostića, nemamo brzog ofanzivnog igrača, rezon je ubaciti Radonjića, ako ništa drugo zbog neke kontre. 

 

......

Radonjicevi aduti su brzina, prodornost i dobra kontrola lopte u trku.  Kada ga uspore, on je prilicno neefektivan igrac.  To smo danas videli; kad god bi Radonjic primio loptu, odmah su ga udvajali i on je ili gubio loptu ili lose dodavao.  Tu je trener Luksemburgao dobro parirao Piksijevoj ideji da ozivi desnu stranu napada uvodjenjem Radonjica (sto je uspesno radio na prethodnim utakmicama a pre njega i Tumbakovic).  Zapravo, kada nam to nije krenulo, bili smo neko vreme u prvom delu drugog poluvremena kao guske u magli, ne uspevajuci da odrzimo posed i sastavimo dva dobra pasa.

 

Protiv Portugala, ja bih voleo da vidim igru sa oba beka, makar oni bili ispod-prosecni (Mladenovic, Gajic, Petkovic, Rodic,....).  Mislim da bi odbrana bila bolja nego sa trojcom stopera.  Bez bekova, sa Kosticem i Djuricicem/Lazovicem na krilnim pozicijama, bice cupavo kao sto je bilo u Beogradu.  U Lisabonu, Portugalce nece ih iznenade ni Radonjic, ni Sudija.

Link to comment

Razmišljam nešto, da sam na Piksijevom mestu, ni sam ne znam koga bih pre stavio u špic, da igramo sa jednim špicem.

Nema mesta za obojicu u 11 osim ako se ne juri rezultat bunarenjem i prekidima. Lopte koje bi Tadić, Kostić, Lazović, Radonjić, slali unutra bile bi namenjene samo jednom od njih, ali u momentu centaršuta oni su bili preblizu i na kraju loptu bi čistili štoperi LUX. Igra sa Jovićem i jednim od ove dvojice je takodje neizvodljiva zato što je Jović daleko od forme.

Rezon da je Vlahović u paklenoj formi već godinu dana, ali da ni Mitar ništa ne zaostaje, doduše u slabijoj ligi, Piksija stavlja na slatke muke. Jedan je dovoljno iskusan da je čak postao najbolji strelac a tek mu je 27, dok drugi valjda još uvek ima pravo nastupa i za U21 repku.

 

Posao selektora, na kraju dana, nije da udovoljava naciji, nego da pravi rezultate. Ako je Muslin mogao da "klupira" SMS, moraće i Piksi jednog od ove dvojice obzirom da nije dovoljno kadar da ih uklopi u 11.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Mitrović je naš najbolji špic, sinoć ga je ugušio Vlahović. Niko da pomene Kostića koji je užasno odigrao, Lazović kada je ušao za pet minuta je više pokazao nego Đuričić za poluvreme. SMS i Tadić su nas konstatntno zajebavali na presingu (kasne non stop). SMS-u je možda IQ jača strana i igra glavom ali je prespor. Radonjić može da igra samo u utakmicama gde smo prisiljeni da se branimo i igramo na kontre, na postavljenu odbranu je igrač manje. Videlo se koliko nam u odbrani nedostaje Milenković ali i koji je tumbas Pavlović (jbg nemamo boljeg)

Link to comment

Tabela:

1. Srbija: 6 odigranih, 14 bodova, 13:7(+6) gol razlika

2. Portugal 5, 13, 11:4(+7)


Da bi nam odgovarao i remi u Lisabonu u poslednjem kolu, moramo u utorak da pobedimo Azerbejdzan u Beogradu a da Portugalci odigraju nereseno jednu od naredne dve (Luksemburg kuci ili Irska u gostima), uz to da u ovoj drugoj koju pobede imaju za 1 manju gol razliku nego mi u utorak protiv Azerjbedzana;

ili da izgube jednu od naredne dve, u protivnom samo nas pobeda u Lisabonu vodi direktno u Katar.

Ukoliko ipak na kraju budemo 2. u grupi, skoro sigurno cemo biti nosioci u polufinalu baraza (jedna od prvih 6 najboljih drugoplsiranih i igrali bismo polufinalni mec kod kuce).

Trenutni najverovatniji potencijlni nepovlasceni protivnici u polufinalu baraza 24.03.2022. (4 najlosija drugoplasirana i dva najbolja iz lige nacija koji nece proci kvalifikacije) su:

Austrija

Ceska

Vels

Ukrajna

Rumunija

Skotska

 

ukoliko se pobedi u polufinalu, 3 dana kasnije igra se finalni mec sa pobednikom drugog polufinala u toj 1 od 3 mini grupe od 4 tima (domacinstvo se zreba)

Edited by Boza_zvani_Pub
  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
1 minute ago, mlatko said:

Kurac su na biciklu, što ne znači da nas ne bi pobedili

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

možda su kurac na biciklu, ali taj konkretan kurac obično završi duboko u nama

 

oni obično prođu te kvalifikacije, nekada ih i rasture, a onda na takmičenju igraju kao im čitav tim igra u Metalcu ili Voždovcu

 

isto važi i za Poljake 

 

za izbegavanje 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, John Coltrane said:

Razmišljam nešto, da sam na Piksijevom mestu, ni sam ne znam koga bih pre stavio u špic, da igramo sa jednim špicem.

Nema mesta za obojicu u 11 osim ako se ne juri rezultat bunarenjem i prekidima. Lopte koje bi Tadić, Kostić, Lazović, Radonjić, slali unutra bile bi namenjene samo jednom od njih, ali u momentu centaršuta oni su bili preblizu i na kraju loptu bi čistili štoperi LUX. Igra sa Jovićem i jednim od ove dvojice je takodje neizvodljiva zato što je Jović daleko od forme.

Rezon da je Vlahović u paklenoj formi već godinu dana, ali da ni Mitar ništa ne zaostaje, doduše u slabijoj ligi, Piksija stavlja na slatke muke. Jedan je dovoljno iskusan da je čak postao najbolji strelac a tek mu je 27, dok drugi valjda još uvek ima pravo nastupa i za U21 repku.

 

Posao selektora, na kraju dana, nije da udovoljava naciji, nego da pravi rezultate. Ako je Muslin mogao da "klupira" SMS, moraće i Piksi jednog od ove dvojice obzirom da nije dovoljno kadar da ih uklopi u 11.

 

 

Moj utisak je da su nasi u prvom poluvremenu igrali sa trojcom spiceva, Vlahovicem, Mitrovicem i Tadicem kao polu-spicom.  Time smo izgubili kreativnost u srednjem redu koju donosi Tadic.  Pored toga, u centralnom delu terena ja ocekujem da SMS kreira igru a ne Gudelj ili Pavlovic (kome to niti ume niti mu je posao jer kad se zaleti u sredinu ostavlja odbranu ranjivu na kontra-napade).  Ukratko, ja ocekujem da SMS ima onu ulogu koju imaju Kanga u Zvezdi i Nahtko u Partizanu i da to radi jos bolje od pomenute dvojce jer je bolji igrac.  Ocekujem da Tadic ima onu ulogu koju ima Ivanic u Zvezdi i da Gudelj radi ono sto radi Sanogo u Zvezdi ("hapsi" i odmah prosledjuje do SMS-a).

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Moj utisak je da su nasi u prvom poluvremenu igrali sa trojcom spiceva, Vlahovicem, Mitrovicem i Tadicem kao polu-spicom.  Time smo izgubili kreativnost u srednjem redu koju donosi Tadic.  Pored toga, u centralnom delu terena ja ocekujem da SMS kreira igru a ne Gudelj ili Pavlovic (kome to niti ume niti mu je posao jer kad se zaleti u sredinu ostavlja odbranu ranjivu na kontra-napade).  Ukratko, ja ocekujem da SMS ima onu ulogu koju imaju Kanga u Zvezdi i Nahtko u Partizanu i da to radi jos bolje od pomenute dvojce jer je bolji igrac.  Ocekujem da Tadic ima onu ulogu koju ima Ivanic u Zvezdi i da Gudelj radi ono sto radi Sanogo u Zvezdi ("hapsi" i odmah prosledjuje do SMS-a).

 

Ne očekujem da SMS kreira igru, možda ne gledate dovoljno Lacio - takav bi nam trebao. Bliže golu, u prilici da šutne sa distance™, da odigra glavom obzirom na odličaj osećaj za igru u vazduhu. SMS bi trebalo da bude više desetka nego neki od pozicija koja funkcioše samo iz centra (Xavi, Pirlo).

 

Tadić i Kostić bi trebalo da igraju iza Mitrovića, baš kao kod Muslina što je davalo rezultate. Često se vraćam na Musilna, ali to je zato što je ovo, manje ili više, ista generacija igrača. I on je igrao sa 3 pozadi,ali su mu u vezi bili defanzivniji igrači (Matić, Milivojević, Fejsa...).

 

Link to comment

Tadic tu najvise treba da se cuva, za njega nemamo zamenu.

Sude Belgijanci

Meč na stadionu “Rajko Mitić” počinje u 20:45, a pravdu će da dele sudije iz Belgije.

Glavni sudija je Erik Lamberts, a njegovi pomoćnici su Rajan Vanizer i Džo de Virt. Četvrti sudija biće Nejtan Verbomen

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...