Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Mnogo mi™ medalja osvajamo u kojecemu, bole nas paja da se radujemo sto smo u top 32 u necemu, mos misliti.  :s_c:

 

Ali od ove repke stvarno ne ocekujem ni da ce gol dati tamo, kamoli proci dalje koga god da izvucemo. To sam ocekivao 2010.

 

2006. sam se smorio jos kad sam video grupu, ali 6-0 je bas bilo previse. :D

Edited by Plajvi
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    979

Generalizuješ, da li javnost neke zemlje podržava ili pljuje reprezentaciju kao da je neki zasebni entitet.

Dozvoli meni kao pojedincu, koji pre svega uživa u sportu i nadmetanju, da izrati negativno mišljenje o sastavu naše reprezentacije i njenoj igri. Mišljenja sam da je boljeda se ne plasiramo na svetsko, nego da se brukamo kao u Nemačkoj.

Na žalost, najverovatnije ćemo otići u Rusiju, i tu se sve naše ambicije završavaju. To je ono što mene nervira, i zato smo jajare, zadovoljavamo se sitnim.

 

 

@Rredoran

 

Ja nikome ništa ne branim, postavio sam obično pitanje jer pokušavam samo jednu stvar da shvatim - zbog čega bi eventualni plasman Srbije na SP bio "na žalost"?

 

Da, Srbija bi tamo bila među najmanje kvalitetnim ekipama i vrlo izvesno tri puta lagano nakantana u grupi, sve to uz igru koja nimalo ne prija oku. I opet, zašto bi njeno prisustvo na turniru bio razlog za žalost?

 

Hoćemo li da postavimo neki benchmark na kojem učešće Srbije na SP prestaje da bude žalost i prelazi u nešto prihvatljivo? Gde je taj benchmark? Jedna pobeda u grupi? Izlazak iz grupe? Plasman među 8? Napadačka igra sa mnogo presinga i većinskim posedom lopte?

 

Da ne pitam još i koliko je jajarskih utakmica potrebno za zaključak da Srbija ne treba da se plasira na SP? U petak su doživeli prvi poraz u kvalifikacijama, posle tog poraza su i dalje prvi u grupi a izgubili su iz prostog razloga što ih je protivnik pretrčao (dešava se u fudbalu) i uspešno im izolovao par igrača koji nešto vrede (dešava se u fudbalu).

 

Ja sam kao pojedinac odavno prestao da gajim bilo kakva očekivanja od fudbalske reprezentacije Srbije tako da me stvarno neće dotaći u dušu ako ista po tradiciji izduva za plasman na veliko takmičenje. Isto tako me neće dotaći u dušu ako se plasira pa se iz Rusije vrati sa gol razlikom 0:15. Ali pokušavam sebe da zamislim kako me dotiče u dušu to što se Srbija plasirala i mozak mi se vezuje u čvor jbg.

Edited by Redoran
Link to comment

Ne dotiče te ništa osim toga što neko piše po forumu? Jebote. Ajde sad lepo odšniraj mozak i shvati da ni ovde nema emocija i da moderacija nije lišena smisla za život napisao bih samo jebaće nas zaza pačulia.

Link to comment

Pričam sa Filozofom manijakom. Tvoj zahtev za skidanjem sa grbače je uvažen i bio bi osnovni red da se isti primenjuje dvosmerno.

Naravno samo se činilo da je čvor izazvan mojom tugom zbog plasmana. Keri on.

Link to comment

Plasiracemo se sutra, lagano ce rasti euforija uporedo sa sranjima do juna, osvojicemo 0, 1, 3, ili u najboljem slucaju 4 boda i ispascemo u grupi i to je to. Nema potrebe za praznim pricama.

Link to comment

Ja nikome ništa ne branim, postavio sam obično pitanje jer pokušavam samo jednu stvar da shvatim - zbog čega bi eventualni plasman Srbije na SP bio "na žalost"?

 

Da, Srbija bi tamo bila među najmanje kvalitetnim ekipama i vrlo izvesno tri puta lagano nakantana u grupi, sve to uz igru koja nimalo ne prija oku. I opet, zašto bi njeno prisustvo na turniru bio razlog za žalost?

 

Hoćemo li da postavimo neki benchmark na kojem učešće Srbije na SP prestaje da bude žalost i prelazi u nešto prihvatljivo? Gde je taj benchmark? Jedna pobeda u grupi? Izlazak iz grupe? Plasman među 8? Napadačka igra sa mnogo presinga i većinskim posedom lopte?

 

Da ne pitam još i koliko je jajarskih utakmica potrebno za zaključak da Srbija ne treba da se plasira na SP? U petak su doživeli prvi poraz u kvalifikacijama, posle tog poraza su i dalje prvi u grupi a izgubili su iz prostog razloga što ih je protivnik pretrčao (dešava se u fudbalu) i uspešno im izolovao par igrača koji nešto vrede (dešava se u fudbalu).

 

Ja sam kao pojedinac odavno prestao da gajim bilo kakva očekivanja od fudbalske reprezentacije Srbije tako da me stvarno neće dotaći u dušu ako ista po tradiciji izduva za plasman na veliko takmičenje. Isto tako me neće dotaći u dušu ako se plasira pa se iz Rusije vrati sa gol razlikom 0:15. Ali pokušavam sebe da zamislim kako me dotiče u dušu to što se Srbija plasirala i mozak mi se vezuje u čvor jbg.

 

Za boldovani deo..."na žalost", zato što će reprezentacija Srbije na Svetskom prvenstvu u Rusiji zauzeti mesto nekoj mnogo kvalitetnoj reprezentaciji koja nije imala toliko sreće pri žrebanju kval.grupa kao naša što je imala. Žalost je jer ćemo biti uskraćeni za lepši fudbal i zanimljivije utakmice, nego što će to biti slučaj sa našim skupom

Moje mišljenje se ne zasniva na poslednjoj utakmici, nego još od prvih igara reprezentacije u ovom kvalifikacionom ciklusu.

 

 

Za poslednji bold: ni mene apsolutno ne dotiče niti me uznemirava činjenica da ćemo se plasirati na završnicu. Meni ni iz džepa ni u džep. Prosto, mislim da nemamo kvalitet  za završni turnir.

Link to comment

Ne sme vise od dve evropske u grupi a u najboljem slucaju, tj. verovatno smo u 3.sesiru. Znaci u 6 od 8 grupa bice po dve evropske.

Edited by W.F.C.
Link to comment

Za boldovani deo..."na žalost", zato što će reprezentacija Srbije na Svetskom prvenstvu u Rusiji zauzeti mesto nekoj mnogo kvalitetnoj reprezentaciji koja nije imala toliko sreće pri žrebanju kval.grupa kao naša što je imala. Žalost je jer ćemo biti uskraćeni za lepši fudbal i zanimljivije utakmice, nego što će to biti slučaj sa našim skupom

 

OK, sad razumem. Ali kvalitet fudbala u grupnoj fazi SP je u konstantnom padu otkako se krenulo sa proširivanjem broja učesnica. Većina utakmica po grupama je sada teška za gledanje i vrhunski kvalitet postaje vidljiv tek od 1/8.

 

Žreb i kvalifikacije su deo čitavog ugođaja. Jedini način da obezbediš da neka Srbija ne uzme mesto na SP npr. Holandiji je da se napusti sistem kvalifikacija i da SP igraju prve 32 reprezentacije na rang listi FIFA.

Link to comment

OK, sad razumem. Ali kvalitet fudbala u grupnoj fazi SP je u konstantnom padu otkako se krenulo sa proširivanjem broja učesnica. Većina utakmica po grupama je sada teška za gledanje i vrhunski kvalitet postaje vidljiv tek od 1/8.

 

Žreb i kvalifikacije su deo čitavog ugođaja. Jedini način da obezbediš da neka Srbija ne uzme mesto na SP npr. Holandiji je da se napusti sistem kvalifikacija i da SP igraju prve 32 reprezentacije na rang listi FIFA.

 

Apsolutno se slažem sa boldovanim, Da nije proširen broj učesnika na završnom turniru, mi ne bi videli isti ni u narednih 100 godina.

Jasno mi je da žreb i kvalifikacije povećavaju ugođaj, i doprinosi neizvesnosti, i jasno mi je da je nemoguće da se poklopi tako da se nejbolje 32 reprezentacije na svetu nadju na Kupu. Ali ni to mi ne može otresti osećaj da smo mi tamo zalutali.

Ali ok, bar će nam biti zanimljivo dok budu trajala takmičenja po grupama. Posle možemo rasterećeni da gledamo ostatak prvenstva

Link to comment

A sto pratis reprezentaciju kad se zadovoljavas neodlaskom na SP?

Pa da ispratim neuspeh. Duh. :(

Broj iz nika nije godište. Ni broj cipela.

 

Idem da želim neuspeh u svoja 4 zida.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...