Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

"Ne znam zašto smo, kao u utakmicama u martu, pokušavali varijante tipa 'možda nekad zaigramo u ovom sastavu, a verovatno nećemo nikad'. Uvek sam za to da makar 45 minuta odigram sa najboljim timom, koji će izaći na teren protiv Kostarike na početku SP. Ne razumem Krstajićevu potrebu da isprobava igrače za koje svi znamo da ne mogu da igraju više od pet minuta, a njemu su protiv Čilea igrali 70-80",rekao je Stepanović

 

Stepi: Umesto da dižemo samopouzdanje...

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Moralna velicina od selektora je sve objasnila,kaze ''pravi tim za buducnost''.Znaci da je su tekme pre,a bogami i na Svetskom ustvari samo pripremne utakmice za buducnost koja nas ceka.

Link to comment

Imali smo raznih selektora, komisija, VDova, picki materina... Ali mislim da nikad nismo imali ovako glupog coveka na tom mestu. Na stranu sve ostalo sto mu fali, bar da nije toliko glup... :( 

Link to comment

     Sećam se, 1994. godina, sankcije u punom jeku, Vreme izdaje podlistak Vreme fudbala posvećen predstojećem mundijalu sa sastavima svih timova, prigodnim tekstovima i trivijama poput najstariji i najmlađi učesnik svetskog prvenstva- Deda Mila i mali Gaučo, misim Mila je Mila, a Gaučo je dečkić koga su kasnije zvali Ronaldo.

 

    Elem, od tada uvek kupujem te vodiče za svetsko prvenstvo te sam tu lepu tradiciju nastavio i ove godine, specijalno izdanje Žurnala i Politike (Vreme zakazalo odavno). Ima svega, masan papir, luksuzni raspored, Kokezin uvodnik kako je i red i, i...intervju Ljubiše Panića sa Ilijom Petkovićem. Dirljivo štivo, bivši selektor, "trenerčina, dobričina, legenda, ljudski čovek" se vajka kako nosi ožiljak na duši evo već 12 predugih godina i za to okrivljuje nezahvalnu naciju i lešinarske medije. Razapet je, kaže, samo zato što je pozvao kao 25. igrača, sina fudbalera a ne šustera (a zvao je i Ćezare Paola i Cico Nika pa im niko ni reč nije rekao) i poentira:

 

    "Možda sam napravio grešku, možda nisam odigrao istinsku ulogu oca i sa sinom se vratio kući. Proganja to, predugo već...slama lagano. Dokle će, ne znam. Bože, kao sad da gledam Dušana...njegov pogled kao u prestravljene srne. Dete moje, jedinac. Grlimo se, ljubimo...nikako i rastanemo. Srce hoće iz grudi...Ne dam, borim se, suze gutam s mineralnom vodom (ovo mi se naročito dojmilo)."

 

    Ostatak nije tako nadahnut, ali ima još jedan detaljčić, u osvrtu na premijerni meč sa Holandijom žali se na lošu sreću u vidu Vidićeve povrede i sijaset prokockanih stopostotnih šansi. 

 

    "Sijaset prokockanih stopostotnih šansi". Protiv Holandije u Nemačkoj 2006.

 

     Šestko je car. 

Link to comment

Ja se s te utakmice secam jedino kad je mislim celavi Djordjevic prosao levo, zavrnuo na penal a Kezman i Savo se sudarili ko ce da je zvekne i ne zvekne je niko. I secam se da je Koroman bio najbolji na terenu (trazio je zuti od sudije za neciji faul, pa ga dobio sam), mislim da je usao umesto Djordjevica drugog kojeg je Roben pravio majmunom, mislim da ni pola sata nije izdrzao na terenu. Ostatak sam zaboravio, a stvarno nemam zelju ni da se podsetim. :D 

Edited by Plajvi
Link to comment
1 hour ago, fandorin said:

     Sećam se, 1994. godina, sankcije u punom jeku, Vreme izdaje podlistak Vreme fudbala posvećen predstojećem mundijalu sa sastavima svih timova, prigodnim tekstovima i trivijama poput najstariji i najmlađi učesnik svetskog prvenstva- Deda Mila i mali Gaučo, misim Mila je Mila, a Gaučo je dečkić koga su kasnije zvali Ronaldo.

 

    Elem, od tada uvek kupujem te vodiče za svetsko prvenstvo te sam tu lepu tradiciju nastavio i ove godine, specijalno izdanje Žurnala i Politike (Vreme zakazalo odavno). Ima svega, masan papir, luksuzni raspored, Kokezin uvodnik kako je i red i, i...intervju Ljubiše Panića sa Ilijom Petkovićem. Dirljivo štivo, bivši selektor, "trenerčina, dobričina, legenda, ljudski čovek" se vajka kako nosi ožiljak na duši evo već 12 predugih godina i za to okrivljuje nezahvalnu naciju i lešinarske medije. Razapet je, kaže, samo zato što je pozvao kao 25. igrača, sina fudbalera a ne šustera (a zvao je i Ćezare Paola i Cico Nika pa im niko ni reč nije rekao) i poentira:

 

    "Možda sam napravio grešku, možda nisam odigrao istinsku ulogu oca i sa sinom se vratio kući. Proganja to, predugo već...slama lagano. Dokle će, ne znam. Bože, kao sad da gledam Dušana...njegov pogled kao u prestravljene srne. Dete moje, jedinac. Grlimo se, ljubimo...nikako i rastanemo. Srce hoće iz grudi...Ne dam, borim se, suze gutam s mineralnom vodom (ovo mi se naročito dojmilo)."

 

    Ostatak nije tako nadahnut, ali ima još jedan detaljčić, u osvrtu na premijerni meč sa Holandijom žali se na lošu sreću u vidu Vidićeve povrede i sijaset prokockanih stopostotnih šansi. 

 

    "Sijaset prokockanih stopostotnih šansi". Protiv Holandije u Nemačkoj 2006.

 

     Šestko je car. 

 

Secas li se kako je te 94 cuveni novinarski doajen™ miroslav radojicic imao genijalne poetske tekstove o svetskom prvenstvu, mislim u politici? Bio sam klinac, ali obozavao sam da ga citam, svaki tekst sam vise puta procitao. I dan danas pamtim neke stvari koje je pisao. Kad se setim sp 94 prvo se setim miroslava radojicica

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

Secas li se kako je te 94 cuveni novinarski doajen™ miroslav radojicic imao genijalne poetske tekstove o svetskom prvenstvu, mislim u politici? Bio sam klinac, ali obozavao sam da ga citam, svaki tekst sam vise puta procitao. I dan danas pamtim neke stvari koje je pisao. Kad se setim sp 94 prvo se setim miroslava radojicica

A ja genijalnih brzih akcija i golova Bebeta i Romarija, fantazija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...