Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Modric je najbolji ikad sa ovih prostora i nema tu sta da se prica. Jbt coveku dosadilo da osvaja LS koliko puta ju je osvojio, zamalo nije odveo Hrvatsku do boginje i mi pricamo da nije najbolji. Covek je kljuc toga sto je ova hrvatska ekipa prva u istoriji fudbala na ovim prostorima koja ima veci posed i napada i one najjace ekipe. Do sada su sve ekipe u tim velikim utakmicama protiv najjacih rivala predavale teren i igrale na kontru. 

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

+1

ok posed su imale i neke ranije sfrj ekipe, ali da napadnu te najjace i ako vode, to mi se cini prvi put vidim

pored trofeja (u kojima je imao jako bitnu ulogu, dakle ne samo puko sabiranje) ono sto ga takodje izdvaja u odnosu na neke ranije neupitno velike fudblere sa ovih prostora je mogucnost prilagodjavanja

covek je u stanju da igra na vise pozicija i u oba smera podjednako dobro

Link to comment
47 minutes ago, *edited by mod said:

Mozda se ne bi slozio ni Dado Prso, Eduardo ili Joe Simunic. Ali je i dalje najbolji ikad u Hrvatskoj a da je nas igrac ostvario sto i on svi bi se slozili da je najbolji ikad sa ovih prostora. Ovako ce da se tera mak na konac i prica kako je odlican igrac. Cekam da prodje jos par stranica pa ce biti i sasvim solidan.

 

Pa forumski savet je davno rekao svoju, Modrić je nivo Vlade Jugovića.

Link to comment
1 hour ago, samo_opusteno said:

Modric je najbolji ikad sa ovih prostora i nema tu sta da se prica. Jbt coveku dosadilo da osvaja LS koliko puta ju je osvojio, zamalo nije odveo Hrvatsku do boginje i mi pricamo da nije najbolji. Covek je kljuc toga sto je ova hrvatska ekipa prva u istoriji fudbala na ovim prostorima koja ima veci posed i napada i one najjace ekipe. Do sada su sve ekipe u tim velikim utakmicama protiv najjacih rivala predavale teren i igrale na kontru. 

 

+1

Oni su u finalu svetskog prvenstva protiv 1 francuske u prvom poluvremenu imali posed 61-39, ne znam kako je ostalo do kraja, ali verovatno ne mnogo drugacije. S druge strane švajcarci su protiv nas imali isti takav posed. Čisto da se vidi razlika između dve ekipe, a ključni čovek za tu razliku je luka modrić

Link to comment

Modric osvojio 4 Lige sampiona, "preslo mu u dosadu".

 

Modric osvojio ili Real osvojio? Jel Modric sam osvojio ili je mozda imao i Navasa, Varana, Marsela, Benzemu, Bejla, Krosa, Ramosa, Karvahala, Kristijana, Iska, ranije Xabija i Di Mariju?

 

Nepodnosljiv senzacionalizam, nepodnosljiv.

Edited by Meazza
Link to comment

Isto vazi i za bilo kog drugog igraca koji udje u fokus zbog nekog uspeha every so often. Bukvalno isto citamo svake godine i maltene svakog meseca u fudbalskom kalendaru. Valjda ljudi imaju potrebu da sve sto se skoro desilo bude najsenzacionalnije, nije dovoljno da svako ko pokaze nesto veoma dobro bude odlican, mora da bude i najbolji ikad. Za svakog, bukvalno svakog od pomenutih igraca Reala sam citao isto ovakve hvalospeve negde. 

Link to comment

Hrvatska nije prolazila dalje zbog poseda vec zbog organizovane odbrane i napada preko krila. Luka Modric je imao samo jednu asistenciju na celom prvenstvu, i to iz kornera, nijednu iz igre. Nije dao nijedan odlucujuci gol ni u grupnoj fazi (oba puta su Hrvati vec vodili), i nije dao nijedan gol u nokaut fazi.

 

Luka Modric je igrao ODLICNO ono sto je njegov zadatak kao osmice: u odbrani je pokrivao, u napadu je kreirao i mnoge sanse koje je stvorio saigracima oni su upropastili. Ali reci da ih je on ODVEO u finale je preterivanje. Izvinite, ali i neki drugi igraci su nista manje zasluzni za ovaj uspeh. Sto se tice tog nekog poseda, ima tu i taj neki Rakitic, na primer, i tako dalje.

Edited by Meazza
Link to comment
3 hours ago, Nikodije said:

+1
 

Oni su u finalu svetskog prvenstva protiv 1 francuske u prvom poluvremenu imali posed 61-39, ne znam kako je ostalo do kraja, ali verovatno ne mnogo drugacije. S druge strane švajcarci su protiv nas imali isti takav posed. Čisto da se vidi razlika između dve ekipe, a ključni čovek za tu razliku je luka modrić


Imali su posed lopte ali ne i prostora. Francuzi su ih iskusno taktički odradili, kao i Belgose, odsekli Luku i prepustili im posed . Pobeda efikasnosti i smrt poseda je ovo prvenstvo.

 

Objasnio ovaj Mitso.


 

 

Edited by miki.bg
Link to comment

Meni su ove prve tri ekipe sa prvenstva igrale najbolji fudbal, tj. fudbal u kome sam uživao, Belgijanci ponajviše, Hrvati su me više oduševili time kako su izvlačili maksimum u situaciji gdje im je preko pola rostera prilično limitirano, ali su to odlično kompenzovali. Ne znam da li me je neko još oduševio, Švabe nisu loše igrale do pred golom protivnika, gdje su bili teška jalovina, ali imali su periode strašne igre. I Urugvaj je bio do jaja dok je igrao Kavani, ako ćemo po vrijednosti za ekipu, definicija MVP-a. 

Francuzi su odigrali doktorski, kako treba, koliko treba, najgore su izgledali u prvom poluvremenu protiv Hrvata, ali su se stabilizovali, djelovali su fizički najmoćnije i najbolje su se prilagođavali na cijelom prvenstvu (jedno komplementarno drugom).

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

otkad je veci posed lopte dokaz nadmoci?

francuzi su, ala mrzim tu floskulu, igrali kolko treba.

Od Pepove ere u Barsi i španskih i nemačkih titula 2008-2014? To preklapanje,  kao i nova engleska oduševljenost posedom čim je Pep došao u zemlju,  nema šanse da je slučajnost. Ima Jorge Valdano dobar tekst u Gardijanu -
https://www.theguardian.com/football/2018/jul/16/russia-2018-claustrophobic-football-crowded-tiki-taka-world-cup

 

 

Hrvati su izgubili finale delom na bazi kurca, delom na nemanje boljeg trenera i igrača odbrane da parira ovako raznovrsnoj Francuskoj. Izvukli su max što kaže JM, zaslužuju masovan rispekt kako god.

Edited by miki.bg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...