Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

U stvari, mi ovde imamo tri paralelne diskusije.Prva je da li smo zadovoljni ucinkom nasih napadaca. Meni se cini da je Radomir Antic zadovoljan. Cini mi se da je njemu bitno da napadac otvara puno prostora za brze igrace kao sto su Krasic, Jovanovic, Tosic i da mu Pantelicev stil igre jako odgovara. Zigic je u losoj formi, ali mislim da Antic veruje da on moze spustiti neku visoku loptu ovim igracima koji se ubacuju iz drugog plana. Na taj nacin smo pobedili Nemacku, svakako najjaceg protivnika u poslednjih nekoliko godina. Mozda je selektor zadovoljan time da Zigic prima batine na terenu, a da krhkiji Krasic i Jovanovic nisu tome izlozeni (onaj Heski je na tome izgradio karijeru). Licno, ja ne volim takve napadace, ali nisam toliko nadmen da delim lekcije onima koji su dokazali da su daleko strucniji od mene. Takodje, mislim da se u savremenom fudbalu timovi ne dele na defanzivne i ofanzivne igrace, i, kao sto mi se nimalo ne svidja kad se na stopere svaljuju svi protivnicki golovi i sanse, ne volim ni kad se iskljucivo napadacima zamera neefikasnost. Stavise, mislim da se utakmice gube i dobijaju, pre svega, na sredini terena (mada neki misle i da je golman pola tima :)).Druga diskusija je vezana za to koliko cesto treba osvezavati reprezentaciju i davati priliku novim igracima. Misljenja sam da je nas tim doziveo fijasko na WC 2006 iskljucivo zbog neozbiljnog pristupa prijateljskim utakmicama. Sa boljim rezultatima na takvim utakmicama ne bi se moglo desiti da Ukrajina i Svajcarska imaju bolje koeficijente, a onda ne bismo dobili ni onakvu grupu. Naravno, to ne znaci da igraci trebaju imati zacementirano mesto u timu, iako uvek vise volim da se tesko ulazi u tim (vs. Toza Veselinovic 82-84). Ovde je resenje u rukama fudbalskog saveza. U skladu sa raspolozivim terminima treba organizovati revijalne utakmice, recimo A selekcija protiv novinarske (ili selekcije prve lige/selekcije stranaca), pa utakmice protiv izvesnih regiona. Tu se moze videti kako bi se ko uklopio u selekciju, a rezultati se ne bi bodovali za one famozne liste. Svakako je interesantno i misljenje forumasa koliko treba utakmica da bi se neko pokazao materijalom za najbolju selekciju ? Vidim da mnogi zele Klea u timu nekon dve veoma dobre ozbiljne utakmice. Prosle sezone nije bio ubedljiv, cak je i Mrdja bio efikasniji od njega (u dosta losijem timu koji stvara manje prilika za gol). Anderleht jeste solidan, ali daleko od evropskog vrha. U poslednje tri (sada vec cetiri) sezone, mislim da su se samo jednom plasirali u CL. I tada su bili poslednji u grupi bez pobede (Milan, Lil, AEK). Zasto ne sacekati jos par meseci pa, ukoliko zadrzi ovakvu formu, onda ga pozvati. Meni ce 2-3 dobra nastupa u CL pokazati da tu ima materijala i za reprezentativne utakmice. Koliko me iznenadjuje tolika prica o Kleu (mada navijacka ostrascenost i odusevljenost plasmanom u CL moze biti razlog tako necemu), jos mi je cudnije odsustvo bilo kakve zelje da se Tosicu ukaze prilika u prvih jedanaest. On je sigurno pokazao duzi kontinuitet kvalitetnih igara protiv daleko kvalitetnijih protivnika od Klea, ali niko izgleda ne misli da bi mozda on mogao uskociti umesto nekog od trenutno standardnih.Treca diskusija je daleko komplikovanija i odnosi se na igranje stranaca/igraca koji nisu fudbalski skolovani u zemlji za koju bi igrali. Ovde nemam iskristalisane stavove i nekako sve gledam od slucaja do slucaja. Mnogi pominju Kuzmanovica, a igrao sam, svojevremeno protiv njegovog oca, kad je ovaj bio u Zvijezdi iz Gradacca. Opet, znam da je prosao mladje selekcije Svajcarske i sasvim bi bilo u redu da igra tamo. Za Nevena Subotica, mnogi kazu da je rodjen u Bosni, ali Neven je rodjen 1988. godine, pre nego sto je Bosna bila samostalna. On je rodjen u Banjoj Luci (tako banjolucani kazu, ne Banja Luci :)), u Jugoslaviji. To nije bila druga drzava u to vreme. Kao sto ni Sarajevo Marija Stanica nije bilo u stranoj drzavi za Hrvatsku. Nisam ni ocekivao da Neven igra za Nemacku, jer je odatle otisao u USA da bi izbegao deportaciju u Bosnu. Naravno, mogao je igrati za USA, i to bi bilo sasvim u redu. Kleo je solidan fudbaler i pristojan momak, ne vidim zasto bi mi smetalo da igra za reprezentaciju Srbije. Voleo bih da je moja zemlja otvorena za ljude sa svih strana sveta, a Brazilci su mi posebno dragi :)

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Ne znam. Što se mene tiče, eventualno bih preispitao taj stav u slučaju da postoji neki stranac koji žari i pali par sezona, i pravi očitu razliku, toliko da bi stvarno predstavljao ozbiljan dobitak za reprezentaciju. A takvog nije bilo do sad.Kleo je u najboljem slučaju u rangu onoga što već imamo, možda u boljoj formi trenutno (što će se proveriti vrlo brzo protiv Brage, Arsenala i Šahtjora). A kao što rekoh, takvi potezi su mi devalvacija reprezentativnog fudbala. Omladinske škole onda postaju skup i nepotreban balast, s obzirom da je mnogo lakše i jeftinije regrutovati svakog prosečnog stranca koji se zalomi nekom klubu.

Link to comment
Pri svemu tome, meni je totalno deplasirano da se instant naturalizacija poteže kao argument u konkretnoj raspravi. Jedini o kome se priča ovde da bi bio koristan da dobije državljanstvo i zaigra za reprezentaciju je Kleo, a on je već dve i po godine u Srbiji, i kroz pola godine moći će da zatraži državljanstvo sve i da se bavi razvođenjem kablova za kablovski TV.
Није баш тако, има ту још услова од којих је један и да се одрекне бразилског држављанства.
Link to comment

Da se nadovezem na pljuvanje napadaca podatkom da je Srbija bila 5. reprezentacija u kvalifikacijama po postignutim golovima(Nemacka, Spanija, Engleska i BIH su jedine bile efikasnije) i da izrazim nadu da cemo naguziti Farska Ostrva sa 6, 7 komada razlike sto ce biti dovoljno da prestane smaranje o napadacima i zapocne hejlovanje Mrdje.

Link to comment
Da se nadovezem na pljuvanje napadaca podatkom da je Srbija bila 5. reprezentacija u kvalifikacijama po postignutim golovima(Nemacka, Spanija, Engleska i BIH su jedine bile efikasnije) i da izrazim nadu da cemo naguziti Farska Ostrva sa 6, 7 komada razlike sto ce biti dovoljno da prestane smaranje o napadacima i zapocne hejlovanje Mrdje.
Kad bi igrao Kleo dali bi 10 golova Farcima!
Link to comment
Treca diskusija je daleko komplikovanija i odnosi se na igranje stranaca/igraca koji nisu fudbalski skolovani u zemlji za koju bi igrali. Ovde nemam iskristalisane stavove i nekako sve gledam od slucaja do slucaja. Mnogi pominju Kuzmanovica, a igrao sam, svojevremeno protiv njegovog oca, kad je ovaj bio u Zvijezdi iz Gradacca. Opet, znam da je prosao mladje selekcije Svajcarske i sasvim bi bilo u redu da igra tamo. Za Nevena Subotica, mnogi kazu da je rodjen u Bosni, ali Neven je rodjen 1988. godine, pre nego sto je Bosna bila samostalna. On je rodjen u Banjoj Luci (tako banjolucani kazu, ne Banja Luci :)), u Jugoslaviji. To nije bila druga drzava u to vreme. Kao sto ni Sarajevo Marija Stanica nije bilo u stranoj drzavi za Hrvatsku. Nisam ni ocekivao da Neven igra za Nemacku, jer je odatle otisao u USA da bi izbegao deportaciju u Bosnu. Naravno, mogao je igrati za USA, i to bi bilo sasvim u redu. Kleo je solidan fudbaler i pristojan momak, ne vidim zasto bi mi smetalo da igra za reprezentaciju Srbije. Voleo bih da je moja zemlja otvorena za ljude sa svih strana sveta, a Brazilci su mi posebno dragi :)
Nisam ucestvovao u prve dve diskusije, a za pasus o trecoj, svaka cast. Narocito za boldovani deo.
Ne znam. Što se mene tiče, eventualno bih preispitao taj stav u slučaju da postoji neki stranac koji žari i pali par sezona, i pravi očitu razliku, toliko da bi stvarno predstavljao ozbiljan dobitak za reprezentaciju. A takvog nije bilo do sad.Kleo je u najboljem slučaju u rangu onoga što već imamo, možda u boljoj formi trenutno (što će se proveriti vrlo brzo protiv Brage, Arsenala i Šahtjora). A kao što rekoh, takvi potezi su mi devalvacija reprezentativnog fudbala. Omladinske škole onda postaju skup i nepotreban balast, s obzirom da je mnogo lakše i jeftinije regrutovati svakog prosečnog stranca koji se zalomi nekom klubu.
Nisam lenj da citam ni tvoje, ni postove ostalih. Najcesce samo to i radim, retko uzimam ucesce u diskusiji. Tebe, taodje, ne mrzi da pises, pa ne znam sto ti tesko pada da mi odgovoris. Ionako pises postove u kojima mi ne odgovaras na pitanje. Mozda zato sto ne moze da se napise logicki ispravan post gde se opravdava igranje Subotica i Kuzmanovica, a istovremeno zagovara princip po kome za reprezentaciju jedne zemlje treba da igraju igraci fudbalski odgojeni u njoj. Razumem da si protiv igranja stranaca, ali dok je obrazlozenje Duleta Savica kristalno jasno (doduse i kretensko), tvoje je kompleksnije.Najpre kazes da to narusava koncept "igraj sa onim sto napravis sam". Dobro, princip je razumljiv. Pomenuo sam ti dva igraca koja ne zadovoljavaju taj uslov, nismo ih mi fudbalski odgojili, a igraju za Srbiju. Nemas nikakav problem sa time, nemam ni ja, ali pokazuje da tvoj princip ima rupa, sto ce reci da si nedosledan. Cak su i strani fudbaleri prihvatljivi, ali ako zare i pale dovoljno dugo, par sezona. Kriterijum kvaliteta koji se ne zahteva ni od jednog domaceg igraca koji je nastupao za reprezentaciju. Sto rece Mrdja, voleo bih da smo otvoreniji za ljude koji nisu odavde. A ako smo ksenofobi, bar da to kazemo, da se ne krijemo iz nekih kvaziprincipa.
Link to comment
Nisam ucestvovao u prve dve diskusije, a za pasus o trecoj, svaka cast. Narocito za boldovani deo.
cekaj, ne mislis valjda da mi nastupamo sa nacionalistickih pozicija kad kazemo da ne treba zvati klea da igra za reprezentaciju? takve likove na ovom forumu neces naci.
Link to comment

Hm, čiko, vidi ovako (sedim dva dana ukočen na gajbi, pa mogu da ponavljam neke stvari), pisao sam i o tome u jednom obimnom postu. Tj o toj iracionalnoj navijačkoj varijanti poimanja fudbala i sporta uopšte. Dakle, nema tu nekih ultra logičkih principa, bar ne u onoj varijanti kojom se deo ljudi ovde bavi (a kako Subotić, a on nije igrao ovde, a njemu su ćale i keva trt mrt, a kako ovaj ne kad je ovde tačno godinu i 49 dana, a ovo, a ono...). Jednostavno, fudbal je tako izgledao otkad ga pratim do sad, a to je jedno trideset godina, i navikao sam na to, i to se nikad nije dovodilo u pitanje, niti moglo da se racionalizuje. Prosto, za reprezentaciju igraju oni koji bi prirodno trebalo da igraju za nju po nekom od osnova, i nema boga da ti ja to objasnim bez kršenja nekog od osnovnih logičkih, tržišnih i principa slobodnog protoka radne snage u EU. I baš u tome je draž fudbala, i tu nema nikakvog nacionalizma niti prebrojavanja zrnaca. Jer da ima, sad bih ja tebe mogao da pitam po kom osnovu (osim ultranacionalnog) navijaš baš za reprezentaciju Srbije u bilo kom sportu. Pošto uvek ima boljih, lepših, simpatičnijih i tako to. Dakle, koji je tvoj racionalni razlog da navijaš? Pošto je navijanje kao kategorija sve osim racionalnog.Na kraju, takve varijante sa angažovanjem stranaca kad god nešto malo zaškripi me neodoljivo podsećaju na likove koji jure cheatove za igricu čim se prvi put zaglave na trećem nivou. Meni to jednostavno nije zanimljivo. Imamo to što imamo, to je rezultat našeg rada u prethodnom periodu i sa time izlazimo da se merimo sa drugima. Vrlo jednostavno.

Link to comment
Odigrao je jos devet utakmica u kupu i postigao 2 gola sto ti dodje 40 utakmica 7 golova. Ne znam gdje su se jos izgubile tih 6 utakmica (nesto ne vjerujem da je na 6 utakmica postigao 9 golova). izvor: My link
Idi ti u kurac glupane jedanNeko je rekao da je postigao 46 golova. Ukucao u google Nikola Zigic i dobio ovo (inace ostavio sam ovaj link i tamo)eurosport
:lol:nije rekao 46, nego 16 i ti to znas, ali ok verovatno te zbunilo ovo njegovo konstantno grejanje klupe u birmingemu <_<
Link to comment
Nisam ucestvovao u prve dve diskusije, a za pasus o trecoj, svaka cast. Narocito za boldovani deo.Nisam lenj da citam ni tvoje, ni postove ostalih. Najcesce samo to i radim, retko uzimam ucesce u diskusiji. Tebe, taodje, ne mrzi da pises, pa ne znam sto ti tesko pada da mi odgovoris. Ionako pises postove u kojima mi ne odgovaras na pitanje. Mozda zato sto ne moze da se napise logicki ispravan post gde se opravdava igranje Subotica i Kuzmanovica, a istovremeno zagovara princip po kome za reprezentaciju jedne zemlje treba da igraju igraci fudbalski odgojeni u njoj. Razumem da si protiv igranja stranaca, ali dok je obrazlozenje Duleta Savica kristalno jasno (doduse i kretensko), tvoje je kompleksnije.Najpre kazes da to narusava koncept "igraj sa onim sto napravis sam". Dobro, princip je razumljiv. Pomenuo sam ti dva igraca koja ne zadovoljavaju taj uslov, nismo ih mi fudbalski odgojili, a igraju za Srbiju. Nemas nikakav problem sa time, nemam ni ja, ali pokazuje da tvoj princip ima rupa, sto ce reci da si nedosledan. Cak su i strani fudbaleri prihvatljivi, ali ako zare i pale dovoljno dugo, par sezona. Kriterijum kvaliteta koji se ne zahteva ni od jednog domaceg igraca koji je nastupao za reprezentaciju. Sto rece Mrdja, voleo bih da smo otvoreniji za ljude koji nisu odavde. A ako smo ksenofobi, bar da to kazemo, da se ne krijemo iz nekih kvaziprincipa.
to je tako lepo na kraju diskusije reci za nekoga da nije otvoren za sve ljude koji nisu odavde i da su kriptoksenofobi.
Link to comment
to je tako lepo na kraju diskusije reci za nekoga da nije otvoren za sve ljude koji nisu odavde i da su kriptoksenofobi.
Molim te, čovek je eksplicitno rekao da za Harper Lee to ne misli
Link to comment
To je pitanje za selektora, ali lično, ja sam za strance u reprezentaciji. Naravno, ukoliko su ekstraklasa. Nije nam namera da baziramo reprezentaciju na strancima, ali jedan, dvojica ili trojica koji bi podigli kvalitet našeg tima su dobro došli. Što se konkretno Klea tiče, vidim da se radi o dobrom momku, koji je u formi, daje golove, a značajne su i njegove izjave da mu je Srbija druga domovina i da voli Beograd - izjavio je Karadžić.
znaci to bi bilo to
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...