Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Nemoj se vracati na Klea, posto on ima sanse da zaigra za Reprezentaciju isto kao i Bojan Krkic, 0%, jer nema pasos. Kad mu Don Tole sredi pasos, onda cemo pricati o Kleu...
Kad mu DOn TOle sredi pasos vise nece imati o cemu da se prica.
Ako je Sulejmani najbolji strelac, treba ga pozvati u A tim, bez obzira sto nije centarfor nego krilo. Nama uz Zigica i treba jedna "muva bez glave" da trci okolo i skuplja ono sto Zigic prosledi dalje. To je do sada radio Pantelic, a mozda je vreme da se Sulejmani proba. Ima iskustva u velikim klubovima, igrao je i za A tim, nece biti eksperiment, nego korisna proba. Pogotovo sto imamo 3 napadaca u ekipi.
Pod uslovom da vec nemamo igraca koji igra isto sto i on samo 10 puta bolje. A i za tog igraca imamo izmenu koja je bolja.
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Koliko se ja sećam, Jovanović je procvetao™ baš kada su ga u Standardu premestili sa špica na polušpic/krilo.
Špic, polušpic, u njegovom slučaju se radi o semantici. Bio je 1 od 2 najisturenija igrača i igrao više u sredini. On je u reprezentaciji procvetao™ kada ga je Antara gurnuo na krilo, što ne znači da mu ta uloga u tolikoj meri leži. Naravno, jeste on imao odličan učinak, ali mislim da prosto njegove predispozicije i način igranja mogu mnogo bolje da se iskoriste na špicu, posebno sada kada je reprezentacija u suštini dobila jednog novog Bambija Tošića kao vrlo zajebanog klasičnog krilnog igrača. Uostalom, vidimo kako Lane igra levog veznjaka/krilo u Liverpulu.
Ako je Sulejmani najbolji strelac, treba ga pozvati u A tim, bez obzira sto nije centarfor nego krilo. Nama uz Zigica i treba jedna "muva bez glave" da trci okolo i skuplja ono sto Zigic prosledi dalje. To je do sada radio Pantelic, a mozda je vreme da se Sulejmani proba. Ima iskustva u velikim klubovima, igrao je i za A tim, nece biti eksperiment, nego korisna proba. Pogotovo sto imamo 3 napadaca u ekipi.
Šta to Žigić "prosleđuje"? On ne prosleđuje ništa nego se od njega odbija lopta koju ne skinu centarhalfovi, pošto ni ne skače. Da on "prosleđuje", onda niko ne bi morao da trči okolo kao muva bez glave da to kupi, zašto bi ako je "prosleđeno" ka njemu, znači da ga lopta cilja, ima pravac, dobru putanju i relativnu jačinu™...Centarforovi bandere u modernom fudbalu ne postoje. Oni postoje još samo u Bata Đorinim konceptima pisanim za nove polaznike škole fudbala "Bata Đora". U modernom fudbalu postoje brzi igrači sa osećajem za kombinaciju, odlične tehnike šuta i prijema. Obe stvari Žigiću fale, o Panteliću i Mrđi da ne govorim. Barem toliko da ne moraju biti zacementirani u svakom meču. Mogu svi oni da zabodu neki gol, ali je valjda posle kvalifikacija i SP jasno da to može biti samo ili plod slučajnosti ili zbog preslabog rivala. Nosioci naše igre u napadu ne igraju u samom napadu. Edited by Filipenko
Link to comment
Špic, polušpic, u njegovom slučaju se radi o semantici. Bio je 1 od 2 najisturenija igrača. On je u reprezentaciji "procvetao" kada ga je Antara gurnuo na krilo, što ne znači da mu ta uloga u tolikoj meri leži. Naravno, jeste on imao odličan učinak, ali mislim da prosto njegove predispozicije i način igranja mogu mnogo bolje da se iskoriste na špicu. Uostalom, vidimo kako igra levog veznjaka/krilo u Liverpulu.
Tako igra zato što jednostavno nije vrhunski igrač. U Standardu i u repki je bio deo jedne koncepcije koja je uvežbavana, i to je dobro izgledalo/izgleda. Uostalom, nije on mlad, da je za Premier ili tako neku ligu, odavno bi bio tamo. A sad je kupljen na klasično ostrvski način - videli su da je dao gol njihovim arhineprijateljima na SP.
Link to comment
Zanimljiv je i argument narusavanja reprezentativnog koncepta u fudbalu. Zamolio bih Kojota i Larsona, zastupnike ove teze, da malo elaboriraju svoje misljenje. Koga reprezentuju reprezentacije? Drzavu, naciju, sve gradjane neke drzave, fudbalsku skolu neke zemlje?
Dokle ce ovaj idiotski argument da se provlaci :isuse: Ja bih imao jedno kontra pitanje: Koja je po tebi razlika izmedju reprezentacije i kluba?P.S: nikakva uvreda ka tebi, samo je argument totalno apsurdan.
Link to comment
Kad mu DOn TOle sredi pasos vise nece imati o cemu da se prica.Pod uslovom da vec nemamo igraca koji igra isto sto i on samo 10 puta bolje. A i za tog igraca imamo izmenu koja je bolja.
Ajd u 100 marke da Don Tole moze da mu sredi pasos za 24h, ako to pozeli (Tole, ne Kleo)! :DCuveno pitanje, koja je ta izmena? Ako je imamo onda smo resili sve probleme. Umesto Pante bez kluba i Lazovica bez ligamenata (jel mu to lecila DrMarijana?), imamo nedefinisanu zamenu... koga?????
Link to comment

Zidan, komentarisuci jednu utakmicu na kojoj je Jovanovic igrao (igrao za Santander) rekao da je odlican igrac (igrao je protiv njega) ali da bira utakmice na kojem ce se pokazati.

Edited by borris_
Link to comment

Reprezentacije reprezentuju državu i sve njene građane. Što ne znači automatski da zbog toga treba brže bolje povećavati broj državljana onima koji nam se u datom momentu učine interesantnim.

Link to comment
Tako igra zato što jednostavno nije vrhunski igrač. U Standardu i u repki je bio deo jedne koncepcije koja je uvežbavana, i to je dobro izgledalo/izgleda. Uostalom, nije on mlad, da je za Premier ili tako neku ligu, odavno bi bio tamo. A sad je kupljen na klasično ostrvski način - videli su da je dao gol njihovim arhineprijateljima na SP.
Malko sam editovao u međuvremenu, ali OK, jasno mi je na šta misliš. Opet, on u Liverpulu igra uz daleko bolje saigrače (da hebe ćaću ako Tores ili Džerard i dalje nisu bolji od svih sa kojima je do sada igrao). A igrajući za reprezentaciju igraće protiv istih takvih, kvalitetnijih protivnika. Ne bih se složio da on nije za bolje, ali jednostavno nije takav igrač koji će da blista ili makar da bude neporecivo odličan u većini mečeva nezavisno od sistema, igre tima, saigrača i slično. Makar ne u jačoj konkurenciji.
Link to comment
Cuveno pitanje, koja je ta izmena? Ako je imamo onda smo resili sve probleme. Umesto Pante bez kluba i Lazovica bez ligamenata (jel mu to lecila DrMarijana?), imamo nedefinisanu zamenu... koga?????
Ono sto igra Sulejmani igra Milan Jovanovic*. Ne moze Sulejmani da bude klasican napadac, njega malo ostriji pogled oduva iz sesnesterca.*zasnovano na par tekmi iz mlade repke. Nigde drugde ga nisam gledao.
Link to comment

Iza napadaca, da igra drugog napadaca, ne krilo, koji uposljava ostale saigrace i ubacuje se iz drugog plana. Ono sto igra Pantelic, samo sto je Sulejmani malo kreativniji, pa moze da uposljava i levo i desno.

Link to comment
Nemoj se vracati na Klea, posto on ima sanse da zaigra za Reprezentaciju isto kao i Bojan Krkic, 0%, jer nema pasos. Kad mu Don Tole sredi pasos, onda cemo pricati o Kleu...
Pitanje koje se resava u roku od 24h ako postoji volja.
Ja naprotiv mislim da niko od sadašnjih reprezentativaca nije ušao u A selekciju na osnovu 6 odigranih utakmica već na osnovu reputacije koju su malo duže sticali.
Dobijali su sansu i mnogo gori igraci od Klea. Ili su nam standardi porasli, ili za njega vaze neki drugi?
Dokle ce ovaj idiotski argument da se provlaci :isuse: Ja bih imao jedno kontra pitanje: Koja je po tebi razlika izmedju reprezentacije i kluba?P.S: nikakva uvreda ka tebi, samo je argument totalno apsurdan.
Nisam ja provlacio taj argument da bih se uvredio. A razlika je, ako se ne varam, u tome sto reprezentaciju ne mozes da menjas, dok klub mozes. I ta pravila sigurno ne uspostavljaju forumaski mudraci.
Reprezentacije reprezentuju državu i sve njene građane. Što ne znači automatski da zbog toga treba brže bolje povećavati broj državljana onima koji nam se u datom momentu učine interesantnim.
Opet ne vidim nikakvu stetu za drzavu i njene gradjane. Meni, gradjaninu ove drzave, ne smeta da me predstavlja neko kao sto je Kleo.
Link to comment
Nisam ja provlacio taj argument da bih se uvredio. A razlika je, ako se ne varam, u tome sto reprezentaciju ne mozes da menjas, dok klub mozes. I ta pravila sigurno ne uspostavljaju forumaski mudraci.
Zapravo, pisana pravila već postoje, a i običaji. Meni, od nešto ozbiljnijih repki, na pamet pada samo slučaj Poljske i Olisadebea (sa čime se baš i nisu usrećili). Možda ti znaš za neki drugi slučaj da državljanstvo i poziv u repku dobije igrač od 25 godina koji je odlično odigrao mesec dana na početku sezone.
Opet ne vidim nikakvu stetu za drzavu i njene gradjane. Meni, gradjaninu ove drzave, ne smeta da me predstavlja neko kao sto je Kleo.
Za državu i njene građane ne bi bilo štete ni da se u fudbal uvede oprema kao u NFL, osmine umesto poluvremena, pa čak ni da se isti ukine kao sport. Ali to nema veze jedno sa drugim. I da ponovim po milioniti put - ozbiljnije uvođenje takve prakse bi potpuno devalviralo koncept reprezentativnog fudbala, pošto to više ne bi bilo ono što si sam uspeo da stvoriš, a bogate države bi počele da se ponašaju kao Real i Mančester i da kupuju talentovane brazilske klince u pionirskom uzrastu, pošto im se tako može. Edited by henrik larsson
Link to comment
Zapravo, pisana pravila već postoje, a i običaji. Meni, od nešto ozbiljnijih repki, na pamet pada samo slučaj Poljske i Olisadebea (sa čime se baš i nisu usrećili). Možda ti znaš za neki drugi slučaj da državljanstvo i poziv u repku dobije igrač od 25 godina koji je odlično odigrao mesec dana na početku sezone.
Naravno da pravila postoje i, koliko znam, nisu prepreka Kleovom igranju za Srbiju. Prepreke postavljamo sami sebi, odnosno njemu. Sad su i godine problem. Sa koliko godina su debitovali Zigic i Pantelic?
Link to comment

A u koliko ste smorili a stvari su tako jasne:Nama je deficitarno mesto pravog centarfora a ni u mladjim narastajima niko ne pokazuje nekakav zavidan kvalitet!Zigic - zna da igra i dobar je ali je trenutno( zadnjih god. dana) van svake forme.Pantelic - nije za ozbiljan fudbal.Nemamo mi nista od toga sto se on trudi i trci kad gola nigde nema.Lazovic - mozda moze igrati nesto ali je izgleda jako lenj i ne voli bas da trenira.Inace u napadu se mnogo bolje snalazi sa Zigicem on nego Pantelic.To je to sto imamo i od njih boljih nema.Cleo - da neko ne pomisli da je to novi Ronaldo - zuba ,nije ni blizu ali covek trenutno bolje igra od svih spiceva koji mogu nastupati za Srbiju a posto mladjih dobrih nemamo realno mu treba dati pasos i pustiti ga da igra!A vi nastavite da smarate... sa Rakicima,Djokicima i ostalim stablima...

Edited by Dudus
Link to comment

I na kraju, da probam da smorim iz još jednog ugla - reprezentativni fudbal je otprilike jedino polje koje je ostalo malim/siromašnim zemljama, izvoznicima igrača, s obzirom da je u klupskom uspešno napravljen jaz između najvećih/najbogatijih i ostatka, do te mere da u evropskoj prvoj ligi imamo max desetak (a zapravo i manje od toga) klubova koji se rotiraju kao potencijalni osvajači LŠ, a gornja druga liga je svesna da tome ne može da prismrdi u sledećih 100 godina. Da brazilski i argentinski klubovi učestvuju u takvim takmičenjima, duvali bi naveliko. Ali im zato ostaje reprezentacija, kada skupe na jedno mesto sve te igrače, pa se čak i nama desi da imamo kakvu takvu šansu da uradimo nešto ozbiljnije, za razliku od klubova.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...