Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

I ne razumem ovo "oni su mi, mi smo oni". Sta je to ako ne esencija patriotizma? Priznajem da ga kod mene nema mnogo, ako ga uopste ima, tako da se to jednostavno objasnjava.

:D

 

ja sam procitao "oni su oni, mi smo mi" tako mi je logicnije bilo...

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Bravo Moco. Evo gledo sam uzivo Slovenija-Škotska bilo preko 5000 Škota na tekmi. Odigrali 2:2 ispali su neče ici u baraz. A poslednje veliko takmicenje im je bilo 98-e u Fra. 20 godina ih nije bilo na velikom takmicenju. Sad su bili mozda najbliže ikad u ovih 20 godina da odu na veliku scenu. Nakon utakmice odem malo do grada, kafane pune Škota ljudi se vesele,piju pivo. 20 godina ih nigde nije bilo a oni su i dalje sretni i nasmejani. Kod nas je tako nesto nemoguce. Ko sto mali Gacinivić kaze:kad izgubimo ko da nam je neko umro.

Jbg kako god idemo u Rusiju sutra,a tamo videcemo sta če biti.

Sad si me podsetio na scenu posle finala Kupa Africkih Nacija 2013. Nigerija pobedila Burkinu Faso sa 1:0 i postala prvak Afrike, vracamo se sa utakmice nekim vozom do centra Johanesburga, u vozu neki zamor, svi u glas komentarisu utakmicu, stanje u juznoafrickom savezu i zasto im je reprezentacija govno, a u nekom cosku trojica navijaca Burkine Faso, visoki, krupni, stoje i bez reci gledaju u patos kao da im je neko pobio celu familiju. Inace Burkina Faso pre toga, a ni posle nije bila ni blizu da igra u finalu prvenstva Afrike, a nikad se nisu plasirali na svetsko prvenstvo.
Link to comment

Nije frka podrzati igrace i navijati za svoje. Frka je kada znas kako se (vec decenijama) sastavlja reprezentacija, a ne sastavlja se tako sto se biraju najbolji medju najboljima. Fudbalski Savez je jedno interesno lice kojima seva paja za rezultate ako se oni ne oslade. 

 

Da vam dam primer kako se "raspravlja" o kandidatima za selektora medju predstavnicima regionalnih saveza: "ma on nikad nije zvao nikoga iz XY", "dogovorili smo se da stavi YZ iz ABC okruga", "koji je moj deo", "kako sada ja da prodam ovog/onog".

 

Ovo nije trac, ni izmisljena prica, nego kako to izgleda zaista. Ne bih da govorim pri kojem izboru selektora se ovako govorilo, jer bi identitet izvora bio lako otkriven.

Dovoljno je reci da se mnogima sve smucilo i vise ne zele da imaju nista sa FS.

Link to comment

-1

 

Nije da ne volim fudbal, nego me je vrlo malo briga za reprezentaciju Srbije. Zadnji put sam iz sve snage navijao za njih jos dok su bili "plavi", na EURU 2000. Jednostavno, vise od pola igraca i ne znam, a ne zanimaju me ni Zvezda i Partizan.

 

Jedna od karakteristika ove reprezentacije je da je predvode igrači koji nisu igrali za Zvezdu i Partizan

 

Tako da ne važi ni to da zli blizanci guše reprezentaciju

Link to comment

 Ko sto mali Gacinivić kaze:kad izgubimo ko da nam je neko umro.

 

Možda je to razlog za neke neočekivane uspehe i u kolektivnim i u individualnim sportovima.

 

Pogledaj kad se igra odbojka na grčkim plažama: iz nekog razloga naši uvek dobiju Bugare. Debeli, zadrigli, omamljeni pivom, ali se bacaju po onom pesku kao da će svet da stane.

Link to comment

Jedna od karakteristika ove reprezentacije je da je predvode igrači koji nisu igrali za Zvezdu i Partizan

 

Tako da ne važi ni to da zli blizanci guše reprezentaciju

e to. za ovaj prvi deo uz'o si mi tastaturu iz ruke.

 

mada ako neko gusi onda je to saVez koji ne stiti dovoljno Selektora u njegovom radu. ili ga ni ne dira jer radi po planu. tanka je linija, menadjerska.

Link to comment

I ne razumem ovo "oni su mi, mi smo oni". Sta je to ako ne esencija patriotizma? Priznajem da ga kod mene nema mnogo, ako ga uopste ima, tako da se to jednostavno objasnjava.

Све грађани света... :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...