Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Tvoj tim vodi 3:0 i ti sad treba još da stvaraš zicere nakon kojih će saigrači da ponižavaju protivnika. Upravo zbog tog osećaja za fer-plej bi morao da bude na spisku za Rusiju.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

4 hours ago, MocaVukotic said:

pa ne grešiš, ali to nije bitno za grobarski odnos prema njemu.

 

ubr, mislim da pridaješ previše važnosti suvim činjenicama. možda je jugović znao više fudbala od sliškovića (mada mislim da nije, već da je bilo obrnuto), ali to sigurno nije zato što je igrao u juveu, a ovaj u peskari (ne razumem zašto uzimaš peskaru kao njegov vrh, on je igrao u hajduku, tada i sada daleko većem i boljem klubu od peskare).

Zato sto mislim da svako na kraju dobije karijeru kakvu zasluzuje. A mislim da je Sliskovic po talentu bio igrac za daleko veci klub. Namerno sam uzeo Italiju jer su transferi tamo i u to vreme bili jako cesti pa je igrac dobrim igrama mogao lako izboriti transfer u veci klub. Jugovic je samo jedan primer. Mogao sam pomenuti i Zorana Mirkovica koji je igrao odlicno u Atalanti (na sasvim drugacijoj poziciji od one u Partizanu) pa dobio poziv Juventusa. Sliskovic je dao osam golova za Pescaru, inao i nekoliko sjajnih igara, ali u profesionalnom fudbalu se odavno trazi da se igra i sa loptom i bez lopte, i ofanziva i defanziva, te da se to ponavlja iz utakmice u utakmicu: Daleko je vaznije sta igrac pokazuje redovno na terenu, nego sta on moze da uradi. Zato danas vise vrede oni koji ce odigrati veoma dobro osam od deset utakmica, nego oni koji ce biti najbolji na tri a neprimenti na sedam. A da bi igrac bio veoma dobar od osam na deset, on morra biti besprekorno fizicki pripremljen. Pocetkom 70-ih i velikim uspehom Holandjana, svi su poveli da vise trce bez lopte. Krojf nije stajao, Maradona je stalno trazio loptu, Zodan isto tako. Cak je i Platini, nesumnjivo fenomenal igrac dosta trcao. I nas pomenuti Stojkovic, pre dvadest i seste godine, se stalno otvaraoi i trazio loptu jer je bio besprekorno spreman. Brzina se me moze mnogo popravito treningom, ali pripremljenost i te kako moze. Baka Sliskovic he na mnogim utakmicama pose polansata izgledao kao da je istrcao maraton, a za to vreme nije oduzeo nijednu loptu, nije istrcao nijedan kratki sprint da se otvori. 

Moca, namerno pominjem Jugovica, zato sto sam i od njega video sva ta “majstorstva” ... odlican pas, dribling, skajno izveden slobodan udarac ... ali i neprestano trcanje, duel igru, isti ritam svih devedeset minuta iz utakmice u utakmicu. Normalno da je njegova karijera bila toliko veca od Sliskoviceve. Alo Maradona i Zidan nisu bili oslobodjeni trcanja i rad na terenu svih devedeset minuta, zasto bi to bili Sliskovic ili Ilic?

Link to comment

Кад смо већ ту, само да споменем да ме изузетно иритира кад србијански медији праве којекакве листе наших фудбалера а са тих листа изоставе Деја и Мијата.

Црна Гора данас јесте друга држава али тад није била и неприродно ми је да их не сматрам нашим играчима. 

 

Иначе, откако знам за себе сам навијач Звезде, али ми је исто тако најдражи фудбалер тада био - Мијатовић.

Link to comment

Vezni igrač OFK Beograda Dušan Petković zameniće povredjenog napadača Lečea Mirka Vučinića u sastavu reprezentacije Srbije i Crne Gore za Svetsko prvenstvo u Nemačkoj, saopštio je u ponedeljak Fudbalski savez SCG. 

Selektor SCG Ilija Petković je doneo definitivnu odluku da u tim za SP pozove svog sina Dušana, koji će se "plavima" pridružiti na pripremama u Austriji. 

 

Kad je već tu, odnosno stiže danas, pitanje je na kojoj poziciji će Dušan igrati.
- Čujte, ja sam vam rekao kada smo objavljivali kandidate. Prema tome, pošto on, ajde, nekako u toj odbrani, ili ajde da kažem u srednjem redu, nazvao bih ga nekim polivalentnim, koji baš može da zadovolji više mesta kao što je igrao u svom klubu. Videćemo, kažem vam, utakmice slede, ovde se radi, vidite i sami - rekao je selektor Petković.

Link to comment

Kad smo kod mozgova, a ne mazgova™, Ninkovic meni uvek bio najblizi Ilicu ovako po karakteristikama, slicni kvaliteti, slicne boljke, slicne predispozicije, slicne cak i karijere, samo je Ninkoviceva na pristojnom nivou fudbala trajala duze nego Salova. 

Tacno se videlo one jedne sezone u Zvezdi kod Slavise da je Ninkovic zaboravio vise fudbala nego sto ce svi ostali panjevi zajedno ikada znati (tehnika, body language, kretnje, lucidnost, elegancija), ali gnjecavost jbg. Ako se dobro secam, on je igrao u prvoj postavi protiv Svaba i Australije na SP 2010., umesto Milijasa koji je igrao prvu protiv Gane, i bio jedan od najboljih na tom SP. 

Vukic i Duledz™ su u svom prajmu bili motor Sahtjora, obojica su dali sjajan doprinos u repki u Sestkovoj eri. 

Ali sto se tice najveceg mozga od Pixija na ovamo: 

 

Edited by Plajvi
Link to comment

svakako Rambo i Ninković, a od aktuelnih igrača, najbolji ratio mozak/fizika ima Krstičić

 

ali to je trenutno nebitno za Kokijevu i Krstajinu tvorevinu koja je predmet topica. možda od nekog narednog ciklusa

 

 

Edited by levi
Link to comment

Taman smo izbili Čašu iz rečenice sa Piksijem, kad eto ti sad Ramba i Ninkovića :isuse:

 

Vukić je svakako znao više lopte od gore pomenutog.

 

Btw vidi se da niste gledali Riznu :fantom:

Link to comment

Ninkovic is the best thing that happened to Aus football

 

"Ninkovic is the most appreciated footballer in Australia. [His arrival is] the best thing that happened to Australian football," Degenek said

"He has given Australia more than Alessandro Del Piero!

"A phenomenal guy, doing a great job, a unique player. Australia is honoured to have such a player in the A-League."

 

:fantom:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...