Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Ma sam plasman na WC je ogroman uspeh, kakva god da je kvalifikaciona grupa. 

 

Kada su grupe izvučene Austrija i Vels su bili viđeni za prva dva mesta. Srbiji i Irskoj je bilo predviđeno klanje za treću poziciju s tim da Srbiji niko nije davao gram šanse u tom klanju. Četvrto mesto i to pod uslovom da ne bude neugodnih kikseva protiv Moldavije i Gruzije.

 

Srbija je po opštoj oceni bila totalni autsajder u grupi i samim tim je već napravila uspeh time što u poslednja dva kola ulazi sa prve pozicije, ima dve meč lopte i sama odlučuje o svojoj sudbini.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

vidim, raspravlja se o elementarnim stvarima. lepo. u osnovi, stvar je u ljubavi prema igri, prema sportu zvanom fudbal. ako si zadojen od malena, preživeo i skroz lično doživeo sve one grozne trenutke, retke pobede i česte poraze, onda ćeš znati da ceniš svaki kakav-takav uspeh reprezentacije, kako god da je postignut. klupski fudbal je mnogo ozbiljnija stvar od reprezentativnog, ali tu smo mi protiv njih, dok smo kod reprezntativnog i mi i oni jedno te isto. reprezentacija je tu neki kao najmanji zajednički sadržalac svakog pravog zaljubljenika u ovaj sport, čak i kad igra jajarski, sa šmrljavim igračima, sa kalkulantom na klupi i ostalom gamadi u savezu. svi oni dođu i prođu, ali reprezentacija, dal jugoslavije, srbije i crne gore ili srbije, potpuno je nebitno, ostaje. dakle, elementarna stvar, iako, kao i sve ostalo u fudbalu, prkosi svim logikama zdravog razuma, dakle, elemntarna stvar je želeti reprezentacije sve najbolje. pod bilo kojim uslovima. onaj koji se ne slaže sa ovim nije ništa manji patriota ili šta god drugo od onog koji se slaže, samo ne voli fudbal onoliko koliko ova najlepša igra zaslužuje. uz reprezentaciju uvek, u bilo kom sportu, pod bilo kojim uslovima. kritika da, konstruktivna, nekonstruktivna, nema veze, pljuj i kritikuj kad god ti se nešto ne sviđa, ali nikad, nikad ne diži ruke od repstacije. oni su mi, mi smo oni, i to je to, simple as that.

 

reprezentacija je rod najrođeniji, nema tu ali, ako, ipak, možda... nema biranja, kao familija, to ti je što ti je, voliš i trpiš.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Bravo Moco. Evo gledo sam uzivo Slovenija-Škotska bilo preko 5000 Škota na tekmi. Odigrali 2:2 ispali su neče ici u baraz. A poslednje veliko takmicenje im je bilo 98-e u Fra. 20 godina ih nije bilo na velikom takmicenju. Sad su bili mozda najbliže ikad u ovih 20 godina da odu na veliku scenu. Nakon utakmice odem malo do grada, kafane pune Škota ljudi se vesele,piju pivo. 20 godina ih nigde nije bilo a oni su i dalje sretni i nasmejani. Kod nas je tako nesto nemoguce. Ko sto mali Gacinivić kaze:kad izgubimo ko da nam je neko umro.

Jbg kako god idemo u Rusiju sutra,a tamo videcemo sta če biti.

Edited by Cash
Link to comment

Ma sam plasman na WC je ogroman uspeh, kakva god da je kvalifikaciona grupa.

Ma jok ovde je počelo da se provlači kako je blam plasirati se na SP dok je baš do jaja ispasti još u kvalifikacijama.

Link to comment

Opet euforija!?! sa 4 boda u grupi i dobru gol razliku prokazi se dalje... [emoji23]

 

 

Ти пошто си стручњак уплатио си паре на клаџи сутра?

vidim, raspravlja se o elementarnim stvarima. lepo. u osnovi, stvar je u ljubavi prema igri, prema sportu zvanom fudbal. ako si zadojen od malena, preživeo i skroz lično doživeo sve one grozne trenutke, retke pobede i česte poraze, onda ćeš znati da ceniš svaki kakav-takav uspeh reprezentacije, kako god da je postignut. klupski fudbal je mnogo ozbiljnija stvar od reprezentativnog, ali tu smo mi protiv njih, dok smo kod reprezntativnog i mi i oni jedno te isto. reprezentacija je tu neki kao najmanji zajednički sadržalac svakog pravog zaljubljenika u ovaj sport, čak i kad igra jajarski, sa šmrljavim igračima, sa kalkulantom na klupi i ostalom gamadi u savezu. svi oni dođu i prođu, ali reprezentacija, dal jugoslavije, srbije i crne gore ili srbije, potpuno je nebitno, ostaje. dakle, elementarna stvar, iako, kao i sve ostalo u fudbalu, prkosi svim logikama zdravog razuma, dakle, elemntarna stvar je želeti reprezentacije sve najbolje. pod bilo kojim uslovima. onaj koji se ne slaže sa ovim nije ništa manji patriota ili šta god drugo od onog koji se slaže, samo ne voli fudbal onoliko koliko ova najlepša igra zaslužuje. uz reprezentaciju uvek, u bilo kom sportu, pod bilo kojim uslovima. kritika da, konstruktivna, nekonstruktivna, nema veze, pljuj i kritikuj kad god ti se nešto ne sviđa, ali nikad, nikad ne diži ruke od repstacije. oni su mi, mi smo oni, i to je to, simple as that.

 

reprezentacija je rod najrođeniji, nema tu ali, ako, ipak, možda... nema biranja, kao familija, to ti je što ti je, voliš i trpiš.

Минијатура Моцо!

Link to comment

Ти пошто си стручњак уплатио си паре на клаџи сутра?

Минијатура Моцо!

Uplatio, i sta s tim? strucnjak sam za mracenje?

 

Dobar Mocja.

Link to comment

vidim, raspravlja se o elementarnim stvarima. lepo. u osnovi, stvar je u ljubavi prema igri, prema sportu zvanom fudbal. ako si zadojen od malena, preživeo i skroz lično doživeo sve one grozne trenutke, retke pobede i česte poraze, onda ćeš znati da ceniš svaki kakav-takav uspeh reprezentacije, kako god da je postignut. klupski fudbal je mnogo ozbiljnija stvar od reprezentativnog, ali tu smo mi protiv njih, dok smo kod reprezntativnog i mi i oni jedno te isto. reprezentacija je tu neki kao najmanji zajednički sadržalac svakog pravog zaljubljenika u ovaj sport, čak i kad igra jajarski, sa šmrljavim igračima, sa kalkulantom na klupi i ostalom gamadi u savezu. svi oni dođu i prođu, ali reprezentacija, dal jugoslavije, srbije i crne gore ili srbije, potpuno je nebitno, ostaje. dakle, elementarna stvar, iako, kao i sve ostalo u fudbalu, prkosi svim logikama zdravog razuma, dakle, elemntarna stvar je želeti reprezentacije sve najbolje. pod bilo kojim uslovima. onaj koji se ne slaže sa ovim nije ništa manji patriota ili šta god drugo od onog koji se slaže, samo ne voli fudbal onoliko koliko ova najlepša igra zaslužuje. uz reprezentaciju uvek, u bilo kom sportu, pod bilo kojim uslovima. kritika da, konstruktivna, nekonstruktivna, nema veze, pljuj i kritikuj kad god ti se nešto ne sviđa, ali nikad, nikad ne diži ruke od repstacije. oni su mi, mi smo oni, i to je to, simple as that.

 

reprezentacija je rod najrođeniji, nema tu ali, ako, ipak, možda... nema biranja, kao familija, to ti je što ti je, voliš i trpiš.

 

-1

 

Nije da ne volim fudbal, nego me je vrlo malo briga za reprezentaciju Srbije. Zadnji put sam iz sve snage navijao za njih jos dok su bili "plavi", na EURU 2000. Jednostavno, vise od pola igraca i ne znam, a ne zanimaju me ni Zvezda i Partizan.

 

Sto se mene tice, naravno da bih voleo da prodju na SP, smesno je da bismo "zauzeli mesto" nekome, pa jos nekome ko je "mnogo kvalitetniji". Koja je to reprezentacija? Austrija?

 

I nije tacno da su grupe dosadne za gledanje, u poslednje vreme smor pocinje upravo od osmine finala gde devedeset posto timova igra negledljivi bunker.

Link to comment

I ne razumem ovo "oni su mi, mi smo oni". Sta je to ako ne esencija patriotizma? Priznajem da ga kod mene nema mnogo, ako ga uopste ima, tako da se to jednostavno objasnjava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...