Jump to content

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

2 minutes ago, Dimitrije said:

Kljucni igraci su danas podbacili: Tadic, Mitar, Milinkovic-Savic, pa nije ni cudo sto smo se mucili.  Djuricic i narocito Radonjic su bili losi.  Dobra stvar je sto je nasa losa odbrana konacno uspela da sacuva mrezu.  Dobicemo i Azere ali sa ovom odbranom sa trojcom stopera i samo sa jednim odbrambenim veznim slabe su nam sanse u Portugalu. Portugalci mogu da nas komotno napadaju samo preko krila i da ubacuju golove kad im se hoce.  

Ja bih rekao da je SMS igrač utakmice.

  • +1 2
Link to comment

Srbe je lepo gledati kada igraju dobro.  Danbas su igrali slabo.  Trener Luksemburag je potpuno razmontirao nasu igru ali u spicu nije imao kvalitetne igrace da materjalizuje ono sto su uradili u polju.

Link to comment
1 minute ago, fandorin said:

Ja bih rekao da je SMS igrač utakmice.

Mozda.  Ja sam ga slabo primecivao, ali to moze da bude i do mene jer tesko citam brojeve igraca na internet prenosu.

Link to comment

radonjic je jedan neinteligentan fudbaler i osim brzine cini se da nema bas mnogo kvaliteta.  dobro je sto je izveo djuricica, ali trebao je da ubaci lazovica umesto njega. 

Link to comment

Fino nas je razmontirao kad smo imali 11 šuteva, od čega 6-7 čiste gol šanse. To što bi prosečni srpski navijač hteo da se igra odbrana krvavih kolena sa postavom u kojoj su SMS, Tadič, Mitro i Vlahović, to je do njegovog shvatanja i poznavanja fudbala.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, fandorin said:

Ja bih rekao da je SMS igrač utakmice.

 

Lagano.

 

Morao je Radonjic da zavrsi ono na kraju. TIm golom bismo se izjednacili s Portugalom po gol razlici uz dva data gola vise.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Fino nas je razmontirao kad smo imali 11 šuteva, od čega 6-7 čiste gol šanse. To što bi prosečni srpski navijač hteo da se igra odbrana krvavih kolena sa postavom u kojoj su SMS, Tadič, Mitro i Vlahović, to je do njegovog shvatanja i poznavanja fudbala.

Mozemo li da ne budemo licni?  

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, fandorin said:

Ja bih rekao da je SMS igrač utakmice.

On na toj poziciji često bude "nevidljiv", a zapravo izdominira.

 

Visok fudbalski IQ, jak na lopti, fizički snažan...

Link to comment

sami smo razmontirali našu igru, ne znam da li je teže gledati kako sa dva krupna centarfora pokušavamo da igramo neki presing na zadnju liniju, ili njima da ga igraju. sami sebi stavljamo tegove za takvu igru

 

onda u drugom gde očekuješ da se oni povlače kako prolazi vreme, uvodi Radonjića koji je neupotrebljiv na postavljenu odbranu

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Dimitrije said:

Srbe je lepo gledati kada igraju dobro.  Danbas su igrali slabo.  Trener Luksemburag je potpuno razmontirao nasu igru ali u spicu nije imao kvalitetne igrace da materjalizuje ono sto su uradili u polju.

 

Nije razmontirao nego je pokvario našu igru na sredini. Zbog toga smo morali da rudarimo tri boda na individualni kvalitet, što se na kraju i dogodilo. Luksemburg nam je definitivno sve osim lakog plena ali nije baš da su nas razmontirali.

Link to comment

Sa Radonjićem nikad ne znaš, nekad bude odličan kao protiv Portugala, gde nam je bukvalno doneo bod, a nekad bude najgori na terenu, kao večeras. Ali s obzirom da osim Kostića, nemamo brzog ofanzivnog igrača, rezon je ubaciti Radonjića, ako ništa drugo zbog neke kontre. 

 

Važna je pobeda, jer su oni daleko od nekih nemača pojma. Baš su nas fino skautirali i koristili sve što su mogli i to vrlo dobro. Da im je igrao onaj Rodrigez što je dobio crveni u Beogradu, bilo bi dosta zeznutije.

 

Ništa, dobiti Azere, pa svim snagama na Portugal, pa šta bude. Jači su od nas, ali nisu u nekoj firmi u poslednje vreme. Igraće Piksi na gol više, siguran sam, jer sa nekim bunkerom ili čekalicom bi nas sabili ko od šale. Doduše, ima još vremena do toga...

  • +1 3
Link to comment

Rekao bih da naša postavka igre danas nije bila dobra, sa dva visoka i jaka špica, ali ne posebno brza, koji podsećaju jedan na drugog i smetaju jedan drugom, a sa premalo igrača u veznom redu i po krilu. Dosta mi je bizarna ta ideja da se igra sa samo po jednim spoljnim igračem na strani, a sa dva jaka i robusna centarfora, jer takva postavka u osnovi poziva na proboje po boku i ubacivanje u 16., a nama samo jedan igrač pokriva celu stranu. Dodatno, onda se od takvih igrača traži da vrše presing na zadnju liniju, iako ni jedan od njih nije poznat po nekoj naročitoj brzini, Mitar posebno, pri čemu i nemaju neku pomoć od veznog reda, pa se onda stvaraju preveliki prostori između linija. Čudno zaista da se od igrača takvih karakteristika traži takva igra. Rekao bih da bi bilo znatno bolje da je bio ili samo Vlahović (za koga mislim da je već sada bolji igrač od Mitra) i još jedan igrač u veznom redu koji bi ponudio dodatnu opciju za pas kad se uđe u poslednju trećinu terena, ili neki niži i brži igrač koji bi igrao lažnu devetku pored Vlahovića, nešto poput Bena u Zvezdi (Jović možda). Ovako mi se stalno činilo da nam nedostaje to neko otvaranje odbrane protivnika ili pasom ili brzinom.

 

Drugi problem mi je bilo kontinuirano insistiranje na napadu sa desnog boka preko Đuričića u prvom poluvremenu, iako je bilo evidentno da je Kostić po levom boku kud i kamo opasniji, a i da mu je protivnik na toj strani nesigurniji. Ulaskom Radonjića u drugom poluvremenu se sve znatno pogoršalo, i to silovanje desna strane je bilo mučno gledati.

 

Što se Luksemburga tiče, to je fizički, a posebno taktički, jedna sasvim solidna ekipa, koja uz to ima i dobar stav i ne plaši se da napadne i da ima inicijativu. Tehnički to nisu Bog zna kakvi igrači, ali dosta nadoknađuju odličnom taktikom, i to je rukopis trenera. Držali su odbranu visoko, i to nam nikako nije odgovaralo, jer ni Mitrović ni Vlahović nisu igrači koji igraju na loptu u prostor, i to je onda pravilo probleme, kao i njihov presing na naše štopere, koji mi nisu ulivali baš nikakvo poverenje.

 

Suma sumarum, jedino bitno je što smo ovde ovo dobili, makar i na guzove, već za Azerbejdžan sve može da bude skroz drugačije.

  • +1 1
Link to comment
 
Lagano.
 
Morao je Radonjic da zavrsi ono na kraju. TIm golom bismo se izjednacili s Portugalom po gol razlici uz dva data gola vise.
Misliš da će kiksirati u Dablinu? moguće

Fiorentinu boli glava... ali sad mogu samo da ćute pošto ne mogu da plate Dušana koliko on može da ih vuče. Donnaruma je u Milanu odrastao (i ugradio brata) pa ništa, okrenuo se i nije okom trepnuo...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...