Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Just now, Meazza said:

 

Kako to mislis nismo sirotinja? Prosecna plata nam je sirotinjska, ljudi jedva prezivljavaju, sta je sirotinja ako nije to?


Jel nas to sprečilo da organizujemo prvenstva u ostalim bitnim sportovima? 
 

Link to comment
  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

2 minutes ago, John Coltrane said:


Jel nas to sprečilo da organizujemo prvenstva u ostalim bitnim sportovima? 
 

 

Znaci slozili smo se da smo sirotinja za pocetak. S tim u vidu, ne zelim da moja drzava organizuje izuzetno skupa prvenstva koja ce da isfinansiraju poreski obveznici, koji u proseku zive ocajno. Ako moze da se organizuje nesto sto kosta malo, sto da ne. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

I sa tim "malo" se može izlečiti par bolesne dece. Just sayin...

 

Potpuno si u pravu. Nema sta drzava da finansira profesionalni sport i tacka. Ako je profesionalan nek se sam isfinansira. Drzava treba da finansira igralista i sportske centre da se ljudi bave amaterskim sportom i tako unapredi zdravlje stanovnistva, nesto od cega cemo svi imati koristi.

Edited by Meazza
  • +1 3
Link to comment

Ili ako profesionalni sport ne moze da opstane sam, navijaci neka se udruze u sociose i nek lepo finansiraju stadione, plate igraca i vekike projekte iz sopstvenog dzepa. I svima lepo i sve fer i posteno.

  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, Meazza said:

Ili ako profesionalni sport ne moze da opstane sam, navijaci neka se udruze u sociose i nek lepo finansiraju stadione, plate igraca i vekike projekte iz sopstvenog dzepa. I svima lepo i sve fer i posteno.

 

Mešaš babe i žabe. Uvodiš klubove u priču o stadionu na kom bi igrala repka. Profesionlani sport - ja ne znam da fudbaleri dobijaju platu zato što igraju za repku?

Pri tom biti domaćin nekog velikog finala ili deo nekog velikog takmičenja koje traje mesec dana je vrlo unosno i isplativo.

 

Lečenje dece je prioritet prioriteta, ali nije kontra argument svim ostalim potrebama koje ljudi imaju. U normalnoj državi ima mesta i za bolnice i za stadione. Da li misliš da je Vembili, SenDeni ili Olimpijski stadion u Berlinu prepreka za realizaciju ostalih potreba modernog društva?

Pri tom ne treba zanemariti sve one sadržaje, koji nisu fudbal, a koji mogu doneti novac u kasu saveza održavanjem nekoliko puta godišnje.

 

 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, John Coltrane said:

 

Mešaš babe i žabe. Uvodiš klubove u priču o stadionu na kom bi igrala repka. Profesionlani sport - ja ne znam da fudbaleri dobijaju platu zato što igraju za repku?

Pri tom biti domaćin nekog velikog finala ili deo nekog velikog takmičenja koje traje mesec dana je vrlo unosno i isplativo.

 

Ne mesam babe i zabe nego prosirujem pricu na ceo profesionalni sport. 

 

Uopste ne verujem da je isplativo, citao sam o SP u Brazilu, kao i Olimpijadama u nekim gradovima. Gde su dokazi za te tvrdnje?

 

Quote

U normalnoj državi ima mesta i za bolnice i za stadione. Da li misliš da je Vembili, SenDeni ili Olimpijski stadion u Berlinu prepreka za realizaciju ostalih potreba modernog društva?

 

U normalnoj drzavi ima, u sirotinjskoj nema. Ti stadioni su u najbogatijim drzavama sveta, mi zivimo u Srbiji. 

 

Quote

Pri tom ne treba zanemariti sve one sadržaje, koji nisu fudbal, a koji mogu doneti novac u kasu saveza održavanjem nekoliko puta godišnje.

 

Nema sanse da se za odrzavanje tog stadiona nece trositi vise novca nego za sve to sto ce se prihodovati od karata.

 

Link to comment
15 minutes ago, John Coltrane said:

 

Mešaš babe i žabe. Uvodiš klubove u priču o stadionu na kom bi igrala repka. Profesionlani sport - ja ne znam da fudbaleri dobijaju platu zato što igraju za repku?

Pri tom biti domaćin nekog velikog finala ili deo nekog velikog takmičenja koje traje mesec dana je vrlo unosno i isplativo.

 

Lečenje dece je prioritet prioriteta, ali nije kontra argument svim ostalim potrebama koje ljudi imaju. U normalnoj državi ima mesta i za bolnice i za stadione. Da li misliš da je Vembili, SenDeni ili Olimpijski stadion u Berlinu prepreka za realizaciju ostalih potreba modernog društva?

Pri tom ne treba zanemariti sve one sadržaje, koji nisu fudbal, a koji mogu doneti novac u kasu saveza održavanjem nekoliko puta godišnje.

 

 

 

 

Evo ti cijeli topik sa linkovima na studije gdje je dokazano da se takvi stadioni gotovo nikad ne isplate:

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

 

Ne mesam babe i zabe nego prosirujem pricu na ceo profesionalni sport. 

 

Uopste ne verujem da je isplativo, citao sam o SP u Brazilu, kao i Olimpijadama u nekim gradovima. Gde su dokazi za te tvrdnje?

 

 

U normalnoj drzavi ima, u sirotinjskoj nema. Ti stadioni su u najbogatijim drzavama sveta, mi zivimo u Srbiji. 

 

 

Nema sanse da se za odrzavanje tog stadiona nece trositi vise novca nego za sve to sto ce se prihodovati od karata.

 

 

U Brazilu se igrao Kopa Amerika par godina posle SP i verovatno će se opet, uskoro, igrati još neko veliko takmičenje. Mislim da nije izgradjeno više od 3 nova stadiona za 2014.- pričamo o zemlji sa 30.000 fudbalskih klubova !?

Za Olimpijadu ne znam, to ne pratim, sećam se ovde je neko kačio jezive slike iz Sočija, ali i to je nešto drugo. Olimpijada zahteva pun qrac stadiona, dvorana...

 

Odakle ti info koliko se troši para za održavanje stadiona? Koja je cifra godišnje?

 

 

Link to comment

i makedonija i albanija su sirotinje pa su izgradile lepe nacionalne stadione, u skoplju se pre 2 godine igrao super kup evrope u tirani će se naredne godine igrati finale kupa konfekcija

- nacionalni stadion verujem da neće koristiti samo repka već i titovi blizanci za igranje evropskih mečeva, jer nas samo odlazak bečkog konjušara sa čela uefa i dolazak nekog von der wafentragera u njegovu fotelju, deli od konačnog prestanka tolerancije na jna i krcunovu arenu i bruku igranja kao domaćini u skoplju ili budimpešti

  • +1 1
Link to comment

Vas u GTR centrali nisu naucili da ne morate bas svuda da se opoganite?

 

Jebote, ljudi normalno pricaju, razmenjuju misljenja, moze jedna teama da prodje bez da se meri patka

 

edit: vidi ga ovaj kums, kako si uspeo da reagujes na post pre nego sto sam ga postavio?

Edited by pantelia
  • +1 1
Link to comment

Nacionalni stadion je pranje para na mega nivou. Kao Beograd na Vodi samo uz sportsku fasadu. Tako da je priželjkivanje i navijanje za jedan takav projekat isto kao i podrška Beogradu na vodi. To što Albanija i Makedonija to isto rade je samo dokaz čemu taj projekat služi.

 

Naravno pošto je to mega pranje para, možemo da dubimo na glavi, SNS će da ga sprovede u delo. Čak mi se čini da bi taj projekat nadživeo i njihovu vlast pod uslovom da nekim čudom padnu sa iste.

 

Mislim vrhunska je logika, super je stadion od X miliona (od čega 50 posto ide ko zna gde) jer će se možda jednom u Beogradu igrati finale LK...

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

i makedonija i albanija su sirotinje pa su izgradile lepe nacionalne stadione, u skoplju se pre 2 godine igrao super kup evrope u tirani će se naredne godine igrati finale kupa konfekcija

- nacionalni stadion verujem da neće koristiti samo repka već i titovi blizanci za igranje evropskih mečeva, jer nas samo odlazak bečkog konjušara sa čela uefa i dolazak nekog von der wafentragera u njegovu fotelju, deli od konačnog prestanka tolerancije na jna i krcunovu arenu i bruku igranja kao domaćini u skoplju ili budimpešti

Da tu mogu da se zarade pare qrac bi albanija i makedonija dobijale organizaciju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...