Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Za Valenciju je odigrao 31 utakmicu i postigao 5 golovaU inostranstvu je odigrao dvije dobre sezone 06-07 i 08-09 (proljecni dio)Po tome bi Kezman bio najbolja opcija za napadaca.
Od te 31 prvenstvene tekme je bio starter na otprilike 5, a ostalo ulazio od 70. pa nadalje. U Kupu je mnogo više igrao i bio mnogo efikasniji. Te dve dobre sezone su upravo one u kojima je imao priliku da igra.
Link to comment

Od te 31. utakmice poceo je sa klupe bar 29 puta, a kad je igrao za Rasing u kontinuitetu prosek mu je jako dobar 19 utakmica 13 golova, sto samo znaci da nije dunster, zar ne?Kezman :isuse: Bolje da reaktiviraju Panceva i daju mu pasos, nego Kezman da bude bilo koja od opcija u napadu.Ajd sad ozbiljno pitanje, ko je nas najbolji strelac u kvalifikacijama U21 u poslednje 2 godine? Ko god da je, treba da ga zovu u A tim, makar da trenira sa njima.

Link to comment
Etoile Rouge Belgrade SER 28 18 04-05 Etoile Rouge Belgrade SER 25 15 05-06 Etoile Rouge Belgrade SER 23 11 06-06(août) Etoile Rouge Belgrade SER 3 2 06-07 Racing Santander ESP 32 12 07-08 Valence CF ESP 18 1 08-09 Racing Santander ESP 19 13 09-10 Valence CF ESP 13 4 10-11 Birmingham City ANG 2 0 Za Valenciju je odigrao 31 utakmicu i postigao 5 golovaU inostranstvu je odigrao dvije dobre sezone 06-07 i 08-09 (proljecni dio)Po tome bi Kezman bio najbolja opcija za napadaca.
To su ti samo ligaske utakmice. A u Valensiji u ligaskim utakmicama je uglavnom ulazio sa klupe.Kezman je sigurno bolji od Mrdje. Ali je malo lud, malo star. Nece Antara rizikovati sa tim.Ne bi vama valjao ni Anjelka. Verovatno bi vas nerviralo sto cesce ne lobuje golmana.edit: ne znam da li je to sa tobom slucaj borise ali postoji gomila ljudi koji kad vide Zigica u izglednoj poziciji kako promasuje pocne da skvice "majmune krakati ne znas ni glavom da ga das" zaboravljajuci da se zapitaju da li bi se drugi napadaci uopste izborili za tu poziciju i da li bi im se uopste videla glava izmedju malo visih stopera. Da ne nabrajam druge kvalitete ispasce da sam sa :ziga: topika. Nije idealan ali je izuzetno koristan igrac.edit2: o svemocni wiki Edited by Shan Jan
Link to comment

Odigrao je jos devet utakmica u kupu i postigao 2 gola sto ti dodje 40 utakmica 7 golova. Ne znam gdje su se jos izgubile tih 6 utakmica (nesto ne vjerujem da je na 6 utakmica postigao 9 golova). izvor: My linkKezmana bih najvise volio da vidim izvan pariza toliko ga zelim. Rekao sam da istim rezonom mozemo gledati i kezmana u reprezentaciji. Zamjena u klubu, kada udje (rijetko) ponekad (takodjer rijetko) dadne gol a u reprezentaciji je resetao protivnicke mreze i bio jedan od najzasluzninijih za kvalifikaciju na SP.

Edited by borris_
Link to comment

Pre 5-6 godina dok je jos igrao solidan fudbal, sad je mator i izlapeo i citira Bibliju u pauzama igranja PS3. A i ne mirise ga najbolji defanzivac Sveta, izvesni Nemanja Vidic. A verujem i da mu drugi iz ekipe, mislim na starije igrace, nisu bas po volji, tako da... los decko srpskog fudbala ce da ostane tu gde jeste. Onaj crveni sa SP je trebalo da odrobija, na njegovu srecu samo nam je upropastio utakmicu i Prvenstvo.

Link to comment
Ajd sad ozbiljno pitanje, ko je nas najbolji strelac u kvalifikacijama U21 u poslednje 2 godine? Ko god da je, treba da ga zovu u A tim, makar da trenira sa njima.
Sulejmani.
Link to comment
Inače, Jovanović je krilo, a ne špic.
Jovanović je igrao špica u Standardu, i po svojim predispozicijama je daleko opasniji na tom mestu nego kao klasično krilo. Jeste da par utakmica u reprezentaciji ukazuje na suprotno, ali Jovanović nije igrač za krilnu/spoljnu poziciju u jačim mečevima. Uvek je unutra mnogo opasniji (tipično za brze igrače), što je pokazao i protiv Rumunije, ili recimo Nemačke na SP. On upravo nije neko ko će da šparta po krilu pa da centrira, igra na drugačiji način, uvek maksimalno napada prema samom golu.
Link to comment

Posto se na ovoj temi pojavljuju neka imena za koja nisam ni cuo (doduse, ne pratim tako pomno sva desavanja), vratio bih se na pricu o Kleu. Za njega je cula i moja devojka. :)Procitao sam ovde puno validnih argumenata za i protiv igranja ovog Brazilca za reprezentaciju Srbije. Posto se o tome izjasnio Dule Savic, vise nemam nikakvu dilemu. Ima li jaceg argumenta za, od toga da je ovaj gmaz protiv?Kakve uslove treba da ispuni jedan stranac da bi igralo za Srbiju? Cenjena forumska javnost postavila je jako visoke standarde. Kada bi ti standardi vazili za sve, imali bismo cirka 0 igraca u reprezentaciji. Koji je to nas reprezentativac bio 3 godine za redom najbolji igrac nase lige? Naravno da svako ko se istakne, dobije ponudu iz inostranstva. Da li su svi nasi reprezentativci rodjeni u Srbiji? Da li su svi prosli Djorinu fudbalsku skolu? Jedina prepreka za Klea je dakle to sto u svojoj DNK nema srpskih gena. Ni u tragovima. Da, i drzavljanstvo je prepreka, ali ona se lako da prevazici.Da li sporan kvalitet? Nisam strucan da to procenim, misljenje selektora je tu jedino relevantno. U jedno sam siguran, da je neki domaci igrac dao 8 golova u 6 evropskih utakmica i odveo svoj tim u ligu sampiona, njegovo mesto u startnih 11 bi bilo zacementirano. Zanimljiv je i argument narusavanja reprezentativnog koncepta u fudbalu. Zamolio bih Kojota i Larsona, zastupnike ove teze, da malo elaboriraju svoje misljenje. Koga reprezentuju reprezentacije? Drzavu, naciju, sve gradjane neke drzave, fudbalsku skolu neke zemlje?Da zavrsim, svako ko zeli da igra za Srbiju, a selektor smatra da mu takav igrac treba, zasluzuje da dobije sansu. Pa ako se ispostavi da nije dovoljnoo kvalitetan, selektor ga nece pozivati i kraj price. Jedini uslov je ne bude privilegovan u odnosu na ostale, da dobija vise para i slicno.

Link to comment
Zanimljiv je i argument narusavanja reprezentativnog koncepta u fudbalu. Zamolio bih Kojota i Larsona, zastupnike ove teze, da malo elaboriraju svoje misljenje. Koga reprezentuju reprezentacije? Drzavu, naciju, sve gradjane neke drzave, fudbalsku skolu neke zemlje?Da zavrsim, svako ko zeli da igra za Srbiju, a selektor smatra da mu takav igrac treba, zasluzuje da dobije sansu. Pa ako se ispostavi da nije dovoljnoo kvalitetan, selektor ga nece pozivati i kraj price. Jedini uslov je ne bude privilegovan u odnosu na ostale, da dobija vise para i slicno.
Prvi pasus: mislim da sam elaborirao prilično detaljno, tj ne mogu detaljnije od toga.Drugi pasus: Beowl je već objasnio - kada bi jednomesečna forma protiv nižerazrednih i prosečnih evropskih ekipa bila neki reper, imali bismo bar deset naturalizovanih igrača u proteklih pet godina.
Link to comment
Posto se na ovoj temi pojavljuju neka imena za koja nisam ni cuo (doduse, ne pratim tako pomno sva desavanja), vratio bih se na pricu o Kleu. Za njega je cula i moja devojka. :)
Nemoj se vracati na Klea, posto on ima sanse da zaigra za Reprezentaciju isto kao i Bojan Krkic, 0%, jer nema pasos. Kad mu Don Tole sredi pasos, onda cemo pricati o Kleu...Ako je Sulejmani najbolji strelac, treba ga pozvati u A tim, bez obzira sto nije centarfor nego krilo. Nama uz Zigica i treba jedna "muva bez glave" da trci okolo i skuplja ono sto Zigic prosledi dalje. To je do sada radio Pantelic, a mozda je vreme da se Sulejmani proba. Ima iskustva u velikim klubovima, igrao je i za A tim, nece biti eksperiment, nego korisna proba. Pogotovo sto imamo 3 napadaca u ekipi. Edited by Milosh76
Link to comment
U jedno sam siguran, da je neki domaci igrac dao 8 golova u 6 evropskih utakmica i odveo svoj tim u ligu sampiona, njegovo mesto u startnih 11 bi bilo zacementirano.
Ja naprotiv mislim da niko od sadašnjih reprezentativaca nije ušao u A selekciju na osnovu 6 odigranih utakmica već na osnovu reputacije koju su malo duže sticali.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...