Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

24 minutes ago, miki.bg said:

S Muslinom bi u najgorem slučaju igrali nerešeno protiv Švajcarske, a uz malo sreće možda stigli i do frtalj finala.

 

Ovo zasnivas na cemu? Muslina je Austrija (Svajcarska lajt bez takmicarske ostrice) oducila od fudbala u dve utakmice.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

na tome što su i ovako raspušteni i bez pripreme, bili na gol od prolaska grupe

 

da su imali trenera bili bi samo bolji. i najgori sistem je bolji od nemanja sistema i organizacije

Link to comment

Steta za ovu generaciju klinaca koji su ozbiljne stvari mogli da naprave s normalnim trenerom i stabilnim, profesionalnim savezom ali to nece biti ni prva ni poslednja talentovana generacija fudbalera kojoj su glave dosli lopovi i degenerici u fudbalskom savezu i povremeno njihove produzene ruke na mestu selektora. Na proslo svetsko prvenstvo smo otisli sa Toletom i Anticem u svadji oko para i pokusajima saveza da nagovori pojedini igrace da bojkotuju selektora, na ono pre njega je selektor popunjavao tim tako sto je pozvao sina da igra, najbolju generaciju posle raspada SFRJ 1998. godine smo dali Santracu da vodi pod uslovom da se ne mesa u svoj posao. Bilo je skandala koliko se secam i ranije, 1982. godine, pa 1974. sa svadjom oko promene sponzora neposredno pre pocetka prvenstva. Zapravo se ne secam da smo mi na jedno jebeno SP otisli da nas nisu pratile neke kontroverze i gluposti koje nemaju veze sa fudbalom ali je fudbal trpeo zbog njih. Jedino je tvrdoglavi Osim nekako uspevao da istera svoje 1990. godine, za dobro i za lose.

 

Ovo sto Strajna™ pise ne znam ali bih ruku u vatru mogao da stavim da je tacno. Verujem da su igraci hteli ali na ho-ruk se u modernom fudbalu vise nista ne moze uraditi, to su dokazale i bolje reprezentacije od nase. Savez koji je svoje ambicije ispunio time sto je uzeo pare za odlazak na SP, trener pocetnik koji pre prvenstva nije imao dan samostalnog trenerskog rada, menadzeri koji vrse doselekciju tima, sve je to jednostavno preveliko opterecenje za ekipu, koliko god da su se igraci trudili i zeleli.

 

I sada se tacno zna sta se mora uraditi da nam ova generacija propadne ali se takodje zna da nista od toga nece biti uradjeno i da ce sve ostati po starom. To nije pitanje neznanja (mada je neznanje sine qua non nase fudbalske organizacije) vec razlicitih motiva. Opet cemo se loziti i savez ce dati sve od sebe da se kvalifikujemo za sledece takmicenje zbog para i promocije pojedinih igraca da bi se zadovoljili menadzeri i opet cemo se na tom sledecem prvenstvu, ako se uopste kvalifikujemo, usrati kao grlice i odigrati ispod nivoa onoga sto bismo mogli. To je nas fudbal i tako ga treba i prihvatiti, ne godinama vec decenijama znamo da tako stoje stvari i ponovo se bezveze lozimo da ce sledeci put biti drugacije.

Link to comment
10 hours ago, *edited by mod said:

Evo jednom i ja da se javim iz salate™

 

Ukratko nakon priprema i atmosfere u reprezentaciji ovo dvadest i neko mesto se zapravo moze zvati neocekivanim i nicim izazvanim uspehom.

 

1) Ivanovicu je traka oduzeta jer su ocekivali da ce da ispizdi, otera sve u kurac i tako ostavi jedan rekord netaknut. Umesto toga je  ostao u repki navodno najvise jer je svojoj deci obecao da ce igrati na SP a realno malo i iz inata, Nakon sto su mu oduzeli traku manje vise je prestao da komunicira sa skoro svima.

 

2) Splavarov je inace (bio) dobar sa Ivanovicem a na famoznom sastanku kada su se igraci samoorganizovali pogledali u oci™ mu je Ivanovic zamerio sto je sve znao i ipak pristao da uzme traku, na sta je Kolarov rekao da je morao jer su mu rekli da ako to ne uradi nece ici na SP

 

3) Sto se selektora tice sve je bilo spremno za Piksija ali se njemu nije dalo da se cima kada se podigla prasina u medijima oko otpustanja Muslina, plus su uleteli i Kinezi sa povisicom. Nakon njega su nudili mesto prvo Veljku Paunovicu a pre Krstaje cak i Tumbi. Obojica ih ladno oduvala, Tumba navodno sa recenicom "Dali ste coveku zadatak da vas odvede na Svetsko Prvenstvo i onda ga otpustili, ja sad da preuzmem sta treba da uradim, da ga osvojim? A i ne znam sta bih rekao igracima i kako bi ih pogledao u oci."

 

4) Ni Krstaja ni Rastavac nisu obezbedili nikakve snimke ili pojedinacne analize igraca za meceve u grupi iako je dosta igraca to trazilo i odgovor bio "Bice, evo samo sto nije." Odbranu prilikom prekida uopste nismo vezbali vec je taktika bila svako cuva svog coveka, a kada protivnicki igrac ne ide na skok e onda jbg snadji se radi sta hoces.

1-2. da li je zaista moguce da je nekome bilo bitno da Dejan Stankovic ostane rekorder po broju meceva? meni to izgleda suludo kao razlog oduzimanja trake... pogotvo sto Mitrara ima 23 godine, 40 meceva u reprezetaciji i realno je lagano nas prvi napadac u narednom SP ciklusu. pa on ce doci do 100 sa 30 godina, ostavice i Dekija i Baneta iza. ne kazem da je nemoguce, samo mi to zvuci suludo.

 

3. za Piksija i Tumpu ne znam, ali cuo sam iz sigurnih izvora da ih je Paunovic lagano oladio. i cak i sada da mu daju odresene ruke i ponude ugovor na 4 godine, velike su sanse da nece prihvatiti... 

Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

Mitroglu u ozbiljnoj repki bi dobacio možda do 10 utakmica i to kirin kup utakmica i protiv selekcije novinara

mi pricamo o reprezentaciji Srbije, promasio si temu

Link to comment
1 hour ago, freakns said:

1-2. da li je zaista moguce da je nekome bilo bitno da Dejan Stankovic ostane rekorder po broju meceva? meni to izgleda suludo kao razlog oduzimanja trake... pogotvo sto Mitrara ima 23 godine, 40 meceva u reprezetaciji i realno je lagano nas prvi napadac u narednom SP ciklusu. pa on ce doci do 100 sa 30 godina, ostavice i Dekija i Baneta iza. ne kazem da je nemoguce, samo mi to zvuci suludo.

 

3. za Piksija i Tumpu ne znam, ali cuo sam iz sigurnih izvora da ih je Paunovic lagano oladio. i cak i sada da mu daju odresene ruke i ponude ugovor na 4 godine, velike su sanse da nece prihvatiti... 

 

Ma kakve odrijesene ruke? Smjenili bi ga ko Muslina ako ne bi na SP/EP poveo koga mu oni kazu. Ako Paunovic dodje znaci da je ili teski glupan ili olos ko i oni.

 

Sto se tice Baneta, logicnija mi je ona prica da se zamjerio Kokezi.  Jebe se ljudima za rekord po broju odigranih utakmica. To je potureno da bi se prica odvukla u drugom pravcu.

Link to comment

@ Harper... Cak je i pre 1974. bilo skandala i potresa, citao samo nesto i o 1962. kad se stiglo do polufinala, ne secam se ali nesto u vezi Bobeka i Mitica, nebitno. Mada po slici koju sam stekao, a i rezultatski te sezdesete su bile zadnje ozbiljne godine reprezentacije. Italija 90 je ipak bila incident, i tu je Osim, koliko god hvaljen bio zasrao kod penala s Argentinom, ako je uopste on i odredjivao izvodjace...

Link to comment
3 hours ago, harper said:

Steta za ovu generaciju klinaca koji su ozbiljne stvari mogli da naprave s normalnim trenerom i stabilnim, profesionalnim savezom ali to nece biti ni prva ni poslednja talentovana generacija fudbalera kojoj su glave dosli lopovi i degenerici u fudbalskom savezu i povremeno njihove produzene ruke na mestu selektora. Na proslo svetsko prvenstvo smo otisli sa Toletom i Anticem u svadji oko para i pokusajima saveza da nagovori pojedini igrace da bojkotuju selektora, na ono pre njega je selektor popunjavao tim tako sto je pozvao sina da igra, najbolju generaciju posle raspada SFRJ 1998. godine smo dali Santracu da vodi pod uslovom da se ne mesa u svoj posao. Bilo je skandala koliko se secam i ranije, 1982. godine, pa 1974. sa svadjom oko promene sponzora neposredno pre pocetka prvenstva. Zapravo se ne secam da smo mi na jedno jebeno SP otisli da nas nisu pratile neke kontroverze i gluposti koje nemaju veze sa fudbalom ali je fudbal trpeo zbog njih. Jedino je tvrdoglavi Osim nekako uspevao da istera svoje 1990. godine, za dobro i za lose.

 

Ovo sto Strajna™ pise ne znam ali bih ruku u vatru mogao da stavim da je tacno. Verujem da su igraci hteli ali na ho-ruk se u modernom fudbalu vise nista ne moze uraditi, to su dokazale i bolje reprezentacije od nase. Savez koji je svoje ambicije ispunio time sto je uzeo pare za odlazak na SP, trener pocetnik koji pre prvenstva nije imao dan samostalnog trenerskog rada, menadzeri koji vrse doselekciju tima, sve je to jednostavno preveliko opterecenje za ekipu, koliko god da su se igraci trudili i zeleli.

 

I sada se tacno zna sta se mora uraditi da nam ova generacija propadne ali se takodje zna da nista od toga nece biti uradjeno i da ce sve ostati po starom. To nije pitanje neznanja (mada je neznanje sine qua non nase fudbalske organizacije) vec razlicitih motiva. Opet cemo se loziti i savez ce dati sve od sebe da se kvalifikujemo za sledece takmicenje zbog para i promocije pojedinih igraca da bi se zadovoljili menadzeri i opet cemo se na tom sledecem prvenstvu, ako se uopste kvalifikujemo, usrati kao grlice i odigrati ispod nivoa onoga sto bismo mogli. To je nas fudbal i tako ga treba i prihvatiti, ne godinama vec decenijama znamo da tako stoje stvari i ponovo se bezveze lozimo da ce sledeci put biti drugacije.

 

Sve ovo stoji, i za savez i trenera i sve. ali treba biti i realan. Mi x kusur godina nemamo velike igrace, one koji donose prevagu i odlucuju utakmice svojim igrama u najvecim klubovima i ligama. Manje vise po sabloni pravimo alibi igrace i specijalce (defanzivni vezni, obrambeni...) koji igraju u velikim klubovima, vazni su srafovi ali nisu nosioci igre u istima. Svi gledaju na Hrvatsku i govore kako hrvati mogu a mi ne, ali da hrvatima oduzmes Modrica i Manzukica, bili bi ista hrkljus ekipa kao i mi. To je jedina razlika izmedju njih i nas.

 

Jeste da je Krstajic buzdovan, ali relno mi nemamo sa cime da napadamo veci plasmano od manje vise ovog koji smo ostvarili. Mozda smo mogli u 16 ali to je otprilike trenutni plafon ove ekipe.


Ono sto je najvaznije u ovom trenu kratkorocno je kontinuet sto se tice plasmana na velika takmicenja i poboljsanje plasmana na FIFA ranking listi, a dugorocno, odgoj i rad sa djecom, usadivanje samouverenosti u njih i rad da stvorimo veznjake i napadace koji ce biti prevaga a ne alibi igraci.  

Link to comment

Hrvatima klupu grije lik za koga je Real istresao 30 ili koliko već miliona, centarfor im je igrao za Juventus, Bajern i Atletiko, dok je kod nas prva (i jedina ozbiljna) opcija u napadu lik koji je na granici donjeg doma PL i borbe za promociju u Brodu. 

Naravno da igraju igrači, i to oni koje je već tržište nekoliko puta valorizovalo, realno trenutno Hrvati imaju bolju generaciju, i to se vidi, pa to njima kompenzuje govna u savezu koja imaju isto kao i mi. 

Link to comment
18 minutes ago, James Marshall said:

Hrvatima klupu grije lik za koga je Real istresao 30 ili koliko već miliona, centarfor im je igrao za Juventus, Bajern i Atletiko, dok je kod nas prva (i jedina ozbiljna) opcija u napadu lik koji je na granici donjeg doma PL i borbe za promociju u Brodu. 

Naravno da igraju igrači, i to oni koje je već tržište nekoliko puta valorizovalo, realno trenutno Hrvati imaju bolju generaciju, i to se vidi, pa to njima kompenzuje govna u savezu koja imaju isto kao i mi. 

 

mi prodjemo rutinski kvalifikacije, a ni na klupi nam nije igrac za koga ce real da ispljune 155 miliona.

Link to comment
1 minute ago, Кристофер Лумумбо said:

 

mi prodjemo rutinski kvalifikacije, a ni na klupi nam nije igrac za koga ce real da ispljune 155 miliona.

 

Zato smo s njim izdominirali na SP. I onda Muslin lud. 

Link to comment

Plus sačekajmo da pljune. Trenutna razlika je u tome što Hrvati imaju lika koji već 5-6 godina igra u Realu i koji je podigao 4 ušata i ovog našeg za kog se piše da Real hoće da pljune lovu za njega.

Link to comment
17 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

 

Sve ovo stoji, i za savez i trenera i sve. ali treba biti i realan. Mi x kusur godina nemamo velike igrace, one koji donose prevagu i odlucuju utakmice svojim igrama u najvecim klubovima i ligama. Manje vise po sabloni pravimo alibi igrace i specijalce (defanzivni vezni, obrambeni...) koji igraju u velikim klubovima, vazni su srafovi ali nisu nosioci igre u istima. Svi gledaju na Hrvatsku i govore kako hrvati mogu a mi ne, ali da hrvatima oduzmes Modrica i Manzukica, bili bi ista hrkljus ekipa kao i mi. To je jedina razlika izmedju njih i nas.

 

Jeste da je Krstajic buzdovan, ali relno mi nemamo sa cime da napadamo veci plasmano od manje vise ovog koji smo ostvarili. Mozda smo mogli u 16 ali to je otprilike trenutni plafon ove ekipe.


Ono sto je najvaznije u ovom trenu kratkorocno je kontinuet sto se tice plasmana na velika takmicenja i poboljsanje plasmana na FIFA ranking listi, a dugorocno, odgoj i rad sa djecom, usadivanje samouverenosti u njih i rad da stvorimo veznjake i napadace koji ce biti prevaga a ne alibi igraci.  

+100

izgleda da naši treneri u mlađim selekcijama igraju na sigurno i guraju klince koji su za glavu viši u odnosu na protivnike, to što su sa tehnikom na vi ne znači da neće proći kao zadnji bezvezni ili štoperi, a 80% ekipa čak i u najjačim ligama pravi tim sa idejom da neutrališe napadački potencijal top timova iz svojih liga

 - a strani klubovi gledaju da kupe klince od 18-19-20 godina koje kasnije mogu da preprodaju, slaba pokretljivost i loš pregled igre kao i sporo donošenje odluka nije nešto što će se zameriti zadnjem bezveznom, sve dok on dobija većinu vazdušnih duela, odnosno kvari napade protivnika

- ali ovi nedostaci su neoprostivi za krilnog ili ofanzivnog veznog

- zato mi danas imamo bekove koji upute upotrebljiv centaršut iz svakog 8 pokušaja i krila koja ne mogu da preševaju ni protivničke veznjake a kamoli bekove i da tako naprave višak u napadu

- zato u vezi imamo vodonoše matića i milivojevića umesto da imamo na tom mestu nekog paulinja koji će se munjevito ubaciti u napad...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...