Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Da se mene pita, Tole bi bio selektor, predsjednik FSS i menadžer svim igračima! Sve u jednom... Pomoćnik Ivan Ćurković a treneri Dule Savić i Koroman. Stručni saradnik, naravno, Bata Đora...Eh, bog da nas vidi... Evropski brazilci :P

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Proslavljeni fudbaler, Dejan Savićević sada prvi čovek crnogorskog fudbala, kaže da je predsednik FS Srbije Tomislav Karadžić propustio lepu priliku da smeni Radomira Antića onog trenutka kada mu je FIFA potvrdila suspenziju od četiri meča i smatra da nema nikakve svrhe ako ga otera sada, posle dva meča u kvalifikacijama za EP 2012!- Da je Karadžić tada imao petlju, mogao je da preseče i okonča ugovor sa Antićem, čim srpski selektor nije u mogućnosti da vodi reprezentaciju. Ovako, Toletu preostaje da ćuti, pliva dalje i moli boga da se Srbija kvalifikuje na Evropsko prvenstvo - istakao je Savićević u razgovoru za Alo!Popularni "genije" objašnjava zašto Antić nije trebalo da dobije poverenje FSS-a pred start kvalifikacija za EP.- Čim trener nije uz tim, nema tu ništa od fudbala. Može da bude suspendovan jednu utakmicu, lako je u prvenstvu, ali u kvalifikacijama gde nastupaju reprezentacije, četiri meča suspenzije za selektora je mnogo. To je trećina ciklusa i ako tu kiksirate, na lošem ste putu - jasan je Savićević.Dejo smatra da je Antić trebalo da bude otpušten odmah posle Svetskog prvenstva u Južnoj Africi, jer nije postigao nikakav rezultat.- Antić je napravio isti uspeh koji su pre njega postigli i Petko i Santrač, ali ništa preko toga. Sani je čak igrao i osminu finala na Mondijalu, a Antić pokušava da nam predstavi četvrto mesto u grupi kao uspeh. To nije pošteno - smatra Savićević.Kada je reč o meču sa Slovenijom, Savićević kaže da se pribojavao baš nerešenog ishoda.- Mnogo su nezgodni ti Slovenci... Tako je bilo i kada sam ja vodio Jugoslaviju, imaju neki čudan motiv protiv nas. I oni i Hrvati, specifična su škola i baš zato dobro prolaze u mečevima sa nama. Ipak, mislim da je Srbija oštećena za penal, iako nisam video situaciju, čim svi kažu, pa čak i Zlatko Zahović, da je Portugalac pogrešio, onda je tako - zaključio je Dejan Savićević, predsednik FSCG. Da li će Brazilac Kleo obući dres Srbije saznaćemo uskoro, ali da se Dejo Savićević pita, odmah bi mu trebalo dati crveni dres.- Sjajan fudbaler, gledao sam ga u nekoliko navrata i ja bih ga odmah naturalizovao. Ima u Srbiji stručnjaka i verujem da će doneti pravu odluku. Ako Kleo može da unapredi igru Srbije, zašto da ne - istakao je Savićević za Alo!.

Link to comment
Antić još nije potpisao aneks ugovoraJoš nedostaje selektorov potpis na ugovor po kome bi trebalo da dobija mesečnu platu od 50.000 evra, uz bonus od 500.000 evra za plasman na Evropsko prvenstvo 2012. godineNajave da će selektor nacionalnog tima Radomir Antić dobiti otkaz, danas izgledaju sve realnije. Pošto je predsednik Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Tomislav Karadžić među prvima pružio ruku pomirenja Antiću nakon neuspeha na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi, ali se to nije svidelo mnogima koji su, ispostavilo se, to pomirenje doživeli mnogo teže i od Karadžića i Antića.Na početku kvalifikacija za Prvenstvo Evrope 2012. na našoj klupi protiv Farskih Ostrva i Slovenije nije bilo Antića, pa smo prošli s polovičnim uspehom, pobedom i remijem, što se može smatrati neuspehom, ako se ima u vidu to da se posle pobede nad Faranima očekivao i trijumf nad Slovenijom u Beogradu. Međutim, posle iznenađujuće lošeg rezultata i slabe igre opet je otvoreno staro pitanje: da li Srbiji treba selektor koji će je voditi s tribina (Antić izdržava Fifinu kaznu od četiri utakmice) ili će i u naredna dva susreta s Estonijom u Beogradu i Italijom u Đenovi, reprezentaciju predvoditi Kunovac, Janković ili neko treći!FSS je pre početka kvalifikacija, nakon dugih i teških pregovora ponudio Antiću novi aneks ugovora u kome su jasno precizirani plata, premije i nagrada u slučaju uspeha. Na taj aneks ugovora, kako „Politika” saznaje, Antić još nije stavio svoj potpis! A u njemu piše da je plata selektora 50.000 evra mesečno a u slučaju plasmana na Prvenstvo Evrope usledio bi bonus od 500.000 evra! To praktično znači da bi na kraju njegova plata u slučaju osvajanja prvog mesta u grupi bila duplo veća.Kako dalje saznajemo, Antić je prilikom nedavnog susreta sa Karadžićem tražio čak 80.000 evra za drugo mesto… :blink: Čini se da je utorak „dan D”, kada se očekuje da čelnici FSS zauzmu konačan stav po pitanju „svih pitanja”, ili će se običan fudbalski svet i dalje zabavljati, nastavljajući da „aktivno” bira najbolji tim i pravi sastav za Estonce i Italijane.
ako je ovo tačno, antićeva smena nije realna u ovom trenutku, jer bi tole :ph34r: morao da iskešira teške pare (shodno još uvek važećem ugovoru).
Link to comment
pa smo prošli s polovičnim uspehom, pobedom i remijem, što se može smatrati neuspehom
Kakav virtuoz novinarstva :rolf: Izgleda Tole opet pokusava sa starom taktikom "smuci ce ti se zivot" samo sto nije ni pre palila ^_^
Link to comment

Nimalo iznenađujuće. Dodati tome fakat da je retardiranom kvazigolmanu sa trenutnim zaposlenjem u Partizanu bio zakucana rezerva jer od onog prvog nije bilo boljih, sasvim logično za 1 kvalitetan popizd.

Link to comment

ha, kakva arhetipska jadara ovaj Disljenkovic, da ne postoji trebalo bi ga izmisliti :lol:prisetimo se samo te hronologije izjava:- januar: zasto si se povukao, da nije zbog antica ? - "hocu da se posvetim klubu".- februar: zasto si se povukao, da nije zbog antica ? - "prava istina je ucestalost povreda".- mart: zasto si uzeo Ukr pasos, da nije zbog antica ? - "uradio sam to da bi klub mogao angazovati vise stranaca." sigurno zato? "sigurno"- april: zasto si se povukao i uzo pasos, da nije zbog anica? - "hocu da se posvetim klubu, ima sam povredu trebam sanirati, a u isto vreme klub je hteo jos stranaca. da nije ipak makar malo zbog antica? "ma jok, to su sve novinarske spekulacije sa stojketom sam extra, a sa anticem sam uvek gajio 1 odnos postovanja, trt mrt, laz, floskula, laz, brblj..."- maj: zasto si se povukao i uzo pasos, da nije zbog anica? - "zapravo, prava istina je da nije bas sve bilo kako mislite. ne bih sada da pricam o tome, pred svetsko prvenstvo da kvarim atmosferu"- jun: zasto si se povukao i uzo pasos, da nije zbog anica? - "nisam mogao izdrzati, moram vam sve priznati i olaksati dusu, prava istina je to zapravo pomalo i zbog antica.."- septembar: sve je zbog antica, sve,sve,sve"legenda :D

Link to comment

Pa dobro, al po toj logici, onda mozda on nije ni ovo rekao. Ne sumnjam ja da su oni kreativni [blatantno eufemisticki receno], al kad ga vec okrenu da pricaju s njim, tesko je poverovati da oni laziraju celokupan kontekst, pa i duh same izjave. A duh njegovih izjava je od prosle zime ka ovoj jeseni u odnosu na jedno isto pitanje koje mu se postavlja svo vreme se krece od odlucne, potpune negacije - do potpune, odlucne afirmacije, a to je ipak tesko poverovati da je novinarska izmisljotina.Zar mislis da bi neko od novinarske bagre oklevao da objavio ovo jos u januaru ? Njima je u interesu da totalni zaokret u njegovom stavu 'izvuku' vec u prvoj njegovoj izjavi, a ne posle desete.

Link to comment

SOS javlja da je izvesno da je Antic smenjen... selektor postaje Pizon, a Ljupko direktor reprezentacije!Jbt, uopste mi nije jasno, ako je vec trebalo da dodje do smene, zasto to nisu uradili pre 2,3 nedelje dok je trajala cela ta prica, nego ovako... uzas! :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...