Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

I da ponovim po milioniti put - ozbiljnije uvođenje takve prakse bi potpuno devalviralo koncept reprezentativnog fudbala, pošto to više ne bi bilo ono što si sam uspeo da stvoriš, a bogate države bi počele da se ponašaju kao Real i Mančester i da kupuju talentovane brazilske klince u pionirskom uzrastu, pošto im se tako može.
A sta sada sprecava bogate zemlje da se tako ponasaju? To sto Srbija nema strance u timu? Kleo bi bio presedan? Mi bi uveli nekakvu losu praksu?
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Naravno da bi bio presedan, pošto to uglavnom niko ne radi. Na stranu neozbiljnost i hajp diktiran iz menadžerskih medija (pogledati pod Žuka i Moreira, već bilo).

Link to comment

kao sto se milion puta do sada reklo - reprezentacija jedne zemlje je upravo to, reprezent onoga sto ta zemlja ima da ponudi u fudbalskom smislu, ne poslovnom, bar je tako zamisljeno. to ti je sto ti je, imas takve fudbalere kakve imas i daj da vidimo gde stojimo kao fudbalska nacija. nije to uopste pitanje srBstva ili cega vec, ja prvi ne bih nikada mogao da smatram uspehom svoje zemlje kada bi bila (u nekom paralelnom univerzumu) prvak sveta sa Aguerom, Forlanom, Suarezom, Mesijem ili Niangom u timu. e sad, ako se neko setio da voli zemlju u kojoj igra toliko da zaigra za nju (a to samo zato sto reprezentaciju svoje zemlje nikada videti nece) onda zaista jebes sve.

Link to comment

moram samo da postavim jedno pitanje. zasto da damo pasos bas njemu? mozda ima jos talentovanih napadaca u svetu koji bi pristali da igraju za srbiju? mozda (sigurno) ima kvalitetnijih brazilaca koji nikada nece igrati za reprezentaciju brazila a nama bi dosli kao kec na desetku. hajde da posaljemo skaute da prate par igraca pa da izaberu najboljeg. mozda bi mogli i ofanzivnog veznog igraca da nadju.

Edited by kojot
Link to comment

Zalosno je sto Srbija nema bolje napadace od klokana i hijavate. :isuse: Mrdja je sprdnja, a Lazovic u Zenitu igra nesto slicno kao Lane u repki. Da se nadamo Aleksicu u Djenovi i da nekog izbunarimo u 'Subotic stilu'. Bojim se da ce ove kvalifikacije pokazati koliko smo deficitarni u napadu... Kleo mi ne pada na pamet uopste. Jbg.

Link to comment
Naravno da bi bio presedan, pošto to uglavnom niko ne radi. Na stranu neozbiljnost i hajp diktiran iz menadžerskih medija (pogledati pod Žuka i Moreira, već bilo).
moram samo da postavim jedno pitanje. zasto da damo pasos bas njemu? mozda ima jos talentovanijih napadaca u svetu koji bi pristali da igraju za srbiju? mozda (sigurno) ima kvalitetnijih brazilaca koji nikada nece igrati za reprezentaciju brazila a nama bi dosli kao kec na desetku. hajde da posaljemo skaute da prate par igraca pa da izaberu najboljeg. mozda bi mogli i ofanzivnog veznog igraca da nadju.
Ne verujem da bi se neko mnogo nasekirao sto Kleo igra za Srbiju, pa da otvori sezonu lova na mlade talente po svetu koji bi igrali za reprezentacije bogatih zemalja. Negde sam i napisao da bi jedini uslov zvanja u reprezentaciju trebalo da bude jednak status sa ostalima. Znaci da nikome ne treba nuditi novac da bi igrao. Predaleko ste otisli sa skautiranjem, da neko o tome ozbiljno razmislja, vec bi bilo takvih primera posto nema pisanog pravila koje bi to sprecilo. Edited by Djolle
Link to comment

Kleo je u Srbiji već treću sezonu, nije da nije igrao u Zvezdi, u Partizanu je bio standardan prošle sezone, i nikom živom nije palo na pamet i u najluđim halucinacijama da bi mogao da mu se ponudi pasoš. Onda je odigrao dobro protiv dve raspad ekipe i dve tekme protiv Anderlehta, i odmah je rešenje za špic napada repke (naravno, inicirano u Žurnalu i sličnim podvrstama toalet papira). Jbg, to se tako ne radi. Opet kažem, ponavljam™, pogledati slučaj Žuke i Moreire, glavnih kandidata za srpski pasoš proteklih godina, koji su u međuvremenu postali zlikovci, foliranti i unesrećitelji naše dece.A šta ako Kadu ove sezone eksplodira i zabode 25+ golova u TSL? Hoće li on biti taj kreativac koji nam godinama nedostaje?

Link to comment
Ne verujem da bi se neko mnogo nasekirao sto Kleo igra za Srbiju, pa da otvori sezonu lova na mlade talente po svetu koji bi igrali za reprezentacije bogatih zemalja. Negde sam i napisao da bi jedini uslov zvanja u reprezentaciju trebalo da bude jednak status sa ostalima. Znaci da nikome ne treba nuditi novac da bi igrao. Predaleko ste otisli sa skautiranjem, da neko o tome ozbiljno razmislja, vec bi bilo takvih primera posto nema pisanog pravila koje bi to sprecilo.
A ti si jako naivan. Prve bi stradale africke selekcije koje vec sada cerupaju kolonijalne gazde. Zatim manje latino drzave a onda i vece. Na kraju bi se naravno sve svelo na pare. Naslovi "Aquero za Englesku! 5 miliona i 10% od reklama presudili." ne bi bili nikakvo cudo. I sta onda reprezentacije reprezentuju? Ko ima vise kesa? Jebes ti to.Ja bih se itekako nasekirao da Kleo zaigra za Srbiju. Ne bih se radovao ni jednom njegovom golu. Ne zato sto nije srBin vec zato sto to onda nije reprezentacija Srbije. Kleo ima veze sa Srbijom koliko i sa Kambodzom, i kako onda to on treba da reprezentuje Srbiju?Jesi cuo nekad za izraz reprezentuje svoju zemlju? A jesi cuo nekad za reprezentuje tudju zemlju? Ne? Pitam se sto.P.S: ono za izbor samo jedne selekcije je samo posledica razlika izmedju repke i kluba. I cak i to nije neka razlika, umesto 3godisnjeg potpisujes 10godisnji ugovor.
Link to comment
Kleo je u Srbiji već treću sezonu, nije da nije igrao u Zvezdi, u Partizanu je bio standardan prošle sezone, i nikom živom nije palo na pamet i u najluđim halucinacijama da bi mogao da mu se ponudi pasoš. Onda je odigrao dobro protiv dve raspad ekipe i dve tekme protiv Anderlehta, i odmah je rešenje za špic napada repke (naravno, inicirano u Žurnalu i sličnim podvrstama toalet papira). Jbg, to se tako ne radi. Opet kažem, ponavljam™, pogledati slučaj Žuke i Moreire, glavnih kandidata za srpski pasoš proteklih godina, koji su u međuvremenu postali zlikovci, foliranti i unesrećitelji naše dece.A šta ako Kadu ove sezone eksplodira i zabode 25+ golova u TSL? Hoće li on biti taj kreativac koji nam godinama nedostaje?
Opet kazem, ponovljam, ako selektor smatra da mu treba Kleo/Zuka/Moreira/Kadu/NekoPeti, treba ukloniti postojece prepreke (drzavljanstvo) i ne smisljati nove. Ovde se malo prica o njegovom kvalitetu, pa malo o tome da se tako narusava nekakav koncept, pa opet malo o sposobnostima, pa o tome da li bi neko eventualne uspehe reprezentacije sa strancima u njoj dozivljavao ovako ili onako.
Link to comment
A ti si jako naivan. Prve bi stradale africke selekcije koje vec sada cerupaju kolonijalne gazde. Zatim manje latino drzave a onda i vece. Na kraju bi se naravno sve svelo na pare. Naslovi "Aquero za Englesku! 5 miliona i 10% od reklama presudili." ne bi bili nikakvo cudo. I sta onda reprezentacije reprezentuju? Ko ima vise kesa? Jebes ti to.
:lol: Ovo jako podseca na tekst Vladimira Arsenijevica o posledicama odluke medjunarodnog suda pravde o legalnosti proglasenja kosovske nezavisnosti. Upozoravao je Vuk Jeremic da je to opasan presedan, ali nisu slusali. Naslovi: Trinidad se odvaja od Tobaga, Sveti Kits od mrskog mu Nevisa....
Link to comment
Opet kazem, ponovljam, ako selektor smatra da mu treba Kleo/Zuka/Moreira/Kadu/NekoPeti, treba ukloniti postojece prepreke (drzavljanstvo) i ne smisljati nove. Ovde se malo prica o njegovom kvalitetu, pa malo o tome da se tako narusava nekakav koncept, pa opet malo o sposobnostima, pa o tome da li bi neko eventualne uspehe reprezentacije sa strancima u njoj dozivljavao ovako ili onako.
Pa eto, može se smatrati da si sam sebi odgovorio, makar u prvoj rečenici. Ne znam gde bismo stigli kada bi se svaki selektor rukovodio menadžerskim tekstovima iz Žurnala i kratkotrajnim hajpovima svakih godinu dana.A što se tiče druge, šta da ti kažem, meni je sve to validno. Jednostavno, nisu mi zanimljiva instant rešenja svaki put kad nam zafali nešto u ekipi. Kosi se sa mojim poimanjem elementarnog fer pleja i koncepta koji traje više od jednog veka. Igraš sa onime što imaš. Ako nemaš, potrudićeš se da napraviš. Ako ne napraviš, jebiga.
Link to comment
:lol: Ovo jako podseca na tekst Vladimira Arsenijevica o posledicama odluke medjunarodnog suda pravde o legalnosti proglasenja kosovske nezavisnosti. Upozoravao je Vuk Jeremic da je to opasan presedan, ali nisu slusali. Naslovi: Trinidad se odvaja od Tobaga, Sveti Kits od mrskog mu Nevisa....
Dok je tvoj argument sta fali strancima u reprezentaciji :isuse: Novac vec sada igra glavnu ulogu u izboru za koju ces reprezentaciji da igras. Jedini izuzetak je sto kad te zovu tvoji jos uvek se smatra trulim da to odbijes. Ali nek porade jos malo oportunisti i legalisti poput tebe i konacno cemo imati uredjeno trziste reprezentativaca.
Link to comment
Pa eto, može se smatrati da si sam sebi odgovorio, makar u prvoj rečenici. Ne znam gde bismo stigli kada bi se svaki selektor rukovodio menadžerskim tekstovima iz Žurnala i kratkotrajnim hajpovima svakih godinu dana.A što se tiče druge, šta da ti kažem, meni je sve to validno. Jednostavno, nisu mi zanimljiva instant rešenja svaki put kad nam zafali nešto u ekipi. Kosi se sa mojim poimanjem elementarnog fer pleja i koncepta koji traje više od jednog veka. Igraš sa onime što imaš. Ako nemaš, potrudićeš se da napraviš. Ako ne napraviš, jebiga.
Naravno da ne mislim da selektor treba da donisi bilo kakve odluke na osnovu toga sta pise zurnal ili ko god. To se podjednako odnosi na domace i strane igrace.Sto se drugog pasusa tice, veoma postujem tvoj stav i poimanje fer pleja. Kad smo kod toga, da li se protivis igranju Subotica i da li bi se protivio igranju Krkica? Njih nismo napravili, koliko znam.
Dok je tvoj argument sta fali strancima u reprezentaciji :isuse: Novac vec sada igra glavnu ulogu u izboru za koju ces reprezentaciji da igras. Jedini izuzetak je sto kad te zovu tvoji jos uvek se smatra trulim da to odbijes. Ali nek porade jos malo oportunisti i legalisti poput tebe i konacno cemo imati uredjeno trziste reprezentativaca.
Ma da, oportunisti i legalisti kao ja ce srusiti svet, ne samo fudbal. Edited by Djolle
Link to comment

mene samo zanima, u slucaju da se to pretvori u nesto normalno - cemu onda reprezentacije? svodis ih na klubove, jebiga - ko nudi vise para dovesce vise vedeta. onda lepo ukines repke kao takve, ukines EC i WC, Copa Libertadores, sva ta takmicenja i nek postoje samo regionalne lige sampiona za reklamiranje zileta i zgrtanje para.

Edited by assück
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...