Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

brate, ne. veroatno su mu samo u ukrajini trazili da napise da se odrice naseg dryavljansta i onda taj papir pohranili u njegov predmet.U svakom slucaju, dislja bi mogao bez problema ponovo da dobije nas pasos

Link to comment

Vladimir Dišljenković, koji je nedavno rekao zbogom reprezentaciji Srbije, postao je Ukrajinac. Čuvar mreže Metalurga iz Donjecka i rođeni Beograđanin dobio je ukrajinsko državljanstvo, a da bi to učinio morao je da se odrekne srpskog, čime je sada više nego jasno da neće braniti za matičnu zemlju na SP u Južnoj Africi.dilema resenaSteta za Disljenkovica, jer je bolji golman od Stojkovica i svih potencijalnih i trenutnih kandidata za golmana reprezentacije.

Link to comment
brate, ne. veroatno su mu samo u ukrajini trazili da napise da se odrice naseg dryavljansta i onda taj papir pohranili u njegov predmet.U svakom slucaju, dislja bi mogao bez problema ponovo da dobije nas pasos
Nepotrebno potezanje Disljenkovica. Jasno je da nema namjeru da brani za Srbiju i tu se prica zavrsava.
Link to comment

Lice koje je otpušteno iz državljanstva Republike Srbije i steklo strano državljanstvo i lice kome je na zahtev roditelja prestalo državljanstvo Republike Srbije otpustom ili odricanjem može ponovo steći državljanstvo Republike Srbije ako podnese zahtev za ponovno sticanje državljanstva Republike Srbije, ako je navršilo 18 godina života i nije mu oduzeta poslovna sposobnost i ako podnese pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatra svojom državom.

Link to comment

Lane:

"Srbija pripada Srbima. Daleko od toga da sam nacionalista ili, ne daj bože, šovinista. Jednostavno, sportista sam i ne razmišljam tako, ali reprezentacija i grb koji nosimo treba da budu svetinja. Pa ako smo i poslednji na svetu sa tim što imamo, to je naše. I ne treba da se stidimo, ali Srbija je demokratska država i ako je mišljenje većine da Kleo treba reprezentaciji, nemam ništa protiv. Dobrodošao. I siguran sam da bi odlično bio prihvaćen".
Link to comment
Trčim kao nekad letim kao oraoČast je nositi dres sa državnim grbom, ali je izgleda došlo vreme za mlađe – kaže Saša Ilić posle javnih pohvala novog selektoraŠto je rekao trener, isto je ponovio i reprezentativac Radosav Petrović, a kad se na njihove reči nadovežu pohvale novog selektora Vladimira Petrovića, kako je „Orlovima potreban Saša Ilić iz najboljih dana”, onda je jasno zbog čega se današnji crno-beli kunu u legendarni broj 22.- Pročitao sam Pižonovu izjavu kako mu je potreban Saša Ilić iz najboljih dana, ali ne bih je tumačio najavom mog povratka u reprezentaciju, jer mi se čini da je selektor više mislio kako mu je takav profil fudbalera neophodan, nego što je baš mene imao na umu. Naravno da je čast nositi dres sa državnim grobom i sigurno bih se odazvao pozivu, ali to ne znači da se preko štampe namećem selektoru, nikad to nisam niti ću raditi. Uostalom, u ulozi kreatora imamo Ninkovića čije mi se partije sve više sviđaju, a izgleda da je došlo vreme da i mladi Ljajić i Sulejmani kroče na veliku scenu. Na selektoru je da odluči – kaže Saša Ilić, bez želje da se meša u aktivnosti naslednika Radomira Antića.
Kapiten kapitenski Edited by borris_
Link to comment
Lane:
"Srbija pripada gradjanima Srbije. Daleko od toga da sam nacionalista ili, ne daj bože, šovinista. Jednostavno, sportista sam i ne razmišljam tako, ali reprezentacija i grb koji nosimo treba da budu svetinja. Pa ako smo i poslednji na svetu sa tim što imamo, to je naše. I ne treba da se stidimo, ali Srbija je demokratska država i ako je mišljenje većine da Kleo treba reprezentaciji, nemam ništa protiv. Dobrodošao. I siguran sam da bi odlično bio prihvaćen".Ne znam choveka, ali pretpostavljam da je ovo blizhe istini (nadam se)... A o diskusiji, da li je Kleo "zreo" za repku, na nekom drugom mestu... Edited by Hobbit slayer
Link to comment

opet ovaj iz zurnala (pazite da ne pokvarite rucak):

Пише: Михајло Тодић Првенство света је идеално време за „скупљање кајмака“. Кад дође Мондијал, многи виде лепу прилику да зараде. Потребно је само бити на правом месту у правом тренутку и вешто преговарати.Данас је јасно да таквом друштву припадају поједини чланови врха Фан клуба „Орлови“. Обраћањем медијима они који се представљају као вође ове организације скинули су маске фудбалских ентузијаста и представили се као професионални навијачи који би да успоставе нови поредак на српској фудбалској сцени и да у њему пронађу своје место.Оно што је у почетку изгледало као искрена жеља да се на таласу добрих вибрација због успеха репрезентације стане на реп хулиганизму на српским стадионима постало је оружје у сукобу две стране у борби за руководећом позицијом у српској кући фудбала. На једној је актуелни председник Томислав Караџић, а на другој доскорашњи селектор Радомир Антић чија намера да пређе у председничку фотељу постаје све очигледнија.У тој борби вође Фан клуба „Орлова“ јасно су се определили на чијој су страни. Истовремено, занемарили су свако слово прогласа којим су окупили не-зна-се-тачно-колико-бројно чланство у акцијама спроведеним кроз градове Србије уочи Мондијала, а све под сунцобранима добро плаћајућих спонзора.Преко ноћи, култура навијања није више мото под којим су основали „фирму“, већ желе да буду креатори српске фудбалске сцене.Да се разумемо, није лоше заузети страну. Симпатије и антипатије су саставни део сваке личности.У случају Фан клуба „Орлови“, добре намере за побољшање стања у српском фудбалу чини се нису потпуно искрене. Рекло би се да је овде реч о делу чланства који је нашао начин да искористи успех ФСС пласманом репрезентације на Мондијал и све друго што га је пратило, а то су контакти са спонзорима и другим фирмама пословно блиским српској кући фудбала.Међу чланством ФКО и онима који то нису сигурно има оних који подржавају проглас и захтеве упућене врху државе. На то свако има право.Нико, међутим, нема право да се лажно представља. Фан клуб Орлови до сада се представљао као организација којој је брига била пристојно понашање на трибинама. Више то нису.Новом поставком се бар зна ко је ко. Сходно томе, зна се и коме какво место припада на српској фудбалској сцени.

a onda u blicu gospodin potpredsednik:

Potpredsednik FSS Dragan Đorđević smatra da su interesi bivšeg selektora Srbije Radomira Antića bili daleko viši od trenerskog mesta na klupi "orlova", prenosi "Sportski žurnal". Antić je rekao kako je hteo da ide u korak sa vremenom i da je želeo da promeni kadrove u Savezu, što nekima nije odgovaralo. "Ova izjava samo dokazuje da su Antićeve ambicije bile da bude predsednik FSS, a ne selektor. Sada je jasno kakav je čovek i sa kakvim je interesima krenuo. Nisu nam potrebna prepucavanja sada. Moramo da pružimo punu podršku Vladimiru Petroviću Pižonu, a ako je bude imao barem 30 odsto kao Antić, imaćemo i bolje rezultate. Potrebna nam je pozitivna atmosfera pred sledeće mečeve, a ne svakodnevna prepucavanja", rekao je Đorđević. Potpredsednik FSS nije previše pažnje posvetio Fan klubu "Orlovi" koji su izneli niz optužbi na rad Saveza.Đorđević tvrdi da se ne boji provere i da ne želi sukob sa navijačkom grupom. "Ne želim polemiku sa pomenutom navijačkom grupom, ali daj da vidimo ko su ti ljudi koji nas tek tako optužuju i njihov legimitet. Što se mene tiče nadležni organi mogu slobodno sve da istraže, ako dokažu moju krivicu odlazim iz fudbala. Navijači bi trebalo da pruže podršku reprezentaciji, a ne da se opredeljuju za ličnost. Oni su nam neophodni na tribinama, ali ne i da vode FSS, to nije njihov posao", rekao je Đorđević.

Link to comment
"Ne želim polemiku sa pomenutom navijačkom grupom, ali daj da vidimo ko su ti ljudi koji nas tek tako optužuju i njihov legimitet. Što se mene tiče nadležni organi mogu slobodno sve da istraže, ako dokažu moju krivicu odlazim iz fudbala. Navijači bi trebalo da pruže podršku reprezentaciji, a ne da se opredeljuju za ličnost. Oni su nam neophodni na tribinama, ali ne i da vode FSS, to nije njihov posao", rekao je Đorđević.
Zivo me kopka da li je stvarno ovo rekao, ili je samo novinar nepismen. :D
Link to comment
"Ne želim polemiku sa pomenutom navijačkom grupom, ali daj da vidimo ko su ti ljudi koji nas tek tako optužuju i njihov legimitet..." rekao je Đorđević.
Ako se misli na legitimitet, onda je ovo potpuno idiotska izjava. Udruženja građana po svojoj prirodi crpe legitimitet iz same činjenice da postoje i da su registrovani. Nikakav dodatni izvor legitimiteta nije potreban; bez obzira da li imaju samo deset registrovanih članova ili pak šest miliona članova. Oni među sobom biraju svoje predstavnike i određuju ciljeve udruženja - eto legitimiteta.Bagra iz FSS odmah postaje nervozna kada ih neko kritikuje.
Link to comment

Zamisli, navijaci ne smeju nista da kazu. A zbog koga se igra taj fudbal, zbog koga postoji reprezentacija? Da nije mozda zbog navijaca? Ali ne, FSS navijace gleda samo kao nekoga ko po automatizmu dolazi na stadion i placa ulaznicu...a i onako je to samo sporedni prihod, zna se zbog cega ovima u FSS postoji reprezentacija - da bi se drpale pare.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...