Jump to content

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

2 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Znači i izgradnja Arene je pun promašaj jer smo imali Pionir, Halu sportova, Spens...

Nije promasaj jer je izgradjena u doba vlasti koja je bila po vbolji citalaca.

Link to comment
  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

10 minutes ago, keitel said:

 

Košarka je nacionalni sport u Srbiji, a izgradnja dvorane je počela u staroj Jugoslaviji koja je dobila organizaciju Svjetskog prvenstva 1994. Neuporedivo po bilo kom osnovu.


Ali se u istoj održavalo još prvenstava u drugim sportovima, plus koncerti, plus ostali sadržaji. Hala poznata po imenu Limes je svoja imena menjala spram sponzora: Kombank Arena, Soko štark Arena, što je još jedan od izvora prihoda.

 

Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Jedini nategnuti smisao bi nacionalni stadiona mogao da ima u slučaju da se Marakana i JNA sruše pa da blizanci dele taj novi. 

Ne mora da se ruse.  Niti mora da se stadion gradi u okolini Beograda.  Stadion bi mogao da se izgradi u Nisu (na mestu sadasnjeg stadiona na Cairu).  Grad je dovoljno veliki, ima aerodrom, dobro je povezan drumskim i zeleznickim saobracajem sa ostatkom Srbije.  Ne bi morao da bude mega-stadion za 60000 gledalaca, vec manji 25000-30000, sto bi Nislije i okolina uvek mogle dobro da popune kada igraju reprezentacija ili kad gostuju beogradski velikani (ili ako Radnicki zaigra u Evropi).  Stadion bi mnogo manje bi kostao nego predlozeni u Surcinu.  Stavise, bi bio stalno u upotrebi jer bi na njemu igrali i Radnicki i Reprezentacija a trzni centar i ostale dzidza-midze koje idu uz stadion bi bili mnogo bolje korisceni nego u Suricinu.  Povrh svega, selektor bi bio zadovoljan jer njegov tim igra u njegovom rodnom gradu; na konferencijama za stampu bi bio relaksiran jer ne bi morao da prebira po glavi da li je upotrebio dobar padez i dobar naglasak.  Ja dizem obe ruke za Nis kao mesto gde ce da se gradi nacionalni fudbalski stadion.

Link to comment

.... ili brzom prugom, udobnom voznjom, jedno dva i po sata.  Stedlerovi vagoni na dva nivoa; uzivaju u razgledanju Pomoravlja, dok konzumiraju sendvic, caj itd.

Link to comment

što niš, bolje onda čipuljići

 

trenažni centar i hotel su u staroj pazovi, reprezentacija treba da trenura u pazovi pa da na dan utakmice putuje čarterom u niš? suviše besmisleno čak i za ovdašnje standarde

 

taj nacionalni stadion je fantazmagorija aleksandra vučića, normalan i pošten svet o tome i ne raspravlja zato što zna čemu izgradnja toga služi. da se ukradu novci poreskih obveznika i da se titra huliganu sa severa u ostvarivanju svojih bolesnih ambicija

 

 

stadioni su središnji deo rešenja problema u srpskom fudbalu, pre par godina su sređene podloge u nišu, novom sadu, beogradu, kruševcu, subotici. niš se raspao još pre neku sezonu, subotica je onako, kruševac je još i dobar obzirom da je poslednji saniran. neki spektakularni rezultati su izostali, i dalje nas rutiniraju luksemburžani, estonci, azeri i ostale evro sile u kvalifikacijama za evripska takmičenja. ista priča je i sa reflektorima

 

 

1. sistemsko uređenje fudbala zakonom o sportu

2. infrastruktura u centrima(ako ih uopšte ima)

3. dugoročna strategija fss-a koju bi napravila tri četiri najbolja domaća trenera i koju bi sprovodili svi klubovi u zemlji bez izuzetaka

4. ako ne i na mestu 5. ili 6. nacionalni stadion

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment
22 minutes ago, John Coltrane said:


Ali se u istoj održavalo još prvenstava u drugim sportovima, plus koncerti, plus ostali sadržaji. Hala poznata po imenu Limes je svoja imena menjala spram sponzora: Kombank Arena, Soko štark Arena, što je još jedan od izvora prihoda.

 

 

plus kad udari neka boleština može odlično da posluži kao sanatorijum. :covid19:

 

i uz sve to, ta Arena ipak posluje negativno.

fudbalski stadion ne bi imao ništa od tih muzika_evrovizija_poselo_kirbaj manifestacija.

 

utakmica super lige se odigra pred 60 gledalaca, a kad nam gostuje Portugal i dolazi Ronaldo onda ulaznice budu otprilike 400 dinara za sever i jug, a 600 za istok. a 90% utakmica nije protiv Ronalda nego protiv Luksemburga ili Gruzije koje neće niko gledati pa sve i da je ulaz džabe.

i sad mi pričamo o gradnji novih modernih stadiona koji su užasno skupi i za gradnju i za održavanje.

moj tata da je predsednik, a mama da je premijer, meni sva ta priča ne bi imala baš mnogo smisla.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Jedan veliki beogradski za repku, blizance i par superligaša. Igralo bi se na normalnoj podlozi većinu utakmica. Možda i neki double feature kada je već tu. Em bi sav fudbal bio na jednom mestu (pretpostavljam van šireg centra) pa bi se lakše kontrolisalo, a i smanjili bi kidanje stolica,paljenje stadiona i slične radosti koje derbi nosi.

 

Naravno da se popravi infrastruktura u ostalim vanbeogradskin stadionima. Voždovac može da zadrži svoje gnezdo.

Ja mislim da je to bio plan pre 10ak godina kada su Mišković&co uleteli u upravu zvezde

Jedan stadion za sve a na mestu starih tržni i poslovni centri 

I tako će biti jednog dana  

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, omiljeni said:

 

plus kad udari neka boleština može odlično da posluži kao sanatorijum. :covid19:

 

i uz sve to, ta Arena ipak posluje negativno.

fudbalski stadion ne bi imao ništa od tih muzika_evrovizija_poselo_kirbaj manifestacija.

 

utakmica super lige se odigra pred 60 gledalaca, a kad nam gostuje Portugal i dolazi Ronaldo onda ulaznice budu otprilike 400 dinara za sever i jug, a 600 za istok. a 90% utakmica nije protiv Ronalda nego protiv Luksemburga ili Gruzije koje neće niko gledati pa sve i da je ulaz džabe.

i sad mi pričamo o gradnji novih modernih stadiona koji su užasno skupi i za gradnju i za održavanje.

moj tata da je predsednik, a mama da je premijer, meni sva ta priča ne bi imala baš mnogo smisla.

Roditelj 1 i roditelj 2

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...