Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Не бих се сложио да је протраћио. Био је тамо у добро вријеме за бити тамо, играо ЛШ редовно, Динамо је ипак великан у совјетским оквирима.

Готиван дечко, зна с лоптом, драго ми је да је обукао Звездин дрес макар на ту једну сезону.

Да је био за нешто више, лако би га неко велики купио са Запада.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

sve to ok,  uzeo je dobre pare, zato i nije mrdao odande, ali ipak bivši sssr.. a i bio nam daleko od očiju

 

 zato sad uživa u Australiji, zabole ga

Edited by levi
Link to comment
20 minutes ago, levi said:

sve to ok,  uzeo je dobre pare, zato i nije mrdao odande, ali ipak bivši sssr.. a i bio nam daleko od očiju

 

 zato sad uživa u Australiji, zabole ga

Што је близу очију.

Link to comment
On 16.5.2018. at 12:22, Apollo Creed said:

Звездин нападач Пешић: У свакој држави најбољи стрелац и најкориснији играч шампионата буде позван у А тим!

 

:fantom:


204998_med_sasa_markovic.jpg

Link to comment
4 hours ago, mrdja said:

Zato sto mislim da svako na kraju dobije karijeru kakvu zasluzuje. A mislim da je Sliskovic po talentu bio igrac za daleko veci klub. Namerno sam uzeo Italiju jer su transferi tamo i u to vreme bili jako cesti pa je igrac dobrim igrama mogao lako izboriti transfer u veci klub. Jugovic je samo jedan primer. Mogao sam pomenuti i Zorana Mirkovica koji je igrao odlicno u Atalanti (na sasvim drugacijoj poziciji od one u Partizanu) pa dobio poziv Juventusa. Sliskovic je dao osam golova za Pescaru, inao i nekoliko sjajnih igara, ali u profesionalnom fudbalu se odavno trazi da se igra i sa loptom i bez lopte, i ofanziva i defanziva, te da se to ponavlja iz utakmice u utakmicu: Daleko je vaznije sta igrac pokazuje redovno na terenu, nego sta on moze da uradi. Zato danas vise vrede oni koji ce odigrati veoma dobro osam od deset utakmica, nego oni koji ce biti najbolji na tri a neprimenti na sedam. A da bi igrac bio veoma dobar od osam na deset, on morra biti besprekorno fizicki pripremljen. Pocetkom 70-ih i velikim uspehom Holandjana, svi su poveli da vise trce bez lopte. Krojf nije stajao, Maradona je stalno trazio loptu, Zodan isto tako. Cak je i Platini, nesumnjivo fenomenal igrac dosta trcao. I nas pomenuti Stojkovic, pre dvadest i seste godine, se stalno otvaraoi i trazio loptu jer je bio besprekorno spreman. Brzina se me moze mnogo popravito treningom, ali pripremljenost i te kako moze. Baka Sliskovic he na mnogim utakmicama pose polansata izgledao kao da je istrcao maraton, a za to vreme nije oduzeo nijednu loptu, nije istrcao nijedan kratki sprint da se otvori. 

Moca, namerno pominjem Jugovica, zato sto sam i od njega video sva ta “majstorstva” ... odlican pas, dribling, skajno izveden slobodan udarac ... ali i neprestano trcanje, duel igru, isti ritam svih devedeset minuta iz utakmice u utakmicu. Normalno da je njegova karijera bila toliko veca od Sliskoviceve. Alo Maradona i Zidan nisu bili oslobodjeni trcanja i rad na terenu svih devedeset minuta, zasto bi to bili Sliskovic ili Ilic?

Uglavnom bih se složio, uz mali komentar: Baka Slišković je bio zla kob Hajduka - od momenta njegovog transfera iz Veleža, Hajduk nije nikad više bio prvak SFRJ, niti mašina kakva je bila Ivićeva i Šurjakova generacija, premda su bili strašan tim - Gudelj, Pešić, Primorac, Jelikić, Pudar...stalno su prilazili blizu i ostajali kratki(Totenhem, Hamburger, Varegem)

 

Cela njegova karijera bila je poput ove utakmice(za mene najbolja Hajdukova evropska ikad, bolja i od one protiv Hamburgera i protiv Sent Etjena i protiv PSV-a, a sve sam ih gledao):

 

 

 

Čudo od fudbala, vodili su 2:0, moglo je da bude 5:0, a onda su primili dva gola pred kraj.

 

To uopšte nije bila osobina Hajduka iz sedamdesetih. Jednom prebačeni na Bakin romantičarski mod, uz svu koncentraciju talenta, prebačeni su i na njegove kratke domete.

Link to comment

Navodno procureo spisak na Kuriru. Iznenadjuće bez iznenađujuće bez iznenađenja.

Golmani
Vladimir Stojković (Partizan)
Predrag Rajković (Makabi)
Marko Dmitrović (Eibar)

Odbrana
Branislav Ivanović (Zenit)
Antonio Rukavina (Viljareal)
Dušan Basta (Lacio)
Nikola Maksimović (Spartak M)
Nikola Milenković (Fjorentina)
Duško Tošić (Bešiktaš)
Miloš Veljković (Verder)
Aleksandar Kolarov (Roma)
Ivan Obradović (Anderleht)

Sredina terena
Nemanja Matić (Man. junajted)
Luka Milivojević (Kristal Palas)
Sergej Milinkoviž-Savić (Lacio)
Adem Ljajić Torino
Mijat Gaćinović Ajntraht
Marko Grujić Kardif
Nemanja Gudelj Guangžu E.

Nemanja Radonjić C. zvezda

Napad
Aleksandar Mitrović Fulam
Aleksandar Prijović PAOK
Dušan Tadić Sautempton
Filip Kostić Hamburg
Andrija Živković Benfika

Ovako odokativno vise Radonja i neko iz odbrane.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, Majo said:

Maksimovic iz Valensije je za Grujica Krojf u najmanju ruku.

 

Ne znam da li je Krojf, ali bolje mu je da ode u Djironu ili Albasete da odigra koju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...