Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Zasto?
Već sam objasnio u postu iz kog si izvukao ovu rečenicu.Od kraja kvalifikacija igra nam je u velikom padu (tačnije od prijateljske u Alžiru) . Krivi igrači? Uvek kada ne ostvariš rezultat koji se očekuje srazmerno kvalitetu igrača od manje kvalitetnih selekcija (Novi Zeland, Poljska, Gana, Austrlija, Grčka, Slovenija...), kriv je trener. Pogotovo ako uz to tim ne poseduje igru.Ja situaciju gledam, bez Tole priče i gledam je čisto iz ugla Antićevog selektiranja. Uopšte me ne zanimaju razlozi zašto mi igramo slabo, mi igramo slabo. Već 7-8 mečeva nije skapirao da ne možemo da igramo sa 4-2-4, jer dva centralna vezna ne mogu da pokriju protivnički vezni red, koji obično sadrži 3-5 igrača. Na svim mečevima na kojima smo igrali sa jednim napadačem, igrali smo kvalitetniji fudbal, počevši od Nemačke (koju smo pored solidne igra, malo i na sreću dobili, što je svakako uspeh). Onda odjednom opet igramo sa 2 napadača i dva vezna igrača. Slovenija vodi 1-0 u Beogradu i ponižava nas, jer smo nemoćni da im uzmemo loptu 3 minuta. To su igrači koji igraju prosečne timove Evrope i čini je najkvalitetniji igrač golman. Početak sezone? Zar nije početak sezone i Slovencima? U lošoj formi krila? Krasić koliko vidim po novinama juče jedan od boljih u Juveu, Jovanović starter, Bambi igra u CSKA kao preporođen. Ne igraju ono što se od njih traži? Jel Tole kriv za to? Ili navijači?Da se razumemo, moje mišljenje se gradi isključivo na osnovu igra reprezentacije, ja niti dodajem niti oduzimam zbog duela sa FSS-om, jer bi to trebalo da je nebitno. Tole i njegova kompanija je delimično kriva što se raspadamo kao repka, jer svi tu unutrašnji nemiri su zbog njegovog novinskog rata sa Antićem. Antić nije sposoban da izoluje reprezentaciju i da joj povrati duh koji smo imali u kvalifikacijama. Zašto? Tole kriv? Pa jel moj posao ili njegov da diže moral timu? Tu se čak mogao i složiti sa Toletom (donekle), da ne znam koje lične interese on poseduje. Zašto bi ja davao Antiću olakšavajuću okolnost za rezulatate i igru? Zbog Toleta? Ne.Onda se kao poslednje oružuje branioca Antića spominje da onaj koji će ga zameniti je gori trener od njega. Verovatno je gori trener od njega (jer još uvek Antić nije smenjen, pa ni sam ne znam ko će biti nov selektor, Pižonova CV kaže da je lošiji trener) i iz tog ugla ne bi trebalo ga smeniti, ali... Nama u repki je sve porušeno, od igre do morala. Da li je i tada Antić bolji od onoga koji treba da ga zameni? Ako nekome jeste, ja tu odluku poštujem, za mene nije. Ko može da garantuje da bi se mi na Euro sa Antićem kvalfikovali? Meni poslednjih 7-8 mečeva govori da ne bi. Da se razumemo, ja nisam fan Pižona (naprotiv; od znanja, do ličnosti), da se ja pitam selektor bi bio Bajević.Ako ovo gledamo kao rat Antić vs Tole, ja sam onda neutralan (ili eventualno malo na strani Antića), jer se meni to čini kao presipanje iz šupljeg u prazno. Obojica su podjednako odvratni, s tim što je Tole nas malo više zadužio kriminalom. Ako Antić želi da postane predsednik FSS-a, neka se kandiduje i prestane da vodi kampanju sa selektorskog mesta. Selektor je trener, a ne funkcioner.O Toletu neću reči ni da trošim. Nije trebao ni da dolazim (moja najveća zamerka Den Tani što je bio neutralan na izboru), a i kada je došao najbolje bi bilo da je odmah dao ostavku. Našem fudbalu će od njega trebati oporavak od 5 godina da bi se vratilo u neku normalu. Naravno, umesto njega će dovesti nekog sličnog profila, ali pričam u teoriji. Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment
Trener fudbalera Temišvara Vladimir Petrović Pižon potvrdio je da se dogovorio sa čelnicima Fudbalskog saveza Srbije o preuzimanju nacionalnog tima od Radomira Antića, ali da bi konačnu odluku trebalo da donese Izvršni odbor FSS"Pregovarali smo, nema šta da se krije. Novac nije prioritet, već se o svemu dogovaramo u hodu. Srbiju ne mogu da odbije, rad sa reprezentacijom je san svakog trenera", rekao je Pižon za "Večernje novosti"."Sve su to na neki način moji igrači, jer su prošli sve mlađe selekcije kada sam bio selektor. Postali su veoma uspešni fudbaleri i članovi najvećih evropskih klubova. Svi u Evropi znaju da imamo odlične igrače, a ja tvrdim da ćemo imati i odličan kolektiv", zaključuje Petrović.
:isuse:
Link to comment

Nemam pojma, ne znam kako to tacno ide. Negde sam u prolazu ovih dana cuo da Antic jos nije potpisao nov ugovor ili sta vec. Pa se zato nadam da moze da im uzme neku zescu kintu, cisto da Toletu malo zaigra oko.

Link to comment
Već sam objasnio u postu iz kog si izvukao ovu rečenicu.Od kraja kvalifikacija igra nam je u velikom padu (tačnije od prijateljske u Alžiru) . Krivi igrači? Uvek kada ne ostvariš rezultat koji se očekuje srazmerno kvalitetu igrača od manje kvalitetnih selekcija (Novi Zeland, Poljska, Gana, Austrlija, Grčka, Slovenija...), kriv je trener. Pogotovo ako uz to tim ne poseduje igru.
Na SP jedino moze da se zameri igra protiv Gane. A onda je Antic ocigledno i skapirao neke stvari (izbacio Milijasa npr.) tako da nije tako krut u svom postavljanju ekipe kakvog ga cini mi se predstavljas. Protiv Australije ja stvarno ne znam sta moze da se zameri Anticu, tj. i ako moze, ne vidim kako je on kriv a ne igraci. Ne moze Antic da bude kriv sto igraci spetljaju 10 sansi i sto promase prakticno prazan gol triput i sto ispadnu u odbrani i dozvole onakav prodor Australije. Jebiga, tu zaista nije Antic kriv. Protiv Australije smo posedovali igru, igrali smo bolje nego protiv i Nemacke, i opet nista. Protiv Gane smo ispusili jer je nasa igra - koja je btw odlicno funkcionisala u kvalifikacijama - "provaljena" - Antic je tu mozda kriv jer je to mozda trebalo da predvidi, ali nije on jedini trener koji se drzi "starog i oprobanog" dok ne udari u zid.
Ja situaciju gledam, bez Tole priče i gledam je čisto iz ugla Antićevog selektiranja. Uopšte me ne zanimaju razlozi zašto mi igramo slabo, mi igramo slabo. Već 7-8 mečeva nije skapirao da ne možemo da igramo sa 4-2-4, jer dva centralna vezna ne mogu da pokriju protivnički vezni red, koji obično sadrži 3-5 igrača. Na svim mečevima na kojima smo igrali sa jednim napadačem, igrali smo kvalitetniji fudbal, počevši od Nemačke (koju smo pored solidne igra, malo i na sreću dobili, što je svakako uspeh). Onda odjednom opet igramo sa 2 napadača i dva vezna igrača. Slovenija vodi 1-0 u Beogradu i ponižava nas, jer smo nemoćni da im uzmemo loptu 3 minuta. To su igrači koji igraju prosečne timove Evrope i čini je najkvalitetniji igrač golman. Početak sezone? Zar nije početak sezone i Slovencima? U lošoj formi krila? Krasić koliko vidim po novinama juče jedan od boljih u Juveu, Jovanović starter, Bambi igra u CSKA kao preporođen. Ne igraju ono što se od njih traži? Jel Tole kriv za to? Ili navijači?
Pazi, verujem da ce Antic nesto da promeni za sledeci mec. Nama je do sada 4-2-4 funkcionisalo protiv ekipa a la Slovenija, protiv jacih ekipa (Nemacka, Francuska) nismo ni pokusavali tako da igramo. OK, mozda je Antic trebalo da promeni unapred, ali ima tu koliko - 10? - utakmica da se igra i ima sanse za "popravni". Sto se tice toga kako igraci igraju u klubu...nema to uvek nuzno veze jedno s drugim. Kezman kada je bio najbolji u klubu, bio je beskoristan za reprezentaciju, a kada je bio najbolji za reprezentaciju, sedeo je u Celsiju na klupi. I nije jedini igrac koji je bio u takvoj situaciji. A cela ona reprezentacija Slovenije koja je ostvarivala rezultate iznad svog kvaliteta (EP 2000., SP 2002.) je bila sastavljena maltene skroz od grejaca klupa.Mislim da se malo precenjuje kvalitet nasih igraca na osnovu igara u klubovima gde su okruzeni mnogo boljim igracima nego u reprezentaciji, realno. Mislim, koji od nasih igraca ume da bude "igrac odluke" za svoj tim? Jovanovic u Liverpulu? Krasic u Juventusu? Ne bih rekao. Vidic i Stankovic, eventualno Ivanovic, to je to. Zigic mozda kada je u formi i kad se kocke poklope. To sto igraju dobro u klubu ne znaci nuzno da ce isti nivo pruziti kada ih skupis sve na gomilu u repki. Nasa reprezentacija je realno skup prosecnih i iznadprosecnih fudbalera (govorim o "proseku" dovoljnim za najjace profesionalne lige a la Italija, Spanija, Nemacka, Engleska) uz par izuzetaka (Vidic, Stankovic, Ivanovic).
Onda se kao poslednje oružuje branioca Antića spominje da onaj koji će ga zameniti je gori trener od njega. Verovatno je gori trener od njega (jer još uvek Antić nije smenjen, pa ni sam ne znam ko će biti nov selektor, Pižonova CV kaže da je lošiji trener) i iz tog ugla ne bi trebalo ga smeniti, ali... Nama u repki je sve porušeno, od igre do morala. Da li je i tada Antić bolji od onoga koji treba da ga zameni? Ako nekome jeste, ja tu odluku poštujem, za mene nije. Ko može da garantuje da bi se mi na Euro sa Antićem kvalfikovali? Meni poslednjih 7-8 mečeva govori da ne bi. Da se razumemo, ja nisam fan Pižona (naprotiv; od znanja, do ličnosti), da se ja pitam selektor bi bio Bajević.
Pa pazi ovako: sa nekakvim Pizonom ili njemu slicnom, sigurno ne idemo na EP (kao sto ne bi otisli na SP sa Djukicem). Sa Anticem imamo sansu. A i bio bi red da jedanput jedan selektor odradi 2 ciklusa, da imamo nesto sto se zove kontinuitet (misaona imenica za nasu reprezentaciju inace). Da li zaista mislis da je povratak na stari sablon (FSS-ov poslusnik na mestu selektora) nekakav put napred? I ne znam oko morala, nakon SP svi igraci koji su imali nesto da kazu na temu trenera su rekli da Antic treba da ostane. Pizon ce kao da im digne moral? A kako ce da utice na moral kada novi selektor krene sa ubacivanjem menadzersko-mafijaskih igraca, ili instant resenja poput Klea? Antic nije garancija da idemo na EP, ali je zato bilo koja Toletova alternativa garancija da NE idemo.
Link to comment

Press je u pitanju, uzeti sa rezervom:

- Cenim mišljenje javnosti i mislim da sam pokazao maksimalan nivo tolerancije. Trudićemo se da pronađemo najbolji mogući izlaz iz ove situacije. Ali, jasno je da ovako više ne možemo. Iskreno se plašim da ovakvi kakvi smo sada nećemo moći ni Estoniju da dobijemo - jasan je Karadžić.
:Hail:Kokija za selektora!2344
Link to comment
...Već 7-8 mečeva nije skapirao da ne možemo da igramo sa 4-2-4, jer dva centralna vezna ne mogu da pokriju protivnički vezni red, koji obično sadrži 3-5 igrača....
Ovo se videlo jos u toku kvalifikacija. U krs grupi u kojoj smo bili, od najgore selekcija na potonjem svetskom prvenstvu, mi smo jedva izvukli 1 bod u dve utakmice. Zasto? Pa zato sto, iako im je selektor jedan od najgorih trenera u istoriji covecanstva, fudbaleri su im svetski vrh. Na suvi kvalitet su nas preslisali, jer Mister... khm, ma neka, stvorio je atmosferu <_<
Da se razumemo, ja nisam fan Pižona (naprotiv; od znanja, do ličnosti), da se ja pitam selektor bi bio Bajević.
Bajevic? Jel to ona moralna gromada koja je napustila tim na pola utakmice? Zato sto mu navijaci skandiraju? <_<The end of Bajević's stint with Red Star came in shocking fashion on March 10, 2007 during a league match versus FK Vojvodina. Red Star was down 0-2 at home, prompting the fans to start chanting "Dušan leave". Soon after the chant was picked up by the majority of the north stand where the club's most loyal supporters gather, Bajević decided to walk out on the team in the middle of the match, leaving the pitch in 70th minute. Taj ne treba vise u Srbiji ni selekciju FK Orlovca iz Mrcajevaca (izvinjavam se Mrcajevcima, bio tamo ovih dana pa zapamtio ime FK-a, inace ne bih ni njima uvalio Bajevica) Edited by minka
Link to comment
Bajevic? Jel to ona moralna gromada koja je napustila tim na pola utakmice? Zato sto mu navijaci skandiraju? <_<The end of Bajević's stint with Red Star came in shocking fashion on March 10, 2007 during a league match versus FK Vojvodina. Red Star was down 0-2 at home, prompting the fans to start chanting "Dušan leave". Soon after the chant was picked up by the majority of the north stand where the club's most loyal supporters gather, Bajević decided to walk out on the team in the middle of the match, leaving the pitch in 70th minute. Taj ne treba vise u Srbiji ni selekciju FK Orlovca iz Mrcajevaca (izvinjavam se Mrcajevcima, bio tamo ovih dana pa zapamtio ime FK-a, inace ne bih ni njima uvalio Bajevica)
Kad smo vec kod toga napustanja, jedino sto ja zameram Bajevicu je sto se pre odlaska nije posrao na klupu sa koje je otisao a zatim otisao na sever i ispisao se pred tom gomilom majmuna tamo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...