Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

"Imamo ugovor po kome selektor mora da bude na klupi. Njega nema na klupi. Prema tome, odgovornost je naša i za tu eventualnu mogućnost. A mi u nju ne verujemo. Danonoćno smo radili na tome, ceo taj put je pređen sa predlozima advokatske kancelarije. Mislim da ćemo se novim selektorom morati da menjamo suštinu stvari u fudbalu", rekao je predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić, koji je na pitanje zašto Antić nije smenjen uoči kvalifikacija za Evropsko prvenstvo već tek kada su odigrane dve utakmice kratko odgovorio rečima "Ne može da svane pre zore".
Imaju :)
Yebote, uz sve i svasta ti si i strucnjak za pravo, a i mora da si vidio ugovor? Sto jel pise u ugovoru da Radomir a i Antic mora da fizicki sjedi na klupi? Ili kaze da ce Radomir voditi reprezentaciju? Meni se cini da je ovo drugo u pitanju a slobodna interpretacija ovih bilmeza je da vodjenje reprenzetacije poradzumjeva sjedenje na klupi, sa druge strane Radomir a bogami i Antic moze dokazati da je vodio reprezentaciju (preko produzene ruke a i osobno birajuci igrace i taktiku) sto je i Tole potvrdio u medijima prije par nedelja. Ako zeli, radomir a bogami i Antic moze izganjati svaki Euro koji su mu duzni Edited by MangupIzCivilstva
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Биће весело кад стигне рачун за наплату ове Толетове вратоломије. Има Антић да одере ФСЈ ко јаре, Пижона ће плаћати свињским полуткама и џаковима шећера. Једино што је у свему добро је што ће Лекић да дочека своју минутажу. :)

Link to comment

Cisto sa stanovista obligacionog prava, nisam bas siguran da se suspenzija u trajanju od 4 meca ne moze smatrati bitno promenjenim okolnostima koje jesu osnov za raskid ugovora. Naravno, ovde je to samo zgodan izgovor koji Tole koristi da sprovede ono sto je naumio, sto bi ucinio u svakom slucaju.

Link to comment
Cisto sa stanovista obligacionog prava, nisam bas siguran da se suspenzija u trajanju od 4 meca ne moze smatrati bitno promenjenim okolnostima koje jesu osnov za raskid ugovora. Naravno, ovde je to samo zgodan izgovor koji Tole koristi da sprovede ono sto je naumio, sto bi ucinio u svakom slucaju.
Cuj decki nisu li suspenzije sastavni deo igre? :unsure: Ako zelis nekog da otpustis zbog neceg sto je sastavni deo igre (teske povrede, nedisciplina itd..) onda valjda moras da to specificiras u ugovoru.Filipenko i mi se znamo igrat prava!
Link to comment

Jesu sastavni deo igre, ali je cinjenica da je zbog suspenzije Antic onemogucen da izvrsi znacajan deo svojih ugovornih obaveza, zbog cega se svrha celog ugovora dovodi u pitanje. Sta da je kaznjen sa 10 utakmica? Ili zabranom rada u fudbalu na 2 godine? I to je sastavni deo igre. Da li bi i onda imao pravo da trazi punu ugovorenu naknadu za pracenje kvalifikacija pokraj TV-a?

Link to comment
Cuj decki nisu li suspenzije sastavni deo igre? :unsure: Ako zelis nekog da otpustis zbog neceg sto je sastavni deo igre (teske povrede, nedisciplina itd..) onda valjda moras da to specificiras u ugovoru.Filipenko i mi se znamo igrat prava!
ne znam bas da li se suspenzija moze svesti na normalne okolnosti. bogami, u nba ako je igrac suspendovan ne dobija pare za period za koji ne igra. povrede su sasvim nesto drugo. ipak, ta cinjenice ne menja na stvari da je u ovom konkretnu slucaju na delu jedna nevidjena svinjarija.
Link to comment
ne znam bas da li se suspenzija moze svesti na normalne okolnosti. bogami, u nba ako je igrac suspendovan ne dobija pare za period za koji ne igra. povrede su sasvim nesto drugo. ipak, ta cinjenice ne menja na stvari da je u ovom konkretnu slucaju na delu jedna nevidjena svinjarija.
Ne prima platu, ali ne mozes raskinuti ugovor sa njim. Ko je kriv Toletu sto se nije setio da stavi tu savku. Al kao sto rece neko, sta se mi radujemo, ionako ce poreski obaveznici sve to platiti preko nase ministake za decu.
Link to comment

Pravni osnov ima samo u Srbiji, jer tu ima dovoljno mafijaskih veza da izboksuje tumacenje ugovora koje njemu odgovara. Evo i onaj lik dobi pare od Studja B jer su ga pitali sta se desilo prilikom lancanog sudara a on bio pijan ko letva, pa mu posle zato uzeli dozvolu... Na Toletovu zalost, sumnjam da ce Antic da se zajebava sa nasim sudstvom i verujem da ce odma da udari na medjuanrodne institucija, a pre svega na Toletovog "prijatelje" Platinija i Blatera koji ce prijateljski da ga suspenduju ako bude pokusao da vrda... A i menadjer mu je Misko, a ja ne videh jos onga ko je njega zajebao :lol: O postavljanju Pizona mi je mucno i da razmisljam, a kamoli da komentarisem...

Edited by adasevic
Link to comment
Jesu sastavni deo igre, ali je cinjenica da je zbog suspenzije Antic onemogucen da izvrsi znacajan deo svojih ugovornih obaveza, zbog cega se svrha celog ugovora dovodi u pitanje. Sta da je kaznjen sa 10 utakmica? Ili zabranom rada u fudbalu na 2 godine? I to je sastavni deo igre. Da li bi i onda imao pravo da trazi punu ugovorenu naknadu za pracenje kvalifikacija pokraj TV-a?
Nisu valjda utakmice jedina selektorova ugovorna obaveza, pa da izostanak sa nekoliko bude osnov za jednostrani raskid ugovora. Njemu je zabranjeno samo da sedi na klupi za vreme utakmice, a ne da radi u fudbalu.Ali lako je Toletu da se sa tudjim parama kocka i rizikuje placanje naknade stete Anticu.
Link to comment

Ocito je Tole hteo da nam kaze kako je kljucni doprinos svakog trenera kada trticnim delom greje parce klupe na kojoj sedi. Ovako igraci nisu osetili vibracije koje dolaze od uzvisenog kontakta stolice i dupeta...

Link to comment
Nikada neće biti zaboravljeno ono što je Antić uradio, što je narodu vratio veru u srpski fudbal. Ali, mišljenje struke je preovladalo, a naš Stručni odbor na čelu sa Slobodanom Santračem ocenio je da ekipa nije dobro vođenja posle kvalifikacija za Mundijal i da je Antić odličan selektor, ali na kratke staze", kazao je Karadžić.
:lol::lol::lol:
Link to comment
Nikada neće biti zaboravljeno ono što je Antić uradio, što je narodu vratio veru u srpski fudbal. Ali, mišljenje struke je preovladalo, a naš Stručni odbor na čelu sa Slobodanom Santračem ocenio je da ekipa nije dobro vođenja posle kvalifikacija za Mundijal i da je Antić odličan selektor, ali na kratke staze", kazao je Karadžić.
Pa da li su ovi normalni? :lol:Ovi su ovo pustili u štampu? Stručnjaci? Santrač i kompanija? Jebote, pa oni sami sebi kopaju grob.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...