Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

15 hours ago, *edited by mod said:

Evo jednom i ja da se javim iz salate™

 

Ukratko nakon priprema i atmosfere u reprezentaciji ovo dvadest i neko mesto se zapravo moze zvati neocekivanim i nicim izazvanim uspehom.

 

1) Ivanovicu je traka oduzeta jer su ocekivali da ce da ispizdi, otera sve u kurac i tako ostavi jedan rekord netaknut. Umesto toga je  ostao u repki navodno najvise jer je svojoj deci obecao da ce igrati na SP a realno malo i iz inata, Nakon sto su mu oduzeli traku manje vise je prestao da komunicira sa skoro svima.

 

2) Splavarov je inace (bio) dobar sa Ivanovicem a na famoznom sastanku kada su se igraci samoorganizovali pogledali u oci™ mu je Ivanovic zamerio sto je sve znao i ipak pristao da uzme traku, na sta je Kolarov rekao da je morao jer su mu rekli da ako to ne uradi nece ici na SP

 

3) Sto se selektora tice sve je bilo spremno za Piksija ali se njemu nije dalo da se cima kada se podigla prasina u medijima oko otpustanja Muslina, plus su uleteli i Kinezi sa povisicom. Nakon njega su nudili mesto prvo Veljku Paunovicu a pre Krstaje cak i Tumbi. Obojica ih ladno oduvala, Tumba navodno sa recenicom "Dali ste coveku zadatak da vas odvede na Svetsko Prvenstvo i onda ga otpustili, ja sad da preuzmem sta treba da uradim, da ga osvojim? A i ne znam sta bih rekao igracima i kako bi ih pogledao u oci."

 

4) Ni Krstaja ni Rastavac nisu obezbedili nikakve snimke ili pojedinacne analize igraca za meceve u grupi iako je dosta igraca to trazilo i odgovor bio "Bice, evo samo sto nije." Odbranu prilikom prekida uopste nismo vezbali vec je taktika bila svako cuva svog coveka, a kada protivnicki igrac ne ide na skok e onda jbg snadji se radi sta hoces.

 

TuNba gospodin :fantom:

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

4 minutes ago, gone fishing said:

+100

izgleda da naši treneri u mlađim selekcijama igraju na sigurno i guraju klince koji su za glavu viši u odnosu na protivnike, to što su sa tehnikom na vi ne znači da neće proći kao zadnji bezvezni ili štoperi, a 80% ekipa čak i u najjačim ligama pravi tim sa idejom da neutrališe napadački potencijal top timova iz svojih liga

 

Ovo je vazan pasus koji dosta toga objasnjava, ne samo vezano za nasu repku.

Link to comment
2 hours ago, MiddleClass said:

 

Ma kakve odrijesene ruke? Smjenili bi ga ko Muslina ako ne bi na SP/EP poveo koga mu oni kazu. Ako Paunovic dodje znaci da je ili teski glupan ili olos ko i oni.

 

Sto se tice Baneta, logicnija mi je ona prica da se zamjerio Kokezi.  Jebe se ljudima za rekord po broju odigranih utakmica. To je potureno da bi se prica odvukla u drugom pravcu.

ja sam rekao da verovatno ne bi dosao cak ni da mu daju odresene ruke. nigde nisam rekao da ce mu to ponuditi :D

 

sto se Baneta tice, obe price su mi potpuno neverovatne. ali pricamo o FSS i Srbiji. da zivim na Marsu, pa da mi pocnu strikati sta Vucic radi i koliko glasova sklanja, ja bih mislio da me ljudi zajebavaju, a danasnji FSS jeste Vucic i njegove podguzne, tako da mi neverovatno ne postoji.

 

na kraju dana, mi moramo naci selektora. Krstajic nije resenje, i to zna i Vucic(Kokeza), jer sa njim necemo doci ni do prvenstva, a tu su pare, i za to ce da upru... znaci smislice nesto da dovedu Pauna(u USA => not gonna happen), Jokana(u Engleskoj => not gonna happen) ili Piksija(u Kini => not gonna happen). eventualno Milojevica. ako im i to ne prodje, onda su vise manje opcije Tumba(covek je selektor Crne Gore, znaci i to je nerealno) ili Djukic(opekao se jednom, valjda mu je dosta) i to je to. mi osim navedenih nemamo vise cak ni poluprofesionalnog trenera. ne znam... mozda Rajevca privole

Link to comment
53 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

 

Sve ovo stoji, i za savez i trenera i sve. ali treba biti i realan. Mi x kusur godina nemamo velike igrace, one koji donose prevagu i odlucuju utakmice svojim igrama u najvecim klubovima i ligama. Manje vise po sabloni pravimo alibi igrace i specijalce (defanzivni vezni, obrambeni...) koji igraju u velikim klubovima, vazni su srafovi ali nisu nosioci igre u istima. Svi gledaju na Hrvatsku i govore kako hrvati mogu a mi ne, ali da hrvatima oduzmes Modrica i Manzukica, bili bi ista hrkljus ekipa kao i mi. To je jedina razlika izmedju njih i nas.

 

Jeste da je Krstajic buzdovan, ali relno mi nemamo sa cime da napadamo veci plasmano od manje vise ovog koji smo ostvarili. Mozda smo mogli u 16 ali to je otprilike trenutni plafon ove ekipe.


Ono sto je najvaznije u ovom trenu kratkorocno je kontinuet sto se tice plasmana na velika takmicenja i poboljsanje plasmana na FIFA ranking listi, a dugorocno, odgoj i rad sa djecom, usadivanje samouverenosti u njih i rad da stvorimo veznjake i napadace koji ce biti prevaga a ne alibi igraci.  

 

Ne govorim ja o Hrvatima vec o reprezentacijama poput Meksika, Svajcarske, tako tih ekipa koje prave rezultate iznad nominalnog kvaliteta igraca zato sto imaju dobru organizaciju igre i sinergiju u timu. Mi ne mozemo da sastavimo reprezentaciju od vrhunskih igraca ali itekako mozemo da sklopimo sasvim dobar tim koji bi igrao veoma ozbiljan fudbal.

Link to comment

Neznam koliko ozbiljni fudbal mozemo zaigrati. Nemamo igraca koji moze prevesti loptu, i imamo svega par koji mogu poslati krsten centarsut ili izgraditi sami sebi poziciju. Ako gledas nasu igru, obrambeni igraci nemaju kome poslati loptu, vezni se sakrivaju, i uglavnom lopta ide golmanu ili jedan od obrambeni ide na bunarenje prema Mitru. Selektori se mjenjaju ali mi ugralvnom igramo neku obranu, destrukciju i bunarenje.

 

Nevidim tu nade da mozemo postati savsim dobar team koji igra ozbiljan fudbal, ali mislim da mozemo biti solidan ttim koji se bar moze plasirati na buduca velika takmicenja. Za vise od toga trebamo igraca u vezi i napadu koji su i nosioci igre u svojim klubovima.

Link to comment
18 hours ago, *edited by mod said:

Evo jednom i ja da se javim iz salate™

 

Ukratko nakon priprema i atmosfere u reprezentaciji ovo dvadest i neko mesto se zapravo moze zvati neocekivanim i nicim izazvanim uspehom.

 

1) Ivanovicu je traka oduzeta jer su ocekivali da ce da ispizdi, otera sve u kurac i tako ostavi jedan rekord netaknut. Umesto toga je  ostao u repki navodno najvise jer je svojoj deci obecao da ce igrati na SP a realno malo i iz inata, Nakon sto su mu oduzeli traku manje vise je prestao da komunicira sa skoro svima.

 

2) Splavarov je inace (bio) dobar sa Ivanovicem a na famoznom sastanku kada su se igraci samoorganizovali pogledali u oci™ mu je Ivanovic zamerio sto je sve znao i ipak pristao da uzme traku, na sta je Kolarov rekao da je morao jer su mu rekli da ako to ne uradi nece ici na SP

 

3) Sto se selektora tice sve je bilo spremno za Piksija ali se njemu nije dalo da se cima kada se podigla prasina u medijima oko otpustanja Muslina, plus su uleteli i Kinezi sa povisicom. Nakon njega su nudili mesto prvo Veljku Paunovicu a pre Krstaje cak i Tumbi. Obojica ih ladno oduvala, Tumba navodno sa recenicom "Dali ste coveku zadatak da vas odvede na Svetsko Prvenstvo i onda ga otpustili, ja sad da preuzmem sta treba da uradim, da ga osvojim? A i ne znam sta bih rekao igracima i kako bi ih pogledao u oci."

 

4) Ni Krstaja ni Rastavac nisu obezbedili nikakve snimke ili pojedinacne analize igraca za meceve u grupi iako je dosta igraca to trazilo i odgovor bio "Bice, evo samo sto nije." Odbranu prilikom prekida uopste nismo vezbali vec je taktika bila svako cuva svog coveka, a kada protivnicki igrac ne ide na skok e onda jbg snadji se radi sta hoces.

Ово под 1 ми је потпуно сулудо, сад као Ивановић не може да буде рекордер јер је из ОФК-а? 

4. је најстрашније. Тај ниво аматеризма, ако је тачно ово што пишешсе не виђа ни на нижелигашким утакмицама озбиљнијих лига. Мисл смо онда постигли успех раван освајању СП-а. 

Link to comment
2 hours ago, MangupIzCivilstva said:

Neznam koliko ozbiljni fudbal mozemo zaigrati. Nemamo igraca koji moze prevesti loptu, i imamo svega par koji mogu poslati krsten centarsut ili izgraditi sami sebi poziciju. Ako gledas nasu igru, obrambeni igraci nemaju kome poslati loptu, vezni se sakrivaju, i uglavnom lopta ide golmanu ili jedan od obrambeni ide na bunarenje prema Mitru. Selektori se mjenjaju ali mi ugralvnom igramo neku obranu, destrukciju i bunarenje.

 

Nevidim tu nade da mozemo postati savsim dobar team koji igra ozbiljan fudbal, ali mislim da mozemo biti solidan ttim koji se bar moze plasirati na buduca velika takmicenja. Za vise od toga trebamo igraca u vezi i napadu koji su i nosioci igre u svojim klubovima.

 

Gledam, zato ovo i pisem. Imamo dva premijerligaska igraca u manevru, od toga jednog od najcenjenijih na svetu na svojoj poziciji, a ne mozemo da prenesemo loptu. Dakle, nije do igraca. Ono prvo sto taj famozni kvalitetan trener koji ce sesti na nasu klupu treba da uradi je da stisne petlju i pocisti metuzaleme u odbrani, pocev od Stojkovica koji vise voli da ispucava nego 'leba da jede, pa onda preko Kolarova, Rukavine i Tosica, Bane je ionako zavrsio. Napred smo OK za jos dosta godina, nije neki kvalitet ali nije ni za bacanje.

 

Uzgred, te price o tome kako smo mi u stanju da pravimo samo stopere i zadnje vezne odavno vise ne vaze. Nama je zapravo najveci problem zadnja linija, narocito bekovi.

Link to comment

Треба и да припрема утакмицу. Милое сигурно дође са гомилом клипова кад спрема утакмице.

Link to comment
1 minute ago, W.F.C. said:

Niste vi dugo a i necete dugo da imate takvog gospodina na mestu trenera, tako mi se pricinjava...

 

Niste ni vi.

Link to comment

Каже човек који је био у Русији да он и Крстаја им никакве припреме тактичке нису давали.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...