Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Pricu sam krenuo tako sto sma napisao da ne znam pa zato i pitam. Tj  ne znam kako Stojke brani, niti koliko je deo tima i bitan faktor u istom. Razumem sta pises o ulozi golmana i naravno da je tako. Samo mislim da je Dmitrovic trenutno mnogo bolji po individualnom kvalitetu, al ce verovatno ovaj braniti zbog svega prethodnog. 

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Dmitrovic je od Disljenkovica mozda i najveci talenat bio. Ali negde je zapelo. Zastao je. 26 godina nije nista za golmana, jos uvek moze da postane ozbiljna prica. Ova sezona je dobra, ali brani u timu iz donjeg dela tabele. Primio je 47 golova na 34 utakmice, dakle nesto manje od jednog i po po utkamici. Rajkovic brani u Izraelu i prima manje od jednog gola po mecu ukljucujuci i utakmice u ligi Evrope. Ono sto je vaznije, on od kad je stao na gol Zvezde, brani konstantno. I ove godine je dosta dobar i ocekujem da posle SP predje u neku od liga petice.

 

Dmitrovic je talentovaniji po meni ali je Rajkovic fizicki dominantniji, vredniji i ima bolju razvojnu putanju, sto nije zanemarljivo. 

 

Stojkovic je trenutno mozda i u najlosijoj formi, ali ima prednost protiv koje se ova dvojica prosto ne mogu nositi - iskustvo. Rajkovic je dobio sansu na pocetku kvalifikacija da preuzme palicu od Stojketa, dok je ovaj trazio klub i uktamice, ali nije delovao bas sigurno pa ce morati da ceka novu sansu. Dmitrovic ce samo pojacati konkurenciju. 

 

U svakom slucaju imamo 3 dobra golmana koji nisu vrhunski, ali ce dobro da odrade posao. Pride, sva trojica mladjih (racunam i Svilara) mogu da naprave vrlo ozbiljne karijere...

Link to comment
2 minutes ago, Timmy said:

Pricu sam krenuo tako sto sma napisao da ne znam pa zato i pitam. Tj  ne znam kako Stojke brani, niti koliko je deo tima i bitan faktor u istom. Razumem sta pises o ulozi golmana i naravno da je tako. Samo mislim da je Dmitrovic trenutno mnogo bolji po individualnom kvalitetu, al ce verovatno ovaj braniti zbog svega prethodnog. 

 

Stojkoviceva najbolja izdanja u karijeri su ono kad je branio za Zvezdu u sezoni kad smo izbaili Bragu i prethodna jesen. Jesenas je stvarno bio odlican. Ovog proleca, pristojno, mada ne na onom nivou od jesenas. 

Link to comment

Pusti tu statistiku. Pronadji ako ima koliko je imao odbrana u odnosu na broj primljenih golova. To jedino ima smisla za poredjenje. On brani u timu koji igra otvoreno i na svakom mecu je skidao dosta suteva. Pomenuo sam odbrane Ronaldu. Tada je primio nekih 4 kom, a da j ebraniko neko drugi mogli su i duplo vise da prime.

Link to comment

Nisam ljubitelj Mustafe, zbog mnogo sto-sta, ali jednostavno on je bez premca za reprezentaciju.

Odlicno je branio, ne secam se kada je bolji bio (Braga-Roma tada za nas kao sto rece Adasevic). Mozda je malo popustio na prolece, povreda i to, ali statistika nije sve - sto Dmitrovicu ne ide na ruku. Bitno je iskustvo i uigranost sa timom, sve sto Stojkovic ima sa reprezentacijom.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Nisam ljubitelj Mustafe, zbog mnogo sto-sta, ali jednostavno on je bez premca za reprezentaciju.

Odlicno je branio, ne secam se kada je bolji bio (Braga-Roma tada za nas kao sto rece Adasevic). Mozda je malo popustio na prolece, povreda i to, ali statistika nije sve - sto Dmitrovicu ne ide na ruku. Bitno je iskustvo i uigranost sa timom, sve sto Stojkovic ima sa reprezentacijom.

То је то. 

Кад југословени буду хвалили нашег неког играша биће то игуран знак да је крај света сутра ујутро. 

Link to comment
6 hours ago, Timmy said:

Pricu sam krenuo tako sto sma napisao da ne znam pa zato i pitam. Tj  ne znam kako Stojke brani, niti koliko je deo tima i bitan faktor u istom. Razumem sta pises o ulozi golmana i naravno da je tako. Samo mislim da je Dmitrovic trenutno mnogo bolji po individualnom kvalitetu, al ce verovatno ovaj braniti zbog svega prethodnog. 

da li ti pročitaš post (mail?) pre nego ga pošalješ? ne znaš kako ovaj brani, ali znaš da je ovaj drugi bolji? na koju foru?

Link to comment

Ma nema tu dileme. Mozda za posle SP, ali sad je Stojkovic prvi golman i to je to, i to je potpuno zasluzeno.

Link to comment

+ stojkoviću će ovo biti treće svetsko prvenstvo, iskustvo koje malo koji igrač odavde ima

 

bar ne mogu trenutno da se setim ni jednog sa prostora srbije

Link to comment
On 23.4.2018. at 6:47, MocaVukotic said:

da li ti pročitaš post (mail?) pre nego ga pošalješ? ne znaš kako ovaj brani, ali znaš da je ovaj drugi bolji? na koju foru?

 

Pa ako sam ne vidis razliku izmedju spanske i srpske lige onda ok...

Link to comment
1 hour ago, Timmy said:

 

Pa ako sam ne vidis razliku izmedju spanske i srpske lige onda ok...

Kakve veze ima španska, tj srpska liga sa individualnim kvalitetom (koji si sam uzeo za poredjenje)?

Link to comment
1 hour ago, Timmy said:

 

Pa ako sam ne vidis razliku izmedju spanske i srpske lige onda ok...

uopšte ne sporim da si u pravu, nisam gledao dmitrovića nikad, nemam pojma ko je bolji od njih dvojice, samo me zanima na osnovu čega tvrdiš da je dmitrović bolji ako i sam kažeš da ne znaš kako stojković brani. ne da me zanima posebno, samo je nelogično.

Link to comment

Dmitrovica sam gledao desetak puta ove sezone, ukljucujuci i utakmice protiv ponajboljih timova na planeti. U svakoj je bio veoma dobar. Pre svega ima odlicnu procenu kad treba istrcati, sto je danas izuzetno vazno za golmana. Ni na jednoj od tih utakmica nije primio vise od dva gola, iako je branio i protiv Reala i Barcelone. Ni na jednoj nije primio pocetnicki gol.

Stojkovic brani u ligi gde su najbolji napadaci nekoliko klasa ispod rezervi najboljih spanskih klubova. Kiks koji je napravio protiv Velsa je pocetnicki kiks svojstven golmanima koji nemaju dobru procenu kad i koliko izaci. Njega su uvek odlikovale neverovatne odbrane i pacerski golovi, drugim recima tesko se pouzdati u takvog golmana. 

Inace, mesto na golu stranog tima se zasluzuje i postoji dobar razlog zasto Stojkovic brani u Srbiji, a Dmitrovic u Spaniji (inace i Stojkovic se okusao u Spaniji, bas u godinama u kojima je Dmitrovic sad, ali nije stigao dalje od pet nastupa za sedamnaestoplasirani Getafe). Eibar je danas tim iz sredine spanske lige, sto je ogroman uspeh za simpaticni baskijski gradic koji ima manje od 30 000 stanovnika.

Nemam nikakve dileme da je Dmitrovic kvalitetniji golman, kao sto nemam nikakve dileme gde je spanska liga (prva po UEFA rankingu) u odnosu na srpsku ligu (dvadeset i peta po UEFA rankingu).

Da li treba menjati golmana pred svetsko prvenstvo? Verovatno ne. Ali isto bih mislio i za selektora i za kapitena.

Link to comment
9 hours ago, MocaVukotic said:

uopšte ne sporim da si u pravu, nisam gledao dmitrovića nikad, nemam pojma ko je bolji od njih dvojice, samo me zanima na osnovu čega tvrdiš da je dmitrović bolji ako i sam kažeš da ne znaš kako stojković brani. ne da me zanima posebno, samo je nelogično.

 

Pa Moco znam da je u FKP godinama. Sto je dovoljan pokazatelj za kvalitet domaceg fudbalera. Citajuci ovde pojedince reklo bi se da je Stojke medju 10 golnana na svetu.

 

Ja sam Stojetta u zivotu gledao mnogo puta, Mitrovica  10-15 puta ove godine i malo mi smesno sto me dva puta pitas zasto mislim da Dmitar bolji od Stojketa ako drugog nisam gledao, dok istovrmeneo sam kazes da pojma nemas kako brani Mitrovic al da je Stojke bolji.. Pa obrnusmo ceo krug :D

 

Meni Dmitorvic nije rodjak pa da ga hvalim na forumu. Igrom slucaja sam gledao vecinu meceva Eibara poslednjih meseci (jer su bili jako zanimljivi za kladjenje) i bio sam bas iznenadjen kako je postao frhunski golman. Samo ono sto je branio Ronaldu je dovoljno za taj zakljucak. A tada su pukli nesto mnogo. A bilo je meceva gde je direktno donosio bod ili 3 braneci sve i svasta,

 

Al da se ne vrtimo vise. Pitao sam za odgovor, jasno ste mi rekli da je Stojke prvi golman. Razumem i zasto. A  ako me ko pita - podrzavam to. A ko hoce da mi poveruje da je Dmitrovic vec sada vrhunski golman hoce, a ko nece sam ce se uveriti narednih godina :) 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...