Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Stanković: „Hvala Antiću za sve“Deki004.jpgMolitva za Srbiju: Dejan StankovićKapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dejan Stanković zahvalio je bivšem selektoru Radomiru Antiću na svemu urađenom za vreme svog mandata.Stanković je ujedno Antićevo vođenje nacionalnog tima opisao kao najlepši deo svoje reprezentativne karijere. „Hvala Radomiru Antiću na svemu urađenom u prethodne dve godine. Mogao bih taj period da opišem i kao najlepši u dosadašnjoj reprezentativnoj karijeri“, rekao je Stanković.dejan_stankovic.jpgNajlepši deo reprezentativne karijere proveo je pod Antićem: Dejan Stanković„Antić je selektirao fenomenalnu grupu ljudi i igrača i izražavam zadovoljstvo što smo bili u prilici da zajedno radimo u nacionalnom timu. Ono što je postigao svakako se ne može zaboraviti. Imali smo mnogo lepih i uspešnih trenutaka, a kao kapiten mu se zahvaljujem na saradnji“, istakao je Stanković. Novi selektor postao je Vladimir Petrović, koji je Stankoviću bio trener u Crvenoj zvezdi. „Petrovića zaista veoma dobro poznajem. On mi je bio trener u mlađim kategorijama Zvezde i uveo me u prvi tim. Pred svima nama u reprezentaciji je doba velikih iskušenja. Cilj je jasan, plasman na Evropsko prvenstvo 2012. godine. Posle svega, ostaje nam da se odmah koncentrišemo na rad, igru i rezultate“, naglasio je kapiten reprezentacije Srbije.

Edited by Filipenko
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

radomir otvorio dušu...

Antić: Ljudi sa niskim moralom radili mi iza leđaDoskorašnji selektor srpske reprezentacije Radomir Antić rekao je danas da mirne glave odlazi sa te funkcije i ocenio da je sa tog mesta smenjen najviše zbog zalaganja za promene u radu Fudbalskog saveza Srbije.- Moja želja je od prvog dana bila da se izvrše promene u FSS i da se modernizuju kadrovi kako bi se unapredio srpski fudbal. Ovo je, očigledno, bio moj najveći greh jer njima odgovara status kvo - istakao je Antić u saopštenju dostavljenom agenciji Beta.- Meni i mojim saradnicima je rađeno iza leđa. Samo oni koji su se bavili takvim stvarima znaju zašto je to činjeno meni, stručnom stabu, ali praktično i svim igračima u reprezentaciji. Posebno mi je žao što srpski fudbal ostaje u rukama ljudi sa tako niskom sportskom etikom i moralom - dodao je Antić, koga je Izvršni odbor FSS smenio na jučerašnjoj sednici.Time je jednostrano okončan Antićev ugovor sa srpskom "kućom fudbala", koji je bio jedan od kamena spoticanja između selektora i čelnika srpskog fudbala. Ugovorom, koj je bio potpisan do 2012. godine, bilo je predviđeno da Antić prima neto mesecnu zaradu od 100.000 evra.Čelnici FSS tvrdili su da ih je Antić ucenjivao da potpišu takav sporazum posle plasmana na ovogodišnje Svetsko prvenstvo. Neuspešan nastup na Mundijalu, odnosno eliminacija u grupnoj fazi takmičenja, kao i kazna Svetske fudbalske federacije (FIFA) od četiri utakmice suspenzije za Antića zbog vređanja sudije u Južnoj Africi označili su početak trvenja sa rukovodstvom FSS.- Sve što se događalo u poslednja tri meseca povredilo me je kao čoveka, kao profesionalca, kao pedagoga, ali i kao roditelja. Priča oko mog kažnjavanja od četiri meča i navodnih problema koje bi to stvorilo je potpuno iscenirana i dobro smišljen alibi za ceo scenario kojeg je fudbalska Srbija valjda svesna poslednjih dana - ocenio je Antić.- Neke je mnogo više zanimao moj ugovor, od onoga šta smo konkretno radili i uradili na terenu. Ugovor sam potpisao na obostrano zadovoljstvo, do kraja EP 2012. na insistiranje FSS. Posebno ističem da sam sve pare u životu zaradio pošteno. Ništa i nikome nisam ukrao - naglasio je Antić.Sukob je, prema rečima Antića, kulminirao početkom septembra kada je od reprezentativaca zatraženo da se odreknu dela dogovorenih premija za plasman na Mundijal i to na dan utakmice sa Farskim Ostrvima, prve u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.Antić je, suprotno ranijim izjavama, priznao da nije zadovoljan rezultatom sa Svetskog prvenstva, ali je istakao da su "orlovi" pod njegovim vođstvom sa 37. pozicije na svetskoj rang list FIFA stigli do 15. mesta, da su igrači pristupom i ponašanjem afirmisali srpski fudbal, da je posle 48 godina na Mundijalu pobeđena Nemačka, kasniji osvajač bronzane medalje, te da je narodu vraćena vera u nacionalni tim, a ekipi ugled.- Dragi prijatelji, navijači reprezentacije Srbije, odlazim uspravno, sa pogledom koji ne pada na pod. Ponosan sam što smo narod vratili na stadione da gleda svoj tim. Ponosan sam što smo na mecevima reprezentacije pomirili partizanovce i zvezdaše. Srećan sam što smo u poslednje dve godine bili sportski ponos nacije - naveo je Antić, ali i dodao:- Naši fudbalski uspesi su samo za čelnike FSS bili neuspesi.Antić je istakao da upravi FSS, koju je optužio za iznošenje neistina, nije stalo do srpskog fudbala.- Potpuno je bilo jasno da familijarna atmosfera koja vlada u reprezentaciji prija navijačima, ali to nažalost nije bio slučaj sa mnogima u rukovodstvu FSS... Stvorili smo klimu koja je vratila potpuno poverenje navijača u kult nacionalnog tima. Ubeđen sam, koliko god paradoksalno zvučalo, da je upravo ovo smetalo pojedinim čelnicima FSS - naveo je Antić.- Moja ideja da se povuku neki novi, moderniji koraci bila je saplitana na svakom mestu i u svakoj prilici. Sva moja nastojanja da ljudi iz struke budu zastupljeni na svim našim okupljanjima i putovanjima, gde je bila ideja da uz ekipu uvek budu po dva različita domaća trenera, zamenjena su bez moje saglasnosti ljudima iz sudijske organizacije, dodao je.Antić je rekao i da ga je vest o smeni šokirala, ali nije zaboravio da zahvali sponzorima, navijačima, stručnom štabu, reprezentativcima i najbližim saradnicima u FSS.- Nažalost, i ceo moj stručni štab je bio žrtva pojedinih čelnika Saveza, jer su radili bez ugovora - naveo je Radomir Antić, koga je na mestu selektora Srbije nasledio Vladimir Petrović Pižon.
Link to comment

a sto da kaze vise od ovog sto je rekao. Svima je jasno da su stetocine i samo takva govna. A za izvlacenje nekih konkretnih pinkaterija ide na njihov nivo i sem toga to nece nista pomoci.Ma moze Antic reci i dokazati da je Tole i FSS filijala al-qaide za ovaj dio evrope, sve dok politicke strukture i oni koji su ga doveli do funkcije ne donesu odluku, tole i drugari ce i dalje jahati na drzavnim jaslama...

Link to comment
Da nije malo neposteno ocekivati od Antica da se sam bori sa tim olosem?
+1Ма лако је туђим полним органом глогиње млатити, бити јуначина која се крије иза екрана компјутера. Миљану II и Декију хвала за ово што су рекли. Онај Посрбицин пост и Димитријево терцирање, сам архивирао за дане будуће.Антологијски. Filipenko, свака част за дијагнозу проблема. Видиш како можеш када хоћеш.
Link to comment

Odakle ikome da se on bori protiv ološa? On se borio za sebe i svoja primanja. Koliko vidim, čak je i njegov ceo stručni štab radio na reč, bez ugovora, što dovoljno govori koliko mu je stalo do interesa ostalih. Ne kažem da je smrad zbog toga i da svi imaju moralno obavezu da se staraju o opštem™, samo primećujem.

Link to comment
Da nije malo neposteno ocekivati od Antica da se sam bori sa tim olosem?
Jeste ali ne znam ko još misli da je on tamo bio u nekakvoj viteškoj misiji borbe protiv ološa. To što tupi o novim idejama koje nisu prošle i svežim mislima koje su bile sabotirane, najobičnije je foliranje. Čim mu je najjači argument to što smo skočili sa 37. na 15. mesto, jasno ti je koliko je sati. Poduvanili smo na SP i to nije nikakva sramota, u pitanju je specifično takmičenje gde često odlučuju bizarni detalji poput Kuzmanovićeve ili Kejhilove ruke. Jbg, desilo se, biće bolje. Dominirali smo u kvalifikacijama i to je veoma bitna stvar. Međutim, njemu kao neopevanom egoisti i narcisu to nije dovoljno da izađe pred javnost pa se gađa tabelama, pobedama posle 48 godina, promenama koje je hteo da sprovede... Od kada je posao selektora da sprovodi promene u savezu? Selektor je valjda tu da vodi nacionalni tim, po mogućnosti na kakvoj-takvoj zajedničkoj liniji sa savezom, ne može svako da vuče na svoju stranu. A on, slikar naivac, nije znao sa kim se hvata u kolo. Nije znao ko je Tole Karadžić i kakvu mafiju ima iza sebe, nego je bio u misiji promena koje nisu prihvaćene. Sve što treba da uradi je da izađe i kaže: "Ok, nismo uspeli na SP ali generalno smo dobri i uradio sam dobar posao; mafija me sada sklanja jer neću da radim za kikiriki a vi gledajte kako će momci igrati pod mafijaškim poslušnicima". Naravno mnogo je bolje glumiti patriotu i sabotiranog donosioca promena. Edited by beowl
Link to comment
Писмена форма није обавезна, мада није искључено да је уговор садржао клаузулу о томе да било која промена мора бити у писаном облику.
Ja ne znam da li sam u zivotu video ugovor koji ne sadrzi takvu odredbu.E sad, clan 69. stav 2. ZOO glasi: "Ugovor za cije je zakljucenje ugovorena posebna forma moze biti raskinut, dopunjen ili na drugi nacin izmenjen i neformalnim sporazumom." Tako da je pitanje da li takva klauzula uopste proizvodi pravno dejstvo :unsure:Mada je sve to ionako nebitno, svima je jasno da je suspenzija samo zgodan izgovor zadriglom mafijasu da se resi Radomira. Da nema nje, izmislio bi nesto drugo.
Link to comment
Ja ne znam da li sam u zivotu video ugovor koji ne sadrzi takvu odredbu.E sad, clan 69. stav 2. ZOO glasi: "Ugovor za cije je zakljucenje ugovorena posebna forma moze biti raskinut, dopunjen ili na drugi nacin izmenjen i neformalnim sporazumom." Tako da je pitanje da li takva klauzula uopste proizvodi pravno dejstvo :unsure:Mada je sve to ionako nebitno, svima je jasno da je suspenzija samo zgodan izgovor zadriglom mafijasu da se resi Radomira™. Da nema nje, izmislio bi nesto drugo.
Problem se valja u dve ravni: Mozda, samo mozda, Toletova fora moze da prodje pred Reformisanim™ srBskim prevosudjem. Jer je to pravosudje kao iz pesme Branka kockice:

"U svetu postoji jedno carstvo, U njemu caruje drugarstvo. U njemu je sve lepo u njemu je sve nezno, U njemu se sve raduje! Tamo su kuce od cokolade, Prozori su od marmelade Tamo svako radi ono sta hoce Tamo raste svako voce. "

Ali zaboravljate da FIFA i UEFA ne tolerisu bas previse to obracanje redovnim sudovima, pre nego sto njihovi organi ne rese pitanje. Ipak, nije iskjuceno da Don Misel i Don Sep ipak puste Radomira i Antica niz vodu. Jer su duzni Toletu.

Zastitio ih je javno od zlog Save majmuna™, koji je 1 hooligan i nevaspitani bandit. Zamisli molim te, on da kaze da je ono bio penal i da su UEFA i FIFA mafijaske organizacije. Ima bre taj Savo da plati kaznu!

A koga ne mrzi evo LINKStrane od 44 do 47, Articles od 62 do 66. Evo kratkiih izvoda:

FIFA recognises the independent Court of Arbitration for Sport (CAS) withheadquarters in Lausanne (Switzerland) to resolve disputes between FIFA,Members, Confederations, Leagues, clubs, Players, Officials and licensed matchagents and players’ agents.2. The provisions of the CAS Code of Sports-Related Arbitration shall apply tothe proceedings. CAS shall primarily apply the various regulations of FIFA and,additionally, Swiss law....Recourse to ordinary courts of law is prohibited unless specifi cally providedfor in the FIFA regulations.3. The Associations shall insert a clause in their statutes or regulations,stipulating that it is prohibited to take disputes in the Association or disputesaffecting Leagues, members of Leagues, clubs, members of clubs, Players,Officials and other Association Offi cials to ordinary courts of law, unless theFIFA regulations or binding legal provisions specifi cally provide for or stipulaterecourse to ordinary courts of law.

ZAKLJUCAK: nema domaceg Reformisanog pravosudja, a da Don Sep ne prekrsi sopstveni statut, a Don Tole isto takodje. A Antic i Radomir na arbitrazi u CAS dobijaju potpuno sigurno. Prema tome spremite novcanike, jer sam potpuno siguran da ce gospodja ministarka Snezana da resi da pomogne FSS. Ona je ipak expert za sport, ima osecaj za filing za takve stvari.

Edited by minka
Link to comment
Poljuljani brod preuzeo je kapetan V. P.Vladimir Petrović Pižon promovisan je u novog selektora fudbalske reprezentacije Srbije.Posle dve godine i 23 dana, sa oficijelne trenerke selektora Srbije R. A. prešiveno je sa - V. P.U 13 časova, 17. septembra 2010. godine, u beogradskom Hotelu "Hajat", zvanično je predstavljen novi vođa srpskog nacionalnog tima, ujedno i 50. selektor nacionalnog tima od Kraljevine Jugoslavije, pa do danas. Ime mu je Vladimir Petrović Pižon, a portparol FS Srbije najavio ga je rečima:"Igračina. Veličina. Ljudina. Majstor svetskog formata. Unikat".Potom je o Petroviću i ne samo njemu, govorio i prvi čovek srpskog fudbala Tomislav Karadžić, koji nijednog trenutka nije nametnuo novom selektoru teg oko vrata u vidu obaveznog plasmana na EURO 2012 (A imperativ je bio i Radomiru i Antiću), već je, kako je Karadžić u više navrata nazvao novog selektora, "Vladu" označio kao čoveka čiji će primaran zadatak biti da popravi poljuljanu atmosferu oko reprezentacije.Jednom, kratko, Karadžić se osvrnuo i na saopštenje smenjenog selektora Radomira Antića, a potom svima u FSS poručio da se sa time završi i da se gleda samo unapred.A, Petrović? On se zahvalio Karadžiću što ga ne pritiska imperativom u vidu plasmana na EP u Poljskoj i Ukrajini, ali je poručio:"Ja sam sportista i kao takav želim da pobedim u svakoj utakmici. Ako pobedimo u svakoj utakmici, idemo na EURO. Ne kažem da će tako i biti, ali ćemo gledati da počnemo da pobeđujemo odmah", rekao je Petrović i ujedno odbio tezu da bi činjenica da preuzima nacionalni tim u trenutku kada su kvalifikacije već počele i kada je već napravljen prvi kiks, mogla da mu posluži da krene u podmlađivanje ekipe i uvođenje "svežih" imena.Petrović je u više navrata poručio da neće praviti velike promene u odnosu na period u kojem je ekipu vodio Antić, kojeg je apostrofirao kao svog velikog prijatelja, kojeg će svakako pozvati telefonom, ukoliko ostane u Madridu. (Prijatelj, a izjavljivao po novinama prije sedam dana kako preuzima reprezentaciju)"Svejedno je da li ovu ekipu vodi Petrović ili Antić" :Hail: :Hail: , u jednom trenutku je prokomentarisao novi selektor Srbije, koji je rođen 1. jula 1955. godine u Beogradu.Uskoro opširnije...(N. Janković - MONDO, foto: MN Press)
Edited by rugievithus
Link to comment
Petrović o Antiću, Kleu, Lomiću i menadžerimaVladimir Petrović je i zvanično promovisan u novog selektora Srbije. Pižon je rekao da mu se posle 38 godina u fudbalu ukazala čast i da mu se ostvarila velika želja kao i da želi da reprezentaciji nakon dva plasmana na Svetsko prvenstvo donese i učešće na Evropskom šampionatu.- Ovo je moje najveće priznanje. Uplašio se nisam, jer da je tako ne bih ni dolazio, a stanje u grupi nije alarmantno. Poštujem Antića, trenirao je Real, Barsu, Atletiko, veliki smo prijatelji, još se nisam čuo sa njim kako bih imao dodatni uvid u ekipu, ali igrače sve veoma dobro poznajem - poručio je Petrović.Pižon je rekao da nema mnogo vremena da menja bilo šta u ekipi.- Gro igrača će ostati, potrebno je samo popraviti atmosferu. Lepo je od predsednika što ne želi da mi stvori pritisak odlaska na EP <_< , međutim, ja ne volim da gubim i pokušaću da ostvarim što bolje rezultate.Petrović se dotakao teme o brojnim menadžerima koji su dok je trenirao Zvezdu hteli da mu se mešaju u posao.- Nikada nisam imao problem sa menadžerom :lol: , mada ako je igrač dobar onda će to doći spontano. Trenerski posao je svuda isti, priznajem da nisam imao veliku karijeru, bio sam šampion u Belorusiji i Kini :wub: i drugi na Evropskom prvenstvu za mlade u Nemačkoj, ali iza mene je 38 godina u fudbalu i smatram da mogu da ispunim zadatak.Novi selektor Srbije govorio je i o budućim koracima.- Sutra putujem u Moskvu da vidim Lomića :isuse: , pošto nam je potreban levi bek :huh: (a lukovic?). Takođe i desni bek poželjan zbog Žigića :lol:, krila su nam dobra samo nam trebaju bekovi. Što se tiče stručnog štaba, nije žurba odlučiću. Trenera Jankovića jer sam ga trenirao i cenim ono što je napravio. Kleo je valjda dobio srpski pasoš, ali ne znam sada ništa još je rano govoriti o tome. Drago mi je zbog Stojkovića, golmani su nam uvek bili problem, a on je pokazao da se nalazi u dobroj formi i biće na spisku - zaključio je Petrović.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...