Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1659

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1012

  • Cash

    974

Taj mučeni Radonjić je odigrao 134 minuta u sezoni, tek što nas ne bi on povadio protiv fizički izuzetno dobro spremnih Škota.

 

Nama ne odgovaraju tvrde ekipe, pošto igraju fudbal sa mnogo kontakta, a mi plešemo kao pravi evropski Brazilci, istovremeno nam ne leže vihorni stilovi Pirinejskog poluostvra i drugih lakih reprezentacija, pošto smo visoki, ali nam ta visina ne donosi ništa protiv tradicionalno neugodnih i disciplinovanih reprezentacija sa istoka Evrope, jer je način igranja tih timova takav da je usmeren na destrukciju igre kojom nadomešćuju manjak kvaliteta, pa ne možemo da pokažemo svoju pravi fudbal, prema favoritima imamo previše respekta, a autsajdere potcenjujemo... Samo nam izgovori i objašnjenja ne fale.

 

 

Edited by napadaj
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Nama odgovaraju ekipe sa ostrva. cak je CZ uspela da pobedi mocni Liverpul a Partizan prvi put usao u LS preko Njukastla. Kod reprezetatcija je to jos izrazenije. Ali mi smo juce igrali kao ostvljani sa sporim jakim igracom u napadu na kojeg se nabacuju lopte  medju gomilu pa sta bude.

Tako da je neuspeh jos veci.

Link to comment
59 minutes ago, pasha said:

 

A zasto je neko trebao sinoc da salje dugacka dodavanja umesto da se prebaci brzo lopta na drugu stranu tokom skotskog presinga ili neki brzi dupli pas.

E sada sto imamo 3 napadacki orjanitsana igraca koja su troma(Mitrovic, SMS i Tadic) u tome trenutku na terenu je posledica trenera. Sta je uopste pokusao sa defanzivnom taktikom i napadom koji je spor? Zasto se toliko nabacuje na Mitrovica protiv Skota koji to najbolje brane jer ceo zivot to igraju?

I tako.

 

Uzgred mi imamo dobre igrace, ne kao Francuska ali dobre.

 

       Ponoviću, Kolarov je jedini igrač koji ume da podeli precizan pas iz zadnje linije, to nisu samo dugačka dodavanja, mada je i u tome efikasan. Lopta između linija po zemlji o kojoj Milenković i Mitrović mogu samo da sanjaju.

  • +1 1
Link to comment

odgovaraju nam krupne i fizičke ekipe jer smo i mi krupni i jaki, a bolji smo s loptom od većine takvih. odgovarala nam je Norveška, koju smo sve vreme pritiskali kad imaju loptu i nisu znali gde se nalaze. čim smo stali sa presingom posle vođstva, oni su se sabrali i izjednačili. isti bi scenario bio i juče , da nismo odustali od presinga i čekali ih na našoj polovini,  kao u Norveškoj posle vođstva

 

Edited by levi
Link to comment
33 minutes ago, pasha said:

Nama odgovaraju ekipe sa ostrva. cak je CZ uspela da pobedi mocni Liverpul a Partizan prvi put usao u LS preko Njukastla. Kod reprezetatcija je to jos izrazenije. Ali mi smo juce igrali kao ostvljani sa sporim jakim igracom u napadu na kojeg se nabacuju lopte  medju gomilu pa sta bude.

Tako da je neuspeh jos veci.

 

Više sam mislio na višedecenijske izgovore koji se vade iz godine u godinu, uz zavisnosti od protivnika protiv od kojeg smo izgubili. CZ ne bi taj Liverpul ponovo pobedila u narednih 30 utakmica, a Partizan iz 2003. godine je imao na klupi jednog od najboljih nemačkih fudbalera svih vremena i odličan tim. U međuvremenu su i jedni i drugi gubili od raznih Boltona, Rendžersa, Midlzbroa, Šamroka i cele gomile kojekakve boranije iz ostalih delova Evrope.

 

Norveška nam je odgovarala zbog toga što je kvalitetom za tri klase lošija od nas, a manje borbena od Škotske.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, MocaVukotic said:

Kod mitra ce se najvise pamtiti da najbolji strelac repstacije od kad se fudbal igra na ovim prostorima.

 

Uostalom,nije promasio prolaz na euro, vec izjednacenje. 

 

da, da nije mitar promasio, promasio bi sledeci, a rajkovic svakako nista ne bi odbranio. inace i protiv izraela skoti su isto ovako sigurno izveli pet penala. ukupno 10/10 u dve penal serije, svaka cast.

Link to comment

"Gledao sam, žao mi je, ali tu imam neke druge vesti koje će biti dobre za neke ljude. Nama je posao da dugoročno promenimo te stvari. Pre šest godina imali smo blatnjave terene, sada imamo travu, moramo da izgradimo nove stadione, da dovedemo publiku na stadione, da izgradimo drugačiju i ozbiljniju organizaciju, moraćemo da popravimo struku, mnogo toga moramo da uradimo, ali uložićemo u pre svega u infrastrukturu, koja je od presudnog značaja za budućnost", najavio je predsednik.

 

Reseni svi problemi... Idemo dalje!

Link to comment
 
da, da nije mitar promasio, promasio bi sledeci, a rajkovic svakako nista ne bi odbranio. inace i protiv izraela skoti su isto ovako sigurno izveli pet penala. ukupno 10/10 u dve penal serije, svaka cast.
Imaju domaćinstvo i zaslužili su ga sad i na terenu. Pitanje je dal im je to domaćinstvo dalo i elan. I jebenu kišu.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

kome kisa moze biti izgovor, majke ti?

pa svi ovi po klubovima igraju (i) po kisi. kisa moze da smeta nekom tehnicki potkovanom jebacu keve, perolake kategorije. ali mi takvih igraca nemamo.

to je, eventualno, mogao biti izgovor nekom piksetu ili stajaznam platiniju. ovim danasnjim ne.

+ tereni su sada znatno bolji nego pre 20-30 godina, kada je kisa bila neki faktor.  

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

"Gledao sam, žao mi je, ali tu imam neke druge vesti koje će biti dobre za neke ljude. Nama je posao da dugoročno promenimo te stvari. Pre šest godina imali smo blatnjave terene, sada imamo travu, moramo da izgradimo nove stadione, da dovedemo publiku na stadione, da izgradimo drugačiju i ozbiljniju organizaciju, moraćemo da popravimo struku, mnogo toga moramo da uradimo, ali uložićemo u pre svega u infrastrukturu, koja je od presudnog značaja za budućnost", najavio je predsednik.

 

Reseni svi problemi... Idemo dalje!

 Da li smo još uvek kandidati da organizujemo SP 2030?

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

"Gledao sam, žao mi je, ali tu imam neke druge vesti koje će biti dobre za neke ljude. Nama je posao da dugoročno promenimo te stvari. Pre šest godina imali smo blatnjave terene, sada imamo travu, moramo da izgradimo nove stadione, da dovedemo publiku na stadione, da izgradimo drugačiju i ozbiljniju organizaciju, moraćemo da popravimo struku, mnogo toga moramo da uradimo, ali uložićemo u pre svega u infrastrukturu, koja je od presudnog značaja za budućnost", najavio je predsednik.

 

Reseni svi problemi... Idemo dalje!

Nije to sto je receno u sustini pogresno.  Medjutim, slicne izjave su davane od strane vodecih ljudi u zemlji u poslednjih nekoliko decenija, a rezultati su manje-vise isti.  Nesto je izgradjeno u infrastrukturi kao FSS centar u Pazovi, novi stadion u Gornjem Milanovcu; neke notorne oranice, kao na  stadionu Spartaka, su sada dobri tereni; Zvezdin glavni teren i pomocni tereni konacno lice na nesto.  Svi ti pomaci u pozitivnom smeru nisu doneli znacajne promene u nasem fudbalu, osim sto Zvezda poslednjih godina obitava na mapi evropskog klupskog fudbala i u toku jeseni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...